Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
matgab 2008. 05. 21. 15:20
Előzmény: #1699  Törölt felhasználó
#1700
két téma volt egy beírásba foglalva:
1) Az egyre markánsabban megjelenő külfödi tőke betelepülése (én azt szeretem , ha valaki aki ott ahol él ott szól bele a dolgokba és ott alakítja a világ folyását, helyben termelt étket eszik (ezt már az Ószövetségben is megírták, olyan rossz szabály nem lehet) és az a jó, ha a magyar ingatlan/ipar/mezőgazd./infrastruktúra magyar kézben marad, bizonyos kivételektől eltekintve.

2) A Gárda beperelése, kvázi az 50-es évek kirakat pereinek visszatérése...Bár a mai időkben már természetesen sokkal finomabb eszközökkel élnek...
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 15:14
Előzmény: #1698  matgab
#1699
"És nem is a társadalom szolidaritását akarnánk kiváltani, hanem a társadalomban meghúzódó problémára..."
Oké, akkor írd le pontokban, hogy amit beírtál, az konkrétan milyen problémákat mutat is be, azaz másképp megfogalmazva, ezzel, mit is akartál mondani.
matgab 2008. 05. 21. 15:03
Előzmény: #1695  Törölt felhasználó
#1698
pénznyelő,
nekem nincs fiam, tehát innentől fogva elég gyanús lehet, hogy valóban nem én írtam....
És nem is a társadalom szolidaritását akarnánk kiváltani, hanem a társadalomban meghúzódó problémára...
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 13:05
#1697
a jelen témához kapcsolódást pedig abban a sajnálatos tényben látom, hogy a világkatasztrófa árnyékában szegény hazánkat pitiáner bűnözők vezetik - mint már annyiszor a történelem során...
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 13:03
#1696
bocsánat, hogy a vonatkozó téma miatt ide is beírom, de még mindig keresem az államat. A dolog ugyanis hamarabb ért ide, mint gondoltuk.
Szóval tegnap Csongrád megyében tornádó volt, tleljesen igazi, képek is vannak róla

link

tisztelettel
psimon
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 13:00
Előzmény: #1692  matgab
#1695
Matgab, n-edszerre:
1. Egyedi esetről van szó. Ilyenekből általános következtetéseket levonni... Olyan mintha téged olvasva azt állítanám ezeket a topicokat olvasva, hogy lám-lám a tőzsdézők visszasírják a Kádár rendszert:) Egyébként, igen, ha ennyire zavar, jelentsd fel őket, ha nem adtak szerződést, számlát, stb. stb. Megjegyzem, ha Kovácsné Évikétől bérled a lakást, számlát az se fog adni, jobb esetben lesz egy valamilyen gagyi szerződésed, de lehet, az se, és egészen biztosan nem fogja bevallani az adóbevallásában...
2. Aki a Marinaparton akar XXX.000 Ft-ért, azaz x százezerért 54nm-es lakást bérelni /hó. Hát, azt gondolom, hogy problémájával nem fogja a társadalom szolidarítását kiváltani:)
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:54
Előzmény: #1693  matgab
#1694
"Ezen én is gondolkodtam már"
Te is? Az előzőt is te írtad:)
matgab 2008. 05. 21. 10:18
Előzmény: #1692  matgab
#1693
Ezen én is gondolkodtam már, hogy ha a Gárdát fel lehet jelenteni, akkor ilyen erővel feljelenthetem az Inkal security-t, vagy bármelyik kopasz kigyúrt céget, vagy akár a Mazsihiszt akit a legarrogánsabb bandának tartok az egész Magyarországon, de ugyanígy a cigány szervezeteket, ezt nem is kell elmagyarázni, hogy miért...
matgab 2008. 05. 21. 10:15
Előzmény: #1691  Törölt felhasználó
#1692
Egy ismerősöm írta:

Most béreltem a Marinaparton egy lakást, kicsit informálódtam az ottani helyzetről.

Tehát én, mint magyar állampolgár, szeretnék Budapest XIII. kerületében kín-keservesen bérelni egy 54 négyzetméteres, normális lakást havi XXX.000+rezsiért.

Kinek, kiknek a zsebébe teszem a pénzt?

Az egész kóceráj építtetője az Autóker kft., teljes izraeli tulajdonú cég, akik felvásárolták szinte az egész fővárost. Amit nem ők vettek meg, azt a spanyol Fadesa nevű cég, ami nem tudom, kiknek a pénzét mozgatja.

De nem ők a lakások (70%) bérbeadói, hanem ír állampolgárok, cégek. Magam is egy ismeretlen ír emberkével szerződtem papíron az Autóker-es irodán keresztül minden számla-okirat-hivatalos papír-adóhatósági követhetőség nélkül. Mikor rákérdeztem, hogy ha a cégem bérelné, és számlát kérnék, idegesen rávágták, hogy 39%-os felárért persze.

Úgy gondolom, ha a Magyar Gárda ellen félelemkeltés miatt emelhet vádat az ügyészség, amiért a Mazsihisz, a cigány kisebbségi önkormányzat és minden más agyontámogatott, megtűrt és kényszerből elviselt náció jajong, akkor én is vádat emeltethetek ezen szervezetek ellen, mert féltem az alig 3 éves, szőke, kékszemű, magyar születésű, XY névre keresztelt fiamat, hogy éveken belül lesütött szemmel, félve kell majd iskolába engednem, mert nem cigány, mert nem zsidó, mert beszél magyarul, mert itt született, mert neki István király nem egy lovon bohóckodó senki, mert a himnuszt velem énekeli végig, mert nem kóser kaját kér, mert nem köpköd szotyolát a villamoson, mert nincs 8 testvére, és mert nem jajongok segélyért-szocpolért-jóvátételért-holokausztért magunknak.

Feljelentek mindenkit. Nem magamért. A fiamért. A Ti gyerekeitekért.

Félek, mi lesz itt!

Törölt felhasználó 2008. 05. 18. 23:00
Előzmény: #1688  Törölt felhasználó
#1691
naon jóóóóóóóóó!! :DDDD
Törölt felhasználó 2008. 05. 18. 22:36
Előzmény: #1688  Törölt felhasználó
#1690
nagasaki
:))))))))))))))))
Törölt felhasználó 2008. 05. 18. 14:47
Előzmény: #1687  Törölt felhasználó
#1689
A verseny ellenzése korlátozza hazánk növekedését?

link

A növekedéshez forrásokra lenne szükség.
Sajnos, Magyarország fejlesztési forrásai távoznak az országból.
A tragikus gazdaságpolitika következtében iszonyúan nagy az adósságszolgálat és a termelési haszon kivitele...
Ráadásul, a multicégek alig fizetnek adót, és munkabérben nincs felzárkóztatási tendencia.

Versenyképesség... fontos!
A mezőgazdaságunk versenyképességét az akadályozza, hogy Pártunk és Kormányunk
NEM VERSENYKÉPES a gazdáknak nyújtott támogatásokban.
Nem fair az a verseny, amelyben a nyugat-európai gazdát nagyobb mértékben támogatják, mint a magyart.
Törölt felhasználó 2008. 05. 17. 00:13
Előzmény: #1687  Törölt felhasználó
#1688
Ez talán a magyar valóság????!!!!

Egy ártatlannak tűnő szarvashiba...

"Egy magyar és egy japán cég nyolcevezős versenyt rendezett. A verseny előtt mindkét csapat keményen edzett, hogy a lehető legjobb teljesítményt érjék el. Mikor eljött a nagy nap, mindkét csapat tagjai nagyon jó formában voltak, mégis a japánok nyertek 1 km-es előnnyel. A vereség igen érzékenyen érintette a magyar csapatot, teljesen mélypontra kerültek. A felső vezetés úgy döntött, feltétlenül kideríti a megsemmisítő vereség okát. A sok vizsgálat után kiderítették, hogy a japánoknál heten eveztek, s egy ember kormányzott, míg a magyar csapatnál egy ember evezett és heten kormányoztak.

A japánokkal szembeni következő vereséget elkerülendő megváltoztatták a csapat felépítését. Most négy kormányos volt, két főkormányos, egy kormányigazgató s egy ember evezett. Ezen kívül teljesítmény-értékelési rendszert vezettek be az evezősnél, hogy nagyobb teljesítményre ösztönözzék. A következő évben a japánok nyertek, immáron 2 km-es előnnyel. A vezetés elbocsátotta az evezőst rossz teljesítménye miatt, eladták a csónakot is és leállítottak mindenféle beruházást az evezést illetően."
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 21:03
Előzmény: #1686  Törölt felhasználó
#1687
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 20:24
Előzmény: #1685  Törölt felhasználó
#1686
"Az "európai értelemben vett szociáldemokrata" kormányok ennél egy fél fokkal bölcsebb megoldása szokott lenni, hogy felveszik a harcot az aljas, mocskos imperialista árdrágítókkal, vérmérsékletüktől függő hevességgel, hol kivégzés, hol némi kényszermunka, hol csak szolid államosítás játszik be, de az ilyesmit ma már csak Hugo Chávez és kollégái engedhetik meg maguknak, az EU-n belül azért vannak bizonyos korlátok (még). "

ez meg egyszerűen szánalmas

ebből a hazugság, a szemtelen arrogáns tárgyi tévedéseken alapuló ködös bigott liberális maszlag folyik fülén száján

elkeserítő
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 20:18
Előzmény: #1684  Törölt felhasználó
#1685
értéktelen írás egy dilettáns álgondolkodó tollából

Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 20:00
Előzmény: #1683  Törölt felhasználó
#1684
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 17:07
#1683
szavamra!

tetszik ez a fórum. Stílusos, informatív. Lehet, hogy ideszokom. (ezt nem kell fenyegetésnek venni :-)
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 16:35
Előzmény: #1680  Törölt felhasználó
#1682
albán elvtárs/ejnyebenye
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 16:32
#1681
bbbbbbbbbbb

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek