Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2024. 06. 02. 09:10
Előzmény: #59259  Placi82
#59260

Nekem nem kell cikkeket olvasnom, hogy meg legyen a véleményem az ukikról. Aztán már csak két közmondást kell összegyúrni és meg van az egyenlet.
Kutyából nem lesz szalonna........senki ne gondolja, hogy ha eddig mindent elloptak, ezután más lesz
Zavarosban lehet jól halászni..... ez meg betetézi azzal, hogy a háborúban bármit meg lehet tenni
Ha számolatlanul fogjuk küldeni a pénzt, azt számolatlanul fogják ellopni. A háború meg nagyon drága, ráadásul senki nem tudja bizonyítani, hogy mennyi lőszert lőttek ki, mennyi eszköz ment tönkre, milyen költsége van  a javításoknak. 
Sokan ezt úgy gondolják, hogy a háborúban összefogva javítgatják a tankot, varrják a bakancsot, főzik az hadseregnek a gulyást. Ingyen.
Ez úgy van, hogy mindenért fizetni kell. Ha a tankban elmegy egy biztosíték, elmennek a vállalkozóhoz és az megjavítja. Aztán benyújtja a számlát. A harcosok etetését is valami cég csinálja, ami beszámláz.
Ez nem úgy van, hogy a nénike megfőzi a bográcsban  a gulyást, aztán megkínálja a katonákat. Jön a pizzafutár és hozza  a megrendelt kaját. 
A szomszéd városban meg úgy folyik az élet, mint a háború előtt.
Azt gondoltam, ha ilyen hadiállapot van, sok sok korlátozás lehet, de itt a front egy egy településre korlátozódik. Máshol folyik az élet, iskolába, munkába járnak, de úgy tudom, mozi és színház is működik.
Placi82 2024. 06. 02. 00:13
Előzmény: #59258  Murdoch
#59259
Kíváncsi vagyok, hogy hányan olvasták el a cikket. Dollár milliókat kapó frissen bejegyzett cégek, amelyeknek a vezetői alkoholista férfiak és nők akik gyárakban, földeken dolgoznak több műszakban. Stomanok. És csodálkoznak hogy Harkiv védelmére szánt dollár milliók sehol sincsenek? Ezt nem a  Ruszkik mondják, hanem nyugati újságírók.
A fiatal ukrán katonák harcerteke, tulélese se sok. Nem is csoda ha szegények bármi áron rejtozkodnek. 
Be fogják rántani valahogy  Lengyeleket, Cseheket, Litvanokat valami osszegrundolt  casus belivel. És akkor  a NATO belep. Mert Ukrajna nem. NATO tag, de a Lengyel az igen. A NATO olyan szövetség, ahol dekralaltan, visszavonhatatlanul egymásért a  életünket és  verunket és (zabot is:) ). Adni és felaldozni kell. Mese nincs. Ez a forgatókönyv idénre 2024 re. 
Murdoch 2024. 06. 01. 21:46
Előzmény: #59248  Törölt felhasználó
#59258
https://responsiblestatecraft.org/ukraine-us-weapons/
Teljesen felesleges az F16-sokban is vmi csodát látni. Meg érdemes elolvasni a cikk alján, hogy miért is mentek át mint kés a vajon az oroszok Harkovnál. Így nem lehet honvédő háborúban gondolkodni. Meg jó helyre ömlik a nyugat pénze, ja, feneketlen kút.
Törölt felhasználó 2024. 06. 01. 21:15
#59257

Lekapcsolták s vízerőművet. A patriot nem ért semmit. 
https://www.pravda.com.ua/eng/news/2024/06/1/7458736/
Törölt felhasználó 2024. 06. 01. 21:13
Előzmény: #59249  Karvalytokes
#59256

Csodálatos a változás. Így tovább."Ma már több volt ukrán katonákból álló zászlóalj működik az Északi Katonai Körzet övezetében. "
Placi82 2024. 06. 01. 21:11
Előzmény: #59231  Shortelek
#59255
Na, akkor 1 és 2 és pont meg is  megvalósult. Nem értem a rá olvasni. Szuper. Akkor ez is bejott. 2 es csak félig mert ott meg teljes korlátlan  engedélyt tippelek a raketakra is mélyen Orosz teruletre Max 1 hónap. Jönni fog.az engedély erre is   nem kell izgulnotok. Valaki valamelyik ország  kezdje el a sort, úgymond a "bűnben" (nem tudom máshogy jól megfogalmazni) és akkor az USA, Francia etc.. hát mit csináljon? Majd követi....Arccal előre a VH útján.. Bajonett auf! Sipszo. És  és kiugrani a loveszarokbol a 33 as magaslati pont irányába. ROHAM! Hát nem csodás lesz? Ugye mind alig várjatok? Nekem magas vernyomasom van, én menteseeget kérek, alkalamatlan vagyok szegyenszemre. Dicsőséget és a harci szellemet, hősi halált mind meghagyom nektek. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 01. 20:59
#59254
A péntek reggeli alákérdezős interjúból (királyi rádió)
- De hogyha ez ilyen vitákat szül, és ekkora kockázatot jelent, akkor miért ilyen elszántak a nyugati politikusok abban, hogy továbbra is támogassák Ukrajnát?
- Mert azt gondolják, hogy győzhetnek. Tehát én is sokat gondolkodom ezen, hiszen ők is épelméjű emberek, ők sem akarhatnak pusztítást és háborút, vagy legalábbis csak nagyon megalapozott okkal, és nyilván kell valami, ami az ő veszélyérzetüket alacsonyabb szinten tartja, mint a mienket. Egyébként ők is úgy viselkednének, mint mi. Azt gondolom, a földrajzi távolságnak itt van jelentősége. Tehát az, hogy az európai nagy államok messzebb vannak Oroszországtól, mint Közép-Európa, ez egy tényező. Hiszen ők úgy gondolkodnak, hogy van Ukrajna, mint pufferzóna, ami még köztük és az oroszok között van – meg persze Közép-Európa is."
______ Ukrajna pufferzóna __________
A nyugatiakhoz hasonlóan én is azt gondolom, hogy Ukrajna pufferzóna. Ha a megadáspárti Orbán vágyainak megfelelően az oroszok megszállják Ukrajnát, akkor még mindig lesz egy kisebb pufferzóna a nyugat és az oroszok között, de a magyarok, a lengyelek, a szlovákok, a románok szomszédosak lesznek a terjeszkedő orosz birodalommal.
Jó lenne, ha Orbán épelmejűen végiggondolná a saját pufferológiaiokfejtését, mert ebből egyértelműen Ukrajna támogatása következik.
Orbán nem említi név szerint Putyint, de nem tartja épelméjűnek, hiszen Putyin háborút akar és pusztít.
Placi82 2024. 06. 01. 20:52
Előzmény: #59252  Karvalytokes
#59253
Nem néztem a bekemenetet. Nem foglalkoztat a hazai politika. De érdekes amit mondasz. De keményen keresztbe akaszt sok erdekeltsegnek. Most vagy acélból vannak a tokei, vagy nem tudom...... Ezen már én is gondolkodtam. Vagy abba reménykedik hogy Trump nyer és elnök lesz, es
 elmegy róla eez a hatalmas nyomás. Hát..... Lehet hogy Trumpot felrallitjak... 
Mit akarsz valahol olvastam, hogy Putyin ellen az elmúlt 10 évben  valami brutális sok merénylet kísérlet volt. 
Karvalytokes
Karvalytokes 2024. 06. 01. 20:41
Előzmény: #59250  Placi82
#59252
Érdekes volt a béke menet helyszine.Orbánt mindkét irányból fák takarták,gondolom a viztoronyban ott volt a nemzetbiztonság, a pesti toronyházak felöl meg léggömb takarta.
Nagyon kihúzhatta a gyufát a CIA-nál az álláspontjával.
Placi82 2024. 06. 01. 20:40
#59251
https://totalcar.hu/magazin/hirek/2024/05/29/fillerekert-iger-dobbenetes-szamokat-a-byd-uj-plug-in-hibrid-hajtaslanca/
Gyerekek, itt sokan röhögtek múltkor a Kínaiakon. Nem szóltam  bele. De azért nekik üzenem, hogy 30 évvel ezelőtt egy mezőgazdasági paraszti munkás társadalom volt Kína. Kb bivalyal szantott a paraszt a rizsmezokon. És az elavult kohászat volt a húzó agazat az iparban. Na most 30 év alatt akkorát fejlődtek amit fel se bírtok fogni. 10 év múlva hol lesz technológiában Kina?? Már nem másolnak. 3 év múlva ők lesznek a technológiai vezetők, és az USA lesz a követő. Szar ügy követonek lenni  34.800 milliárdos usd  adósság allomanyaval együtt. 😉
Placi82 2024. 06. 01. 20:24
Előzmény: #59211  Zsolt90
#59250
Forgatókönyvem úgy szól tovább . Hogy megint félre fog csúszni az forgatokony Ahogy a történelembe nem túl sokszor de megrtortent, hiába precíz és jó tervezés azoktól akik profin szereveznek...... 😉
https://www.telegraph.co.uk/world-news/2024/05/26/ukraine-drone-attack-russian-nuclear-radar-facility-unwise/
Itt már pislogtam azért. 
 
1 nukleáris radart kilőnek. Miért is? Ukrajnát nézi 1000 db más egyszerűbb. Ez a radar más célt szolgál....... Van meg 1 db.. Meg még 1 ilyen Feheroroszorszagban, valahol. Ha meg egyet kilőnek akkor be lehet fosni nyugodtan. Oka pedig a következő. Egyszer olvastam nagyon nagyon  régen egy könyvben, hogy kb a 60 vagy 70 és években hogy a kubai rakéta válságnak is veszélyesebb volt az a szituáció mikor egy nagyobb milli Teslas (mT) napkitores megzavarta a nukleáris figyelő rendszereket. És téves riasztasokat adott. De. Mivel akkoriban nagyon békés és kedves volt a hidegháború, nem így mint most, (ami  forró háború lesz.) . Pár napig nem aludtak egyik oldalon se, és ilyen megmaradt mukodokepes nukleáris radarokban bizva senki se csinált semmit, mert látták hogy nincs ballisztikus rakéta kiloves egyik oldalon se. . Most meg  lövik Z-ek az Orosz vedelmi nukleáris radart de természetesen ne gondoljon a Ruszki semmi rosszra... Van még kb 1000 másik Ukrajnát figyelő közönséges "mezei" radar, és műhold. De ezt kellett kilőni.......
És mi a legszebb az egeszben, na mi??? Hogy pont most van a Nap mágneses mezejében a pólus zavar. Szokásos 20-22 évente előfordult természeti jelenség. És ezért látjátok a Balatonon a sarki fényt b.ssza meg. És még lesz ennél sokkal durvább napkitores  tudósok szerint. Mert neha, mint 1850? körül is nagyon nagy napkitores volt így most is sanszos az elojateka alapjan. Ergo a koronakilokodes okozta sokkal nagyobb napkitores, ami a nukleáris biztonsági rendszereket muholdakat hazavagja, biztos egészséges a nukleáris szemeket célozni?? . ☹️Ettől függetlenül nem gondolnám hogy direkt lesz atomhaboru, de a tulfeszitett piaci légy szintű pofátlanságu forgatókönyvben benne van a véletlen faktor.... 
A németek, már szarban vannak gazdasag ügyileg,ipar ügyileg. Most jött rá a majas hurka, is hogy át lett b.szva, lesz. pat..a Nemetorszagot(történelem majd ítél felette) 
és már izegne mozogna kifelé, de már cseszheti.... Késő. Orosz nyersanyag és a német ipar szimbiozisa a következő 100 évre hazavagva. Sebaj a Kínaiak meleg ölelő keblukre öleltek az Oroszokat. És gyönyörű új szimbiozis barátság kezdete, rettenetesen megremiszti az Usa gazdaságát elitjwt és ami mrgfontosabb  penzrendszwret.
. (Gondolom a pénz-valutarendszeren érted mire gondolok? :) Ez nekik rohadtul nagy baj. Mert ez rosszabb mint ha Nemet(tEU) orosz szoros barátság alakult volna ki. 
Itt most sokan reménykednek Trumpban. De szerintem vagy nem éli meg az elnökséget (idős, etc.. Khmm),  vagy még se választják ezek a szavazó gépes szavazatok rendszer alatt, vagy sittre kerül vagy etc..
EU s választás, meg hiába van szavaz a a hangzatos ígéretes Meloni vagy akármelyik jobb oldali politikus. Mindegyik egy megkotozott kezű. Meloni is mit igert? És mit tartott be? Ha sokat ugrál  becsodoltetik egesz Olaszországot oszt csókolom. 
Szóval  azt mondom hogy nagy szarban vagyunk.... Reménykedjünk a legjobbakban. De...... majd a többit máskor.  
Olyan  laslsan melegszik alattunk a víz, hogy észre se vesszük hogy ez már nem kényelmes. Veszélyes vizek ezek már.  Nagyon rövid távú bekovetkezesek 
1)Menni fognak az. F16 osok,
 2)és tovabba  engedélyt kapnak lőni mélyen orosz területre. 
3) Dulőre kell vinni, mert ebben az ütemben gyakorlatlan Ukrán  újoncok túl gyorsan fogynak a fronton, és év végére elfogynak. Akkor kellenek majd a Lengyelek. 
Eszkalacios háború lesz. Atom csak véletlenül. Ez van. Szarul hangzik. 
Ja és vegul van egy sanda gyanúm hogy még úgymond lesz Orosz földön tamadva valami nukleáris radar, biztonsági rendszer, mitudom én valami veszélyes, és presztízs értékű valami, etc... Sajnos! Csak hogy emelkedjen a tét. Ezt a bulit eszkalacioig viszik vagy az Oroszok teljes szeteseseig. Hogy utána Kina kerüljön sorra. De pont hogy olyan erős ved és dac szövetség gazdasági és katonai alakulhatott ki a Ruszki és Kína között a háttérben hogy ebbe az USA elitnek most kivételesen bele törik a bicskaja. Az 'egypolusu rendszert' az utolsó csepp vérig védeni fogják. 
Karvalytokes
Karvalytokes 2024. 06. 01. 20:08
#59249
https://www.kp.ru/daily/27613.5/4939846/
Interjú Pavel Yakovlevvel aki megadta magát az ukrán elnöki dandár katonájaként majd beállt az oroszokhoz.
Törölt felhasználó 2024. 06. 01. 19:52
Előzmény: #59231  Shortelek
#59248
Ezek úgy fognak potyogni, mint a májusi eső. 
A kőkorszaki f16 még a leggyengébb orosz légvédelmi egységnek is edzésmunka, gyakorló feladat
Törölt felhasználó 2024. 06. 01. 19:47
Előzmény: #59245  Murdoch
#59247
Le kell szedni az ukrán-amerikai műholdakat egy ilyen terrorakció esetén.
Nem is értem, hogy miért finomkodnak az oroszok. 
vigkrisz 2024. 06. 01. 19:40
Előzmény: #59245  Murdoch
#59246
Elemzők szerint Belgorod esetében egy pufferzónát akarnak kialakítani az ukránok, mert a ruszkik folyamatosan lőtték a harkivi lakónegyedeket.
Murdoch 2024. 06. 01. 19:27
Előzmény: #59239  Zedisdead
#59245
Elemzők szerint Harkov esetében egy pufferzónát akarnak kialakítani a ruszkik, mert az ukránok folyamatosan lőtték a belgorodi lakónegyedeket. Egyébként szerintem azért nem engedélyezik a nagy hatótávú rakéták használatát oroszországi célpontokra, mert az ukránoknak nem sok közük lenne hozzá. A teljes folyamat alighanem a yenkik kezében lenne, célpont kijelölés, vezérlés-irányítás stb. Így viszont gyakorlatilag felérne egy hadüzenettel.
ronaldinyo 2024. 06. 01. 19:08
#59244
juni 10. e után milyen propaganda lesz?
ronaldinyo 2024. 06. 01. 19:07
Előzmény: #59242  ronaldinyo
#59243
szerintem jobb ha nem halgatunk hireket,bár elébb utobb akkor is meghalunk.
ronaldinyo 2024. 06. 01. 19:05
#59242
azért érdekes nemrég kovid miatt mindenki meghal.hát nem-aztán oltást nem vesszűk fel meghalunk-aztán jött az egyik másik háboruk és mindenki meghal-most atomháboru és mindenki meghal-következő hazugság mi lesz-jön a béke és mindenki meghal?
Shortelek 2024. 06. 01. 18:41
Előzmény: #59238  Zedisdead
#59241
Szövegèrtès!!

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek