Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2015. 11. 22. 22:23
Előzmény: #982050  macibear
#982060
A nyereség befagyasztásának jobb módszere a nyereség realzálása. Én a pakkom harmadát már eladtam. Ha holnap felfelé megy, akkor folytatom az eladást. Ha nagyobbat zuhan, (100-200ft-ot) akkor ujra veszek.
Ez nekem a gyakorlatban jobban bejött eddig, mint amikor "beképzeltem" magamnak, hogy az árfolyam (mindenféle jól meggondolt fundás meggondolás miatt) rövidesen 10%-ot felfelé kell, hogy menjen és azt teljes pakkal vártam.
berlini
berlini 2015. 11. 22. 22:15
Előzmény: #982056  Törölt felhasználó
#982059
Az ilyen cégekre gondoltam:

SDRL:

link

P/E kevesebb mint 3 !!!!

A mostani rekord alacsony olajár pár százalékos emelkedése ezen cég árfolyamánál 10-15%-os növekedést fog eredményezni.
berlini
berlini 2015. 11. 22. 22:11
Előzmény: #982045  macibear
#982058
Minden tiszteletem ellenére, amelyet eddigi hozzászólásaiddal "vivtál" ki, ez marhaság. Az aukciónál elég lett volna csupán a fele árajánlatot elfogadni és akkor kb. 5500 ft-os átlagot sikerült volna elérni. A fellendülés ez esetben is elvitte volna 6000 fölé, amikor (ha feltétlenül kell és nem lehet várni,) ujra lehetett volna próbálkozni egy aukcióval feltételezhetően messze az 5300-as átlagár feletti átlag eredménnyel.
Amit ezek csináltak, azt egyszerűen csak a sötétséggel lehet magyarázni.
Erre nincsen mentség.
Csodálkozom rajta, hogy mentegeted ezt is.
De gondolom ezt is a jó gazdaságpolitikájuk részének tartod. Ahogy ezt a másik fórumon már a minap irtad: Tömik a zsebüket a fiúk, de legalább a gazdaság dübörög.
Ennek a jó gazdaságpolitikának az elemei voltak:
- a válság mélypontján a keresletet drasztikusan csökkenteni a jövedelmek újra osztásával az alsó 50%-tól a felső 30%-hoz,
- a bankadó bevezetésekor "elfelejtették" bevezetni annak csökkentését azon bankoknál, akik a vállalati hitelezést növelik. Ennek következtében a bankok több ezer milliárd ft tőkét vontak ki Magyarországról.
- sikerült a teljesen kiszámithatattlan gazdaságpolitikával elérni (minden egyes bankszövetségi megállapodást megszegtek, minden ágazatot megsarcoltak, ahol nyereséget sejtettek,) hogy amióta átvették a kormányrudat egyetlen nagy beruházási döntés nem született külföldi nagy cégektől Magyarországon, a leminősitések szintén akadályozzák a külföldi tőke nagyobb szerepvállalását Magyarországon, a BÉT haldoklik, új vállalat tőzsdei bevezetése már pár éve kizárt.
- 2010-ben volt egy pár értelmes felismerés a FIDESZ-en belül, hogy normális szinvonalú szakember képzés nélkül nem lesz vonzó a magyar beruházási piac. Hiába alacsony a foglalkoztatási arány a munkaképes lakosság körében (Ha a közfoglalkoztatást kiszűrjük, akkor az Unió sereghajtói vagyunk.) Semmi nem történt ezen a területen sem. Az egy millió funkcionális analfabéta országa vagyunk igy ezen a területen az alapképzéssel kezdve nagyon nagy feladataink lennének. Mi történt itt, amit előre lépésnek tekinthetnénk?
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 22:04
Előzmény: #982050  macibear
#982057
Maci, azt filózgatom igy chart nézés közepette, szeretnék Tőled kérdezni pár szubjektív dolgot:

-Volt ugye egy csökkenő háromszögünk ennek azt a bizonyos orvérzésig mondott csökkenő trendvonalát nagy forgalommal törtük UP irányba. Az emelkedés 60xx nél elhalt (ha jól emélkszem nem is kicsi 12-13 milliárd forgalom mellett) Majd esett. h1 h4 charton nézve viszont most fordulósnak látom eddig, és h4-en bull RSI ből fordult le, szóval ilyenkor jó esélyel még új UP következik, igaz d1 en már csak érintette a RSI 70-et.

-Hanagsulyozom hogy TA alapon érdeklődnék, tudom bármerre mehetünk... de ezt most zárjuk ki. TA alapon mit sug neked a történet ha ránézel a chartjára, a tavaszi rallytól kezdve.

-Én azt érzem, ha már így kitört , így megvették amit, akkor sovány lenne ez a csucs ennek a hullámnak nemde? (csak ott van az a brutál forgalom a csucson ahonnan lejött, az is igaz hogy ez nem jelenti feltétlen hogy fordulat)

-A másik kérdésem, így TA alapon mi az a szint ahol (Te azt mondod) még van esély hogy forduljon, és hol van az ahova már ha lemegy, nagy eséllyel törjük az 5200 at inkább/ mintsem ujra 6K. Azért azt a támaszt elég nagy zuhéval kéne törni, neme?

Én azt gondolom ha nem megyünk 5800-5750 alá akkor még jó eséllyel fordulunk és újra fel.

Ezt pusztán érdeklődés miatt kérdem, nem pozicióba lépés vagy bármi...csak érdekelne a véleményed.
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 21:47
Előzmény: #981500  Törölt felhasználó
#982056
Berlini.., ha olvasod...latod az mondtad, hogy a palaolaj kitermelese 45 dodoert is megeri az amcsiknak.., lehet, hogy nem jo forrasbol tajekozodsz...,
link
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 19:59
Előzmény: #982054  macibear
#982055
Hálaadás.
macibear
macibear 2015. 11. 22. 19:51
Előzmény: #982051  pomperj
#982054
Az tűnt fel, hogy hozzászólásaidban hiányoznak az ékezetes betűk.

Hol itt, hol ott? :)

No de mi az a Thanksgiving hét?
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 18:57
Előzmény: #982052  Törölt felhasználó
#982053
Mats mit szólsz hozzá? Nagy hülyeség mi?.... Jól van inkább ne kommentáld....
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 18:49
Előzmény: #982049  Törölt felhasználó
#982052
na kicsit jobban átnéztem mert, az előbb csak belekaptam , szóval szerintem a lilára módosult az összekötés ,és a w 5 következett volna, hogy a felmin elmaradására leforduljon , ehhez képest belegyűrtek egy új kontra hullámot... a robot meg megy amerre muszáj neki

link
pomperj
pomperj 2015. 11. 22. 18:43
Előzmény: #982050  macibear
#982051
En nem emlekszem, hogy Thanksgiving heten valaha is volt SPY eses.

A karacsonyfak mar minden aruhazban, mall-ban ki vannak rakva. A nepek nagy tomegben nezegetnek; de meg cask az amatorok vasarolnak, az okosak megvarjak Black Friday leertekelest. Most is 40-50% korulre szamitanak. Tegnap fel kilo Godiva belga praline 12.49 USD volt Costco-ban, vettem is kiloszamra;-), de Europaban 40 alatt aligha kapsz.

Szoval, annak a "tokos shortos banda"
figuranak bizony van eselye.
Ahhoz meg felfele kene menni eloszor, es konnyen sikerulhet is. Ok is szeretik a Godiva-t.

macibear
macibear 2015. 11. 22. 18:11
Előzmény: #982024  Törölt felhasználó
#982050
Hétfőn rengeteg verzió lehetséges:

1, Gap le, és csak emelkedünk (stop ez esetben kiüt és fogod a fejed)
2, Gap le és megyünk tovább lefele
3, Elindulunk felfele és csak emelkedünk, csak emelkedünk...
4, Valahol nyitunk és körülötte oldalazunk egy 50-60 forintos sávban.

Optimálisan lekereskedhetetlen vakon (előre adott megbízással).

Én hedgelném, vagyis nyitnék egy ellenirányú pozíciót nyitóban. Ezzel befagyasztom a nyereséget a nyitó szintjén. Aztán várnék mit sütnek ki Egy_kezdőék.... :)
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 18:09
Előzmény: #982048  Törölt felhasználó
#982049
Ezért hálálkodik Csányi:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 18:04
Előzmény: #982047  Törölt felhasználó
#982048
egy ütemet csúsztattak az összekötésena robotkkal újraterveztették a kontrától az árfolyammozgást... hiába nincs felminősítés... felfelé dolgoznak a robotok... óriási csel... volt, mert erre a hírre volt harmonizálva a robothadsereg... A felmin elmaradására fordult volna..., de ez most nem így van!!!!
Törölt felhasználó 2015. 11. 22. 18:00
Előzmény: #982045  macibear
#982047
abszolút így van usd-ben bőven úgy nézett ki, hogy 3/3 kezdődik... belevágtág a 3/3 elejébe a 14 milla részvényt csináltak vele egy új kontrát, átrajzolva az egész összekötést
macibear
macibear 2015. 11. 22. 17:35
Előzmény: #982044  MetalHeart
#982046
CSináljuk meg! :D
macibear
macibear 2015. 11. 22. 17:34
Előzmény: #982043  macibear
#982045
Múltkoriban sokan megszóltátok állambácsit, milyen szar helyen adta el az OTP pakkot.

Lehet, hogy kiverem a biztosítékot, de szerintem a legjobb alkalomkor tették ezt meg.

Ilyen mennyiséget csak akkor lehet eladni, amikor van rá vevő. Ez pedig egy induló hullám elején lehetséges. A Csúcson nem lehet ekkora mennyiségtől megszabadulni. Ki venne 7300-ért? Hát ...! 5300-ért? Naná! Megy föl 7300-ra! Aztán felér amikor felér ...

Ha nem most adják el, akkor bizony még várni kellett volna legalább fél évet, évet a hasonlóan jó eladási pozícióra. Nem az árra gondolok, hanem a 14 milla potenciális vevőre.

És nem tudhatjuk mit tudnak ők.

Lehet a mostani 5300 sokkal jobban hasznosul, pláne így év végén, mint jövő nyár közepén a 6900.
Az sem lehet véletlen, hogy a BÉT bekebelezése előtt adtak túl rajta. Ki tudja mi a szándék a BÉT-tel?

(Bár baromi jó "kifizető" hely. Nem létezik, hogy 5750 környékéről nem shortolták agyon, amit 5500-ig vettek vissza pénteken. Illetve nem longolták agyon magukat, amin a héten adtak túl 6027-en).
MetalHeart
MetalHeart 2015. 11. 22. 17:29
Előzmény: #982043  macibear
#982044
Ez egy kibaszott nagy tőzsdés film forgatókönyve is lehetne...
:D
+1
macibear
macibear 2015. 11. 22. 17:19
#982043
Egy_kezdő!

Szerintem Ti most baromira vakarhatjátok a fejeteket. Megyünk ugyan felfele az eredeti elképzelés szerint, de nem abban az ütemben ahogyan elképzeltétek.

Az eredeti elképzelés szerintem az lehetett, hogy mostanra már fenn vagyunk 6400 fölött és lazán realizáltok, miközben még kitart a vételi kedv.

Nem teljes pakkal természetesen, csak annyival, amivel ki lehet fizetni a 6500-6900 között kiszálló befektetőket. Ki lehet fizetni a cég fenntartási költségeit, az alkalmazottak fizetésével, prémiumával együtt. Stb, stb, ...

De nem vagyunk ott. Ti meg közel full longban csücsültök. Fel lehet hajtani persze árat 6500-re (nem is kell hozzá sok darab, néhány 100k), de nem lehet ott tartani. Nektek pedig ez lehetett a szándékotok. Felszaladni 6500-ra, ott realizálni, de kihasználva a Mikulás ralit még egy kicsit túl is lehet azon lendíteni 7000 fölé majd lehet stabilizálni 6900 környékén.

Ha most jönne egy tökös shortos banda az egész éves nyereségeteket elveszthetitek. Semmi mást nem kellene csinálnia, mit elindítani az árat ... Nem lefele! Ugyan! Felfele! Eléri azt a szintet az árfolyam, ahol megindulnak a long realizálások. Erre ráadnak a shortosok. Nálatok pedig jelentkeznek a befektetők. "Kiszállnék! Elértük a célárat." És adni kell nektek is. Az ár meg? Hulló kő módjára fog lefele jönni. Le akár addig a szintig, hogy az 5300 alatt nyitott longos pozíciótok is átmegy veszteségesbe. Nektek meg már nem lesz cash megállítani az esést. Kénytelenek lesztek minimális nyerőben zárni.

Arról meg nem is beszélek, hogy a fundás alapon megállapított várható értéktől bőven szórásnyi távolság alatt fog maradni az ár. Ekkor pedig újratervezés lesz minden alapnál.

Ezt tehát meg kell akadályoznotok valahogy. És nem tehettek mást, csak azt, hogy megállítjátok az emelkedést. Inkább most, mintsem a korábban leírt forgatókönyv valósuljon meg. Vagyis borítani fogtok. Mert azt kell tennetek. Így megúszhatjátok azt, hogy az árfolyam jelentősen 5500 alá kerüljön. Onnan majd lehet kezdeni megint az építkezést.

Kicsivel később ugyan a tervezettnél, de csak így tudjátok megvalósítani az eredeti elképzelést.

Természetesen nem konkrétan Téged vagy csapatodat akarom én megszemélyesíteni, csak így egyszerűbb volt leírni az eseményt.

Mindezt a helyzetet két esemény idézte elő.

Egyrészt augusztusban Kína. Azt még szerencsésen meg is úsztátok. :) Pont akkor voltunk zárva két napig (aug 20-10) amikor a világ tőzsdéi padlót fogtak. Mikor hétfőn kinyitottunk már mindenki emelkedett, így nem került sok pénzbe visszakergetni az árfolyamot oda ahol előtte járt, és folytathattátok az akkor esedékes óvatos realizálást, kp-t szabadítva fel a vásárláshoz.

Másrészt abszolúte hideg zuhanyként érhetett benneteket a 14 millás állami pakk eladása. No a nélkül már tényleg fent lennénk 6500-on.

Kíváncsi vagyok mit fogtok lépni?
macibear
macibear 2015. 11. 22. 16:49
Előzmény: #982041  pomperj
#982042
Köszi a bejegyzéseket, nem semmi időd ment rá! :)
pomperj
pomperj 2015. 11. 22. 16:42
Előzmény: #982032  pomperj
#982041
Azert befejezem.

7)Van egy olyan valtozat SPY kilatasaira, ami eleg jol megkeruli az 1.-4. pontban irt strukturalis problemakat.

Nos, ez NYSE kilatasaira rovid tavon bull. Az EEM piacok eppen elkezdodni latszo ujabb szereny erosodeset magyarazna. Ebbe OTP tovabbi (iv-v) of 5 hatralevo hullamainak rallyja is belefer, pont ahogy a blogban van a chartja.

link

8)Lehet nem latni black swant. Junkcker tajekozott pali, O se latott a G20 utani, mult hetvegi nyilatkozata szerint semmi bajt, mikozben Parizsban 130 hullazsakot zipzaroztak.

Lehet hinni abban, hogy a FED dec. kamatemeles egyszeri lepes, es soha tobbe nem folytatodik. Ahogy par honapja senki nem hitte a decemberit se.

Lehet hinni abban, hogy ha a dollar kamat felfele megy, a HUF-e akkor se fog.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek