Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2016. 08. 21. 21:50
Előzmény: #1616  Törölt felhasználó
#1620
Felesleges bármit is olvasni addig amíg nem határőrségről szól valami. Az álmodozást meghagyom másnak. :)
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 21:50
Előzmény: #1616  Törölt felhasználó
#1619
Tudod ez olyan lenne, hogy ideküldi az UNIO a közös határőrségét, hogy nyissa meg a Kerítést és azután kijelenthesse, hogy nem tudják biztosítani abban a formában a sengeni határt! Aztán kezdik keresni a megoldást! Lesz határőrség de minek? Vagyis kinek:az UNIOnak!

Ezt akarják! A végtelenségig keresni a megoldást!

Na ez az amiből normális ember nem kér!
Phylaxa 2016. 08. 21. 21:49
Előzmény: #1614  Törölt felhasználó
#1618
Az menekültáthelezés lenne, ha Ukrainából menekülnének a háború miatt. Amit meg is tehetnek a Genfi egyezmény szerint, önkéntesen bevállalhatnak menekülteket, akik nálunk érnek biztonságos partot. Ugyanúgy ahogy eddig ment.

Ami most folyik az EU-ban az nem menekültkérdés. Sajnálom, ha nem érted meg, de ez bizony egy muszlim népvándorlás kezdete, aminek több oka is van. Kiveséztük.

A frontexben akkor fognak hinni az emberek, amikor valóban lezárják a déli tengereket és őrzik a határokat. Ez nem tudom mikor fog beövetkezni, de a jelei sincsenek meg. Egyelőre életeket mentenek és nem visszaküldik, hanem behozzák őket. Nos ez nem határvédelem.
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 21:44
Előzmény: #1615  Törölt felhasználó
#1617
Nem a népszavazás ugrassza össze az embereket, hanem az a társaság, amelyiknek e véleményét felhasználják a népszavazás intézménye ellen!

Nem állsz távol ettől a társaságtól!

Mióta áll az UNIO mindenek felett? Mióta és kiknek a nevében "kötelezhetnek" országokat!?

A kormány azt akarja, hogy legye elkötelezve a népszavazás döntésével! Lehet ezt meg nem érteni!
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 21:37
Előzmény: #1612  Phylaxa
#1616
Itt olvashatsz a közös határőrségről:

link
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 21:34
Előzmény: #1613  Törölt felhasználó
#1615
"Milyen objektív akadályt tudsz felhozni a népszavazás kimenetelére?"

Nincs értelme, csak arra jó hogy összeugrassza az embereket. Ez jól látszik ezen a fórumon is.
A népszavazástól függetlenül a lehetőségeink nem változnak, a kormányt semmire nem kötelezi.
Arra azt hiszem Te sem gondolsz, hogy az Uniót bármire kötelezné a mi népszavazásunk.
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 21:31
Előzmény: #1612  Phylaxa
#1614
"Teljesen más értékrend és más helyzet, össze se lehet hasonlítani egy népvándorlással a muszlim világból."

A menekült áthelyezés sem a népvándorlásról szól, hanem arról hogy a háborúval szomszédos országokon segíteni kell.
A népvándorlásra a közös határőrség a javaslat. Létrehoznának egy új határőrséget (közösen, mi is részt vennénk benne, nem tudom pontosan hány fővel, de nem lehet nehéz megkeresni)
Ez a csoport mindig oda menne ahol zűrök vannak a határon és segítene az ottani határőrségnek.
Ha jól tudom valamelyik V4-es ország már tiltakozik is ellene:((
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 21:30
Előzmény: #1611  Törölt felhasználó
#1613
Éppen ezért szóltam neked! Mert látszik, hogy tudsz előre gondolkodni!

Milyen objektív akadályt tudsz felhozni a népszavazás kimenetelére?
Phylaxa 2016. 08. 21. 21:13
Előzmény: #1609  Törölt felhasználó
#1612
Ezzel az ukrajnai dologgal tisztában vannak nyugaton a vezetők. Beszéltek róla, hogyha bekövetkezne, akkor 4 országnak kellene helytállni, köztük nekünk. Teljesen más értékrend és más helyzet, össze se lehet hasonlítani egy népvándorlással a muszlim világból. Az EU támogatni fogja a visegrádi országokat ebben anyagilag, ugyanúgy mint a többieket a muszlim bevándorlásban. Én nem tartom ezt problémának és csak az anyagi segítséget várom el, ugyanúgy ahogy a mostaniakat patronálják. Semmi többet. Ez így fair.
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 21:09
Előzmény: #1610  Törölt felhasználó
#1611
Egy gazdasági portálon elvárható lenne hogy az emberek egy picit előre is gondolkozzanak, ne a dolgok után fussanak:(((
Persze erre nem mindenki képes.
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 21:04
Előzmény: #1609  Törölt felhasználó
#1610
A "mi lenne ha" sohasem a valóság!

Nem mi mit szólnánk hozzá, ha nem az UNIO mit szólna hozzá? Talán elgondolkodnál ezen is!

Amit az UNIO mond az mitől demokratikus!??? Miért kell feltétel nélkül elfogadni? Ha azt mondja az UNIO mint a magyar kormány, neked akkor azt is el kellene fogadnod! Gondolom nem okozna lelkiismeret furdalást, mert az UNIO mondja! Annak úgy kell lenni?

Van itt sok "ha" és mi lenne! Objektív akadályt tudsz-e felhozni a népszavazás kimenetelére?
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 20:54
Előzmény: #1607  Phylaxa
#1609
"Minősített többség kellett ahhoz, hogy egy állam aki nem akarja, hogy mások betelepítéseket hajtsanak végre a saját területére engedelmeskedjen? "

Aki nem akarja, most is elutasíthatja.
A vétó helyett a "kisebbségi blokk" működik (lehet nem ez a pontos neve).

" Milyen szinten áll ez az EU?"

A Parlamentben is el kell fogadni mindenkinek azokat a törvényeket amiket a többség megszavaz. Akkor is ha nem-el szavazott.

Leírom nekem, szerintem miért kellene elfogadnunk:
Én elég nagy esélyt látok arra, hogy Ukrajnában is lesz nagyobb balhé.
Ha onnan elindulnak a menekültek hozzánk (csak pár millió), azt egyedül nem tudnánk megoldani. Ha akkor elvárnád a segítséget, akkor most nekünk is segíteni kellene.
Phylaxa 2016. 08. 21. 20:33
Előzmény: #1605  Törölt felhasználó
#1608
Mármint, hogy kérdezni? Az azt feltételezi, hogy azért még van akinek van elképzelése. :)
Phylaxa 2016. 08. 21. 20:31
Előzmény: #1606  Törölt felhasználó
#1607
Minősített többség kellett ahhoz, hogy egy állam aki nem akarja, hogy mások betelepítéseket hajtsanak végre a saját területére engedelmeskedjen? Ez komoly? Milyen szinten áll ez az EU? Ez ilyen szolidaritási diktatúra? Ha te tönkremész akkor én is? :)

Nem volt a tagállamoknak vétójoguk ehhez? Akkor mihez volt? Az uborka alakjához? Egyre viccesebb ez az egész.
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 19:32
Előzmény: #1602  Phylaxa
#1606
" minthogy a vétójogot, amit a csapból folyattunk a belépés bitosítékaként eltűntetjük és utána már azt csinálunk amit akarunk"

A vétó jog nem szűnt meg. A döntések különböző szinten történnek és soha nem volt mindenhol vétójog. Ahol eddig volt, ott most is van.
A bíróságon azt vitatjuk hogy volt-e joguk a belügyminisztereknek dönteni menekültügyben. Ezen a szintem soha nem volt vétójog, csak minősített többség kellett.
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 19:23
Előzmény: #1604  Phylaxa
#1605


"Egyszerűen irányt kell váltani és képviselni a lakosságot."

Lesz majd választás mindenhol, a választott párt meg majd vált.

"
Miért bukna meg az EU? Mért esne szét?"

Azért ezen a fórumon ilyet kérdezni :)
Phylaxa 2016. 08. 21. 19:12
Előzmény: #1603  Törölt felhasználó
#1604
Miért bukna meg az EU? Mért esne szét? Az Euro nyilván nem lehet minden tagország pénze jelenleg, de ezért még nem kell szétesnie annak, aminek a megvalósításán dolgoznak. Egyszerűen irányt kell váltani és képviselni a lakosságot. Nem ideológiákat szolgálni, hanem a reális, megvalósítható utat megtalálni. Jól néznénk ki, ha azzal foglalkoznánk, hogy miért esnek lefelé a dolgok, ha mi felfelé akarjuk, hogy essenek. Vagy miért nem kocka alakú a kerék, mert már unom a kört és sokkal több anyagot tudnék eladni. A hülyeségnek kell gátat szabni és odafigyelni az értelmes javaslatokra. Persze ehhez először is meghallgatni kell őket és nem megbélyegezni azokat akik mondják.
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 19:00
Előzmény: #1602  Phylaxa
#1603
Szóval az EU mégsem tud átverni? Nehéz ezt követni már, hogy is van ez akkor...

Attól, hogy valami átverés szerinted, még nem lesz törvénytelen.
Ahogy attól, hogy az egyik politikai blokk vagy szervezet szerinted átver, nem következik hogy a másik nem ver át...

Az EU nem feltétlenül halad egy jó megoldás felé, de ettöl még lehet Orbán megoldása is rossz út.

Ha az EU felbomlik, nekünk valószínüleg reszeltek, több módon is, nem kellene ezt nekünk siettetnünk.
Ha pedig az Eu nem talál megfelelö közös megoldást szintúgy felbomlik.

Napok óta reszelitek a semmit a témában, mert képtelenek vagytok a szélsöségekböl kilépni (igen vagy nem), kb mint ahogy az EU-n belül is.
Kompromisszumos közös gondolkodásra és közös megoldásra nincs esély, mert nem adtok, adunk , adnak neki esélyt.
Phylaxa 2016. 08. 21. 18:25
Előzmény: #1600  Törölt felhasználó
#1602
Mivel is ver át? Az EU sem tud átverni. A más országok általi kötelező betelepítés egy országba, ahol a lakosság nem akarja azt, nekem törvényellenes. Értem én, hogy neked nem, de attól még ezt egy kicsit jobban kellene indokolni, minthogy a vétójogot, amit a csapból folyattunk a belépés bitosítékaként eltűntetjük és utána már azt csinálunk amit akarunk. Ez kevésnek tűnik egy ilyen alapvető kérdésnél. Ha ez igaz, akkor nagyon ingoványos alapokon áll ez az UNIO. :)
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 18:17
Előzmény: #1600  Törölt felhasználó
#1601
Miért nem nyavajogtál a pézügyi és gazdasági törvények ellen a rendszerváltáskor???

Minden törvénynek ott képződött az alapja!

Átvertek 30 éve és neked most esett le a tantusz! Na ennyit a nagy gazdasági és pénzügyi manipuláicó általad követett szigoráról!
Elkéstél a bánatoddal 30 évet!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek