Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 17:43
Előzmény: #1594  Phylaxa
#1600
A legritkább, hogy törvényröl tájékoztatnák, vagy kérdeznék a lakosságot. És az esetek többségében bizony átverik a lakosságot. Úgy hívják, politika. Jó reggelt :)
Majd kiderül, mennyire nyilvánvaló, hogy törvényellenes.
Az viszont tuti, hogy a fidesz átver pl téged is, és neked ez mindegy :)
Phylaxa 2016. 08. 21. 17:16
Előzmény: #1598  Törölt felhasználó
#1599
Nem olvastam, akkor írtam volna, hogy olvastam. A saját gondolatomat írtam le.
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 15:53
Előzmény: #1595  Phylaxa
#1598
Gondolom valahol csak olvastad. Engem is érdekelne a dolog ezért kérdeztem hol nézhetek utána.
_pampa 2016. 08. 21. 15:19
Előzmény: #1596  Phylaxa
#1597
amennyiben nincsen vétó.....

megszavazható egyes tagállamok teljes "tönkretétele" !

nem tudom elképzelni,hogy megszüntették.

szerintem inkább az van,hogy más szinten hozzák a döntést nem a tanácsban.

és azoknál a testületeknél eleve nem volt.

amennyiben jól emlékszem ez is az egyik támadott pont a kvóta kérdésben.

majd dönt a bíróság. elég hosszan vizsgálódik....
Phylaxa 2016. 08. 21. 15:08
Előzmény: #1593  _pampa
#1596
Kérdezd meg a Ferit. ELsőnek írta alá, el sem olvasta. :)

Biztos vagyok benne, hogy a betelepítés nemzeti hatáskörben kellett, hogy maradjon, mert különben attól zengett volna minden. Sunyiban változtatgattak törvényeket és most azt hiszik, hogy ez törvényes. De kíváncsi vagyok hogy dönt majd az Eu illetékes bírósága.

Gondold el ki a fene lépett volna be, ha nyilvánosságra hozzák, hogy elveszítjük a beleszólásunkat, hogy kit telepítenek be más országok hazánkba? Már a kérdés is hülyén hangzik. :)
Phylaxa 2016. 08. 21. 15:02
Előzmény: #1592  Törölt felhasználó
#1595
Nem fogják az orrodra kötni, abban biztos vagyok. Az unio venne fel egyébként hitelt Sorostól nyilvánvalóan. Hiszen ebbe az irányba hajtják a dolgokat. Ez az egyik leglényegesebb eleme ennek a hülyeségnek. Utána ezt a pénzt osztanák szét az államoknak a rájuk eső kvóta alapján, amit a lakástulajdonosok nyelnének le, az egekbe hajtva a migránsbérleti díjakat. Ez megy ugyanis nyugaton. Csakhogy tisztában légy azzal, kik járnak piszkosul jól ezzel. Nem véletlenül vásárolják fel nálunk is a kiadható ingatlanokat. Már tankolnak, ugyanis azokról a területekről a lakosság menekül és hajtja a jobb helyeken a bérleti díjakat tovább. Nagyon nagy üzlet ez pár embernek. :)
Phylaxa 2016. 08. 21. 14:57
Előzmény: #1591  Törölt felhasználó
#1594
Nemcsak az igazságérzetemet bántja, hanem nyilvánvalóan törvényellenes. Ebben az alapvető kérdésben soha nem kérdezték meg a lakosságot és nem is tájékoztatták. Most pedig azt közlik vele, hogy "nem mindegy, hogy átvertünk vagy nem, ez a hatályos jog és kész." No ez így biztosan nem fog menni. Ha szerencsénk lesz, akkor a választásoknál már fordul a bili, ha nem, akkor nagyon nagy problémák lesznek, amiről persze a jog nem tud. :)
_pampa 2016. 08. 21. 14:14
Előzmény: #1588  Phylaxa
#1593
amit írtak az némi csúsztatás.

a migráció nemzeti hatáskörben maradt. nem lett átadva az EU-nak. AZ EU még nem EGY ország! Önálló nemzetállamok társulása.

a menekültkérdést szintén szabályozza az EU. dublin3 egyezmény. jelenleg még az a hatályos. abban van némi "belemagyarázható" rész....tagállamoknak szolidárisnak kell lenni az érintett országgal....

de nem részletezi ez mit jelent....

ahogyan a tagállami vétó mint lehetőség...eltüntetése is érdekes...volt a csatlakozáskor...úgy szűnt meg,hogy senki sem vétózott? :)

a vége még annyit, hogy a "menekülttől" megkérdezik,hová szeretne költözni?

Át lehet helyezni AKARATA ellenére abból az országból egy másikba, mint ahol most él, ahol beadta a menedékkérelmét?
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 13:50
Előzmény: #1584  Phylaxa
#1592
" A migránspénzekből nem kapunk, amit Sorostól vesznek fel hitelbe"

Ez megint új dolog. Hol lehetne erről olvasni?
Én csak Soros javaslatról olvastam, hogy az Unió vegyen fel hitelt, de eddig úgy tudtam hogy senki nem is vette komolyan.
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 13:33
Előzmény: #1588  Phylaxa
#1591
Bánthatja az igazságérzetedet, de ez elsösorban a tákolmányból következik, azt meg szájernél reklamálhatod...

A fidesz ugyanúgy feltétel nélkül szolgálja ki az EU-t mint mondjuk a szocik, csak beszopják a nemzeti néphülyítést sokan...
Phylaxa 2016. 08. 21. 13:32
Előzmény: #1589  ts3
#1590
Korrekt.
ts3 2016. 08. 21. 13:30
Előzmény: #1587  Phylaxa
#1589
Sok olyan kérdés van, amit megmondhat az EU nekünk, hogy ez a kérdés is közte van az majd a bírósági döntés után véglegesedik.
Phylaxa 2016. 08. 21. 13:25
Előzmény: #1586  Törölt felhasználó
#1588
Nyilvánvalóan tisztességteken a szerződés ezen pontja. Az ügy éppen bíróság előtt van.
Phylaxa 2016. 08. 21. 13:23
Előzmény: #1585  ts3
#1587
Te azt állítod, hogy az Eu törvényesen megmondhatja az adott ország beleegyezése nélkül, hogy kiket, mennyi ideig és mekkora számban köteles befogadni. Én elfogadom a véleményedet, viszont nem tartom törvényesnek. Ezt sunyi módon és a lakosság megkérdezése nélkül döntötték el Brüsszelben. De a legvalószínűbbnek azt tartom, hogy senki sem beszélt róla és úgy módosítgatták az eredeti törvényeket, hogy ez ne is kerülhessen felszínre. Ez a véleményem. :)

De mondom, nyugodtan írd le, hogy ki tartott erről nyilvános bejelentést 2000 óta!
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 13:12
Előzmény: #1554  _pampa
#1586
Hatáskör átruházása Eu-nak nemzetközi szerzödést érint, melyröl nem lehet népszavazni a jelenlegi IPad-es tákolmány szerint.
ts3 2016. 08. 21. 13:03
Előzmény: #1583  Phylaxa
#1585
„Lehet Brüsszelnek üzengetni, de az Európai Unió mi magunk vagyunk. Orbán Viktor ott ül az Európai Tanácsban. Nem a fejünk felett döntöttek a menekültekről. Mi is szavaztunk, csak kisebbségben maradtunk.”
Phylaxa 2016. 08. 21. 12:58
Előzmény: #1582  Törölt felhasználó
#1584
No-no. Tegyük tisztába amit írtál. A migránspénzekből nem kapunk, amit Sorostól vesznek fel hitelbe, vagy más területekről vonnak le pénzeket. Nem mindegy.

Most hallom először tőled, hogy nem más területekről megy el a pénz, hanem kizárólag az erre hivatott alapból. Ha ez így van, akkor rendben van.

Mmindenesetre az EU legyen tisztában azzal , hogy a magyar lakosság mit gondol a Magyar parlament által nem elfogadott kényszerbevándorlásról. Ez megér 3 yardot.
Phylaxa 2016. 08. 21. 12:54
Előzmény: #1581  ts3
#1583
Tehát az alapszerződés nem tartalmazta azt, hogy a Magyar Parlamentnek beleszólása van a hazánkba történő betelepítésekbe? Netán a csatlakozásról szóló népszavazásnál még elképzelhető, hogy vétójogot is emlegettek?

Azt mondod, hogy a magyar politikusi gárda ezt nyilvánosan reklámozta a lakosság körében a népszavazással kapcsolatban? Netán hallgattak róla? Netán átverték a lakosságot a népszavazással? Netán a politikai elit a csatlakozásnál ennek hiányában tehetett volna egy kitételt?

Ha tudsz egyetlen magyar politikust, aki erről 1990 óta egy szót is szólt a köztévében, azt megköszönném. :)
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 12:43
Előzmény: #1579  Phylaxa
#1582
" kvótát megszavazták és pénzbüntetéssel riogatnak"

A pénzbüntetés azt jelenti (ezek szerint mégis lehet választani), hogy aki részt vesz az áthelyezésben, annak a költségeit az Unió átvállalja. Természetesen ennyivel kevesebb lesz a szétosztható pénz. Aki nem vesz részt benne, annak kevesebb jut.
Nem túl bonyolult.

" Ha nem adtuk volna bíróságra, már tele lennénk"

Vagy azt mondanánk, hogy nem veszünk rész benne. Viszont érdekes lesz, hogy mi lesz a gazdasággal, ha ennyivel csökken az Uniótól kivehető pénz.
ts3 2016. 08. 21. 12:42
Előzmény: #1574  Phylaxa
#1581
"Az EU-s csatlakozásról volt népszavazás, akkor az országgyűlés a szuverenitás egy részét átadta az uniónak. Az alapszerződéseken kívül az unió most is mindenben a magyar országgyűlés külön beleegyezése nélkül dönt, ez a nemzetközi szerződésből fakadó kötelezettség klasszikus példája."

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók