Azt nem állítottam, hogy igazat fognak mondani. :) Csak arra céloztam, hogy tavaly a média úgy került ki a portfolióból, hogy kb. akkor tudtuk meg, amikor már megtörtént, és se akkor, se később nem mondták, miért (csak tippelhettünk). Aztán az IT is úgy sorolódott át a likvid befektetések közé, hogy ezt már csak a fúzió lezárása utáni MB-interjú útján tudatták velünk (addig csak sejthettük a jelekből és az egyéb hírekből, hogy ennek a vonalnak annyi). Most megint van egy hasonló kaliberű változás. HA tényleg azt akarják láttatni, hogy már másképp állnak a nyilvánossághoz (és azon belül mindenekelőtt a saját befektetőikhez), mint korábban, akkor most van itt az idő ennek bizonyítására. Azt, hogy ez mennyire lesz alkalmas arra, hogy iránytűként szolgáljon, meglátjuk (spoiler: valószínűleg semennyire), de már az is előrelépés lenne, ha adnának a látszatra.
Nem tudom, sírjak-e vagy nevessek. Profitábilitás szempontjából az, hogy az erőmű megy, akár még jó hír is lehetne (legalábbis azokból a problémákból kiindulva, amit az utóbbi hetekben-hónapokban a sajtóban taglaltak, ideértve a mostani Index-cikkben foglaltakat is) , és a nagy kérdés inkább az, hogy mit/mennyit kap érte az Opus, illetve mit kezd az ellenértékkel: ez dönti el, hogy "kiárusításról" van-e szó vagy egy védhető stratégiai lépésről. Befektetőként nekem kábé mindegy, hogy mi van a cégben, ha az hozza ugyanazt vagy jobbat, mint egy másik (korábbi) felállás. Másszóval: ha az Opus valami olyasmit hoz be az erőmű helyett (ELMÜ-ÉMÁSZT és/vagy mást), amitől a saját tőke nem csökken, és a profitábilitás esetleg még nő is, akkor hajrá. Ilyen szempontból e pillanatban ennek a hírnek nem kéne negatív hatást gyakorolnia az aktuális árfolyamra. (Bár sejtjük, hogy már rég nem a hírek alakítják az árfolyamot.) Másrészről viszont ez megint egy erőteljes fordulat az Opus életében; eddig tartott az a profiltisztulás és stabilizálódás, amivel a fúzió lezárása kecsegtetett. A holding még mindig nincs kész, és így megint beláthatatlanul kitolódik annak reménye, amit már most is sokan eltemettek: az intézményi befektetők és a külföldi tőke megjelenése, hiszen továbbra is megmarad az a kiszámíthatatlanság, amit korábban pl. a média vagy az IT kezelése (behozása, majd dobása) jelentett. Nagyon rövid (pár napos, hetes) távon belül viszont a legkeményebb tesztje az Opus PR-nak lesz. Ha most azonnal nem is reagálnak a sajtóhírekre (hisz e ponton még nem hivatalos infók), az egy dolog, de ha tényleg napok, hetek kérdése a deal lezárása, akkor azzal egyidejűleg kéne egy erőteljes sajtómegjelenés (közlemény, interjú), ami magyarázza a bizonyítványt.
Nem húzzák fel mégegyszer810-re azt akkor nem ők húzták fel ,,huzatták,,,nem került semmibe.2022 -ig mindent amit lehet kivesznek maguknak,,amúgy az opus minden vezetőségi tagjának pont 2022 tavaszáig szól a megbízatása. Ott van a béten.Ezek csalóként indultak azok is maradnak,nincsen itt semmiféle külföldi befektető meg nem is lesz.Kacsa volt az egész.
Meg lehetne emelni az áram árát is többszörösére (beruházásokat valakinek állnia kell) vagy totál kiszolgáltatni magad a külvilágnak, lehet választani. Ilyen esetekben az állam érzi magát felelősnek, amely könnyebben kap külső támogatást ilyen feladatokra egy magáncég ellenében.
Ja. Ennek egy kisebb atombomba se lenne elég a kitöréshez. ( nem igazira gondoltam) akkora hírre.
Törölt felhasználó2019. 11. 11. 18:44
#230383
Ha a Matrai hir igaz, az vegre fordithat. Ez egy nagy kolonc. Hiaba nincs eleg kapacitasa a Kallnak, annyi a megrendelo, hiaba vannak tele a szallodak, kempingek... ennek igy most egy szikra kellene. Ha mukodnek a regi mechanizmusok akkor pletykara vesznek...
Felhúznák, és jó magasról öntenék? Hát nem tudom mennyibe kerülne nekik újra felhúzni mondjuk 500 felé (több tíz milliárd forint??), szerintem mindenki szabadulna tőle, nem sokan szeretnének ebbe belevenni 400 felett, de kitudja....
OPUS Global Nyrt.