Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 14:02
Előzmény: #2137  pitcairn2
#2140
"aranyparitás"-ról volt szó, nem pedig bullshitelésről.

1946-ban és utána sem tudtad szabadon átváltani aranyra a mesterségesen erősen tartott forintot.

A számítás innentől értelmét veszti.

:ÐÐ)
pitcairn2 2015. 11. 02. 13:58
Előzmény: #2136  Törölt felhasználó
#2139
pl. 1946-ban még nagyon szép ezüstérmékkel indult a forint...

Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 13:57
Előzmény: #2132  emerald
#2138
Százával lehetne hasonlókat találni a hsz-eiben, ha valaki venné a fáradságot és 5 másodpercnél több időt töltene a többszáz soros blődlik olvasásával.

))
pitcairn2 2015. 11. 02. 13:56
Előzmény: #2136  Törölt felhasználó
#2137
nem hinném, hogy 1946-ban nagyon eltértek volna a piaci árak a törvényben meghatározottól...

persze abban nincs vita, hogy utána nagyon gyorsan változott a helyzet, pl. lásd Bereményi Géza Eldorádó című opuszát:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 13:54
Előzmény: #2133  pitcairn2
#2136
ugyanonnan:

"Az aranyparitás 1946 után csak névlegesen valósult meg."

Ergo: Az egész számítás értelmetlen, amin nyilván nem is csodálkozom.

:ÐÐ))
pitcairn2 2015. 11. 02. 13:54
Előzmény: #2121  Törölt felhasználó
#2135
a nemesfémek ellen pedig sohasem nehéz állami koalíciót építeni

lásd az alábbi klasszikust:)

Gold and Economic Freedom

by Alan Greenspan
link

anno még a kommunisták is remekül együttműködtek ezen a területen a Wall Street-i bankárokkal
pitcairn2 2015. 11. 02. 13:35
Előzmény: #2121  Törölt felhasználó
#2134
én is így gondolom, de pontosan amiatt, hogy a COMEX egy nagyobb rendszer része szerintem - most még - követni fogják a papírárak a fizikai árakat(persze a tévedés jogát fenntartom)

+ mivel a COMEX elsősorban __manipulációs__ eszköz én úgy gondolom az ár másodlagos számukra, ők elsősorban manipulációban utaznak

pl. 1932 és 1980 között 22 centről 50 USD-re mentek fel az ezüstárak a COMEX-en

ez durván 250-szeres emelkedés volt

de végigcsináltak, és amikor a silverbug community már diadalittasan sütkérezett a dicsfényben akkor lecsaptak rájuk és kinyírták az egészet

szerintem most is vmi ilyen lesz, először a csillagokba mennek fel a nemesfémárak, majd (a többi piaccal együtt) bedöntik a nemesfémpiacokat is.
pitcairn2 2015. 11. 02. 13:26
Előzmény: #2129  Tazsomaru
#2133
"pont ez a legnagyobb problémám a nemesfémekkel. a vagyon nem nő. "

ez max. abban az esetben lenne igaz, ha békén hagynák a nemesfémpiacokat...

de nem hagyják békén, hanem durván manipulálják őket

ergo

rövid és középtávon extrémeket lehet bukni és nyerni a nemesfém-spekulációval

mi több hosszútávon is nagyon jól telejsítenek

pl. lásd az alábbit

1946:

1 kg arany = 13210 Ft

link

2015.11.02.

1 kg arany = 10353619 Ft

10353619/13210=783,77

ERGO

78377% nominális "nyereséget" ért el az arany 69 év alatt el...

ez lenne a naagy magyar helyzet...

majdnem 79 EZER százalék nyereség
emerald 2015. 11. 02. 12:20
Előzmény: #2131  Törölt felhasználó
#2132
Miért van az h neheztelsz olyasmiért amit te is megteszel másokkal?!

Ezt írtad Tazsonak most:
" azert jossz hogy kritizalj olyan embereket akik hozzatesznek a forumhoz...
ill. olyan hsz-kat irj amik masokat rossz szinben tuntet fel.... "

Ezt a dax fórumra írtad szombaton:
"de probaltunk ezzel kapcsolatban en is es szarvasvadasz is informaciot szolgaltatni emaraldnak, hogy miert jobb ha hosszabb, nagyobb idotavon kereskedik...
persze nem igazan talalt mghallgatasra az informacio... "

Ez volt a végszavad most:
"Addig legyel olyan kedves es ne probalj engem vagy pomperj-t rossz szinben feltuntetni, foleg ha nincs megfelelo informaciod..."

Hmm....látod én is valami hasonlót vártam volna el.
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 10:08
Előzmény: #2129  Tazsomaru
#2131
nem az SLV onteserol volt szo hanem az ezust spot price-rol....
az ezust spot price es SLV nincs 100%-os korrelacioban...
(ezt csak te hiszed, mert mint mindig pontatlan vagy), pedig errol es a GLD es arany spot price manipulaciojarol is volt szo korraban...

Egyebkent nem szoktam handabandazni es ferditeni sem, se melle beszelni!!! ezt te probalod rolam beallitani...ez 1 szimpla rosszindulat)...
mint ahogy azt is probalgatod bizonyitani, hogy pomperj nem jo kereskedo....
a teny hogy nincs hozza megfelelo informaciod...,de problgatod bizonyitani...
Persze elo adod, hogy ertesz a kockazat kezeleshez ill. tudod hogyan lehet kereskedni....

a tiszta valosag pedig az hogy keptelen vagy a kockazatot megfeleloen kezelni es mivel neked nem sikerult, ezert ugy gondolod hogy mas sem kepes erre...
(nyilvan meg van az oka, hogy miert kell eroltetni azt SPY/TLT portfoliot...ahoz mondjuk nem kell tul nagy kereskedoi tudas...)
es nyilvan annak is megvan az oka hogy miert kell opciokkal kereskedned es miert nem kereskedsz FX piacon vagy a reszveny piacon...
talan mert nincs elegendo toked....

Persze lehet hogy tevedek,de nezzuk csak meg 1 piciket....:

-nincs megfelelo kereskedoi tapasztalatod, nem vagy kepes nyeresegesen kereskedni...
-nincs megfelelo toked hogy kulonbozo piacokon kereskedj

majd ezek utan az a helyet hogy megossz masokkal informaciot, az esetek tobbsegeben azert jossz hogy kritizalj olyan embereket akik hozzatesznek a forumhoz...
ill. olyan hsz-kat irj amik masokat rossz szinben tuntet fel....

Ideznek toled:
"Privát rögeszmék hajszolása az ügyfelek kontójára... Nyilasi-effektus."
ugye ezt nem nekem irtad???

Ki is hajszol rogeszmeket???
se penz,se ingatlan,se fold,se arany-nak nincsen hozama...
hozamot akor ersz el ha ezekkel kulonbozo dolgokat teszel....
foldenk es lakasnak sincs hozama, ha kiadod berbe adod esetleg megmuveled annak van hozama (ehez pedig nem kell IQ teszt)...
keszpenznek es aranynak sincs hozama...
(akkor ersz el hozamot, ha ezeket kolcson adod ill. befekteted)...

Technologiai fejlodessel a legtobb termek egyre olcsobban, gazdasagosabban megvasarolhato...

nem most hanem augusztus vegen- szeptember vege kozott vasaroltam sajat szamlara es ceges szamlara is ezustot...sajat szamlara picivel nagyobb ertekben mint 1 kozep kategorias uj Hyundai vagy Kia auto.
Nagyon nagy valoszinuseggel az ezust poziciom amit az osszel vettem es hatarozzuk az erteket 1 uj koreai kocsinak, megigerem neked, hogy 90%-os valoszinuseggel minimum 3-5 uj koreai kocsi araert fogom eladni, de meg az is lehet hogy 10-15-ert....
(tudom hogy nem erted, talan majd egyszer sikerul megertened)...

Szerintem mindketten jobban jarnank ha hanyagolnak egymast, bar mar ezt is irtam korabban....

Sok sikert!

Addig legyel olyan kedves es ne probalj engem vagy pomperj-t rossz szinben feltuntetni, foleg ha nincs megfelelo informaciod...
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 09:21
Előzmény: #2129  Tazsomaru
#2130
:ÐÐ)

Nem érti... már korábban sem értette. Krónikus "sárgaláz"-a van.

))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 02. 09:18
Előzmény: #2125  Törölt felhasználó
#2129
pont ez a legnagyobb problémám a nemesfémekkel. a vagyon nem nő.
ha most egy koreai autó áráért vettél nemesfémeket 10-20-30 esetleg 50 év múlva sem fogsz tudni belőle venni kettőt. ezt már egyszer belinkeltem, hogy 20 uncia arany volt 100 éve egy Ford T-modell. 20 uncia aranyból most sem tudsz venni 2 Fordot.
persze, ha neked a vagyon a papírpénzt jelenti, akkor abból jó sok lesz.
;)

egy pici segítség: ha SLV-ben jön egy öntés, emelkedni fog az IV és drágábbak lesznek az opciók nem olcsóbbak. megint csodálkozni fogsz, mint múltkor, hogy nem úgy mozog az opció ára, mint az árfolyam.
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 09:11
Előzmény: #2126  Törölt felhasználó
#2128
Igen, Nyilasinak is "szerencséje van", hogy zárt végű az alapja, mivel így az idei lejárat előtt horribilis bukóban ülő megvezetett ügyfeleinek maradék pénzéből még le tudja csipegetni a havi "kezelési" díjakat... amiből azért elég szépen eléldegélhet.

:ÐÐ))

Aztán persze majd bujdosnia kell vagy emigrálnia a baseballütős ügyfelek haragja elől... de ez már csak a szokásos alapkezelői "opportunity cost".

Persze Ausztráliában ilyesmi nem fordulhat elő... mint azt nálad is látjuk, ott nagyon felkészültek az "alapkezelők."

))))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 02. 09:05
Előzmény: #2123  Törölt felhasználó
#2127
"Privát rögeszmék hajszolása az ügyfelek kontójára... Nyilasi-effektus."

ez jó! :D
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 09:00
Előzmény: #2124  Törölt felhasználó
#2126
nehany honap ill. ev mulva meg jossz majd azzal hogy szerencsem volt...
;)))))
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 08:55
Előzmény: #2118  pitcairn2
#2125
link

Druckenmiller-rol nem art tudni, hogy o nagyobb elmozdulasokra kereskedik es ha tenyleg vett 323millio$-ert a sajat penzebol GLD-t valoszinuleg azert tette mert valoszinuleg nem volt kedve a hataridos piacon gorgetni a lejaratkor a pozikat mert az mar kozep tavon is szep kis koltseg...
Masik dolog pedig, persze ez csak puszta spekulacio, hogy tisztaban van vele, hogy milyen nehez fizikai bullionokat venni nagyobb mennyisegben...
(ha feltetelezzuk, hogy kb. 200-220 millio$-al ki lehetne pucolni a Comex raktarait es onnantol nincs tobb szallitasra alkalmas arany), viszont GLD-nel van jelenleg 692 Tonna arany es ha nagyobb menyisegben van az ETF-bol mar nem emlekszem hogy 5 vagy 10millio$ ertekben akkor kerheted a bullionokat az ETF eladasa es keszpenzes elszamolas helyett akkor...
(persze ez kis retail ugyfelek nem kerhetik)

Szoval konyen elofordulhat, hogy vett ugy kb. 280-300K ounces aranyat, es meg azon se lepodnek meg, ha eppen 1080-1100$ korul tette...
(mert o sem ma kezdte, es valoszinuleg alig varta az alkalmat, hogy megontsek ill. az eves melyont ala nyomjak az arany arat)...
es ahogy az amatorok, felugrottak a short vonatra es unnepeltek, hogy vegre az arany uj melypontot csinalt...az okos penz es oreg rokak szepen megvettek a piacot, a pozijukat pedig megtamogattak a short zarasok kesobb....

Hogy oszinte legyek en is nagyon figyelem az ezustot ill. az SLV-t mert akarok 2017-2018-ra venni call opciokat....
(nyilvan szeretnem minnel olcsobban ezt megtenni) es alig varom hogy jojjon 1 nagyobb ontes esetleg 1 false kitores lefele...
elmeletileg ez ugy 14-14,5$ korul kellene 1 nagyobb leszurasnak lennie...

Nyilvan utana nem kellene agodnom hogyan fogom fenntartani az ezust aranyat a portfoliomban a kovetkezo evekben is....
(ahogy a vagyonom no)...
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 08:36
Előzmény: #2123  Törölt felhasználó
#2124
kicsit meghekkelték az első mondatot:

link

:ÐÐ))
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 08:31
Előzmény: #2122  Tazsomaru
#2123
Rendkívül bájos és megmosolyogtató, amikor egy "alapkezelő" ennyire nem látja a fától az erdőt. Egyebekben meg 5 éves óvodás szint. :ÐÐ

Maximálisan igaza van Tom Williams-nek abban, amit az ún. "alapkezelők" általános felkészültségéről írt a korszakos jelentőségű könyvében.

Privát rögeszmék hajszolása az ügyfelek kontójára... Nyilasi-effektus.

))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 02. 08:09
Előzmény: #2120  Törölt felhasználó
#2122
nem jól vetted ki a hsz-emből. azért mert helyre teszek egy hantázást, még nem fognak figyelmeztetni. nem is értem miért kellett volna hogy figyelmeztessenek. szerintem keversz valakivel. ha lódítasz, azt ez után is helyre fogom tenni, de a véleményedet továbbra is tiszteletben tartom.
Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 01:19
Előzmény: #2118  pitcairn2
#2121
Szia,

Nem fognak csodbe menni (szinte nincs is ennek valoszinusege), mert a szerzodesben benne van hogy keszpenzes elszamolassal is zarhatjak a szerzodeseket...
Ez pedig folyamatosan zajlik..., mar evekkel ezelott is ha valamelyik komolyabb Hedge Fund kerte a fizikai bullionok leszallitasat probaltak meggyozni oket, hogy keszpenzes elszamolassal rendezek az ugyet....
Kyle Bass-nak (szamomra o a kockazat kezeles egyik meg nem koronazott kiralya) van fenn videoja...
Peldaul o vett mar nem emlekszem milyen Nickel tartalmu ermet nehany millioert es beolvasztatta, mert az ermeben levo nyersanyagtartalom, tobbszorose volt az erme ertekenek...

-A masik dolog amit ugye tavaly talan novemberben volt ha jol emlekszem (probaljak a szabalyokat modositani):
CME Group Gold Circuit Breakers Up To $400....
(ezzel pedig a krizis helyzetekre lehet hirtelen megoldasokat talalni)
Nem sok termek van ahol az upside (emelkedesre) korlatokat vezettek be....
5 perc szunet, arra megfelelo embereknek sok mindenre eleg, sot ujabb nagyobb elmozdulasnal akar fel is fuggeszthetik a kereskedest,de ehez nagyon extrem dolgok kellenek...

Nem vagyok benne biztos hogy a comexre kell figyelni, ami tudom furcsan hangzik,de rengeteg erdekesseg van....
(azt szinte mindenki tudja, hogy a kinaiak ill. oroszok nem adnak el aranyat sot importalnak...),de van arra garancia, hogy ezt mas orszagok nem tehetik meg???

Egy komolyabb penzugyi valsagnal...(mondjuk kotveny valsagnal) peldaul a Nyugat ausztral allam donthet ugy hogy olyan kotvenyeket bocsat ki melyek mogott akar arany fedezet van mondjuk 4-5%-os hozammal/ev...mert jelenleg eleg komoly vitak vannak az adok, (GST magyar afahoz hasonlo ado) ill. a kozponti elosztas korul, mert egyes allamok nem ugyanolyan modon veszik ki a reszuket a kozteherviselesbol es kulonbozo modon reszesulnek ezekbol...
Raadasul nyugat-au-ral allam sokszorosan fugg a nyersanyag szektor ill. kinai ill. azsiai nyersanyag fogyasztastol...
es ott is vannak politikusok akik feltik a poziciojukat, kapcsolataikat...
ha pedig a piacrol nem jutnak megfelelo aron hitelhez ill. az allam nem vatoztat az ado elosztasi rendszeren....
akkor nehany torveny modositassal hasonlo dolgok alakulhatnak ki mint mas kevesbe demokratikus orszagokban...
Hasonlo pedig akar Del Afrikaban is elofordulhat...

Kepzelj el 1 olyan lehetoseget ahol az Emerging market ill. BRICKS orszagok valuta ill. kotveny valsagban vannak es nem jutnak hitelhez a piacrol vagy csak olyan aron amit nem kepesek finanszirozni...

Szoval jelenleg hatalmas a bizalom es egyetertes es mindenki joban van a klubban egymassal,de biztos hogy igy marad ez, a tortenelembol pedig tudjuk, hogy az amcsi ill. british esetleg mas orszagok, Kanada, Del-Afrika, Ausztralia sem biztos hogy mindenben az amcsi erdekeket fogja nezni...
(jelenleg ez igy van,de akar valtozhat is)

Egyebkent mar Perth mintnel is probaltak engem befolyasolni (telefonon), hogy ne fizikait es ne ezustot hanem mondjuk aranyat vegyek....ill. hogy olyan szamlat nyissak ahol is nincs szemely szerint elkulonitve a fizikai arany hanem, egy 400 ounces barnak egy reszevel rendelkezek, majd 1 masik bar masik reszevel...
(koltseg hatekonysaggal indokolva)
Ugye a problema ezzel csak ott van, hogy barmenyire elfogadom, hogy minden rendben, ha szeretnem elhozni az idok folyaman osszevasarolt fizikai aranyat akkor a vegen igy is ugy is ki kell fizetni azt a +1%-ot a spot price-on felul plusz ontesi koltseget...+szallitasi koltseg...+biztositas stb.stb...

peldaul a "2067"-es hsz videoja...ha megnezed...
jo dolog latni hogy mo-on is foglalkoznak ezzel...
(nyilvan nem mentek bele tul nagy melysegekig az arany gazdasagi szerepebe mert 1 atlag embert nem igazan erdekelik a nagyobb osszefuggesek)...,de vannak benne fontos informaciok...
egy masik erdekesseg peldaul hogy ki hogyan hatarozza meg a nemesfemek szerepet ill. milyen aranyban 1 vagyonon belul...

azt nem tudom mo-on milyen szinten van a privat vagyonkezeles,de szerintem az nem nagy kijelentes, hogy minnel nagyobb vagyonrol beszel az ember es ez szerintem globalisan elmondhato annal nagyobb szerepet kap az ertek megorzes szerepe...

Nyilvan kulonbozo orszagokban es globalisan kulonbozo problemak, lehetosegek, demografia es kulonbozo szintu befektetoi magatartas alakult ki...

Nem hiszem hogy erdekel barkit is peldaul, hogy korcsoportokra lebontva ill. allamokra lebontva, vagy mas egyeb tenyezok alapjan csoportositva milyen eszkoz osztalyokba es milyen aranyokban vannak ill. vesznek reszt az atlag ember, befekteto....
(pedig vannak am nagyon erdekes dolgok) ami folott a tobbseg nagyon elsiklik....

Na eppen ezert szerintem nagyon nehez meg azt is el magyarazni valakinek, hogy milyen aranyban kell ill. kellene hogy legyen nemesfem a portfoliojaban...
ill. a likvid eszkozet, vagyonat nezzuk vagy a teljes vagyonat.....
Itt au-ban peldaul megkozelitoleg 1,5-2%-a van atlagosan nemesfemekbe fektetve ha a likvid eszkozoket nezzuk...
ha a teljes vagyont, ingatlan, nyaralo, nyugdij, broker ill. befektetesi szamlak stb...ez kb. 0,5% korul lehet...

Most nem svajci konzervativ megkozelitessel ahol 20%, hanem csak a regi amerikai (vallalkozobb, kockazat kedvelobb mentalitassal rendelkezo portfolional kellene 5-10%-nak lennie nemesfemekben, esetleg aranyban...ez ugye ~1000-2000%-os kulonbseg) es itt csak atlag emberekrol beszeltunk, nem komolyabb vagyonokrol ahol az ertekmegorzes az elso szamu szempont...

John Butler-nek van peldaul videoi ill. o 20%-ot tart megfelelonek (lehet hogy erdemes lenne elgondolkozni hogy akik komolyabb pozicikat toltottek be mind a befektetesi bank ill. alapkezeloi industryban miert is allnak ki annyira a nemesfemek mellett), talan Marc Faber is hasonlo aranyt javasol es ok nem likvid, hanem az egesz vagyonra mondjak ezt...

folyt. kov.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek