Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2021. 07. 25. 23:43
Előzmény: #45014  Törölt felhasználó
#45020
A brexit tehát nem minta. A népszavazáshoz,  (akár a kilépéshez akár a tagság megerősítéséhez) pedig alaptörvényt kellene módosítani. Ezt megtehetnék Orbánék is (bár most sokkal egyszerűbben ki tudnak lépni), ha úgy gondolják, hogy nagyobb legitimitást akarnak adni a kilépésnek, de szerintem tudják, hogy elbuknák, ezért nem teszik meg.
Azt el tudom képzelni, hogy egy nemzeti konzultációval esetleg manipulálnának.
DE! Nem fognak kilépni. Tudják, hogy nekik az a vég és onnantól kezdve kénytelenek lennének nyílt diktatórikus eszközöket használni, hogy hatalomban maradhassanak. Ebben mondjuk már az unió se gátolná őket, de szerintem a kilépés felejthető.
Azt, hogy az ellenzék ezzel kampányol viszont nagyon helyesen teszi. (Még itt a fórumon is nehéz elmagyarázni, hogy miért nem reális Orbánék kilépése, tulajdonképpen nem is érdeke az ellenzéknek, hogy elmagyarázza. :)
Törölt felhasználó 2021. 07. 25. 23:35
Előzmény: #45001  Zöldbéla
#45019
Nem pont erre gondoltam, de így is igaz.
Ezek a magukat felsőbbrendűnek érző lények képtelenek a legkevésbé kezelni azt a helyzetet amikor  ököljog érvényesül egy közösségben. Hiányzik az ösztön amivel megóvnák magukat egy másik domináns egyeddel való végzetes konfrontációtol. :) pedig előbb-utóbb jön egy kőbaltás ember oszt bumm.
Kurnyikovaról Euler videojának az a nagypofájú "ketrecharcosa" jutott eszembe, aki a rendőrkordon mögül bátran rikácsolja, hogy  "gyere ide vazeg, lejátszuk" és az a paradox az egészben, hogy a kretén eljátsza  hogy ha nem lennének a rendőrök akkor széttépne mindenkit, valójában viszont örülhet, hogy a tömeg rá sem hederít, mert törvénytisztelők, pedig ha akarnák eltaposnák őt mint az elefántcsorda a safarit.
euler 2021. 07. 25. 23:16
Előzmény: #45014  Törölt felhasználó
#45018
" ... az nem használható analógiaként a hazai helyzethez, ugyanis nagyon komoly különbségek vannak a brit és a magyar alkotmányos rendszer között – a legfontosabb, hogy Nagy-Britanniában a népszavazás jogilag soha nem kötelező eredményű. Hogy egy jogilag nem kötelező népszavazástól hogy tolta el magát Monty Python dicső népe az arccal előre való kitántorgásig, annak bővebb kifejtésére majd máskor kerítünk sort, ha egyáltalán." (Lattmann Tamás) 
https://lattmanntamas.hu/2020/12/07/nehany-gondolat-az-eu-bol-valo-esetleges-kilepesrol/
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 07. 25. 23:15
#45017
kurnyikov úr pontos mint az óramű, kirakta a játékból a vazsi pálesz este tíz körül ma is
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 07. 25. 23:03
Előzmény: #45015  Törölt felhasználó
#45016
mi az hogy hunxit, van már neve, huxit, ráadásul jobban visszaadja a delíriumos csukló állapotot amiben ilyet lépnénk valaha
Törölt felhasználó 2021. 07. 25. 22:56
Előzmény: #45014  Törölt felhasználó
#45015
Törölt felhasználó 2021. 07. 25. 22:51
Előzmény: #45009  euler
#45014
Miért ne lehetne népszavazás a Brexit mintájára?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 07. 25. 22:19
Előzmény: #45011  Zöldbéla
#45013
Elvileg nem lehetne, de többször fordul elő hogy a rendőrség szilvakékre veri a faszát mint hogy szolgáljon és védjen.
euler 2021. 07. 25. 22:05
Előzmény: #45010  ________
#45012
A fideszes bizottsági tagok már korábban megkapták az eligazítást.
Az senkinek nem tűnik fel, hogy itt a farok csóválja a kutyát ? (miniszter az országgyűlési képviselőt, hogy egyértelmű legyek).
"Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a botrány kirobbanása utáni Kormányinfón úgy fogalmazott, hogy a bizottság rendszeresen ülésezik, a rendkívüli összehívást semmi sem indokolja, máshol pedig hisztériakeltésnek minősítette a napvilágra került értesüléseket."
További nemzetközi infók is: Parlamenti bizottság előtt a Pegasus-ügy, bővülhet a megfigyeltek listája
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 07. 25. 21:55
#45011

A korrektnek nem nevezhető rendőri és igazságszolgátatási munka eredményeképp felbátorodott "derék honfitársaink" jövőre már akár fel is vonulhatnak!?
https://444.hu/2021/07/24/most-egy-hitler-kepet-logattak-ki-a-hazuk-homlokzatara-leanyfalun-azok-akik-tavaly-egy-ss-zaszloval-tettek-ugyanezt
-----------------------------------------------------------------
Lehet, hogy kirekesztő vagyok, de engem felháborít, hogy Magyarországon ezt is lehet büntetlenül.
________
________ 2021. 07. 25. 21:48
Előzmény: #45009  euler
#45010
https://infostart.hu/belfold/2021/07/25/pegasus-kozolte-allaspontjat-a-fidesz-a-hetfore-tervezett-nemzetbiztonsagi-ulesrol
Nincs itt semmi látnivaló, semmi nem történt.
Brüsszel megtámadta a magyar családokat!!!
Gerinctelen egy banda az egyszer biztos
euler 2021. 07. 25. 21:43
Előzmény: #45007  Törölt felhasználó
#45009
Jól tudod. Az alaptörvény szerint nemzetközi szerződésről nem lehet népszavazni.
A kilépésnek gyakorlatilag egy módja van, a kormány felmondja az uniós tagsági szerződést, a parlament jóváhagyja, a köztársasági elnök ratifikálja.
Elindul egy 2 éves folyamat, amit a tagország bármikor leállíthat. (Pl. egy új kormány!)
Népszavazással az országgyűlést lehetne kötelezni arra, hogy nem hagyhatja jóvá a kilépést.
Az unió senkit nem fog kizárni formálisan, az más kérdés, hogy szankciókkal, pénzmegvonással, szavazati jog megvonással (?) a perifériára szoríthat.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 07. 25. 21:33
Előzmény: #45005  kurnyikova
#45008
OK, elfogadom a kompromisszumot. Mekkora a demizsonod és hol tartasz most, hány literre van a 4/5?
Törölt felhasználó 2021. 07. 25. 21:31
Előzmény: #45006  Törölt felhasználó
#45007
tudtommal a kilépésről nem lehet népszavazás.
Törölt felhasználó 2021. 07. 25. 21:28
Előzmény: #44967  Törölt felhasználó
#45006

Szerintem többféleképpen ki lehet kerülni az EU-ból.
1. Népszavazás most : ezt nem teszi meg a Kormány, mert a szavazást elveszítené, és még azért jönnek majd pénzek
2. Elfogy a támogatás pár év múlva : az emberek már maguk is ki akarnak lépni az EU-ból, csinálnak egy népszavazást, ami kilépteti az országot. Lásd Brexit
3. Megroppan az EU : pl. kilépnek a lengyelek, és esetleg még egy másik ország. Felfüggesztik a támogatásokat amig újra meg nem erősodik az EU. Nincs támogatás : népszavazással kiléptetés (lásd 2.)
4. Az EU maga zárja ki Magyarországot. Ez a legjobb a Korménynak, mert azt tudja mondani, hogy maradtunk volna, de kiraktak.
5. Megcsinálják a 2 sebességes EU-t, amiról korábba volt szó. A peremre kerülünk. Csökken az előny, népszavazással történő kiléptetés.
6. Felbomlik az EU (ahogy egyes Kormánytagok gondolják)
Szerintem a 4. pontra van a legtöbb esély.
És Magyarország fog működni a multik nélkül is, de sokkal rosszabb lesz az EU-n kívül.
kurnyikova
kurnyikova 2021. 07. 25. 21:28
Előzmény: #45004  PusztaPutyin
#45005
4/5-nél!!!
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 07. 25. 21:18
Előzmény: #44998  kurnyikova
#45004
Na most már én mondom neked hogy tedd le a poharat.
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 07. 25. 21:16
Előzmény: #44991  kurnyikova
#45003
Te csak vigyáz magadra, mert rád veszélyesek és téged buzivá tehetnek a homoszexuálisok, hiszen hiszel benne, hogy a homoszexualitás olyasmi amire rá lehet (vagy  amiről éppen le lehet) beszélni valakit!
Törölt felhasználó 2021. 07. 25. 21:15
Előzmény: #45000  Törölt felhasználó
#45002
Alkoholt nem lehet fogyasztani az utcán, max teraszon. Ha lehetne hidd el lenne fesztivál a körúton is, és persze van is, amikor focimeccsekről van szó. Miközben elvileg tilos! Vannak decibelre vonatkozó megszorítások is és sorolhatnánk, hogy mire kell figyelni. Tehát, ha zavarja, akkor meg kell fogalmazni, hogy mi zavarja és mit kell szabályozni, itt én például nem értem, hogy miről beszélnek azok, akik azt mondják, hogy zavarja őket. Fogalmazzanak egyértelműen. Meztelenkedés és csöcsvillantás engem is zavar, felvonulás nem.
Szerintem jó szabályozás kell csak a többi meg rizsa, hangulatkeltés.
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 07. 25. 21:09
Előzmény: #44965  Törölt felhasználó
#45001

Tökéletesen igazad van! Ahol sor van, ott mindig áll valaki a sor végén!
Akik hajlamosak rá, mindig megtalálják, hogy kit kell utálni. Egyszer csak meglepődnek, mert ha már elfogytak akiket még ő is utálhatott (kommunisták, liberálisok, demokraták, EU pártiak, cigányok, zsidók,homoszexuálisok,  prolik, amerikaiak, románok, szlovákok, labancok, újpest drukkerek, fradi drukkerek, stb.), ő maga is az utálni valók (üldözöttek) között találja magát!

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek