Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ddani77 2012. 12. 10. 12:39
Előzmény: #72099  Hegyesi2
#72100
helyesbítelek:
-a MIHŐ-nek nagyobb lesz a vesztesége
-a geoterm. árképzés alapja a távhő fogyasztói ára
Hegyesi2
Hegyesi2 2012. 12. 10. 12:00
Előzmény: #72097  ddani77
#72099
Ne parázzatok már,az oroszok nem fogják olcsóbban adni a gázt azért mert csökken a távhő ára,így a geoterm.versenyképes marad!
Majd a MIHŐ-nek kisebb lesz a haszna.
Az árcsökkentés különben sem az energia termelőket terheli hanem a szolgáltatókat!
dexter 2012. 12. 10. 11:59
Előzmény: #72096  ddani77
#72098
Mivel a távhő erősen dotált, amit szolgáltatóknak az állam fizet (többek között az áram árába is be van építve már nem emlékszem milyen néven), azért szerintem is az a legjobb, ha minél több geotermikus hőt használnak fel.

Mondjuk nem bánnám, ha a napokban megjelenne egy olyan hír, hogy elkezdődött a próbaüzem.

Januártól már dől a lóvé a pannergy-hez.
Az elős negyedéves jelentésben benne lesz, hogy mennyi pénzt kapnak. Ebből kb. számolni lehet, hogy mennyi idő alatt térül meg a beruházás. Nem lepődnék meg, ha ez csak néhány év lenne, ami nem rossz.
ddani77 2012. 12. 10. 11:55
Előzmény: #72096  ddani77
#72097
Persze ha jól tudom az árképzés alapja a mindenkori országos távhő átlagár. Az árcsökkenést a volumen növekedés kompenzálni tudja, mondjuk ez meg fenntarthatósági aggályokat vethet fel a kutaknál.
ddani77 2012. 12. 10. 11:51
Előzmény: #72095  dexter
#72096
link

ez elsőre negatív hír a pannyra nézve, de belegondolva, egyre nagyobb a geotermia előnye a gázhoz képest, nem lennék meglepve, ha Miskolcon a gázmotort csak -20 alatt kapcsolnák be, és a nyári időszakban is 100%-ban a geoterm adná a hőt, akármit is tartalmaz a Mifüs(MVM-s) szerződés...
dexter 2012. 12. 10. 09:59
Előzmény: #72092  gou
#72095
Egyetértek veled.
Remélem én is, hogy B. nem úgy gondolkodik, mint SCs, és nem hitelből akar fejleszteni.

Magánvélemény, de a Pannergy szerintem az egyik legjobb cég a bét-en, bár való igaz, hogy mint mindenhol itt is vannak kifogásolható dolgok (amit te is írtál leginkább: kommunikáció, projektcsúszás).

Én is dolgoztam projektvezetőként, és sajnos mindig adódhatnak olyan dolgok, amelyek boríthatják az ütemtervet. Nyilván sok múlik az emberi tényezőkön is, de egy ilyen projektnél úgy gondolom, hogy a bürokrácián sokkal több idő bukik, azzal meg nem tudsz mit kezdeni. Ettől függetlenül szerintem már legalább 1 éves csúszásban vannak. Hogy ez minek köszönhető, azt szerintem soha nem tudjuk meg.

Szerintem sajnos ami miatt itt tart az árfolyam, az sokkal inkább a külső tényezőknek köszönhető, mint a cégnek magának.
Szemmel látható, hogy a fidesz mindent elkövet, hogy az országba pénzt ne fektessen egy cég se. Nem csodálom, hogy mindenki menekül innen, az emberek, a cégek, a tőke.
Befektetési alapok kelleneének, akik a portfóliójába venné a céget, de a BÉT-re már szerintme nincs olyan alap, ami pénzt tolna.
A tőzsdén is lassan már pezsgőt bontanak, ha a napi forgalom eléri az 5Mrd Ft-tot, pedig néhány éve ennek töbszöröse volt.
humika 2012. 12. 10. 09:57
Előzmény: #72093  Törölt felhasználó
#72094
most kerül helyére a hulladék a cég annyit ér, mint az E-Star
Törölt felhasználó 2012. 12. 10. 08:57
Előzmény: #72092  gou
#72093
Rafináltak ezek,mint a cirkuszi majmok, megy a játék a könyvvel meg az idegekkel, jó lesz ez gyerekek nyugi nem kell végrendelkezni
gou 2012. 12. 09. 23:46
Előzmény: #72091  Ody_Mnadrell
#72092
Üdv Ody, All,

Nem nagyon szoktam írni, csak ha van mondanivalóm (legutóbb az előző "szeánsz" után volt kb 2 hozzászólásom), de az utóbbi hónapok hozzászólásairól a véleményem:

- Utolsó commenteddel teljesen egyetértek, én is tavaszig várok, h mi lesz. Benne vagyok 2008 óta, hol kicsi hol, nagyobb pakkal. Azóta Miskolcot várjuk, a papír olcsó, a politika meg maradjon a politikusoknak... hol itt a baj?

Volt már itt minden az utóbbi hónapokban:
- Miért veszik az srv-t
- miért nem mondják, h mi van Miskolcon
- miért kommunikálnak hetente minden sz*rt
- miért nem mennek Gödöllőre fúrni
- miért nem vesznek fel egy csomó EIB hitelt

Azért jól látszik h nem könnyű a kisbüfi kedvére tenni, ha nem megy folyamatosan fölfelé az árfolyam:)

Aki volt a legutóbbi szeanszon és megpróbál olvasni a sorok között, az szerintem tudja, h B nem akar SCS lenni (ennyit Gödöllőről + a hitelről), és lehet h naiv vagyok de szerintem minden eszközzel megpróbálták a kisbüfik tudomására hozni, h az ő érdekük is a rv árfolyam emelkedése (srv, srv eladás nagybüfiknek, múlt hónapban megpróbáltak változtani a komunikáción stb...)

Csak hát ugye ez a fránya Miskolc nem akar kész lenni :). El is érkeztünk a következő témához: A projekt management szvsz nagyon nem ok. Ha az én szakmámban egy 2-3 éves projektnél a projekt utolsó harmadában májusban azt mondom, h minden projekt terv szept-15ei átadásról szól, és kiderül, hogy talán(???) dec végén átadják, akkor nekem azt mondják ez elfogadhatatlan és kirúgnak. (dead-line eredete: "if you don't keep the line, you are dead"). Értem én, h nagyon komplex projekt ez, de szvsz nem ennyire...

Gatto: Ezeket a politikai szutykokat hagyjuk már... Egyenlőre én azt látom, h mindenki magának akarja a babért, ha majd több lesz ebben azt majd látni fogjuk, de ne magyarázzuk már bele, azt ami nincs is ott...

Az meg hogy megjelennek a "csak" (ál)-részvényesek nekem pozitív, szvsz kezd szorítani nekik az idő, mint tudjuk a gerinc meg nem feltétel az ő képzésükön. (szóval a jövő héten jó eséllyel beverik 580 alá verbális, és nem verbális kommunikációval:) )

Szóval, énszerintem meg kell várni a tavaszt, B ügyes gyerek, és tartogatja a puska-port erre a Miskolci menetre. A cél a Miskolci hipe-ból a lehető legtöbbet kihozni (ertsd: új projekt bejelentése, esetleg Göddöllői hír).

A tavaszi számokból látni fogjuk, hogy tartani vagy eladni kell (vagy kellett volna :)) )

Üdv, G
Ody_Mnadrell 2012. 12. 09. 21:59
Előzmény: #72090  Gatto
#72091
Az a kérdés, hogy mikor fog letisztulni ez az egész dolog. Egyre inkább kezdem úgy érezni, hogy növekszik a káosz. Persze az árulkodó, hogy nem emelkedik. Nagyon összetett ez a kérdés, és attól tartok nem látunk rá csak egy kis szeletére. Tavaszig mindenképp megtartom, akkor a bevételi számokból már látható mi lesz.
Gatto 2012. 12. 09. 19:16
Előzmény: #72088  Faceman
#72090
Én drukkolok, de mint befektetésben már nem hiszek benne. Abszolut kívülállóként figyelem a dolgokat már a gödöllői fúrás (vagyis elég rég) óta. Mitől menne fel az árfolyam, amikor még ezt a 12 mrd értéket is jó kérdés mennyire tölti ki a valós érték ebitda meg vagyon alapon? A miskolci bevételek max 80 %-a a Pannié és politikai csatározás is már van körölötte, még ha egyenlőre nem is olyan hangos, továbbhaladás nincs, fúrni nem tudnak mert jó ha ezt be tudják fejezni.

Ami meg lőrincet érinti dícséretes dolog, de hatalmas pénzügyi kudarc, lényegesen többe került, és alig hoz valamit. :S Remélem jobban is alakulnak majd körülötte a dolgok.
Ody_Mnadrell 2012. 12. 09. 19:02
Előzmény: #72088  Faceman
#72089
Az nem baj, attól még működhet. Januárnál előbb én nem várnám az indulást.
Faceman 2012. 12. 09. 18:17
Előzmény: #72086  gou
#72088
Most jövök Miskolcról, a csövek még mindig nincsenek betemetve.:-(
fgabor6 2012. 12. 09. 18:13
Előzmény: #72085  Törölt felhasználó
#72087
Haverod veletlenul nem mondta, hogy szabadulj meg a reszvenyeidtol?? Ha nem, akkor en most szolok, mindjart 500 Ft lesz, en nem gondolkodnek rajta, jobb ha belevagsz a lakasbizniszedbe..
gou 2012. 12. 09. 17:26
Előzmény: #72085  Törölt felhasználó
#72086
Köszi az infót. ;) Igen jókat mulatok rajtad.

Főleg mióta nincs itt a pelaci. Ketten már sokan voltatok, de így, hogy most egyedül vagy szerintem szórakoztató.

Még jó hogy te is "csak részvényes vagy" :) Lebeszélő részvényes?
Törölt felhasználó 2012. 12. 09. 16:41
#72085
Ami egy kicsit aggaszt, hogy úgy jött le az árfolyam 589-re, hogy semmi korrekció nem is volt a fölpattanásra több napon át, sőt még inkább jóval alatta kereskedtek napközben, és csak záróba húzták fel megint SRV-vel, ez nem igazán jó jel!

Egyik technikai elemző haverom azt mondta, ha most nem képes visszamenni az árfolyam, akkor letörés várható, bár azt is hozzátette, hogy a részvény illikviditása miatt nem igazán lehet technikai alapon elemezni a részvényt, de ha miskolci projekt sem tud emelkedést mutatni a részvény irányában, nem mozgatja meg a befektetők fantáziáját, akkor az árfolyam további erodálódása szinte biztos pályára van ítélve!!!

Továbbá azt is említette az elemző haverom, hogy a Pannergy részvényben lévő szeptember végi fars kitörési kísérlet további emelkedésének hiánya, abszolút a befektetők érdeklődésének hiányát mutatja... (sajnos)

Gondoltam, leírom ide a fórumba, bár ez csak egy vélemény volt egy magánszemély elemzéséből, ami engem is elszomorított, de engem is elgondolkodtatott a papír további jövőjét tekintve, hisz csak részvényes vagyok én is)
Törölt felhasználó 2012. 12. 07. 17:33
Előzmény: #72083  Hegyesi2
#72084
kösz.
Hegyesi2
Hegyesi2 2012. 12. 07. 17:08
Előzmény: #72082  humika
#72083
záró:589
Synergon:421
humika 2012. 12. 07. 11:28
Előzmény: #72081  Törölt felhasználó
#72082
Süllyedünk.Menekülés ki merre lát.Zárás 560
Pannika léket kapott.
Törölt felhasználó 2012. 12. 07. 10:50
Előzmény: #72080  Törölt felhasználó
#72081
link

Erről a mi jó öreg Míró barátunk fog mesélni hétfőn!

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek