Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro 2016. 10. 06. 10:38
Előzmény: #5436  _pampa
#5440
Tényleg. Tudod, Szíria néhány éve nem sokban különbözött bármelyik másik országtól, ugyanúgy volt ott "bankár, orvos, fodrász, mérnök, buszsofőr, gyári munkás" és bár nagyságrenddel több volt a szegény és az írástudatlan kecskepásztor, azok akik voltak annyira mobilak, hogy elinduljanak nem az a réteg volt. Nézd csak meg, kik mentek külföldre a szeretett Magyarországodból. Azok akik okosak, vállalkozó szelleműek voltak, nem a putriból mentek innen se Londonba, miért gondolod, hogy ez máshol nem így megy?
_pampa 2016. 10. 06. 10:32
Előzmény: #5438  Törölt felhasználó
#5439
ha valaki kritizálja OV menekültpolitikáját"

ugye,ugye.....
MENEKÜLTPOLITIKA!

jó legyen, tőled is megkérdem:

szerinted az a Európán kívüli személy aki átlépi az osztrák-német határt minden erre jogosító irat nélkül minek számít?

esetleg:

akik Röszkénél a kerítés szerb oldalán várakoznak ők migránsok vagy menekültek?
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 10:24
Előzmény: #5431  Törölt felhasználó
#5438
Tipikus példája vagy az egybites fideszes gondolkodásmódnak, ha valaki kritizálja OV menekültpolitikáját, akkor az szerinted már a migránsoknak csápol.
_pampa 2016. 10. 06. 10:20
Előzmény: #5435  vegyesz
#5437
rossz az infód,hellikópátaerstóni mát TÖBB százezer migráncsot bogéncsolt ránk!

itt tényleg ez kell hogy a színvonal legyen?

tőzsdéző emberek nem értik a letelepedési kötvény lényegét? és ők kockáztatják a megtakarításukat? ilyen tudás mellett?

érthetetlen!

_pampa 2016. 10. 06. 10:17
Előzmény: #5434  totoro
#5436
A szüleik közt van bankár, orvos, fodrász, mérnök, buszsofőr, gyári munkás."

te ezt tényleg elhiszed?

komolyan érdekelne.

vegyesz 2016. 10. 06. 10:10
#5435
A rogán helikopteres tóni letelepedési kötvényeseivel nincsen semmi baj ugye? Ők már 30 ezren vannak a családtagokkal együtt számolva a főket. Ugye ők jöhetnek? Nem veszélyeztetik a keresztény identitásunkat.
totoro
totoro 2016. 10. 06. 10:05
Előzmény: #5433  _pampa
#5434
Biztos azért mert Ő megint csak rosszabbul tudja, és TE meg innen aztán tudod a TUTIT, hogy az ÖSSZES menekült ÍRÁSTUDATLAN KECSKEPÁSZTOR (ami persze nem zárja ki, hogy mind a legújabb iphont nyomkodba nyúlja le a MAGYAROK pénzét, és repülővel JÁR HAZA nyaralni)
_pampa 2016. 10. 06. 10:01
Előzmény: #5432  totoro
#5433
Én - az otthon hallottak ellenére - változatlanul kedvelem azokat az - igen, ki merem mondani - menekült kisgyerekeket, akiket itt megismerhettem, mert mindegyikük nagyszerű kisember. Némelyiküknek a személyes - nem kicsit megható - történetét is ismerem. A szüleik közt van bankár, orvos, fodrász, mérnök, buszsofőr, gyári munkás. Egyikük sem repülővel jött, mégsem félek tőlük."

de szerencsés helyen lakik!hiszen ezen szülők gyermekeivel beszélgethet....

amit nem értek, akkor miért kell őket szakmára tanítani?
totoro
totoro 2016. 10. 06. 09:55
#5432
"Többen elmesélték nekem - akik még soha életükben nem jártak Németországban - hogy milyen is itt az élet, mert én rosszul tudom...

Nem arról beszéltek ám, hogy sokan vannak, akik itt is küzdenek a munkával, albérlettel, stb., mert az élet már csak ilyen, igen, még nyugaton is. Mert ez korrekt lett volna.

De nem. Arról beszéltek nekem, hogy itt ki sem lehet menni az utcára, mert bármikor megerőszakolhatnak, lelőhetnek, kirabolhatnak. Hordákban vonulnak a menekültek, ránk akarják kényszeríteni a kultúrájukat, vallásukat... Nekem rettegésben kell élnem, titkolnom a vallásom. De ők Magyarországon biztonságban vannak. Gond egy szál se.

Az iskola és az orvosi ellátás sem úgy van, ahogy én tapasztaltam. A fizetésünk rá fog menni, ha orvoshoz kell menni, a gyerekeknek meg hülyeségeket tanítanak, mossák az agyukat. (Itt muszáj megjegyeznem: szuper sulijuk van!)

És különben is, a német emberek is OV-t dicsőítik, mert „a zujság is azt írta” (az egy szent ember - ezt meg a fodrász mondta), és a német emberek is utálják az Európai Uniót.

Az EU csak kihasznál minket, kényszerít a törvényei betartására, amik egyébként teljesen abszurdak.

... Akkor lesz jó nekünk, ha végre nem tartozunk „ezekhez”. Mert „MI” képviseljük az európai értékeket, nem a többiek.

... Aki a „közvélemény” ellen szól, hazaáruló, vagy csak hisztis.

Hiszti. Ez is most egy menő negatív jelző. Visszaadott lovagkereszt? Hiszti. Nők jogaiért kiállni? Hiszti. Korrupció ellen felszólalni? Hiszti.

Aki nem a hazájában dolgozik, a haza ellen dolgozik. Szerencsére már egyre kevesebben, mert megindult a tömeges hazavándorlás.

Kellenek azok a fiatalok, akik egyenruhában menetelve, vagy zászlót lengetve védik a „haza értékeit”, és megmondják ki az „ember” és ki nem.

Ja, és Benedek pápa egy tévedés. Ő nem keresztény értékeket vall, a keresztények „MI” vagyunk.

És a többi, és a többi.

Mindezeket kérdés nélkül zúdították rám, vagy a boltban, fodrászatban, utcán, postán hallottam.

Szép kis nyaralás. Na ezért kell homokos tengerparton nyaralni egy olyan helyen, ahol a helyiek egy szavát sem érti az ember. :)

Éljük tovább a nyugodt életünket

Szerencsére már túl vagyok rajta - fogjuk rá. Visszajöttünk. Szabadidőnkben Biergarten, játszótér, biciklitúra, ilyen-olyan Fest a családdal. Éljük tovább a nyugodt kis életünket itt, a hazánk határain túl.

Én - az otthon hallottak ellenére - változatlanul kedvelem azokat az - igen, ki merem mondani - menekült kisgyerekeket, akiket itt megismerhettem, mert mindegyikük nagyszerű kisember. Némelyiküknek a személyes - nem kicsit megható - történetét is ismerem. A szüleik közt van bankár, orvos, fodrász, mérnök, buszsofőr, gyári munkás. Egyikük sem repülővel jött, mégsem félek tőlük.

Kezdődik az iskola, a gyerekek már a német osztályukban kezdik a másodikat. Hétvégente pedig - ahogy az előző tanévben is - járnak a müncheni magyar iskolába. Esténként főleg magyarul mesélek nekik. Nem csak meséket, ezért már rengeteg mindent tudnak kis hazájukról, amit továbbra is csak távolról szeretünk."
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 09:42
Előzmény: #5416  Dehogynincs
#5431
Tehát akkor kimondhatjuk, hogy egyedül azért csápoltok a migránsoknak, mert: Orbán.

Köszönöm.

_pampa 2016. 10. 06. 09:32
Előzmény: #5429  Phylaxa
#5430
ők ITT szeretnék AZT elérni!

és ez az amiről nemigazán szeretnének a befogadást pártolók beszélni!

és ez pedig a másik:

"Ez azt jelenti, hogy a világon minden 113. ember menekült, menedékkérő vagy lakóhelyét elhagyni kényszerült személy. "

erről megint nem szívesen beszélgetnének....

mi legyen velük? ki fogadja be őket?
Phylaxa 2016. 10. 06. 09:27
Előzmény: #5422  _pampa
#5429
Akkor miért utaztak ennyit? Nagyon sok muszlim ország van és ott ismerik a dolgaikat. Európában az emberi élet a fontos orvosi szempontból és nem a hülyeségek.
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 09:16
Törölt hozzászólás
#5428
_pampa 2016. 10. 06. 08:50
Előzmény: #5425  Oszo
#5427
nem annyira bonyolult ez.

talán írtad:
keresi az EU a megoldást.

miért? van megoldás.
azt nem lehet átvenni?
a világ legdemokratikusabb országa ( miniszterelnökük mondta) már talált rá megoldást. működik.

az EU miért nem vehetné át?

Törvényes, legális, szabályos.

Akkor mi miért ne használjuk?

ts3 2016. 10. 06. 08:42
Előzmény: #5423  _pampa
#5426
"azokra akiket VISSZA akarnak ide toloncolni. "
Nem ezt írtad, a gondolat átvitel még nem működik.

"mi hová toloncolhatjuk vissza őket?"
Nincs ötletem. De remélem neked van rá megoldásod a kivégzésen kívül.
Oszo 2016. 10. 06. 08:42
Előzmény: #5415  _pampa
#5425
De. Mi módon gondolod? Még a vízen kéne legéppuskázni őket, vagy csak a parton?
_pampa 2016. 10. 06. 08:40
Előzmény: #5421  ts3
#5424
Állandóan te patászorbántakaroggyozol, ezért magaddal beszéld ezt a problémát.

ts3

ezt jó tudni akkor szerinted nem patás és ne tűnjön el a közéletből.
akkor ezt is megbeszéltük! :)
_pampa 2016. 10. 06. 08:39
Előzmény: #5421  ts3
#5423
nem.

azokra akiket VISSZA akarnak ide toloncolni.
(itt regisztráltak)

mi hová toloncolhatjuk vissza őket?
_pampa 2016. 10. 06. 08:37
Előzmény: #5409  Phylaxa
#5422
mennyit beszélgettük erről is, hogyan kezeljük a vallási másságból eredő társadalmi helyzeteket....

egy cseh doktornő cikkéből aki a németeknél dolgozik.

"Sok muszlim elutasítja, hogy őket orvosnők kezeljék"
ts3 2016. 10. 06. 08:37
Előzmény: #5417  _pampa
#5421
"Őket hova toloncolhatjuk vissza? "
Kikre gondolsz, akik már elhagyták az országot?

"mert azt a legkönnyebb leírni:

patászorbántakaroggy !!!!!"
Állandóan te patászorbántakaroggyozol, ezért magaddal beszéld ezt a problémát.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók