Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_pampa 2016. 08. 21. 12:39
Előzmény: #1578  Phylaxa
#1580
Európa lakossága nem kér belőlük és a szélsőségesek ezt kihasználva szépen erősödnek!

Phylaxa 2016. 08. 21. 12:39
Előzmény: #1576  Törölt felhasználó
#1579
A kvótát megszavazták és pénzbüntetéssel riogatnak egyelőre még csak riogatnak (a bíróság miatt). Ha nem adtuk volna bíróságra, már tele lennénk és ezek a topikok másról szólnának.
Phylaxa 2016. 08. 21. 12:36
Előzmény: #1576  Törölt felhasználó
#1578
A valóságban embertömegeket akar betelepíteni az EU tagországaiba idő és mennyiségi korlát nélkül. Ezenfelül pedig "minőségi többséggel", tehát, ha közben eg ország azt mondja, hogy "nekünk elég", akkor a "minőségi többség" dönti el, hogy nekünk valósban elég-e.

Az elhallgatott probléma, hogy muszlim embertömegeket akar betelepíteni. Ez a probléma pedig már e kezdeket is érinti, ugyanis azok az országok, akiknek a történelme tartalmazza ezt, azok még kis mennyiségben sem akarják. Ezt nem fogod tudni kezelni. A jog ebben tehetetlen. Az erőszak felé hajtod a valóságot.
_pampa 2016. 08. 21. 12:34
Előzmény: #1576  Törölt felhasználó
#1577
"A törvényben az Országgyűlés megállapítja: az Európai Unió Tanácsa a nemzetközi védelmet kérők kötelező kvótákon alapuló elosztásáról szóló határozatát úgy fogadta el, hogy figyelmen kívül hagyta a szubszidiaritás elvét, és a nemzeti parlamenteknek nem biztosították véleményük kifejtésének lehetőségét. Az Országgyűlés szerint ezért bírósági úton fel kell lépni a szeptember 22-én elfogadott európai tanácsi határozat ellen, amelynek értelmében 2017 szeptemberéig százhúszezer, nemzetközi védelmet kérő embert helyeznének át Olaszországból és Görögországból a többi tagállamba.
- See more at: link
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 12:29
Előzmény: #1575  Phylaxa
#1576
Félreértetted a kérdést.
Olyat olvastál valahol, hogy az ország beleegyezése nélkül "embereket" akar az Unió betelepíteni?
Én sem értek vele egyet, ha ilyen lenne, de én ilyet sehol nem olvastam.
Megköszönném ha leírnád Te hol olvastad.
Phylaxa 2016. 08. 21. 12:16
Előzmény: #1571  Törölt felhasználó
#1575
Embereket. Nem migránsokat, menekülteket, hanem embereket. Egyetértesz vele?

Én nem.
Phylaxa 2016. 08. 21. 12:15
Előzmény: #1570  ts3
#1574
Nem. Egy adott államnak a szuverén joga, hogy beleszólhasson, ki települhet le a területén. Ha korábban olyan szerződést írt valaki alá, ami ezt kizárja, az a szerződés jogszerűtlen és semmis. Ez a véleményem.

Egyébként ha ilyen történt, akkor ki és mikor hozta ezt nyilvánosságra a magyar lakosság körében? :)
Phylaxa 2016. 08. 21. 12:13
Előzmény: #1569  zotlan
#1573
Milyen embereket? Hát muszlim tömegeket. Nem tudtad?

Neked miért ellenséged az EU? Nekem nem az. :)

A muszlim tömegek egyetlen dologban különböznek tőlünk, ez pedig a vallásuk. Ami a legfontosabb, hogy nincs másuk. Hiába próbálsz közös dolgokat keresni a mieinkkel, nem találsz. Nekik csak és kizárólag a vallásuk van és az hetározza meg az életüket, a törvényeiket és a kultúrájukat. De még a tudásukat is.

Nekem ezzel nincs is bajom és én valóban tiszteletben tartom ezt. Ez adja azt, hogy nem akarok oda emigrálni és nem akarom, hogy ők tömegekben ideemigráljanak.

Te viszont nem tiszteled őket és a vallásukat, mert simán betelepítenéd őket időtlen időkig, milliószámra. Hogyan is képzeled ezt el? Hogy majd ők fognak integrálódni? Ők sosem fognak. A vallásuk, ami a mindenük nem engedi. Tehát erőszakkal fogod kényszeríteni őket, vagy feladod a civillizációnkat. Te csak veszthetsz és ha nem gondolkodsz, akkor veszteni is fogsz.

A tömegeken nagyon nagy hangsúly van. Eddig szépen be tudtak illeszkedni nálunk is, mert kis létszámról volt szó az évtizedek alatt. Nos ez most hála az EU "migránspolitikájának" megváltozik. A háborút pedig ne keverd bele. Vagy 30 muszlim országból érkeznek vegyesen. Népvándorlás kezdődött. Ez van.
Phylaxa 2016. 08. 21. 12:02
Előzmény: #1568  _pampa
#1572
Na erről nem tudtam. De látatlanban biztos voltam benne, hogy tartós és hosszú idő lesz. Mindaddig, amíg el nem tűnik a civillizációnk. Ezt szerintem magyarázni is felesleges.
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 11:57
Előzmény: #1561  Phylaxa
#1571
"Egyetértesz azzaal, hogy Brüsszel a Magyar Parlament beleegyezése nélkül embereket telepítsen Hazánkba? :)"

Olvastál valahol ilyen javaslatról ?
Én csak arról hogy mi történjen ha, az ország nem egyezik bele.
ts3 2016. 08. 21. 11:46
Előzmény: #1561  Phylaxa
#1570
Egyetértesz azzal, hogy nemzetközi szerződésről nem lehet népszavazást tartani?
zotlan 2016. 08. 21. 11:23
Előzmény: #1566  Phylaxa
#1569
Milyen embereket "akar" ide telepíteni a EU ellenség? A menekülteket?
De hiszen Pampa szerint a Fidesznek semmi kifogása azok ellen. Akkor Nem-re kell szavaszni?

A menekültek, a kultúrájukat, vallásukat leszámítva épp olyan emberek mint bárki más a világon.
Persze ha az oroszok a Szadam rezsim és a terrorista iszlám, nem üldözné el ezek az mindenkinek sokkal jobb volna.
Ebben mindenki egyetért.

_pampa 2016. 08. 21. 11:23
Előzmény: #1567  Phylaxa
#1568
még nem is annyira a kvóta volt a zűrös, hanem a végén a kiegészítés.

valami hasonló volt az értelme:

" azután egy automatizmus lép a helyébe ami egy ország teljesítménye alapján számolja ki a a befogadandó "menekült" számot.

aki elfogadja a kvótát, ezt is elfogadja!
Phylaxa 2016. 08. 21. 11:15
Előzmény: #1565  _pampa
#1567
Ők azt hiszik, hogy a jövőben is a Magyar Parlament beleegyezésével tud csak Brüsszel hazánkba telepíteni embereket. Nos amióta nincs vétójog, hanem minősített szavazás van, azóta ez megváltozott. Lisszaboni szerződés (Gyurcsány Ferenc elsőnek írta alá módosítás nélkül? ). Ezért választotta a kormány, korrektül azt, hogy a lakosság szavazzon erről.

Azt sem értik, hogy most csak azért van ilyen nyugalom, mert bíróság előtt van az ügy. Különben már ugyanaz menne nálunk is, mint a fejlett országokban. Tehát élne a kvóta, aztán az újabb kvóta aztán az újabb...aztán már tök mindegy.
Phylaxa 2016. 08. 21. 11:09
Előzmény: #1557  zotlan
#1566
Akarod, hogy Brüsszel a Magyar Parlament beleegyezése nélkül embereket telepítsen hazánkba? :)
_pampa 2016. 08. 21. 11:08
Előzmény: #1559  Phylaxa
#1565
Miért van az, hogy te érted?????? :))))

"A menekülés helyett válaszolnál a kérdésre? Kire és mire kell szavazni? Ugyanis a szavazócédulából ez nem derül ki!
Csak annyi, hogy Orbán császár csatát nyer! Ki ellen is? A menekültek ellen, meg a magyar emberek ellen.
zotlan

tényleg IQ eredményhez kellene kötni a választójogot! :))))
Phylaxa 2016. 08. 21. 11:07
Előzmény: #1556  watson
#1564
Önkéntes alapon történt eddig is és ezután is a befogadás. Mi a határainkon fogadjuk őket, vagy pedig külföldi konzulátusokon keresztül.
Phylaxa 2016. 08. 21. 11:05
Előzmény: #1552  watson
#1563
Kiveszi a részét, menekülteket és migránsokat fogad be. Ezt tette eddig is és ezután is ezt fogja tenni.
Phylaxa 2016. 08. 21. 11:04
Előzmény: #1551  zotlan
#1562
Akarod, hogy Brüsszel a Magyar Parlament jóváhagyása nélkül embereket telepítsen Hazánkba? :)
Phylaxa 2016. 08. 21. 11:03
Előzmény: #1550  ts3
#1561
Egyetértesz azzaal, hogy Brüsszel a Magyar Parlament beleegyezése nélkül embereket telepítsen Hazánkba? :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek