Topiknyitó: Törölt felhasználó 2018. 03. 08. 21:02

Visszavonulni 150 millio Ft-al elég lehet?!  

sziasztok
van egy ügyfél aki 10 év tőzsdézés után visszavonulna
van 150 millio Ft-ja, és nagyjából 100 millio ingatlanban
dillemázik azon hogy meglépje-e csak a kamatokból eléldegélhetne
van aki tudna tanácsot adni?
köszi
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
nyomjadocsem 2018. 03. 11. 15:24
Törölt hozzászólás
#60
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 11. 14:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#59
hát igen, mindenki másképp számol. ha belevesszük a nyaralást meg mindent (pl. most két autóra is kell vennem nyári gumit, mivel az egyik spéci, ez többszázezer ft lesz, aztán nagyon gondolkodom egy macbook pro-n, 900 guriga, stbstb), akkor naná hogy 300 nem elég semmire a világon, ez tök nyilvánvaló. én pl. úgy értettem, hogy a család rezsijére (lakhatás, kaja, stb) elegendő. minden egyéb komoly pénzt kíván, főleg, hogy itthon minden drágább. persze erre is vannak megoldások, telefon töltőkábelt, apró műszaki cikket, de akár sajtreszelőt is én már csak ebay-en rendelek, free shipping mellett. aztán vannak a meghibásodó dolgok, azokat én pl. javítom, nem kidobom, nem lemondásból, csak így vagyok programozva. a konzumidióta korszakunkon túl vagyunk, tartós jó minőségűek az eszközeink, így nem sok mindenre megy lóvé. persze ha azt az egzisztenciát amiben élünk ma kellene megteremtenem, akkor havi 3 milla se lenne elég jópár évig. a mai gazdasági helyzet mellett valószínűleg soha nem is tudnám újra összehozni.
nyomjadocsem 2018. 03. 11. 14:38
Törölt hozzászólás
#58
nyomjadocsem 2018. 03. 11. 14:36
Törölt hozzászólás
#57
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 11. 14:13
Előzmény: #48  MetalHeart
#56
Nekem több volt amíg alkalmazott voltam, vállalkozóként viszont teljesen mérhetetlen., egyszer fenn, egyszer lenn.
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:56
Előzmény: #48  MetalHeart
#55
Szerintem többen, mint gondolnád... :))
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:54
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#54
Igaz. Kicsit felületesen olvastam el.
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:52
Előzmény: #50  kozi723
#53
"... saját magának sem engedett meg bizonyos dolgokat és szigorú keretek között élt. Így lehetséges hogy 34 évesen lett annyi amennyi."                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Ezzel nekem azt bizonyította be, hogy ha a szülők meg is adnak mindent, akkor is, egyedül és kizárólag csak saját magán múlik, hogy kiből és mi lesz, illetve hogyan él... Megtehette volna ő is, hogy szarik mindenre, mert a szülők finanszíroztak majdnem mindent és elherdálja mindenét, hiszen nem ő dolgozott érte. Minden tiszteletem az övé, bár én a helyében lazítanék a szigorú kereteken...
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:47
Előzmény: #48  MetalHeart
#52
1 milka nettó az kb 1.5 misi bruttó bér, egy multinál nem top managerként is simán elérhető még alkalmazottként is. 
Vállalkozóként már ugye más a helyzet, egy hónapban simán bejöhet akár még a többszöröse is, de vannak böjtösebb hónapok is egy évben.
Egy tőzsdésnek ezt nem kell mesélni, ugye? :)
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:44
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#51
leírta, hogy nettó, és hogy jövedelem (tehát nem bevétel).
kozi723
kozi723 2018. 03. 11. 13:42
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#50
Így van ahogy mondod. Ha valaki így csinálja, akkor lemond sok mindenről. Ami valószínűleg senkinek nem jó és nincs is értelme. Éppen ezért az a véleményem, hogy komoly megtakarítást az embernek az első 10 aktív évében kell megalapoznia. Természetesen egy frissen dolgozni kezdőnek nem lesz olyan jó jövedelme, de feltételezhetően az életszínvonala is azzal arányos. Amíg valaki 30 alatti/körüli és tegyük fel nincs gyermeke és ezzel párhuzamosan nem tett félre, akkor valószínűleg már nem is fog és nem is lesz komoly megtakarítása. Mert leszarja. Ha pedig lesz egy gyermeke, akkor már neki fog várhatóan mindent megadni, hiszen miért ne tenné. :) A cikkben egy olyan Úr szerepel, akinek valszeg mindene megvolt, elkezdett dolgozni, de már közben volt egy lakása amire kizárólag a rezsi jött, saját magának sem engedett meg bizonyos dolgokat és szigorú keretek között élt. Így lehetséges hogy 34 évesen lett annyi amennyi.
.
.
//Kivételt képeznek a ML papír tulajdonosai :D :D
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:39
Előzmény: #48  MetalHeart
#49
Bruttó? Nettó? Bevétel, ha vállalkozó valaki? Ez ugye nagyon nem mindegy. :))
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 11. 13:34
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#48
Fórumtársak közt van aki 1 milliós nettó jövedelemmel rendelkezik ? Puszta kíváncsiság a részemről, nem kötelez semmire és nem kell magyarázni sem a részleteket... csak a limit ténye érdekelne... egy puzzle darabot beillesztene helyére nálam nagy kirakósdiban a saját életemben...
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:29
Előzmény: #38  kozi723
#47
jók ezek a semmitmondó kijelentések a csókától mint pld. “ismertem egy házaspárt, 10 évig óceánjárón dolgoztak“...:))) igen? és mit dolgoztak? férj elsõ tiszt volt, anyu meg személyzeti fõnök?...:) vagy esetleg mindketten a konyhán nyomták napi 12 órában, éjjel meg visszavonultak a 2 nm-es “szállás“-ra? :))
 
még egyszer... a WB-t idézõ részek megfontolhatók/megfontolandók... de nem mindegy a kiindulási/vetítési alap (statisztikával komolyabban foglalkozók talán értik h. mire gondolok) :))
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:25
Előzmény: #38  kozi723
#46
Nem. Havi 300.000,- Ft-ból két gyerekkel csak nagyon sok lemondás árán lehet megélni. Abban pedig mi a jó nekik? Az, hogy 100 millió van a bankban, de nem veszek pl. adidas cipőt a gyereknek 30.000,- Ft-ért, pedig minden vágya az és szívem szerint meg is venném, de a havi 300-ból nem lehet. Ez kinek jó?
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:24
Előzmény: #44  zsoltee77
#45
Mondhatjuk, hogy gyakorlatilag már csak a hobbijaimnak élek. :)
zsoltee77
zsoltee77 2018. 03. 11. 13:23
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Te dolgozol még? :))
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:21
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#43
Ha most berakja azt a 150 millert államkötvénybe, bruttó 3,8%-os hozamot tud elérni. Ami jó eséllyel kicsit még emelkedni is fog, ha beállunk az MNB által tervezett 3%-os inflációra. Nos, ez nettóban bő 400 ezer Ft hozam havonta és meg sem kell mozdulni érte. Ha mellé teszed a 300-as nettó keresetet és a 260-as ingatlanból származó bevételt, akkor közel havi 1 milliónál járunk. Akinek ennyi nem elég, kösse fel magát.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 11. 13:10
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Minden nem fér bele, ez egyértelmű.
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 13:08
Előzmény: #36  _Bekre_Pal_
#41
Nem erről beszéltem. Én a havi 300.000,- Ft-ot tartom úgy kevésnek egy 4 tagú családnak, hogy abban minden benne van, nemcsak a megélhetés, hanem minden, mint a cikkben szereplő házaspárnál...

Topik gazda

nick2015
2 2 4

aktív fórumozók