Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2016. 08. 20. 18:47
Előzmény: #1537  sanka
#1540
Nos ebben a kérdésben elmondhatja a véleményét és már ez is egy nagy dolog, hogy valaki kíváncsi rá. Egyébként én tényleg kíváncsi vagyok. Engem érdekel. :)

Az, hogy a fejlett országokban nem érdekli a lakosság véleménye a vezetőiket, ez nem a mi problémánk, de megpróbálják azzá tenni. :)
Phylaxa 2016. 08. 20. 18:45
Előzmény: #1536  Törölt felhasználó
#1539
Neked is kellemeset! :)
Phylaxa 2016. 08. 20. 18:44
Előzmény: #1536  Törölt felhasználó
#1538
1. Megtehetik, de szerintem nem fogják. Egyre szarabb helyzetben vannak. A bírósági döntés után pedig "trövénytelen" kategória lehet, aminek komoly anyagi következményei lehetnek.

2. Nem. Ugyanis nem az ország idegenellenességének a vizsgálata a probléma. Emellett jelenleg is folyik befogadás mind menekült, mind migráns ügyben. Olvasd el a kérdést még egyszer! :)

3. A népszavazás kötelezni fogja a kormányt és azért is kezdeményezte, hogy támaszkodhasson rá, nagyon okosan.
sanka 2016. 08. 20. 18:38
Előzmény: #1533  Phylaxa
#1537
A lakosság itt nem dönt semmiről, az lesz amit Brüsszeli akár, orbànc csak szalutálhat hozzá. Ez csak figyelemelterelés a gengszterek gaztetteiről.
Törölt felhasználó 2016. 08. 20. 18:36
Előzmény: #1535  Phylaxa
#1536
"Most nem történik semmi, mert Bíróságon van az ügy. "

Ha nem sikerül kevesebb pénzt kapunk.
De a kormány dönthet hogy elfogadja vagy nem. Most is, népszavazás után is.

"De mindenesetre szerintem nem mindegy a Merkelékkel való megegyezésben, hogy hogyan is gondolja a lakosság. "

Akkor azt kellett volna megkérdezni, akarja-e hogy az ország migránsokat fogadjon be?
Vagy akarja-e hogy az ország részt vegyen a menekültek áttelepítésében?
Viszont ebben a z esetben a népszavazás kötelezte volna valamire a kormányt.
A jelenlegi semmire nem kötelezi, eredménytől függetlenül.

Bocsi lépnem kell, további szép hétvégét neked.
Phylaxa 2016. 08. 20. 18:30
Előzmény: #1532  Törölt felhasználó
#1535
Most nem történik semmi, mert Bíróságon van az ügy.

Nyilván nemcsak mondhatja, hanem mivel Bíróságon van az ügy ki is mondta.

Ha a népszavazás után továbbra sem fogadja, akkor sem történik semmi, mert bíróságon van az ügy. Ha a bíróság dönt, akkor lehet szükség a népszavazás eredményére.

De mindenesetre szerintem nem mindegy a Merkelékkel való megegyezésben, hogy hogyan is gondolja a lakosság.
Törölt felhasználó 2016. 08. 20. 18:25
Előzmény: #1531  Phylaxa
#1534
"Ha igennel szavazol, akkor te lemondtál mindenről ami hazánkban még létezik és átadtad te sem tudod kiknek a kezébe. "

A mindenkori kormány kezébe. Dönthet a Parlament nélkül is. MOst is ez a helyzet
Phylaxa 2016. 08. 20. 18:24
Előzmény: #1530  Törölt felhasználó
#1533
Tévedsz. A Magyar Parlementet kötelezi,
továbbá Brüsszel jogosan mondhatja, hogy a magyar lakosság maga akarja eldönteni, hogy kiket, mikor és mennyit enged letelepedni az országában.

Szerintem össze sem lehet hasonlítani azzal ami ma megy és a jövőben várható.
Törölt felhasználó 2016. 08. 20. 18:24
Előzmény: #1531  Phylaxa
#1532
Még egy utolsó kérdés, utána lépek mert egyéb dolog van.
Ha most azt mondja a kormány hogy nem fogadja el az áttelepítést, akkor mi történik?
Ha a népszavazás után, akkor mi lesz a következménye?
Egyáltalán szerinted most mondhatja hogy "nem"?

Phylaxa 2016. 08. 20. 18:17
Előzmény: #1527  Törölt felhasználó
#1531
Arról szavazunk, hogy a magyar parlament engedélyezheti csak az EU által előírt kötelyező betelepítést. Ha ez sikeres lesz és a nem gőz, akkor a Magyar Parlamentnek be kell tartani a népszavazás eredményét.

Ha igennel szavazol, akkor te lemondtál mindenről ami hazánkban még létezik és átadtad te sem tudod kiknek a kezébe. Tehát, neked tök mindegy, hogy mi lesz. Na ezért kár elmenned szavazni. :)
Törölt felhasználó 2016. 08. 20. 18:15
Előzmény: #1528  Phylaxa
#1530
" Végre valaki megkérdezi őket egy alapvető dologról"

Én úgy látom hogy migráns kérdésben egyetértünk, azt kivéve hogy én azt sem szeretném ha a parlament a befogadás mellett dönteni, viszont teljesen felesleges, félrevezetőnek tartom a népszavazást.
Szerintem senkit semmire nem kötelez, és csak az újabb összeugratása az embereknek.
Phylaxa 2016. 08. 20. 18:12
Előzmény: #1526  Törölt felhasználó
#1529
Erről a kérdésről már nem. De arról amiről te beszélsz arról nyugodtan. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Tudod pont ez az ami miatt nem érted! :)
Phylaxa 2016. 08. 20. 18:10
Előzmény: #1524  Törölt felhasználó
#1528
Szerinted miért nem tetszik Brüsszelnek a népszavazás? Nos ezért nem mindegy. Szerinted miért mondta Viktor, hogy "ezért engem felhúznak az első lámpavasra"?

Sem az EU-nak, sem pedig a magyar parlamentnek nem mindegy, hogy mi lesz a népszavazás eredménye. Mindenesetre a lakosság szempontjából fontos. Végre valaki megkérdezi őket egy alapvető dologról és nem a vizit díjról.

Törölt felhasználó 2016. 08. 20. 18:06
Előzmény: #1525  Phylaxa
#1527
"Nyilván nem-el. De attól még a magyar parlament beengedhet migránsokat és menekülteket is. "

Ez most is így van. Ez a gondom a népszavazással, szerintem nagyon csúnyán átverik az embereket hogy miről szavazunk.
Ugye jól gondolom ha "igen"-nel szavazok, akkor elég a kormány beleegyezési is. Nem kell a parlamenté.
Ennyiről szavazunk.
Törölt felhasználó 2016. 08. 20. 18:02
Előzmény: #1523  Phylaxa
#1526
"Semmi másról nem szól."

Akkor butaságot írtál, mert nem lehet új népszavazást kezdeményezni.
Phylaxa 2016. 08. 20. 18:02
Előzmény: #1517  Törölt felhasználó
#1525
Nyilván nem-el. De attól még a magyar parlament beengedhet migránsokat és menekülteket is.

Tehát ha te senkit sem akarsz beengedni, akkor a legjoban teszed, ha elmész és nem-el szavazol, mert így kerülsz a legközelebb a célodhoz. :)
Törölt felhasználó 2016. 08. 20. 18:01
Előzmény: #1522  Phylaxa
#1524
"Te is tudod, hogy nincs így."
De így van. A kormány dönthet. Ha a kormány nemmel dönt akkor akarja csökkenteni Brüsszel a kivehető támogatást.
Ha nem dönthet a kormány, akkor szerinted miért van szó a támogatás csökkentéséről?

"De ne izgulj, ha jól tudom két évig kell betartania az aktuális kormánynak egy népszavazás eredményét"

De a népszavazásnál az az eredménye hogy a Parlament úgy dönt ahogy akar.
Nem csak 2 évig van így. Mindig így van.

"Akik pedig az igen-re szavaznak, nos ők egyszerűen ostobák."

Nekem az a véleményem hogy egyetlen migránst sem kell beengedni.Hogy kell szavaznom hogy így legyen?
Phylaxa 2016. 08. 20. 17:57
Előzmény: #1521  Törölt felhasználó
#1523
Semmi másról nem szól.
Phylaxa 2016. 08. 20. 17:55
Előzmény: #1519  Törölt felhasználó
#1522
Te is tudod, hogy nincs így. Brüsszel bekavart a minősített többségű betelepítés szavazásával. Tehát belekezdett egy megállíthattlan folyamatba. Ez a népszavazás arra lenne hivatott, hogy megerősítse, csak a magyar parlament hozzájárulásával telepíthetnek be tömegeket hazánkba. Tehát amit eddig a kormány jól csinált, annak folytatására kér felhatalmazást a lakosságtól, mert őket erről még a büdös életben nem kérdezte meg senki a történelem során. Itt az ideje végre.

De ne izgulj, ha jól tudom két évig kell betartania az aktuális kormánynak egy népszavazás eredményét, tehát jöhetnek a muszlim tömegek, ha bukik a magyar parlament, hiszen ez a menekültválságnak beállított szivattyúzás az elkövetkező évtizedekben csak erősödni fog. Akik pedig az igen-re szavaznak, nos ők egyszerűen ostobák. Egy fillér hasznuk sem lesz a beteleptett muszlim tömegekből, viszont hazavágják majd őket azok törvényei. :)
Törölt felhasználó 2016. 08. 20. 17:39
Előzmény: #1520  Phylaxa
#1521
Akkor szerinted se erről szól a népszavazás?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók