Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 16:02
Előzmény: #2153  emerald
#2160
Mit nem tettem meg a baratomert???

Emerald eleg kulonbozo felekeppen latjuk a vilagot, a barat szo nalam eleg mas kategoria mint nalad...

(nincsenek a pf-en barataim, ez 1 virtualis forum), viszont vannak akiknek szivesen olvasom a hsz-it

az hogy valakinek kedvelem, esetleg nem kedvelem a hsz-it az nem jelenti azt hogy a baratom vagy sem....
(piciket feluletesnek talalom ezt a gondolkodast), persze eleg mas az ertekrendszerunk...

Ha te azt gondolod, hogy pomperj a baratod vagy nekem, akkor miert nem alltal ki mellette miert hagytad, hogy masok bantsak???
Errol is beszeltunk mar sot emailt is valtottunk...
Nem azert allok ki pomperj mellett mert a baratom...(talan azert mert mas ertek rendszerem van mint neked), nem allitom hogy az en ertekrendszerem jobb vagy rosszabb lenne mint a tied...egyszeruen mas...
es a barat ill. baratsag is mast jelent nekem mint szamodra...

Igazad van vallaltam, hogy nem irok a dax forumra es azt is hogy nem irok az arany-ezustre, jo par forumot otthagytam es valoszinuleg ezt is itt fogom hagyni, mert nehezen viselem a rosszindulatot, butasagot...
es ha ugy latom hogy nem vagyok kepes hozzatenni valamihez erdemben en kepes vagyok sajat magammal szemben is fellepni...

Ocsibrokernek szerettem volna segiteni, mert felmerult szamara 1 problema es szerintem szuksege lett volna 1 kis segitsegre...
persze a problema felmerult mar korabban es meg jo parszor fel fog merulni...
es szerencsere eleg gyakran jo nehany forumozo megprobal segiteni a masiknak...
erre lenne a forum, aztan hogy a ket fel kepes-e egymas szamara az informaciot tovabbitani vagy sem az egy masik dolog....

a szandek volt a fontos, nem az hogy meghallgatasra talalt vagy sem az informacio...

Te is tudod mi ocsibroker problemaja, mert nem csak a broker ill. a spreadek valtozasa,de a koltsegek es az idosik melyen kereskedik ill. a termek a DAX atlagos napi elmozdulasa hozza olyan helyzetbe, hogy a jelenlegi kockazat ill. payoff ratio es talalati aranya nem kepes hasonlo eredmenyeket produkalni, mint mondjuk azt EUR/USD-on kepes volt...
(megoldas lehetne szamara ha a Dax helyett az S&P kereskedne mint amire te is magadtol rajottel, esetleg nagyobb idotavra valtana vagy a szamla mereten valtoztatna), most a kereskedesi rendszeret hagyjuk...

amibroker topikban peldaul soda-nak probaltam segiteni, mert elismertem, hogy probal nala kevesbe tapasztalt embereknek segiteni...
meg stingy is megjegyezte hogy az a fapados kod amit irtam sodanak ajandeknak tekintheto...
persze kesobb lattam hogy hiaba probaltam segiteni azzal, hogy ne hajhassza a tokeletes kereskedesi rendszert mert nem letezik...igy nem irtam, zavartam tobbet a hsz-mal...

Emerald hidd el nagyon gyakran szemelyeskedsz, persze engem ez nem is igazan erdekel, mert amikor az ember 1 hsz-t ir akkor eleg konyen megbanthat masokat ezzel, meg akkor is ha nem ez a celja....
(es ez nem csak rad, vagy ram vonatkozik hanem mindenki massal is igy van)

csak azert mert mindenki mas szinten van es az informacio amit esetleg mas megprobal megosztani masikkal, negativ erzelmeket valt ki a masikban....

Nem a kulonbozo velemenyekkel van problema, hanem a folyamatos rosszinduatu hsz-kal ill. masok hibain valo ugralason...

Az helyet hogy te is en is ertekes informaciok megosztasaval foglalkoznank ill. osztanank meg masokkal...
itt egymassal vitatkozunk...

Mirol is???
Hogy en szemelyeskedek esetleg visszavagok olyan hozzaszolasokra hogy loditok ill. ferditek...ja engem lehet bantani es ha szemelyeskednek velem szemben az rendben van; hanyszor alltal ki mellettem...???
(nem azert kell kiallnod valaki mellett mert a baratod vagy sem, ez az ertekrendszeredbol kellene hogy jojjon)..

Te is tudod en is; en sem te sem vagy tokeletes... felajanlottam, hogy ne vesztegessuk egymas idejet feleslegesen...

nem valaszoltam a dax forumban levo hsz-ra majd folytatod itt...

Szeretned, hogy itt hagyam a forumot???
mert ha igen kerlek ird meg:
"Kerlek hagyd itt a forumot" es megteszem...

de ne sulyedj mar le nehany Dax forumozo szintjere akik csak trollkodnak es vitat uszitanak, egyebkent semmifele informacioval nemjarulnak a forumhoz...

Kivancsi lennek mit tettel ma ennek a forumnak a temajahoz??????

Hogy oszinte legyek lassan en is tobb idot toltok vitazassal mint informacio megosztassal...ennek pedig nincs ertelme!!!

Tovabbra is ugy bucsuznek, hogy sok sikert es jo egeszseget!
pomperj
pomperj 2015. 11. 02. 16:01
Előzmény: #2153  emerald
#2159
Szia E,
nagy orom lett az a kis aprosag, amiben olyan sokat segitettel. Es ismetelten koszonom neked.
Sok sikert!
PJ
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 15:00
#2158
ezusttel kapcsolatban...

John Williamsnak a shadow stat..-on van elmeletileg az 80-as evekben 50$-os ezust ar csucs jelenlegi erteken kb. 600$/ounces-nak felelne meg ha a regebbi inflacios modeleket hasznalnank....
es egyesek szerint a jelenlegi 15-16$-os ezust/ounces ar 80-as evekben korubelul 2-3$/ounce-nak felelne meg....
Sajnos nem ismerem ill. nem rendelkezek a megfelelo adatokkal, de azt tudom, hogy itt au-ban a nagyobb ezust kitermelok 20-25AUD koruli araknal vannak breakevenben, persze azota esett az olaj ara es a legtobb ceg kepes volt koltseg csokkenteseket vegre hajtani...,de a legtobb primary ezust banyaszattal foglalkozo ceg 14-15$ ill. 18-20AUD korul van break evenben, persze vannak banyak ahol 9-11$ korul is kepesek termelni az arany mellett esetleg a rezbanyaszat mellet,de ezek kitermelese is kezd vesztesegese valni...

Az hogy a legnagyobb banyaszcegek 85%-os profit visszaesesrol szamolnak be ill. munkahelyeket szuntetnek be, a szerzodeses vallalkozok 40-50%-atol valnak meg azert az elarul a helyzetrol sokat....

a nagyobb befektetesi bankok pedig manipulalgatjak a nyersanyagok arait lefele kozben szep csondben vasarolgatjak a hatekonyabb banyasz cegek reszvenyeit...
lasd NST vagy EVN itt au-ban esetleg NCM....
Nem csodalkoznek azon ha az eszak-amerikai nemesfem banyasz cegek nemelyike jelenleg mar megcsinalta a melypontjat esetleg jovo marcius-oktober kozott teszi ezt meg....
A kanadai cegek pedig talan mar tul vannak ezen, mert ha az olaj ar csokken ugy tunik szamomra, hogy a kanadai olaj cegek fogjak a legnagyobb csapast elszenvedni es ezzel a CAD tovabb gyengulhet ami a kanadai nemesfembanyaszokat extrem olcsova teheti es a gyenge CAD es olajar a ezekben a cegekben rendkivuli veteli lehetoseget fog teremteni...
(kozben pedig a hatekonysaguk novekedni fog, mind labor cost teren, mind a kitermelesnel felhasznalt olaj ara miatt)....

A nyersanyagpiacok kereskedesenek forgalma es helye a London New York tengelyrol...at fog helyezodni Singapour ill. Shanghaj fele...
Na az ottani raktarok keszleteit sem art figyelni, szerintem iden decemberben ujabb negativ rekordot fogunk beallitani ill. a raktarok keszletei ujabb melypontot fognak elerni...
azert a Perth mint 3,5M ounce ezust eladasa egyetlen nap alatt is sokat elarul a helyzetrol...
(raadasul azokon az ermeken 20-25%-os felar van, volt)...

Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:55
Előzmény: #2154  pitcairn2
#2157
Továbbra sem látom be, hogy a Graham által definiált intelligens (és amellett bármiféle illegális és/vagy köztörvényes piacbefolyásolásra képtelen) befektetőnek miért érné meg fizikai aranyba rakni a pénzét bármiféle valós reálhozam ígéretével.

)
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:51
Előzmény: #2154  pitcairn2
#2156
link
Meg valahol a limitet aminél nem kell dolgozni, -35-ről, levitték -50-re, nehogy már a demokrácia ellenségei lazsáljanak.
pitcairn2 2015. 11. 02. 14:50
Előzmény: #2152  Törölt felhasználó
#2155
ami pedig azon ellenérvedet illeti, hogy a kommunista hatalomátvétel után teljesen befagyott a nemesfémpiac

(gondolom vmi effélét akartál ebből kihozni)

hát ahhoz azt is érdemes hozzátenni, hogy 1949 után lényegében mindent lenyúlt az állam

szóval abban a környezetben az aranycsecsebecsék bizonyos tekintetben a legjobb befektetésnek számítottak

pl. az Eldorado című film főhőse 1956-ban még a vagyonával együtt nyomult Budapest utcáin

lehetett volna olyan "happy endes" befejezés is, hogy kimegy nyugatra és boldogan __dőzsöl__ a felhalmozott vagyonából...

(persze nem lett mert a rendező más mesét írt:) )
pitcairn2 2015. 11. 02. 14:42
Előzmény: #2152  Törölt felhasználó
#2154
az teljesen egyértelmű, hogy jó befektetés

pl. a komcsi állam is ezért cuppant rá

a kommunista diktatúra esszenciáját szerintem a Kolima-i aranybányákkal lehet megragadni, ahol százezrével haltak meg az "értéktelen" szovjet rabszolgák azért, hogy a moszkvai pártarisztokrácia New York-i üzletfelei kitömhessék a trezorjaikat arannyal

ez van...

még a komcsik is gyilkoltak az aranyért...

Kolyma Diaries: A Journey into Russia's Haunted Hinterland – review
link

emerald 2015. 11. 02. 14:40
Előzmény: #2141  Törölt felhasználó
#2153
"1. is nem vettelek a szamra es nem minositettelek,de most "megteszem" bar ez sem minosites csak szemelyes velemeny rolad: "
Ezt hívják személyeskedésnek.
Most nem másolom ki részletesen a rosszindulatú megjegyzéseid.

"2. felhivnam a figyelmedet arra, hogy mar korabban befejeztuk a kommunikaciot egymassal, te jottel es kerleltel emailben, hogy jojjek vissza pomperj miatt!!! "

Igen valóban, kértem ezt nem magam miatt, hanem azért mert nekem valóban fontos volt h akit kedvelek/tisztelek jól érezze magát.
(Ezt már nem először veted a szememre, nem tudom miért)
Ám te a barátodért nem tetted meg, mert állod a szavad.-egy ismeretlenért viszont megszegted a dax topikba nem írsz igéretedet.

Ne aggódj nem vágyom h kommunikálhassak veled, nem gyüjtöm a magát jóindulatunak tituláló olyan ember társaságát aki "segítség" álcájával rugdos másokat mint te:"Ennyire nem lehetsz egyszeru"

Ez a kis irományod téged minősít.
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:35
Előzmény: #2151  pitcairn2
#2152
Mit akarsz ebből kihozni?

Hogy "mégiscsak" jó befektetés a fizikai arany?

:ÐÐ))

Akkor vegyél jó sokat!

)
pitcairn2 2015. 11. 02. 14:32
Előzmény: #2149  Törölt felhasználó
#2151
ettől még __piaci szintről__ indult 1946-ban a buli, amit nagyon szépen alátámaszt az is, hogy az MNB EZÜST-érmékkel indította az útjára a forintot

a __befektetési célú__ színarany üzérkedés pedig remekül ment akkoriban, pl. populáris után-érzetként gondolj az Eldorádó című filmre

(persze néhány év múlva már nem sokat értek azzal az arannyal, de az már egy más történet)
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:31
Előzmény: #2135  pitcairn2
#2150
azt azert ne felejtsd el hogy Alan Greenspan csak akkor volt arany ellenes amikor a( FED-ben dolgozott ill. vezette)...

Council on Foreign Relations...:

link

eleg bonyolult valaszt adott arra kerdesre hogy jo befektetes-e az arany???
;)
yes
;)

o sem ert hozza es mindenfele rogeszmei ill. sargalaza van mint ahogy ezen a forumon korabban megallapitottak...
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:28
Előzmény: #2143  pitcairn2
#2149
Az ezüstöt (is) tartalmazó érmeforintjaidért sem 1946-ban, sem utána nem tudtál befektetési célú színaranyat venni a "Nemzeti Aranybolt"-ban.

Az arany 1946-os (nem konvertibilis) forinthoz kalkulált (jelen)értékére vonatkozó számításod ezért nem lehet helyes.

))
pitcairn2 2015. 11. 02. 14:25
Előzmény: #2146  Törölt felhasználó
#2148
szerintem inkább spontán eltűnt a forgalomból:)

pitcairn2 2015. 11. 02. 14:23
Előzmény: #2136  Törölt felhasználó
#2147
máskülönben az alább belinkelt 1946-os 5 forintos köztársasági veret

ma az ezüsttartalma alapján __982-szer__ ér többet mint 1946-ban

az MNB által vert 1946-os forgalmi EZÜST-érme

több mint 98 EZER SZÁZALÉKOS (nominális felértékelődésen ment át 68 év alatt...

Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:21
Előzmény: #2144  pitcairn2
#2146
Nem is olyan reg volt am mo-on 200Ft-os erme aminek nagy reszeben ezust volt...
(talan meg dijat is nyert nemzetkozi kiallitasokon, meg lehet hogy valtasbol nekem is van valahol)...
Persze ki kellett vonni a forgalombol, mert az ermeben levo ezust kezdett tobbet erni mint maga az erme neverteke...
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:16
#2145
egy kis arany és ezüs:D... józanoknak

link

link
pitcairn2 2015. 11. 02. 14:11
Előzmény: #2143  pitcairn2
#2144
jav.:

MNB

1946-ban az emberek már nem hittek a színes papírfecnikben...

ezüstpénzt kellett verni...
pitcairn2 2015. 11. 02. 14:10
Előzmény: #2140  Törölt felhasználó
#2143
1946-ban még az MBN is __ezüstérmékkel__ tért vissza forgalomba

link

pitcairn2 2015. 11. 02. 14:08
Előzmény: #2136  Törölt felhasználó
#2142
ebben az 1946-ben vert 5 forintos érmében még 16,7 gramm színezüst volt

link

1946-ban 43,75 volt a "gold-to-silver ratio"
link

ergo ez akkor 0,35 gramm aranyat ért

ez pedig nagyjából a "13210 forint = 1 kg arany" szintre van belőve

persze igen gyorsan eltűntek ezek az érmék a forgalomból:)

hisz mindenki tudta, hogy ez - a pénznek titulált színes papírfecnikkel összevetve - bizony valódi érték

Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:06
Előzmény: #2132  emerald
#2141
Nem kommentaltam a kovetkezot eddig:
(de most megteszem):

""(#172961) Re: Heti macd
Értékelés: 0
előzmény (#172958: Kisvuk) | válasz erre | szombat, 13:02
Aki akar megtalál téged több topikban is.
Ha mindenáron beszélhetnéked van tedd meg máshol.
Öcsit megtalálod eur/usd topikban is, ha mindenáron "segíteni" akarsz.

Engem pedig ne vegyél a szádra és ne minősíts!
Épp eleget elviseltem tőled, de készülj fel Pomperjnek fogom év végén a szamlám megmutatni, csak azért h fel se merüljön h nem igaz. Nagy pofára esés lesz készülj fel vuki!

Ha van válaszod nekem(mondjuk nem érdekel) akkor azt nyugodtan a saját topikodban tedd meg.
Az egy minuszt én adtam, sajnos többet nem tudok mert nincs több nickem.
emerald""

Ne haragudj de nem azon volt a hangsuly hogy neked probaltuk elmagyarazni (bar ertem hogy ezt te sajat magadra vetted), hanem azon, hogy miert konyebb es hatekonyabb hosszan tavon kereskedni....
(ezen nem akarok ujra vegig menni mert ez szamomra teny, ha errol valakinek mas a velemenye, az az o dolga) az en velemenyemen nem valtoztat....
egyebkent offshortnak (peldaval levezetve) es ocsibrokernek is probaltam felhivni a figyelmet, hogy bizonyos koltsegek milyen eredmenyekre vezetnek....
(az hogy valaki ezt megerti vagy sem), az sem az en problemam....
sot eppen tazsomaru probalta bizonyitani tevesen, hogy mindegy, hogy valaki 5perces,15 perces,h-s vagy nagyobb idotavon kereskedik....
(ez sem igaz), most ne menjuk bele hogy milyen termekeknel es milyen paroknal milyen hatekonysaggal mukodik valami vagy sem.
(mert nem arrol van szo hogy kisebb idotavokon vannak-e hasonlo trendek, hanem hogy ezek kereskedese milyen eredmenyekre vezet)!!!

1. is nem vettelek a szamra es nem minositettelek,de most "megteszem" bar ez sem minosites csak szemelyes velemeny rolad:

ugy ahogy neked es barki masnak joga van leirni a velemenyet, talan ugyanezek a jogok megilletnek engem is...
hogy hova es mikor melyik topikba irok, nem hiszem hogy te neked kellene meghataroznod, mint ahogy en se szolok bele hogy te mely topikba teszel hsz-t...(sot ezt akkor se teszem ha nem ertek egyet veled, esetleg szamomra serto dolgot irtal)

2. felhivnam a figyelmedet arra, hogy mar korabban befejeztuk a kommunikaciot egymassal, te jottel es kerleltel emailben, hogy jojjek vissza pomperj miatt!!!
en kialltam melleted amikor a forumban figyelmeztettek....
(bar bevallom, tevedtem veled kapcsolatban is mert felre ismertelek.....,de mint tudjuk nekem az esetek tobbsegeben nincs igazam)

3. korabban arra is felhivtam a figyelmedet, hogy nem kellene aranybanyasz cegekkel addig kereskedned, foleg nem tokeattetellel amig nincs nagyobb tapasztalatod kockazat kezelesben es nem all rendelkezesedre 1 komolyabb szamla es olyan brokerceg ahol a koltsegek alacsonyabbak...(az hogy te ezt megertetted vagy sem az nem az en problemam), hogy a figyelmetlenseged es tapasztalatlansagod miatt sikerult 1 szamlat, 1 kisebb osszeget elvesztened...
(szemelyes velemeny lehet hogy erdemes lett volna oda figyelni a mondandomra)

Most pedig jon a kedvenc reszem:

" Pomperjnek fogom év végén a szamlám megmutatni, csak azért h fel se merüljön h nem igaz. Nagy pofára esés lesz készülj fel vuki!"

Ennyire nem lehetsz egyszeru, miert esnek pofara ha az iden sikerul nyereseges evet zarnod Emerald; es hogy magas hozamot ersz el 1 olyan szamlan ahol tokeattetelt hasznalsz....
Azt latom hogy meg mindig nem ertesz a kockazat kezeleshez, mert nem csak az szamit hogy milyen hozamot ersz el hanem, hogy ezt milyen kockazattal teszed...

Csondben megjegyeznem, hogy en az elso kereskedesemmel meg 2002-ben 2 honap alatt tobb mint 45%-os hozamot ertem el (tokeattetel nelkul), majd a kovetkezo 6-9 honapban tobb mint 3 millio ft-ot kerestem es kepzeld en is azt hittem hogy tudmom mirol szol a kereskedes, sot azt gondoltam hogy ebbol elek (talan 40-vagy 60000ft lehetet akkor mo-on a minimal ber/ho)...

Azota eltelt 1 kis ido es tudom, hogy mennyi mindent nem tudtam akkor...
(lehet hogy elhiszed es lehet hogy nem,de azt a hibat amit jovo heten, esetleg jovore fogsz elkovetni en es sok mas kereskedo elkovette evekkel akar evtizedekkel ezelott)...

Emerald a pofara eses nem az ha valaki nalad magasabb hozamot er el, hanem ha elveszted a kereskedesi toked 40,50%-at esetleg a toked ill. szamlad....

Szoval gondold vegig megegyszer hogy mekkora pofara eses lesz nekem ha te jo hozamot ersz el, es neked mekkora pofara eses volt az hogy ezt irtad nekem...(azert ez elarul a gondolkodasmododrol eleg sokat)
;)

Azt viszom orommel latom, hogy mivel kisebb szamlaval kereskedsz igy probalsz olyan instrumentekkel kereskedni ahol is a napon beluli elmozdulasok kisebb kockazatot jelentenek a szamladra...(ennel tobb pozitivumot ill. fejlodest nem sikerult a hsz-bol kiszurni)....
Ennek pedig csak 2 kulonbozo oka lehet:
1. ennel tobbet nem fejlodtel...(ez pedig eleg szomoru)
2. ha fejlodtel akkor viszont miert nem osztod meg a nalad is jaratlanabb forumozokkal...
(de ez sem minosites volt, mert nincs jogom minositeni es megitelni senkit, mert nem rendelkezek megfelelo informacioval),de a velemenyemet jogom van leirni...
(aztan hogy igazam van vagy sincs az 1 masik dolog)....

Tobbszor felhivtam nem csak tazsomaru figyelmet, hogy ne bantsa pomperj-t, mert en rengeteg informaciot meritek a kulonbozo hsz-bol...az hogy nehany velemenyevel egyet ertek vagy sem az 1 masik dolog...,de a munkajat es hsz-t elismerem es megkoszonom....
es nem ugralok azon sem ha esetleg teved,(talan azert mert en is szoktam tevedni, eleg gyakran)

Tapasztalatlan rossz kereskedok foglalkoznak azzal, hogy valaki tevedet, esetleg rossz oldalon lepett be a piacra....
Szamtalanszor leirtam, nem igazan szamit hogy ki milyen hatekonysaggal talalja el az iranyt, nem az szamit hogy hanyszor van valakinek igaza, hanem hogy amikor igaza van, amikor jo oldalan van a piacnak akkor mennyi penzt keres ezzel.....

A vegszo pedig legyen az hogy, ha valakit folyamatosan bantanak, tamadnak elobb utobb elvesziti a turelmet...ez 1 alap evolucios tulajdonsag es 2 fajta valasz reakcio letezik:
vagy
1. vedekezik ill. visszatamad....
2. menekul....

es most felruhazlak hatalommal es a valasztas jogat rad bizom....
megprobaljuk egymas hsz-t figyelmen kivul hagyni, mert szerintem egyikunk sincs elorebb es csak felesleges idovesztegetes az egesz...(es mindket fel sertesnek veszi a masik hsz-it)
vagy tiltass ki a moderatorral!!!

u.i.: nincs se nekem senkinek topikja ez 1 nyilvanos forum...
;)

Egyebkent sok sikert es jo egeszseget kivanok!

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek