Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 12:26
Előzmény: #1897  matgab
#1900
Matgab, pedig hidd el, nem árt megismerni minél több véleményt. Nem fog fájni. És sokat javíthat a szűklátókörűségen és elfogultságon is.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 10:32
#1899
Mennyit ér egy emberi élet?

Elméletileg az emberi élet egy éve felbecsülhetetlen értékû. A valóságban 50 ezer dollárt (kb. 7,5 millió forint) ér. Ez az a nemzetközi szabvány, amelyet világszerte a legtöbb magán- és állami egészségügyi biztosítás használ annak meghatározásához, hogy fedezzenek-e egy új orvosi eljárást.

A biztosítótársaságok úgy számolnak, hogy ahhoz hogy egy kezelés megérje a költségét, annak 50 ezer dollárért vagy az alatt kell biztosítania egy év „minõségi életet”. Azonban egy új kutatás amellett érvel, hogy ez az összeg túl alacsony. A Stanford közgazdászai kimutatták, hogy egy évnyi minõségi emberélet átlagos értéke közelebb van a 129 ezer dollárhoz. Stefanos Zenios és kollégái a Stanford Közgazdaságtudományi Egyetemen, a vese dialízist vették alapul az értékeléshez. Minden évnyi dialízis százezrek életét menti meg, akik belehalnának a veseelégtelenségbe, mire szervátültetésre kerülhetne sor.

Ez mellesleg az egyetlen olyan orvosi eljárás, amit a Medicare (65 év feletti amerikai állampolgárok társadalombiztosítását fedezi) minden megfontolás nélkül kifizet 1972 óta, az alkalmazás rohamos és gyakran igen költséges innovációja ellenére is. Hogy kiszámítsák a fejlesztések költséghatékonyságát, Zenios és kollégái egy számítógépes elemzést végeztek több mint félmillió dialízisen átesett páciens adataival. Az egyes kezelések költségét ismerve az ötvenezer dolláros küszöbértéket növelve vizsgálták a megmentett életek számát.

Az inflációval és a legújabb technológiákkal is számoló modell vizsgálatával úgy találták, hogy a 129 ezer dolláros (kb. 19,6 millió forint) küszöb lenne a megfelelõ érték, ha a dialízist is megtérülés alapján engedélyeznék. „Mindez azt jelenti, hogy ha a Medicare ezt az összeget rákölti egy átlagos páciensre, akkor plusz egy év minõségi életet nyer a beteg” – magyarázza Zenios. Egy kutatás alapján egy év minõségi élet két év dialízissel eltöltött élettel egyenértékû, legalábbis a betegek szempontjából.

Zenios megállapításait éppen annak a vitának a közepén hozta nyilvánosságra, amelynek eredménye esetleg engedélyezi a Medicare számára, hogy a nyugdíjasok esetén költséghatékonyság alapján döntsön a kezelések finanszírozásáról. Szinte az összes iparosodott nemzet – köztük Kanada, Anglia és Hollandia is – költséghatékonyság és a küszöbérték alapján adagolja az egészségbiztosítási pénzeket. Jelenleg a Medicare a szükségesség és az alkalmasság alapján dönt egy-egy új eljárás támogatásáról. Sajnos az egészségügyi kiadások emelkedése az elõrejelzések szerint 2019-ig csõdbe viszi a Medicare legalább egyik részlegét, így egyre több akadémikus hívja fel a figyelmet arra, hogy a költség igenis döntési tényezõvé kell hogy váljon. Vagyis, ahogy Zenios is megjegyzi: „ha egy új kezelés nem éri el a küszöb hatékonyságot, azt egész egyszerûen nem fogja fizetni a biztosító."

Dollárban felbecsülni a páciensek életét ostobaságnak tûnhet, pedig a hasonló értékelések nem is állnak olyan távol a hétköznapi élettõl. Hogy egy aktuális példát említsünk, minden Irakba vagy Afganisztánban elesett katona családjának 500 ezer (76 millió forint) dollár kártérítés jár. De említhetnénk az amerikai magán egészségbiztosítókat is, akik természetesen kikalkulálják, melyik ügyfelet mekkora díjért cserébe vonnak a biztosítás körébe.

Egy 2007-es new york-i felmérés részvevõinek 75 százaléka felelte, hogy meglehetõsen kényelmesnek érezné, ha nagyobb rálátással bírna a biztosítói rendszerre. „A lakosság megértette a problémát és felkészült az ügy komolyabb napirendre vételére, amely nem más, mint prioritások és korlátozások felállítása a közegészségügyben" – véli Marthe Gold, a New York Városi Egyetem professzora, akinek a felügyelete alatt íródott tanulmány múlt õsszel jelent meg az amerikai egészségügyi minisztérium lapjában.

A stanfordiak ellenben arra figyelmeztetnek, hogy ha a Medicare bevezeti a teljes költség-hatékonysági modellt, túl sok betegtõl tagadják majd meg az életmentõ kezeléseket. Most is a dialízis példáját hozzák fel. Az általuk elkövetett tanulmány rámutat, hogy a betegebb páciensek minõségi életének meghosszabbításának költsége a félmillió dollárt is megközelíti. „Nem egyszerû tisztába tenni a dialízis költségeit akkor sem, amikor egy páciens más betegségekben, például rákban vagy elbutulásban is szenved” – száll vitába Glenn Chertow, a stanfordi tanulmány egyik szerzõje.

Ebben a felállásban a dialízis önmagában nem sok elõnnyel járna a páciens számára. Sajnos azonban az átültethetõ szervek ritkák. De vajon van-e jogunk megvonni a dialízist, vagyis az életet a betegtõl? Erre kell választ adnunk – tette hozzá a szakember.

Forrás: hvg.hu
prfecó 2008. 06. 06. 10:25
Előzmény: #1897  matgab
#1898
lehet két év mulva már nem találsz , mert pl 22 eü igazgató a beigért 6 év helyett , csak 3 hónapig kapott fizetést azért , hogy seggén ült . Már felszámolták őket , mielőtt elkezdhették volna áldásos 10 % a pártté cimű beszerzési játékot.
matgab 2008. 06. 06. 10:16
Előzmény: #1896  Törölt felhasználó
#1897
Képzeljétek létezik! Tegnap láttam egy élő szavazatát vállaló szdsz-es szavazót! Ilyet már évek óta nem láttam! :)

Jót beszélgettünk...
Törölt felhasználó 2008. 06. 04. 13:45
Előzmény: #1894  prfecó
#1896
"Tőzsdei magyarázatot nem elfelejteni "

prfecó, akárhogy görcsölsz, nem fogok neked kiselőadást tartani a tőzsde működéséről:))

azt is leírtam hogy miért

"Remélem a sikkasztás azért nem dicsőség nálatok , tovaris? "

bár nem vagyok "tovaris", belátom hogy nem lehet tőled elvárni a tisztességes vitastílust, ezért próbálok nem fennakadni azon hogy folyamatosan becsmérelsz és rágalmazol mindenkit aki ellent mer neked mondani
fogalmad sincs róla, milyen csoportba tartozom, ha egyáltalán, remélem megérted ha egyes szám első személyben válaszolok: nem, számomra nem dicsőség a lopás, a sikkasztás, sőt, börtönbe az összessel, plána ha a köz pénzét lopja!

azt is remélem viszont, hogy azért számodra érzékelhető a különbség aközött, hogy valaki ölt-e embert vagy sem
-bubu-
-bubu- 2008. 06. 04. 13:38
Előzmény: #1894  prfecó
#1895
Szabadi Béci is ugy uszkált a Fradi uszodában mint Bástya elvtárs:o))))

szimpatikus figura volt Ő is:))))

most pihen............
prfecó 2008. 06. 04. 13:27
Előzmény: #1893  Törölt felhasználó
#1894
Azt esetleg azt tudod , hogy MSZP egyik prominens tagja 75 millíót sikkasztott.

Örülők , hogy táskás, dokumentumos Székely - Kisgazdapárt - csak pénzt lopott és közbeszerzési hatalmával élt vissza, és nem gyilkolt a börtönben.
Igen tiszteletméltó Parlamenti képviselő , az ilyeneket börtönbe kell zárni , csak nehéz tetten érni őket .
Remélem a sikkasztás azért nem dicsőség nálatok , tovaris?

Tőzsdei magyarázatot nem elfelejteni - ha nem tudod -írdd meg megpróbálom elmagyarázni .
Törölt felhasználó 2008. 06. 04. 13:15
Előzmény: #1892  prfecó
#1893
"Embert is ölt a börtönben, nem tudtam. "

mert nem is tett ilyet

a kegyelmi kérvénye mellé csatolt levelében a bíró tévedésből(!) állította őt gyilkosnak

elég gáz hogy ilyen előfordul, pláne hogy ezzel egy sikkasztónak adnak lehetőséget a kártérítésért való perelésre, de ettől még nem gyilkos
prfecó 2008. 06. 04. 13:09
Előzmény: #1891  -bubu-
#1892
Torgyán hű társa , de többet lopott a közbeszerzéssel , mint pártvezetője más ügyekkel. Embert is ölt a börtönben, nem tudtam.

sokat lesz Mr. "75 milliót lopott a uj-Balodal részére" is a börtönben , még lehet , hogy dalolni is elkezzd. Talán mégsem egyedül csinálta?

-bubu-
-bubu- 2008. 06. 04. 13:04
Előzmény: #1890  prfecó
#1891
a táskás Székely Zoli is megkezdte a kavarást :)) emberölési papírját előkapta némi kártérítési igényért:))))
prfecó 2008. 06. 04. 13:01
Előzmény: #1889  Törölt felhasználó
#1890
örülők tényszerü, gazdasági hozzászólásaidnak és elmehetsz pártársaid után oda ...............ahova gondolod

másik jelenleg börtönben lévő korrupciós vétségben meggyanusított Úr jelölte ki
Törölt felhasználó 2008. 06. 04. 12:56
Előzmény: #1888  prfecó
#1889
huh, most aztán tényleg személyeskedni fogok

a te hsz-eidhez hasonló szintűek éppen telnének tőlem is, de van annyi önkritikám hogy ne fárasszak velük másokat

ezzel együtt sajnos dokumentált tény marad hogy:
-estére már nem emlékszel arra, mit írtál délelőtt
-állítottál valamit, amire nem tudsz bizonyítékot hozni
prfecó 2008. 06. 04. 12:44
Előzmény: #1887  prfecó
#1888
fennt nevezett nagy számu szavazata arányában eltakarodik a Parlamentből

bértollnokocska válasz tőzsdei kérdésre nem telik tudásodból?
prfecó 2008. 06. 04. 12:43
Előzmény: #1886  Törölt felhasználó
#1887
beírás időpontja 8.10
topic 08.12 hullám
tárgy otp-ről vélemény
Törölt felhasználó 2008. 06. 04. 12:21
Előzmény: #1885  Törölt felhasználó
#1886
-tartalékképzés!!!!!!!!! Előzmény válasz erre 10:20
szép sima vonal délfelé))
prfecó

Ez aztán részletes és megyőző szakmai hsz. :D
Legalább ne példáloznál vele, akkor nem tűnne fel senkinek...

Törölt felhasználó 2008. 06. 04. 12:14
Előzmény: #1883  prfecó
#1885
amúgy elég prosztó dolog választ _követelni_ az adott topikba nem illő kérdésedre addig, amíg te ilyen lazán elengeded a füled mellett a _neked_ címzett kérdést:))
06.03 11.23
Törölt felhasználó 2008. 06. 04. 12:05
Előzmény: #1883  prfecó
#1884
szerintem el vagy tájolva
ez itt egy általános politika/társadalom topik, nem tűnt fel? elég szánalmas ahogy játszod itt a parkolóőrt csak azért mert valaki felhívta a figyelmet arra hogy ökörségeket beszélsz...

majd ha lesz valami közölnivalóm az OTP-vel kapcsolatban, beírom oda
bár ez nem valószínű. inkább csak úgy csendben tdt-zek vele, minthogy pofázzak róla:)
prfecó 2008. 06. 04. 11:48
Előzmény: #1882  Törölt felhasználó
#1883
06.03 feltettem egy gazdasági , tőzsdei kérdést , arra válaszolj

különben hagyd el a gazdasági oldalt -portfolió - és boldogulj máshol.

én megírtam más topicban otp-ről véleményemet , téged melyik részvény érdekel és miért ajánlod. Elolvasom
Törölt felhasználó 2008. 06. 04. 08:47
Előzmény: #1881  prfecó
#1882
prfecó, én elhiszem hogy nagyon nyomasztó tud lenni amikor gondolkodó emberek ízekre szedik az ostobaságaidat, de szvsz a saját érdekedben jobban tennéd ha ilyenkor nem fröcsögnél és gyűlölködnél, inkább elszámolnál 10-ig és elgondolkodnál a válaszokon

az pedig egy 8 általánost végzett embertől is elvárható (lenne...) hogy a saját szavait értelmezni tudja

neked ezzel is problémáid vannak ahogy látom
prfecó 2008. 06. 03. 22:50
Előzmény: #1880  prfecó
#1881
szerintem csak 0,4 % nőtt az ipar cikk,ami jó ebben a hírben , a többi meg nem optimális a gsazdaság szempontjából , miért? ha átolvasod a jelentést és megírod miért akkor írj nyugodtan továbbra is ide.

ha nem érted , akkor keres más homokozót

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók