Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 09. 17. 07:32
Előzmény: #49023  berlini
#49040
Köszönöm, nekem már nem is kell írnom!
Azt érdekesnek tartom, hogy akkor jelennek meg az ilyen jellegű hozzászólások, amikor el kell valamit takarni ( most éppen az oroszok bajait, a tengeralattjáró elvesztését stb)
nyuszibroker 2023. 09. 17. 07:03
Előzmény: #49035  berlini
#49039
Mint nagyanyáinkon akiket komplett ruszki csapatok erőszakoltak végig ..
Vagy akik meg akarták védeni őket azokat meg lelőték. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 09. 17. 06:17
Előzmény: #49037  Törölt felhasználó
#49038
Vannak, akik szeretik az oroszbarát Orbánt a magyar néppel azonosítani. Rajtad kívül maga Orbán is ilyen. Milyen véresszájú ukrán propagandista támadásra gondolsz, amit a magyar nép kapott ?
Forrás, link?
Törölt felhasználó 2023. 09. 17. 05:37
Előzmény: #49036  Murdoch
#49037
Érdekes, hogy az osztrákok nem kapnak olyan véresszájú ukrán propagandista támadásokat, mint a magyar nép. Pedig fegyvert nem küldtek, az orosz gáznak pedig nyilvánosan örülnek. 😄🕊️
Murdoch 2023. 09. 16. 23:57
Előzmény: #49035  berlini
#49036
Alighanem a NATO-nak mi jobban kellettünk, úgy az esetleges full oroszbarát bábkormányok kilőve. De ott van Ausztria, ők semlegesek tudtak maradni. Most is.
berlini
berlini 2023. 09. 16. 23:39
Előzmény: #49034  Murdoch
#49035
Azt hiszem jobban tisztában vagyok a NATO szerepével kapcsolatosan mint Te.
Túl fiatal vagy hogy megitélhesd mit köszönhetünk a NATO-nak.
Jót tenne neked egy kis kirándulás Oroszországba vagy KInaba.
Rajtad csak egy tartós saját tapasztalat segitene.
Elfelejtenéd a nyavajgást a hiteltelen nyugati vezetőkkel kapcsolatban
Murdoch 2023. 09. 16. 23:17
Előzmény: #49033  berlini
#49034
Nem hinném, hogy a NATYo valódi szerepével tisztában vagy. 
“The U.S. administration at the time also included influential hardliners like Defense Secretary Dick Cheney and his neo-conservative undersecretary of state, Paul Wolfowitz. These were men who dreamed of developing the U.S. into the only global superpower, and saw NATO primarily as a tool to assert U.S. dominance in Europe”
berlini
berlini 2023. 09. 16. 23:08
Előzmény: #49031  Murdoch
#49033
Hol vannak az aláirt megállapodások?
A Varsói szerződés felbomlásakor tett igéretek (ha voltak) hol lettek megismételve Oroszország felé a Szovjetunió megszünése után?
Szerinted mi lett volna az elmúlt 20 évben a balti államokkal NATO tagság nélkül?
berlini
berlini 2023. 09. 16. 23:05
Előzmény: #49030  Murdoch
#49032
hogy kinek a szövege gyenge itt, azt hadd ne döntsd már el.
Murdoch 2023. 09. 16. 22:49
Előzmény: #49028  berlini
#49031
https://www.spiegel.de/international/world/nato-s-eastward-expansion-is-vladimir-putin-right-a-bf318d2c-7aeb-4b59-8d5f-1d8c94e1964d
“Luckily, there are plenty of documents available from the various countries that took part in the talks, including memos from conversations, negotiation transcripts and reports. According to those documents, the U.S., the UK and Germany signaled to the Kremlin that a NATO membership of countries like Poland, Hungary and the Czech Republic was out of the question. In March 1991, British Prime Minister John Major promised during a visit to Moscow that "nothing of the sort will happen." Yeltsin expressed significant displeasure when the step was ultimately taken”
Murdoch 2023. 09. 16. 22:40
Előzmény: #49028  berlini
#49030
Már megint a gyenge szöveg. Amit írtam, leírta n+1 amerikai média is, Talán vissza kellene adniuk az állampolgárságukat. 
berlini
berlini 2023. 09. 16. 22:40
Előzmény: #49027  Murdoch
#49029
Ismét egy hozzászólás amiben (mint a magyar propaganda filmben) egy szó sincsen tőled az orosz agresszorról.
Azt hiszem ez nem véletlen.
Rólad már azt is elhiszem, hogy a sok hiteltelen nyugati vezető helyett Putyinról van egy jól sikerült plakát otthon a falon.
A szegény áldozatról, aki az utolsó karakán vezető aki szembeszáll az USA hegemóniával és megment bennünket is aattól a borzalomtól, ami akkor jött volna, ha Ukrajna is NÁTÓ taggá vált volna.
berlini
berlini 2023. 09. 16. 22:34
Előzmény: #49027  Murdoch
#49028
Ha ennyire rosszul vagy a nyugati vezetőktől, akkor miért nem Oroszországban élsz?
Ott is szükség van jó informatikusokra? Szerintem jól meg is fizetnének.
Nem veszed észre, hogy ezzel az egésszel bujtatott módon az oroszokat mosdatod?
Murdoch 2023. 09. 16. 22:30
Előzmény: #49023  berlini
#49027
A probléma ezzel az, hogy százezrek haltak meg, milliók lettek földönfutók, máshol és máskor, ha úgy hozta a nyugati politika. Érdekelt téged pár erőtlen mondaton kívül a szenvedéseik? Fenéket. Mert nem tartoznak a nyugati civilizációhoz. Az ukránok más tészta, náluk már honvédő háborúról kell beszélni, mer itt vannak szomszédban. Olyan csodálatos hátterű vezetőkkel, mint Biden, Zelenszkij, Ursula. Szavukat sem hiszem, nem véletlen.
Phylaxa 2023. 09. 16. 22:29
Előzmény: #49023  berlini
#49026
Nem tetszelgek semmiben és bírálom mindkettőt, ha szerintem nincs igaza. Azt is elismerem, ha igazuk van.
     
Azóta figyelem az eseményeket, amikor megláttam, hogy egy g20 csúcson kilökték Putyint a fényképeszkedésnél. Azóta semmi sem történt, csak hangulatkeltés és a másik semmibevevése.. Ez folyik azóta is a csapból, csak van egy bökkenő: gyermekek veszítik el a szüleiket, családok mennek tönkre és emberek halnak meg teljesen feleslegesen.
     
Nézd én nem fogom megoldani az ügyet. Leírom a véleményemet, ha ezen múlna, hátha segítek. Ha ezt mindenki megtenné, akkor TALÁN kiderülne az igazság. Vedd különvéleménynek.
janosvitez 2023. 09. 16. 22:29
Előzmény: #49024  berlini
#49025
szerintem feeslegesen írsz.....nem érdekli...
Mivel nem gondolom hogy alacsony iq lenne inkább a haszonélvező statuszra tippelek..
berlini
berlini 2023. 09. 16. 22:25
Előzmény: #49022  Phylaxa
#49024
Egyszerre irtunk, ezért erre külön:"Orosz agresszió: igen, elitélem. A fejlett országok leszarták, amikor Moszkva tárgyalni akart a jövőről és előhozta az Ukrajnával kapcsolatos problémáit? Igen. Ezt is elitélem."
Megy itt is az oroszmosdatás.Mi köze van ahhoz oroszországnak, hogy a független önálló Ukrajna milyen politikát folytat?Ha oroszország nem foglalja el krimet és Dombaszt, majd 2022-ben nem indit még egy területfoglaló háborút, akkor a háborús bűnök sem történtek volna meg.De jó lenne, ha a háborús bűnök között azért nem tennél egyenlőségi jelet.Számomra az oroszok civilek elleni akciói elég jól bizonyitottak, a másik oldal elfogott orosz katonák elleni kegyetlenségeire meg nem elég bizonyiték egy orosz propaganda oldal összevágott videója. "Orosz tankönyvben szereplő 56-os magyar "nácik". Nem is értem, szerintem egy ordas hazugság.Ha igaz."Miért? Nem igaz?"Svédországi oktatásban a magyarok lebontják a demokráciát? Egy jó nagy marhaság, ha igaz. (gondolom, ha megszavazzuk a NATO tagságot, akkor már nem is fogják ezt oktatni!)"
Miért? Nem látod hogy hogyan teszik ezt az országot teljesen tönkre?
Szerinted demokratikusan folynak a választások?
Elfoglalták a médiafelügyeletet, gúzsbakötik a biróságokat, korlátozták az alkotmánybiróság szerepét és feltötltötték saját emberekkel és 4 éven keresztül folyamatosan választási kampányt folytatnak törvénytelenül állami pénzekből.
berlini
berlini 2023. 09. 16. 22:15
Előzmény: #49018  Phylaxa
#49023
Lehet itt nyomatni a fölényes szöveget arról, hogy van a két oldal, elvakult veszekedése és van az értelmesek koaliciója, akik távolságtartással szemlélik a történéseket.
Nem te vagy az első aki ebben a szerepben tetszeleg.
Murdoch már ezt teszi másfél éve.
Ő hangsúlyozza, hogy a dolgok nem egyértelműek, az USA áll mindezek mögött, az oroszok is áldozatok.
Ha összegyüjtüd a többszáz hozzászólását, akkor egyszer nem itéli el az orosz agressziót, (ha meg is emliti, azt mint érthető reakciót emliti az USA ármánykodására.)
Nos én teszek erre a fennkölt szemléletre.
Ez kb annyira objektiv mint a magyar kormány propaganda filmje.
Már pár hete nézem a borzalmat ami egy elképzelt ukrán családról szól aki elvesztette az apát, elvesztette a házát és menekült lett. Az egyperces filmben egyszer nincsen megemlitve az oroszok szerepe abban a szenvedésben amin ez a család végigment, de ki van hangsúlyozva, hogy a szenvedés oka az hogy a háborút pártolók nem akarják abba hagyni.
Hányingerem van ettől a látszólagos objektivitástól , ettől az álszent részvéttől.
Phylaxa 2023. 09. 16. 22:12
Előzmény: #49020  Törölt felhasználó
#49022
Nem igazán érted, amit írtam, ebben bizonyosan igazam van, talán így:
Orosz agresszió: igen, elitélem. A fejlett országok leszarták, amikor Moszkva tárgyalni akart a jövőről és előhozta az Ukrajnával kapcsolatos problémáit? Igen. Ezt is elitélem.
Orosz háborús bűnök. Elítélem. Ukrán háborús bűnök? Elitélem.
Ukrán basztatások kisebbségek ellen, ha voltak, elitélem.
A magyar nyelv használatának eltörlése az oktatásban. Elitélem, nem is értem.
Orosz tankönyvben szereplő 56-os magyar "nácik". Nem is értem, szerintem egy ordas hazugság.Ha igaz.
Svédországi oktatásban a magyarok lebontják a demokráciát? Egy jó nagy marhaság, ha igaz. (gondolom, ha megszavazzuk a NATO tagságot, akkor már nem is fogják ezt oktatni!)
      
Tárgyalások?  Támogatom. A józan ész győzelme és sok-sok ukrán és orosz ember életének megmentése. Mit szeretnél még?
Murdoch 2023. 09. 16. 21:54
Előzmény: #49020  Törölt felhasználó
#49021
No persze, ha pedig az agresszió kapcsán előjön Irak, akkor az nem ide tartozik, meg rég volt. Kettős mérce, ballib trükk, kár.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek