Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Oszo 2016. 10. 05. 21:24
Előzmény: #5395  Phylaxa
#5400
Ezért volt az előző bejegyzésem végén az a gyerekes befejezés: Te nem látsz rá bizonyítékot, hogy csinálnak valamit, ezért azt állítod, hogy nem csinálnak semmit, én azt gondolom, hogy nehéz és bonyolult ügyekben, az információ gyűjtés, elemzés időszakában komoly munka folyhat anélkül, hogy lenne látható jele. Egyébként nagyon nagy jelentőségűnek tartom azt a felismerést, pl.: hogy létre kell hozni a "német iszlámot"
Oszo 2016. 10. 05. 21:17
Előzmény: #5396  Törölt felhasználó
#5399
És végül valami zavaros baromság, mint rendesen!
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 20:50
Törölt hozzászólás
#5398
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 20:46
Törölt hozzászólás
#5397
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 20:29
Előzmény: #5394  Oszo
#5396
Akkor vehetem azt, hogy elvetted a humanizmusomat a te humanizmusoddal!

Ráadásul még nem vagy mélykereszténykonzervatív sem!
Hova sorolod magad a saját bejáratú humanizmusoddal magadat? Remélem kitalálod.
Phylaxa 2016. 10. 05. 20:24
Előzmény: #5387  Oszo
#5395
Nekem tudod mi az érdekes? Az, hogy neked véget ér a tájékoztatás a kormánynál. Már ne is haragudj, de én nem a propagandából tájékozódom, hanem amit az Eu-s vezetők elmondanak és ami eközben történik. Tényleg nem nehéz.

Azt mondod, hogy a humanizmus és szolidaritás nálad nem létszámra vonatkozik. A probléma az, hogy olyan időket élünk, ahol hatalmas létszám és végeláthatatlan idő két fontos paraméter. Emiatt te nem is tudod a megoldást. Akiknek sejtésük van róla, azok már írtak megoldási javaslatot, de nem érdekel senkit. Tehát a valóságban egyre nagyobb problémákat hagynak felépülni, mert semmit sem csinálnak. Szerintem ez az igazság. Nem tudsz ugyanis semmit állítani, amit valóban csinálnak.
Oszo 2016. 10. 05. 20:24
Előzmény: #5390  Törölt felhasználó
#5394
Nem kell ezt így bonyolítani!
Ki kell mondani, hogy a humanizmus, meg a szolidaritás mélykereszténykonzervatívoknál fel van függesztve.
Nem szégyen az, ha valakiből hiányzik az emberség...
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 20:15
Előzmény: #5379  Törölt felhasználó
#5393
Mikor jött rá az IMF, hogy bejelentse: a NYUGATI bankok harmada gyakorlatilag menthetetlen?
Úgy tudom nem a bejelentés lenne a feladata!

link
offshort
offshort 2016. 10. 05. 20:12
Előzmény: #5386  SREd
#5392
nem , nem kell ezt sem ,

meneküljenek csak oda, ahol az oilbevételekből dollármilliárdok keletkeznek és hasonlóan válláskárosultak élnek ! (szaud-arábia , kuvait , irán , emirségek)

"humanizmust vállaljuk (bár egyre inkább felvetődik, hogy vállalják csak azok, akik a háborúkat generálják, és hasznot akarnak húzni belőle"

pontosan leírtad a lényeget !
fogadja be őket az az ország , aki szétbaszta azt a muszlim vidéket !

amugy 10-20 év és nem kell már a global javak termeléséhez az oil ! (remélem megélem) ,
nem lesz ennek a 100-200 muszlim sejknek mesés arany élete , akkor mi lesz ? :)
ts3 2016. 10. 05. 20:05
#5391
"Nem hitelesítette szerdai ülésén a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) a budapesti olimpiarendezésről szóló népszavazási kezdeményezést. Az NVB határozata nem jogerős, ellene tizenöt napon belül lehet jogorvoslattal élni a Kúriánál. "

Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 20:04
Előzmény: #5389  Oszo
#5390
Ha már egyéni szolidaritásból és humanizmusból kell ítélkezni, nézzük meg miből fakadt!

Az aki fegyverrel támad, fegyvereket gyárt milyen szolidaritással vagy ami a legfontosabb milyen humanitással rendelkezik? Rajta, rajtuk kell először a humanitást számon kérni! Nem emlékszem, hogy valaha is tettél ez ellen!

Sem rám sem más embertársamra (kivéve a fegyverlobbiban érdekeltek) nem mondhatod, hogy ebben az ügyben ne vagyunk humánusak!

Nem miattunk nem kell a segítséget megadni a fegyverrel kilakoltatottaknak!

Azok pedig akik, pénzért próbálják a humanista "elmélettel" megvádolni azt, akinek a realitásokról mást a véleményük! Szégyelljék magukat!
Oszo 2016. 10. 05. 19:36
Előzmény: #5386  SREd
#5389
Igen, aki ezt megértette, az már nem szájal szolidaritásról, meg humanizmusról, mert Jani le van jőve a hegyről, és be van verve egyből...
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 19:33
Előzmény: #5385  bigyula
#5388
Feleslegesnek tartom a tartalmatlan vitákat!
Logikátlan a következtetésed! Az első mondatból egyáltalán nem a következtetéseid a logikusak!

Sok hívő semmiért!
Oszo 2016. 10. 05. 19:24
Előzmény: #5383  Phylaxa
#5387
A szolidaritás és a humanizmus nálam (jó, én csak egy istentelen balliba vagyok!)szolidaritás és humanizmus létszámra, érdemre és egyéb kényelmi szempontokra való tekintet nélkül. (És ezzel nem azt akarom mondani, hogy mind az x csillió muszlimot szeretném befogadni az otthonomba!) Szerinted semmit se csinálnak- -mert ezt sugallja neked a habony média, és mert ez igazolja az Orbáni aknamunkát,- szerintem meg dolgoznak, és keresik a lehető legjobb megoldást.
És mielőtt ezt vitatni kezdenéd: de igen! deigen deigen...x100000000000
SREd 2016. 10. 05. 19:07
Előzmény: #5381  Oszo
#5386
Számos alkalommal elhangzott kormányzati szereplőktől, hogy a szolidaritást + humanizmust vállaljuk (bár egyre inkább felvetődik, hogy vállalják csak azok, akik a háborúkat generálják, és hasznot akarnak húzni belőle), de ezt nem úgy képzeljük el, hogy iszlám tömegeket telepítünk Európába, hanem a tényleges menekülteknek az országuk szomszédságában levő országokban (pl Töröko., Jordánia) segítünk menedéket és megélhetést biztosítani, így sokkal egyszerűbb és kevesebbe is kerül, ráadásul a segítséget visszük azokba a békés országokba, ahova először érkeznek a menekültek és nem a problémát importáljuk magunkhoz, a menekültek szenvedésének nem kis növelése árán. A visszatérésük is könnyebb lesz majd hazájukba.
Aki ezt megértette, az már nem szájal, aki meg nem értette meg, arra az a gyanú vetül, hogy okkal nem hajlandó megérteni, pl. ő igenis a problémát szeretné valamiért ide importálni.
Egy idő után az ilyen hazaárulókat fejbe kell verni, mert ugysem kár értük, sőt inkább haszon, mert az országunk romlását akarják.
bigyula 2016. 10. 05. 18:54
Előzmény: #5379  Törölt felhasználó
#5385
"Nincsenek nem vallásosok!"

De vannak! Helyesen:

Nincsenek nem hívők!

Mindenki hisz valamiben/valakiben.
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 18:50
Előzmény: #5382  exmnbs1
#5384
Túl messze mentél!
Phylaxa 2016. 10. 05. 18:42
Előzmény: #5381  Oszo
#5383
A szolidaritás és humanizmus mindig egyénekre értendő. A probléma ott jelentkezik, amikor óriási tömegek jelennek meg problémaként és nem megoldani akarják, hanem eltüntetni. Jelen esetben másokra rátolni. A probléma újból és újból fennáll, mert óriási tömegek érkeznek ismét. Ebből van az, hogy Észak lezárt és elege van. A brit szigetek szintén lezárt. A középső rész veszekedik és dél telik.

Szerintem semmit sem csinálnak. Ezért az államok zárnak szépen. Egy belső határokkal teli, külső határ nélküli szövet leszünk. Ez tudod mit jelent: dél elveszik és szörnyű állapotba kerül.

Ehhez kellenek ilyen okos EU vezetők? Ezért kár volt. MI a fenét akarnak tulajdonképpen?
exmnbs1 2016. 10. 05. 18:08
Előzmény: #5379  Törölt felhasználó
#5382
Mo-n mindenki vallásos ugy tudod?
Oszo 2016. 10. 05. 18:02
Előzmény: #5375  Phylaxa
#5381
Az EU problémája, az igaz -mégpedig mindegyik államé, nem csak azoké, akik semmiképp sem tudják a többiekre lőcsölni!
Az, hogy a kiindulási alap a megoldás keresésénél a szolidaritás, humanizmus, azt én "ballibsi" alapvetően örömmel látom, ez csak a mélykeresztény konzervatív jobboldaliakat irritálja rettentő módon. Az is nehezíti a dolgot, hogy az igazi jó (és szolidaritáson, humanizmuson alapuló) megoldások nehezen, sok munka árán születnek, szemben a mélykeresztényi gyűlölet vezérelt "Jani a hegyről beveri egyből" típusú javaslatokkal.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók