Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macibear
macibear 2015. 11. 21. 20:08
Előzmény: #982018  pomperj
#982020
Minden út (fundás, TA) Rómába vezet... :)
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 17:30
Előzmény: #982018  pomperj
#982019
malackák a legelőn?:)).. tudom, hogy nem ez a tartalmi rész ,de sokat dob:)
pomperj
pomperj 2015. 11. 21. 14:46
Előzmény: #982017  macibear
#982018
ha egy masik szemmel nezem, akkor is, nagyjabol ugyanigy jon ki a vegeredmeny:

1)ez a struktura kezd kivilagosodni, es most nyilvan ez hajtja a malackakat a legelore:

link

Azok a (iii) pontok egyre feljebb kerulnek az 1-3-5 hullamokban. Van ott 21020 tajan az eddig csucsokat osszekoto trendvonal, meg raadasul ha Wave5=0.62Wave1, akkor van 2020-nal egy fibo ellenallas is. Szoval, az kritikus ennek a modellnek az eleteben.

De ha atmegy, nem nagyon kerdes, hol a target

2)Emez meg egy OTP nevu kismalac, akinek ugyan jol bezavartak az arveressel, par napig megszedult tole a fejecskeje,
de aztan ossze szedte magat, es utana eredt a kondanak:

link

Kicsit lemaradtka, a szerkezet is mas picit, de most mintha megint lepest probalna ujra felvenni vele.

Szoval, nagyjabol ugyanott vannak, es van meg egy kis zold paraj elottuk.
macibear
macibear 2015. 11. 21. 13:55
Előzmény: #982015  kfredd
#982017
Köszönöm! :)

A TA-funda közötti ellentétet én nem értem és nem is tudom hova tenni. Szerintem használható mindkettő. Mind az elemzés, mind a kereskedés során. Más világ, más szemléletmód. A benne szereplőknek teljesen más "célfüggvényeik" vannak, ha használhatok ilyen "szakszót".

A minap kicsit felülvizsgáltam az elemzői, értékelői és kereskedési módszeremet. Hát az se nem TA, se nem funda, ugyanakkor benne van mindkettőből valami. Ez olyan harmadik utas. Olyan macis .... :)

A mostani felhúzást speki szemmel a következő képen látom:

Adva volt ugye egy 3400-as szint közel 20 milla nyitott shortállomány mellett. (Azért valljuk be annál többet ért az otp már akkor is.) TA alapon ott véget ért egy hullámsorozat. Anno levezettem...

Már akkor is adott volt egyfajta javuló gazdasági helyzet. Bármennyire is utálom a fijjuk személyiségét, attól még el kell ismerni, hogy - miközben két kézzel tömik magukba a krémest másoknak meg száraz kenyér se jut - nagyon jó gazdasági intézkedéseket hoztak. Várható volt, hogy az ország elkerüli az adósság csapdát és az államháztartás fenntartható pályára kerül. Egyszerűen elkerülhetetlen lesz a felminősítés és a külföldi alapok újbóli megjelenése.

Ezen tényezők együttese jogosan repítette fel az árfolyamot. Ezt Egy_kezdő is elismerte (ha nem is ezekkel a szavakkal): A shortosok hátán, azok vérét szíva hajtják fel az árfolyamot kivárva a megfelelő alkalmat. Márpedig egy komolyabb cégnek már ekkor látnia kellet, hogy felfele az irány. Tavasszal erre került sor.
(No egy saját történet. 3800-on jártunk, mikor egyik barátom panaszkodott, hogy kis megtakarítása után alig kap kamatot. Akkor javasoltam neki, hogy vegyen otp rv-t és tartsa évekig, mert felfele fog menni. Bevallom a fene se gondolta, hogy rá néhány hónapra már 6100-en leszünk. Gondoltam felmegyünk majd 4800-ig. :) Aztán meg tovább emelkedünk szép lassan.)

TA alapon tök jogos volt a várakozás, hogy az árfolyam 6100-ről valahova 4800-4300-ra visszakorrigál. Azt azért észre kellett volna venni, hogy 5300 alatt mindent megvesznek. Ez olyankor szok történni -igaz ezt eddig csak kisebb időtávon, kisebb tf-en láttam - ha a shortosokat nem engedik kiszállni. Sajnos erre én sem figyeltem fel, illetve csak későn.

Most elérkezett az idő az eddig kitartó shortosok kirázására. Megint együtt állt sok minden.

Fundásan nézve az OTP valóban jó befektetésnek tűnik. Egyre másra jelentek meg az egyre magasabb elemzői célárak.
A bankadó csökkentése elérhető valósággá vált.
A rossz gyj miatti eladások jó long beszállót teremtettek, akárcsak az állami eladás.
És ott vannak még a nyitott short milliók, amik majd hajtják fel az árat.

Már csak lépni kellett és elindítani az árat felfele. Egyrészt jó kiszállót kellett teremteni a rövid időtávon (15 nap) befektetőknek. (Erre még hitelt is érdemes volt felvenni. 10% körüli hozam 15 kereskedési nap alatt baromira megéri.), másrészt valamikor el kell indítani az árfolyamot azok felé a célárak felé.

TA szempontjából meg ott volt ugye az a piros vonal 760 környékén. Várható volt, hogy annak törése esetén itt mindenki venni fog. Shortos zár, longos meg szalad a vonat után, nehogy lemaradjon. Azért az sem véletlen, hogy ennek a lélektani határnak egy nap alatt futottunk neki reggel 640-ről, törtük át 760-on délben és mentünk túl rajta 907-ig (267 píz). Előtte 120 utána 178 pontot mozdultunk "csak". Ez is jellemzője ezeknek a kitöréseknek. Csak gyorsan és határozottan.

Most meg ott járunk, hogy a rövidtávú befektető realizált. Valszín a shortos bundák kitisztultak. Fundás befektetők longban vannak. Felmin elmaradt.

Jön egy kis visszaesés. Nem túl nagy, nem lesz itt armageddon. Fundások tuti meg fogják venni az esést. A most kiszállók visszaszállnak néhány száz forinttal lejjebb.

Abszolúte jogos a további fel várakozás. A "nagyok" majd a felminősítés környékén fognak kiszállni. Akkor, amikor lesz elég vevő. Addig meg nem fogják hagyni túlzottan visszaesni az árfolyamot.

Mint ahogy korábban is írottam ilyen időtávokat én viszont nem kereskedek. Néhány napig (5-10) tartó, 2-300 (vagy annál nagyobb) pontos elmozdulásokat igyekszek elkapni.

Azért azon se lennék meglepődve, ha hétfőn-kedden felfele mennénk és csak aztán korrekcióznánk. Mennyi, de mennyi embernek fájna ez! :)

macibear
macibear 2015. 11. 21. 12:39
Előzmény: #982013  Törölt felhasználó
#982016
Ez a Tumblr olyan mint a magyar blog.hu :)

Azon már csináltam egyet, de nem tudtam olyan formává alakítani amilyenre én szerettem volna, abba is hagytam. Egyszerűen nekem nem fekszik az a filozófia ahogyan működik.

Akárcsak a Fecebook. Nem tudok a létrehozó fejével gondolkodni. Nem értem mi van ott ami ott van? Miért ott van ahol van? Nem is használom. Nem az én világom.

Ráadásul karban is kell tartani egy blogot ... munkával jár ... macerás...

De azért megnézem. Ha számomra könnyen kezelhető, akkor megcsinálom amit kérsz. :)
kfredd 2015. 11. 21. 11:48
Előzmény: #982014  denon
#982015
Maciber! Fantasztikus csávó vagy,nem csak a meglátásaid miatt ( azokat én nem játszom meg, mert nem hiszek a TA-ban) de olvasni olvasom, ( legyn ez az én bajom), hanem a 982011 számú hozzászólásod miatt is. Remélem nem nyírnak ki, mint néhány elődödet itt az elmúlt évek során.

Más: Szerintetek kizárólag a felmin.miatt emelkedett ilyen forgalommal az Oti? Elhiszitek, hogy a nagy befektetők nem tudják előre a híreket? Kizárt dolog. Lesz itt nagy durranás nem soká, ha máskor nem is, jövő tavasszal tuti, hogy legalább két hitelminősítőnél feljebb kerülünk. Egy nem is számított volna, ha jól tudom... Szóval szerintem jó lesz ez, és hangsúlyozom, longban vagyok....
Sárpacára figyelni!!! :)
denon 2015. 11. 21. 10:57
Előzmény: #982013  Törölt felhasználó
#982014
Jön az év vége, viszik innen a pénzt a befektetők
2015. november 21. 10:45

Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 10:37
Előzmény: #982011  macibear
#982013
Jó, de akkor is csinálhatnál egy Tumblr accountot, és odamásolhatnád innen az elemző bejegyzéseidet. 5-6 másodperc pluszmunka esetenként. :)
macibear
macibear 2015. 11. 21. 10:28
Előzmény: #982010  donszi
#982012
Hű! Nem győzök csodálkozni, meghatódni meg minden egyéb.... Kösz!

A jóslatok, várakozások ültek, csak épp lekereskedhetetlenek voltak.... :)
macibear
macibear 2015. 11. 21. 09:46
Előzmény: #982003  Törölt felhasználó
#982011
Részben tudok csak egyetérteni meglátásoddal.

Abban tökéletesen igazad van, ha szeretnél egy olyan oldalt látni, ahol csak a Téged érdeklő OTP-vel, tőzsdével kapcsolatos "okos" meglátásokat olvashatsz. Ez rendben van.

De tegyük fel a kérdést! Erre tényleg egy fórum a legalkalmasabb?

Itt elvileg több elemző meglátásait kellene összevetni, megvitatni. A saját nyűgjeinket, bajainkat, sikereinket világgá kiáltani.

És bizony, bizony a rendszeresen hozzászólók között kialakul egyfajta kapcsolat. Baráti, ellenséges, közömbös mindegy is, de beszélnek egymáshoz. Elmondják meglátásaikat. Amik nem feltétlen csak a témához, a "szakmához" kapcsolódnak.

Időnként ezek politikai felhangot kapnak? Hát ... Igen! A mindenkori hatalom képviselői nagyon is megérdemlik a szidást, a fejmosást. Még akár egy ilyen fórumon is. Mert azért ne feledjük: ők bennfentes információk alapján veszik fel a pozíciókat és keresik halálra magukat ... a többség kárára. Jogos tehát, hogy akár egy "szakmainak" tartott fórumon is hangot adnak ennek az olvasók egy-egy bejegyzéssel.

Ilyen alapon (hű, hogy tegyem meg a felsorolást, hogy ne sértsek meg vele senkit és ki ne hagyjak valakit?) Ad-nak, Pomper Janinak, Egy_kezdőnek, Mats-nak, Kexelőnek, Mikkmakknak .... (bocs ha valakit most nem írtam ide, pedig itt lenne a helye!) meg talán nekem egyáltalán nem szabadna ide "szakmai" bejegyzést írni. Mindenki csinálja meg a saját blogját, fórumát, fejtse ki ott a gondolatát. Ott megolvashatod vegytisztán a gondolatokat.

Egy fórumtól ezt ne várd!

Ui: Hétvége van. Ilyenkor talán lehet egy kicsit másról is beszélgetni. Esik az eső, van rá idő. Már persze ha az asszony békén hagy ... :)
donszi 2015. 11. 21. 09:38
Előzmény: #982006  macibear
#982010
november 11. 13:15
"Igen én is így vélem, de előtte kell csinálnunk valamiféle lekört a jövő héten. Annak az aljától függ az a 6k fölötti szintre mehetünk-e.

Az tuti, ha a jövő heti minimum 5200 fölött marad akkor inget, gatyát, házat lehet tolni a longba.

Erre hívtam fel a múlt hét elején a figyelmét Kan Guru barátomnak meg a barát-családtagjaimnak is. Készüljenek OTP vásárlásra, de várjuk meg vele a jövő hét szerdát legalább.... ;)"

november 4. 15:12

"Nem!

Arra biztatom, hogy érdemes elgondolkodni rajta, hogy "pénteken", illetve két hét múlva "szerdán" érdemes lehet egy nagyobb long "portfóliót" kiépíteni.

Nem egy helyen kell megvenni és nem egy időben. Pld beállni certi vételre 900-on, 850-en, és 800-on. (Ezek egyelőre hasra ütött szintek.) A mennyiséget döntse el ki-ki maga. Aztán ezt tartani 1-1,5 hónapig. Nix ugri-bugri közben!

De ezt a várakozást még meg kell erősítenie a jövő hét szerda utáni mozgásnak!

A "péntektől" szerdáig várt emelkedéssel mindenki azt kezd amit akar. Szerintem ezen időben felfele megy, de nehéz belőni az indulási szintjét. Ennek megjátszására senkit nem biztatok. Csak és kizárólag saját felelősségre."
Shorttime 2015. 11. 21. 09:00
Előzmény: #981840  Sarpac
#982009
felmin természetesen nem volt, kamu fel igen....bye-bye 6xxx, mehetünk vissza 5500 alá....
jarisz 2015. 11. 21. 08:46
Előzmény: #982003  Törölt felhasználó
#982008
Aham fidexfannak teccik lenni..!?
Indirekt eltereles. Hihihi
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 08:31
#982007
Azért az elég kemény, hogy a hét elején durván elkezdték venni az OTP-t a spekisek a felminősítésre és lám mi lett...? Semmi! Persze a technikai szintekkel is lehet magyarázni... mondjuk azok akik az állami pakettet megvették egy kicsit magasabban 10%!! ki tudtak szállni pár darabbal. Biztos nincs itt összefüggés:D
macibear
macibear 2015. 11. 21. 08:01
Előzmény: #982004  Törölt felhasználó
#982006
Egy saját blog létrehozásán igen erősen gondolkodom már régóta.

Vissza akartam keresni amikor "titokban" javasoltam Kanguru barátomnak az OTP long beszálló lehetőségének figyelését. Nem találtam meg....

No de hát a lustaság, az újtól való iszonyodás ....
lalika60
lalika60 2015. 11. 21. 06:16
Előzmény: #982003  Törölt felhasználó
#982005
Tökéletesen egyet értek.
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 00:49
Előzmény: #982003  Törölt felhasználó
#982004
Még annyit, hogy nagyon szívesen olvasnám pékdául macibear vagy egy_kezdo dolgait egy blogban, mondjuk éppen a Tumblr-en. De tényleg, rgisztráljatok a Tumbleren srácok, és tegyétek közzé ott is az elemzéseiteket, észrevételeteiket. Sok száz követőtök lenne azonnal! :) És a fölösleges butaságokat nem kellene kerülgetnie senkinek, aki csak a hasznos tudásra és információkra éhesek. :)
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 00:44
Előzmény: #981980  lalika60
#982003
Valahogy így. Rendszeresen benézek ide, mert sok okos srác mondja el itt, hogy mit gondol a tőzsdéről. Vannak itt sokan, akiknek nagyon jó meglátásaik vannak. De nagyon fárasztó itt is az ostoba politikai propagandaszövegeket kiszűrni. :( Annyi, de annyi lehetőségük van máshol, hogy Orbánt vagy Gyurcsányt, vagy bárkiakárki politikust köpködjék vagy dicsérjék , de tényleg nem lenne nagy baj, ha nem itt tennék, hanem az erre rendeltetett 1001 másik helyen. Nagy kár, hogy itt nem lehet kikövetni vagy blokkolni (mint például a Tumblr-en) az olyan hozzászólókat, akik telenyomják az irreleváns butaságaikkal a topikot. Én az OTP-ről, és szigorúan az OTP trédeléséről szeretek itt információkat olvasni, mert, ismét mondom, nagyon sok okos hozzászólást lehet itt találni, én csan ezért járok ide.
gaben500 2015. 11. 21. 00:15
Előzmény: #981975  macibear
#982002
Ide a bököt a nyakamhoz nem találtam el!De talán hétfőn! :)

Én örülök hogy dobtam 6040en várom az új beszállót
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 23:16
Előzmény: #982000  kotelb
#982001
Kerdes mi lesz a jovo heten? Szerintem sokan szamitottak a Fitch felminositesben, ami nem jott be fekete pont az OTPnek. MNB megveszi a Tozsdet ez is fekete pont. Bankado csokkentes, ezt mar bearazta a piac amikor tavaly 500 pontot emelkedtunk ra 3850rol (igaz a mondas, pletykara venni, hirre adni kell) en ezt semleges hirnek ertekelnem. Kerdes mi lesz Kinaban fujjak tovabb a lufit vagy sem?

Jo kereskedest!

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek