Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 05. 03. 17:09
Előzmény: #34077  Dehogynincs
#34080
Nem nálam kellene reklamálnod, hanem az Il Giornale nevű olasz nap szerkesztőségénél.
Zsombéki 2023. 05. 03. 17:06
#34079

A szankciók nem hatnak.
Biztos karbantartás miatt zárják el a gázkutatkat!https://www.portfolio.hu/gazdasag/20230503/egyre-nagyobb-valsagban-a-gazprom-sorra-allitjak-le-a-gazkutak-kitermeleset-612990
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 05. 03. 17:00
Előzmény: #34068  Törölt felhasználó
#34077
Orbán számára már az is siker, ha egy európai politikus egyáltalán komolyan szóba áll vele.
Az orbáni Magyarország légypiszok-súlycsoportban van és Orbánnak kisebb a befolyása az ország súlyánál is.
Istvan78 2023. 05. 03. 17:00
Előzmény: #34075  Sehmet
#34076
Hidd el, értettem, amit írtál. Tudom, hogy az USA álláspontja az, de jelen helyzetben egyetértesz velük (ezt sugalltad), mert az ICC most épp Putyin barátodat támadja.
Sehmet
Sehmet 2023. 05. 03. 16:55
Előzmény: #34070  Istvan78
#34075
Látszik, hogy nem alaposan olvastad el, amit írtam, vagy csak egyszerűen nem értetted. Én a másodikra tippelnék. Azt írtam ugyanis, hogy az USA tartja elfogultnak az ICC-t, de ne menjünk bele, mert úgysem érted.
"Amerikai–európai vita bontakozott ki annak kapcsán, hogy az Egyesült Államok szankciókkal sújtotta a Nemzetközi Büntetőbíróság tisztségviselőit. Az USA már régóta figyelmeztette a törvényszéket, hogy amerikai állampolgárok ügyében ne merészeljen vizsgálódni."
„Az Egyesült Államokban megvádolt állampolgároknak joguk van az esküdtszék jelenlétében zajló bírósági tárgyaláshoz. A Nemzetközi Büntetőbíróságnak nincs esküdtszéke. A törvényszék ítéleteit a bírák hozzák meg, márpedig némelyikük olyan országból származik, amelynek jogrendje nem illeszkedik a Nyugat jogi hagyományaihoz” – írta a Bloomberg amerikai hírügynökség által tegnap közölt véleménycikk a hágai székhelyű Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) legitimitásával kapcsolatos amerikai–európai vitáról."
Istvan78 2023. 05. 03. 16:50
Előzmény: #34071  Sehmet
#34074
Szerintem Oroszország nem vallási alapon különbözik nagyon Európától, hanem elmaradott, be kellene járniuk ugyanazt az utat, ami Európában zajlott. Kína, India és Japán tényleg más világ, részben vallási alapon, de főleg gondolkodásban, hagyományokban, filozófiai megközelítésekben. Az iszlám világ viszont tényleg vallási alapon különbözik leginkább és rájuk igaz a civilizációk harca. Ők harcban, háborúban állnak a nyugattal.
morricone 2023. 05. 03. 16:43
#34073
https://vm.tiktok.com/ZGJuHNkX4/ ;                     Ez volt..
Zsombéki 2023. 05. 03. 16:42
Előzmény: #34068  Törölt felhasználó
#34072
Bizonyára 😂😂😂😂😂😂
Ez az ütődöttet is átverte Putyin, fennhangon hirdette, hogy nem lesz háború, azóta meg elszabadult hajóágyúként viselkedik! 
Az ukik nemigen tárgyalnak a gonosz kutyájával! 
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Sehmet
Sehmet 2023. 05. 03. 16:39
Előzmény: #34063  Istvan78
#34071
Hát nem éppen az "elmaradottság" vagy éppen a fejlettség a civilizáció legfőbb jellemzője. Európai gondolkodással nem lehet az ázsiaiakat sem megérteni, ahol hatalmas birodalmak, cárok, kánok, királyok, császárok voltak és vannak - csak most több helyen ezek helyett pártfőtitkárok - vannak most is, de ha ránézünk a térképre azt látjuk, hogy Európa területe alig nagyobb Kína területénél, és még akkor nem is beszéltünk Oroszországról és Indiáról. Ezeket a területeket/birodalmakat vagy egy nagyon erős, nálunk már diktatúrának nevezett központi hatalom képes összefogni vagy a vallás. Az iszlám is úgy kezdődött, hogy az izolált, vérségi kötelékű családokat az iszlám vallási közösségekbe, un. "ummákba" hozta össze, és az arab világ így lett olyan erős, hogy elindult anno világhódító útjára.
Istvan78 2023. 05. 03. 16:38
Előzmény: #34069  Sehmet
#34070
A Putyin pártfogása most legyőzte benned az USA ellenérzéseidet. Ha például USA vezetőt akarnának per pillanat letartóztatni, egész biztosan nem tartanád elfogultnak az ICC-t.
Az USA azért nem akarja magát bevonni az ICC-be, mert nem járnának jól vele, visszamenőleg és előremenőleg se.
Sehmet
Sehmet 2023. 05. 03. 16:30
Előzmény: #34068  Törölt felhasználó
#34069
Az idióta ICC pedig már el akarja fogni Putyint, a még idiótább ellenzék pedig ezt támogatja Magyarországon is. Ha például elindulna Magyarországon egy béketárgyalás, akkor az ellenzék Putyint már a határon elfogná és átadná az ICC-nek, hogy prigozsinok üljenek a helyére. Megjegyzem, hogy az USA az ICC-t (Nemzetközi Büntetőbíróságot) elfogult szervezetnek nevezte, és hozott egy olyan törvényt, hogy amennyiben egy amerikai állampolgárt elfogná az ICC, akkor azt az USA köteles lenne katonai támogatással is azt kiszabadítani az ICC fogságából. Ennyit erről!
Istvan78 2023. 05. 03. 15:56
Előzmény: #34065  Törölt felhasználó
#34066
Szerintem érdekes lenne belemenni a részletekbe, ahol az ördök lakozik. Nem kívánom mentegetni az USÁt, de szerintem a motivációik többrétűek, minthogy mondjuk csak  gazdasági előnyökre akarnak szert tenni.
Tudom, sokan nagyon sötét színben szeretik látni az USÁt, de őket (se) kell fekete-fehéren megítélni.
Törölt felhasználó 2023. 05. 03. 15:49
Előzmény: #34064  sztiv
#34065
Csomszkijnak szerinten igaza van. Az usa semmilyen eszköztől nem riad vissza, ha valamit meg akar szerezni. Az oroszok (és a kínaiak) tisztában vannak ezzel.
sztiv 2023. 05. 03. 15:43
Előzmény: #34062  Sehmet
#34064
Noam Chomsky has criticized the concept of the clash of civilizations as just being a new justification for the United States "for any atrocities that they wanted to carry out", which was required after the Cold War as the Soviet Union was no longer a viable threat.
Istvan78 2023. 05. 03. 15:34
Előzmény: #34061  Sehmet
#34063
Szerintem a vallás már igen kevéssé van jelen Oroszországban is. A SZU 70 éve megtette a hatását. Egyébként tényleg van civilizációs elmaradottság, amit a SZU idején se sikerült csökkenteni, sőt, de ez nem a vallással függ össze. A mentalitással, a gauzdasági elmaradottsággal, a szegénységgel függ össze, azzal, hogy a volt egy nagyon hosszú  diktatúra, ami politikai rendszer szemponjából nem nagyon különbözött a cárizmustól.
Sehmet
Sehmet 2023. 05. 03. 15:29
Előzmény: #34039  bigyula
#34062

"Huntington Európa vonatkozásában megkülönbözteti a „nyugati”, pontosabban euroatlanti civilizációt az orosz-ortodox civilizációtól, amelynek keresztény vallási identitása a bizánci keleti kereszténység hagyományaiból ered. E két civilizáció közötti határvonal Ukrajnában húzódik, amelyen egyrészt egy nyugati orientációjú katolikus és ukrán ortodox, másrészt egy keleti, részben orosz nyelvű ortodox, Moszkvához igazodó közösség osztozik. Ez a civilizációk érintkezési területére jellemző megosztottság Huntington szerint a törést okozó konfliktusok előhírnöke. A civilizációk összecsapásának paradigmája azzal az előnnyel jár, hogy nem rövid és esetleges, hanem közép- és hosszú távú folyamatokra mutat rá."
https://kepmas.hu/hu/civilizaciok-harca-ukrajnaban-huntington-tortenelmi-joslatai-szemunk-elott-valnak-valora
Sehmet
Sehmet 2023. 05. 03. 15:26
Előzmény: #34039  bigyula
#34061
Ez tévedés! Ukrajnában van az ortodox keleti és a nyugati civilizáció határa. A korábban Lengyelországhoz, Poroszországhoz, Osztrák-Magyar Monarchiához tartozó, Lemberg-központú rész a nyugati civilizációhoz tartozik, Donyeck és Luhanszk központtal pedig a keleti rész a folyamatos orosz szuverenitás alatt lévő keleti rész pedig az ortodox keleti szláv civilizációhoz. Oroszország pedig a keleti szláv civilizáció központja.
Samuel P. Huntington A civilizációk összecsapása és a világrend átalakulása c. könyvében több civilizációt különböztet meg, de számunkra a leglényegesebb most:
"Ortodox.
Több kutató is megkülönböztet egy oroszországi központú külön ortodox civilizációt, mely elkülönül a nyugati kereszténységtől egyrészt a bizánci eredet, a külön vallás, a kétszáz éves tatár uralom, a bürokratikus zsarnokság alapján; másrészt pedig a reneszánsz, a reformáció, a felvilágosodás és más központi jelentőségű nyugati tapasztalatok korlátozott hatásának következményeként.
Nyugati.
A nyugati civilizáció kialakulásának idejét rendszerint i. sz. 700-ra vagy 800-ra teszik. A tudósok általában három fő alkotórészét különböztetik meg. az európait, az észak-amerikait és a latin-amerikait."
https://adoc.pub/samuel-p-huntington-a-civilizaciok-sszecsapasa-es-a-vilagren.html

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek