Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Adito ma, 20:08
Előzmény: #1275246  kovko
#1275250
Annak óriási kasza, aki akkor az ellenkező irányban áll poziban (TL certi kiütés esetén shortban), mert (nem másrészt, hanem csakis ezért) az árfolyam is megérzi, ahogy Te is írtad. Más nemigen kaszál ezen szerintem, de lehet hogy én tévedek :)
Szerintem Lou70 kolléga ezért kérte, hogy fejtsd ki!
maxhell ma, 20:06
#1275249
Oké, akkor nézzünk szembe a tényekkel. :) Csütörtök-pénteken megcsapták a piacokat, ultra negatív szentiment alakult ki, aminek már az OTP sem tudott ellenállni. Két rövid értelmezést teszek fel, ahogy én látom a helyzetet, további lehetséges kilátásokkal. Az egyik a hetes chart, ezen azt látom, hogy egy minimális korrekció kezdődött, pánikra nincs ok, lényegében amire figyelni érdemes és korábban is említettem már, hogy a 20 hetes mozgó (piros vonal) vezette eddig az emelkedő trendet, illetve ezek rendre megfogták a korrekciókat. Jelenleg ez az érték kb. 17730-nál húzódik, alá is szúrhat, mintegy kicsit körüljárva azt. Tehát elsődlegesen azt mondanám, hogy amíg ez a támasz nem esik el, a long trend nemhogy érvényben van, de még csak nem is sérült, tehát hetes síkon nézve és értelmezve az adatokat. 
https://ibb.co/st7dtC5
Nézzük a napos helyzetet. Rengeteg támasz szint van az árfolyam alatt, egyre hívnám fel a figyelmet. Az utolsó napos long impulzust nézem, akkor nálam ez 17100-tól tartott 18890-ig. Igen látom, hogy közben volt még egy kisebb korrekció, de nálam ez az utolsó fő impulzus. Ezt felfibózva adódnak a következő szintek, melyek véleményem szerint támaszok, és fordíthatják az irányt. 50% 17995 (+kerek szám is 18000), 61,8% 17783, 76,4% 17522 (félkerek szám is 17500, de lehet jelentősége lásd alább :), végül 100% 17100 (illetve kerek szám is 17000). Összességégében tehát a napos trend nálam 17100 alatt törne meg véglegesen ebben a körben, ha lemenne addig, ha szigorúbban nézem, és nagyon figyelembe akarom venni, akkor a kis köztes aljat nézve is legalább 17500 alá kellene menjen ahhoz, hogy egyáltalán shortosnak lehessen nézni a chartot, kiemelném napos idősíkon természetesen. Mindaddig csak egy korrekcióról beszélhetünk, amiben igen, benne lehet a további lefelé mozgás, de ez még csak egy lehetőség szintjén említhető, és nincs érvényben, tényként mondani pedig nettó valótlanság. Kérdés, hogy a világvége hangulat folytatódik-e hétfőn. Ha igen, mehet lejjebb, ha nyugszanak a kedélyek pattanhatunk. További támaszokat nem elemezném ki, de alattunk vannak többek között a napos 50-es 100-as mozgók, az említett fibók, a 17500-as szint amit február óta kerülgetett sokáig, nevezetes kerek számok.Nyilvánvalóan egy erős pánik hatás esetén, a technikai szintek nem feltétlen működnek ezt is figyelembe kell venni. Kíváncsi leszek amúgy  a hétfőre, (is) de tartom az összes OTP részvényemet. :)  Most így visszaolvasva magamat :D döbbentem rá,  hogy talán a 17500-as értéknek lehet kiemelt a jelentősége, ez alá nem kellene mennünk.
https://ibb.co/HX6XK35
dniel
dniel ma, 19:17
Előzmény: #1275247  dniel
#1275248
dániel név kuzinomnak mondom sanax legyen egy lapáttal h bird ha esetleg be esik az ojtépé mert valami pánik végig söpör a béten, ne engem szidj mert én kicsi vagyok h egyedül le toljam csak max felülök a buli vonatra enyi nem én miattam van
dniel
dniel ma, 19:14
#1275247

Írtam egy kis szösszenet OTP-ről, azonnali fordulat lenne szükséges, amire igen kis esélyt látok ezért szinte biztos h jelentésig meg utána is csak esni fog... 17700 körül van egy szint ami ha letörik vagy ha hétfőn réssel lefele nyit akkor kb biztos h boritás lesz és nem érdemes alatta ácsorogni... https://medium.com/@dniel84/2024-32-hét-otp-9db2c87f2e6c
kovko
kovko ma, 19:02
Előzmény: #1275244  Lou70
#1275246
Amit valaki elbukik, azt más megnyeri. Ott van mennyibe kerül, ott van mennyit kell eladni belőle ahhoz, hogy sold out legyen. Többnyire van valami kis jelképes maradványérték egy kiütéskor, de azért elég szép summát buknak a tulajdonosok a kiütéskor. Mit kell kifejteni?
tomi21 ma, 18:58
Előzmény: #1275240  emzsozso
#1275245
Kb 17200 as részvenyarnal ezt irtad   : [(:Egyszóval a nagyon jó profitszámok ellenére nem érzem azt,hogy jó érzés OTP részvényesnek lenni.
Másoknak mi a véleménye?])       Most 18020 es a   mostani körülmenyek hmm mi valtozott meg a velemenyedbe hogy most fog felfele menni ilyen körülmenyekbe?   Azon kivül hogy gondolom full longba vagy?
Lou70 ma, 18:07
Előzmény: #1275241  kovko
#1275244
"óriási kasza, amikor egy sold out long certit kiütnek" Ezt kifejtenéd, kérlek?
dniel
dniel ma, 17:22
#1275243
Egy kis otp-s hullámozgatás
https://youtu.be/sWTn8_k8__I
X re rakok ki majd celaras rajzokat... mehet 40 ezerre is de 10 re is..  csak figyelni kel milyen utat választ kovetni kel... ha panik lesz nyilvan nem a 40 ezres cenario lesz elobb
kovko
kovko ma, 17:17
Előzmény: #1275238  Peterbond
#1275241
A P/E nem magas valóban, a háborús kitettséget és az országkockázatot tükrözően alacsony.
Rövid távon a GYJ után egyébként is realizálni szoktak, szóval van egy hét a feltételezett emelkedésre a GYJ-ig, de most abban bízni, hogy egy teljes hétig, pont éppen a jövő héten nem kavar semmi sz@rt Irán, amikor most ezzel van tele pince és padlás és folyamatosan az egész hétvégén megy róla a hírverés, hogy bosszút állnak… Ekkora hírverés után már arcvesztés lenne, ha Irán nem próbálna meg valamit. 
Aztán ha sikerül, ha nem, utána rögtön a válaszcsapást kezdik találgatni. Közben sold out-ban vannak itt a long certik és így fog széllel szemben ez menni felfelé ahelyett, hogy hírre ütnék? 
Az oké, hogy egyelőre még bent van sok részvényes, aki jóval lejjebb vette és még egyelőre tartja a GYJ-re várva a pénteki esés közben is, mert így is, meg úgy is keres rajta, de akinek nincs most éppen OTP-je és bármit vehet a készpénzért, az most éppen pont ezt fogja választani a sok papír közül és OTP-t fog venni itt mondjuk oldalazás közben rányom a vételre? Most, holnap reggel azzal kezd nyitóban, hogy reggel belevesz kit érdekel meddig esik jeligére? Ha senki nem veszi nyitóban és oldalazva csorog akár csak egy picit még lefelé ki fog beállni itt a hulló kés alá? SRV sem tartja és 18 ezerről van ám tér lefelé is. Elég megnézni a sold out long certik korlátárát. Azokat sem a BÉT-hez hülyék találják ám ki és óriási kasza, amikor egy sold out long certit kiütnek egyrészt, másrészt az árfolyam is megérzi. Akkor hol lesz az alja? Van itt azért kockázat rendesen. 
emzsozso ma, 17:13
#1275240
   Kedves Peterbond. Nagyon jól összeszedted az érveidet. A mostani árfolyam is már nevetségesen alacsony a pénztermelő képességéhez viszonyítva. (p/e 4.5) Innen még jelentősebb esést várni szerintem butaság. 
   Jelenleg a tavalyi és az idei eredményeket összeadva és a kiadásokat levonva az Otp kb.1440 mrd.
forintnyi elkölthető pénzhegyen ül. Ez részvényenként ötezer forint! 
   Én inkább arra számítok,hogy valaminek történnie kell (pozitív értelemben) - bankvásárlás,extra osztalék,jelentősebb srv visszavásárlás.
pakk
pakk ma, 17:01
Előzmény: #1275238  Peterbond
#1275239
Funda-kártya. Nem az volt a beszélgetés tárgya, hogy funda alapján mikor mennyit esett vagy emelkedett, hanem azt a kijelentést kellene alátámasztani, miszerint "rövid lesz majd" az esés és "mérsékelt". A kiragadott időszak/sáv egy példa a sok közül, ami nem volt se rövid se mérsékelt, kereshetek másik ilyen időszakot is. 
Egyetértesz a kijelentéssel, hogy a korrekció vagy trendforduló rövid lesz és mérsékelt? 
Peterbond ma, 16:25
Előzmény: #1275230  pakk
#1275238
"Ez egy 2013.májustól 2015. januárig terjedő korrekciós csatorna. Se nem nevezhető rövidnek, se nem mérsékeltnek. Az 5300 Ft-os csúcsról 3300 ft-ig esett vissza 2 hosszabb hullámban. "
.
Na és vajon miért is?
 segítek
2011 nyeresség: 120 milliárd
2012-es eredmény: 83 milliárd
2013 nyereség: 64 milliárd
2014 nyereség: -101 milliárd
2015 nyereség: 63 milliárd forint ( nem negyyedéves hanem a TELJES éves ) 
Hát persze hogy eset 2 éven keresztül ha még 2015-ben sem sikerült a 2012-es eredményt elérni.  mélypont mennyi is volt mit mondtál? 3000 Forint? amikor vesszteséges volt. de nézzük a 60 milliárdot és a 3000-et. Azóta az eredmény 15-szörözött. Nem egyszeri negyedévre. immár 2 éve és a következő 3 évre is a várt eredmény a 950-1050 milliárd sávban van. Akkor arányosan hol kéne lennie az árfolyamnak ezen értékelés mellett? 3000*15=45.000 forint. És ez is csak 11-es körüli P/E lenne.
.
2016 óta egészen 2023-ig 10-es P/E rátával futott. Most 5 alatti. Az árfolyam egyszerűen baromi alacsony a pénztermeléshez képest. A részvény nagyon olcsó nem hogy itt de még 30.000-en is csak 7-8-as P/E szinten lenne. Ebbe 2 éves csökkenő trenet belelátni pont olyan mintha 2014-ben valaki 10.000-re várta volna 6000-ről látva a veszteséges évet.
Lou70 ma, 16:21
Előzmény: #1275228  maxhell
#1275237
az álló kakukkos óra is napjában kétszer a pontos időt mutatja :)
Lou70 ma, 15:59
Előzmény: #1275232  pakk
#1275236
Nem pislognánk, átköltöznénk shortba, ha az trend. :)
gyula1971
gyula1971 ma, 13:29
Előzmény: #1275230  pakk
#1275233
Az volt meglepetés,amikor 2011-nyarán a 6300 ft-ról-2011 novemberére 2600 ft lett a minimuma.
pakk
pakk ma, 12:45
Előzmény: #1275231  pakk
#1275232
Ha elindulna itt is egy 1 éves korrekciós hullám, sokan pislognának.
pakk
pakk ma, 12:43
#1275231
https://www.tradingview.com/x/QYCMwSnB/
Ez meg a mostani 2022-től kezdődő hullám.
pakk
pakk ma, 12:36
Előzmény: #1275228  maxhell
#1275230
"....nem mindegy honnan (magasabb szintekről) és nem mindegy mekkora lesz a korrekció (várhatóan mérsékeltebb), és nem mindegy mennyi ideig lesz "lent" az ár (nem sokáig)."
Ezt a megállapítást mire alapozod? 
https://www.tradingview.com/x/TbxabEKt/
Ez egy 2013.májustól 2015. januárig terjedő korrekciós csatorna. Se nem nevezhető rövidnek, se nem mérsékeltnek. Az 5300 Ft-os csúcsról 3300 ft-ig esett vissza 2 hosszabb hullámban. Az előtte lévő emelkedő hullám 61.8%-át adta vissza. 
maxhell ma, 10:45
#1275228
"Ha en tegnap minden magyar szam elott bemondom kavezac alapjan magyar arany lesz, majd 10 bol egyszer se lesz de tegnap is beirom es Milak ma aranyat szerez akkor igazam volt? Az eredmeny szempontjabol nem mindegy? Nem egyaltalan nem mindegy."
Ezt nagyon adom, és fontos tényszerűségre világít rá a tőzsdei tippjátékkal kapcsolatosan.Például arra is, hogy 10 ezernél a megmondóemberek 6 és 4 ezerre várták, majd felmenetben folyamatosan a nagy összeomlásra figyelmeztettek, amik nem következtek be. Ezekről hallgatnak, mintegy "elfelejtkeztek". Tévedtek, de egyik se írta be, miután biztossá vált, hogy tévedtek, hogy bocsika, tévedtem. Legfeljebb feljebbről várta ugyanúgy a nagy összeomlást. Mint, ahogy azt se írták be, ha longot vártak volna miközben az ár emelkedett folyamatosan, hanem eltűntek. Megjelenni újfent csak a korrekció folyamatánál jelennek meg, az összeomlás folyamatos ismételgetésével.  Azt senki sem vitatja, hogy korrekciók vannak, lesznek, lévén a tőzsdei árfolyamok hullámmozgást végeznek. Azonban nem mindegy milyen a cég (kiváló), nem mindegy honnan (magasabb szintekről) és nem mindegy mekkora lesz a korrekció (várhatóan mérsékeltebb), és nem mindegy mennyi ideig lesz "lent" az ár (nem sokáig). Shortolni, a rossz cégeket érdemes, rossz környezetben. Lenne az a szint, ne felejtsék a nagy shortolók, ahol még a nagy shortólók is két kézzel vennék a jó részvényt. :) Mint ahogy a nevében is benne van, rövidre beszállni és gyorsan kiszállni, a kiszállás short zárás=vétel=long. 
maxhell ma, 10:44
Előzmény: #1275216  Peterbond
#1275227

daniel2121 ma, 08:34
Előzmény: #1275225  dniel
#1275226
Nekem biztos nem lesz stresszes mert megyek le a Balatonra ott csak nem. Úgy látom megint ittál vagy már megint nem megy a helyesírás. Csak annyit, pénteki beírásodban szerepel:itt az ideje egy nagy esésnek az Otp-ben. Na miért is? A kormányunk ámokfutását most tegyük félre. 
dniel
dniel ma, 00:09
Előzmény: #1275224  daniel2121
#1275225
Lehet ez a baj veled, hogy mindenhez igy állsz hozzá és ezért lehet h foggalmatlanul kiabálsz bele a nagy világba baromságokat, valotlanságokat... Sztem nem kel reagálni pihend ki magad kemény hét volt ez és a elkövetkező hetek is stresszesek lesznek
daniel2121 szombat, 23:49
Előzmény: #1275186  dniel
#1275224
Majd holnap válaszolok késő van már a zagyvasàgaid elolvasásához.
pakk
pakk szombat, 23:29
Előzmény: #1275221  Peterbond
#1275223
Nem azt írtam, hogy nem fogok írni, hanem a tippek számát redukálom. Az ágyúgolyó mozgásában nincs emberi tényező, csak a kilövésnél és a célzásnál. Menet közben ritkán nő ki egy fa amit nem láttál előtte. A tőzsdén meg idő közben történnek változások + - irányba amik befolyásolhatják a mozgás irányát és mértékét. 
Kilövök egy ágyúgolyót  = legyen ez az otp, 
Lessik 100 méterre 10 méteres körben, legyen ez a 30k. Időben majd valamikor odaér (valaki majd kiszámolja, én nem tudom) 
A golyó ritkán ugrál a levegőben, az árfolyam meg sűrűn ingadozik ugyebár. 
Személy szerint nekem 3 tippem volt, mindhárom az a pont volt ami alatt divergencia rajzolódott macd-n. Legutóbbi 100 napos mozgó letörésénél nem volt nemzetközi szitu, de visszahozta. Most van nemzetközi szitu és húzza magához a mozgó. 
Ki-ki döntse el.
Peterbond szombat, 23:07
Előzmény: #1275219  pakk
#1275222
"Hát...ha valaki mindig eltalálná, hogy mikor fordul és mennyit, akkor azt hiszem az a zseni kategória."
.
Amugy meg rendeteg tudomanyos teruletnel ez igy van. Ami mogott torvenyszeruseg van es osszefugges az merheto es elorejelezheto. Egy agyu lovedekek roppalyajat kiszamoljak es 40 kilometerrel arreb 10 meteren belul csapodik. Mert van osszefugges a kozott milyen erovel losz ki egy lovedeket, hogyan hat ra a gravitacio es a legellenalas. Mekkora a tomege es ez alapjan elorejelezheted a becsapodas helyet.
.
Ha csak egy grafikonbol elore lehetne jelezni a jovot fibo szamokkal es egyebekkel a talalati arany nem ugy nezne ki hogy 500 emelkedest varunk ja ma 400 at eset. Egyik nap 14.000 rol nagy esest varunk oszt 16000 ig emelkedik.
 .
Meg a gyogyszerek eseten is ahol minden egyes emberre maskent hathatnak es sok az ismeretlen azert a gyogyszerek 99% feletti aranyban azt a hatast fejtik ki amit varnak toluk es ritkan ellentetest. A lazcsillapito beszedes utan ritkan no a laz. A vernyomas csokkento csokkenti a vernyomast, a koleszterin gyogyszer csokkenti a koleszterint. A vizhajto lehajtja a vizet a labadrol. Ha TA alapjan szerinted holnap esnie kell akkor az nem emelkedhet az esetek 50% aban nem hogy 80% ban kulonben nincs szoros osszefugges.
Peterbond szombat, 22:57
Előzmény: #1275219  pakk
#1275221
Mint eddig is mindig magadra vetted a kritikat mikor vagy 10 szer leirtam hogy mely esszerutlen kritikakrol beszeltem. Most felolem jatszhatod a sertodoset hogy nem irsz ide miattam lelked rajta de se nem mobdtam ezt se nem sugaltam hogy ne irj ide.
.
Azt se mondtam hogy mindig el kell talalni de ha az az allitas hogy tessek ezt lattuk elore a chartbol akkor kerdesem hogy hogy? Ha nagy valoszinuseggel igaz lenne akkor a talalati aranynak magasnak kell lennie. Ha meg egyenesen tudomanyos lenne akkor ugy mukodne mibt Eistein relativitas elmelete ami alapjan elorejelzeseket tesznek es akar 50 ev mulva is az kovetkezik be amit az elmelet alapjan kiszamoltak.
.
Ha azt mondod hogy 6-7 esetbol egyszer eltalalni az jo, akkor kerlek mond el miert kene nekem a kovetkezonel is hinni vagy barmelyiknel? Hisz 6 esetben nem ugy volt.
.
Ja es tovabbra is. Most van egy esemeny ami utan masok is esest varnak nem csak a TA de meg most se kovetkezett be a nagy eses csak elindult. Szoval meg a 7. Tipp eltalalasa sem valosult meg meg csak megvalosulhat.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek