Topiknyitó: watson 2010. 11. 10. 12:58

Nyíltan Tolvaj Bűnöző a Fidesz frakció  

Az alkotmányból kiirtani a magántulajdon védelméhez még a saját szabályaikat is meghágja a Fidesz frakció:



"Elsőre nem ment át Lázár János alkotmánymódosítási javaslatának hétfőn elfogadott változata a parlamentben. A gépi szavazás adatai szerint csak a jelen lévő képviselők 66,5 százaléka támogatta"



"A parlamentben gyakran előfordul, hogy képviselők a gép hibája miatt nem tudnak szavazni. Ilyenkor általában automatikusan beszámítják a szóban közölt szavazataikat. A problémát most az jelentette, hogy erre már csak a határozat kihirdetése után került sor, márpedig kihirdetett határozatot a házszabály szerint utólag nem lehet megváltoztatni. A házbizottság ennek ellenére módosította az eredményt." link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 28. 14:08
Előzmény: #2259  tokos.
#2260
ahh, a lojalitás mintapéldánya :)
amúgy nem bűn, sőt :)
tokos. 2014. 07. 28. 14:05
Előzmény: #2258  upgrayeddAKS
#2259
Ezt sohasem állítottam, sőt a minap pl. majdnem nekiálltam állást keresni egy kicsivel arrébb, de nem a kormányzat miatt, szigorúan anyagi okok miatt.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 28. 12:56
Előzmény: #2255  Csakisazigazat
#2258
Tokosnek jobb lett, mint a szocik alatt volt, így definíció szerint jobb lett szerinte a rendszer :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 28. 12:49
Előzmény: #2252  tokos.
#2257
"Minél többen mennek el, annál többen látják, hogy a másiknak sikerült, és annál többen fognak külföldön próbálkzni. Ráadásul az ismerősökön keresztül több lehetősége van az itthom maradóknak is, nem a vakvilágba mennek, hanem félig-meddig kitaposott úton. Ez egy önmagát gerjesztő folyamat."

ezt nagyon "szépen" megideologizáltad, sőt az is igaz, hogy eleve jobb a kinti fizetés, de...
ad1. akik kimentek, elég nagy részüket zavarhatta a hazai jogi bizonytalanság, lásd visszafelé nyúló adózás, stb.
ad2. a folyamat orbáncék alatt gyorsult fel, talán nem véletlenül

lehet, hogy sokaknak ez volt az utolsó csepp, márpedig az, hogy Mo. eddig is egy lyukszusz-ország volt balkáni törvényekkel, az hiába nem az orbáncék hibája, ha ők erre még rátettek egy (jópár)lapáttal...
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 07. 28. 12:20
Előzmény: #2242  tokos.
#2256
"Az emberek a pénzért mennek külföldre, pl. azért, mert a nagyoofájú magyar vállalkozók sz.rbak őket megfizetni olyan szinten, mint a nyugatiak. Az EU-ban verseny van, és ebbe a versenybe a munkaadók versenye is beletartozik. Az átlag magyar munkaadó pedig a legtrágyábbak közé tartozik az EU-ban. "Mint például a Tesco vagy a Lidl,vagy a BOSCH?TE tényleg valami középvezető lehetsz,vagy egy talpnyaló hivatalnok.Az is lehet ,hogy csak otthon ülő fogyatékos,aki unatkozik.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 07. 28. 12:12
Előzmény: #2254  tokos.
#2255
Mind jó amiket te íde írogatsz,de akkor a 4,5 évvel ezelőtti az miben korlátozott???Ez most miért jó?Sőt !Miért jobb???
Már elnézést hogy belekogyogtam ,de akkor miért lett ez jobb mint a szocik,ha még ott sem tartunk!?Na kivéve a milliárdokat ,tízmilliárdokat és százmilliárdokat ellopó politiukusoknak és bérenceiknek.Ha mondjuk KÖZGÉP-es közép vagy felsővezető vagy azt is leírhatod, név nélkül van úgy is!De most mi a jó???
tokos. 2014. 07. 28. 11:40
Előzmény: #2253  emerald
#2254
Az emberek mindig többet akarnak. Ez viszi előre a kapitalizmust. A szabadság szép dolog. Gondolkodom, hogy miben korlátozott engem az elmúlt időszakban a hatalom, de nem rémlik semmi.
emerald 2014. 07. 28. 10:52
Előzmény: #2252  tokos.
#2253
Pizza....bocs

De Te a "vállalkozókat" hibáztattad, mert nem fizetik meg az alkalmazottaikat.
Gondolom Te nem vagy az. Az én férjem alkalmazott, megfizetik azért amit letesz az asztalra. Azt nyilatkozta, ha ötöse lenne a lottón akkor se hagyná ott másnap a munkáját, mert nem hagyná cserben a tulajt, a céget, mert nem érdemlik meg.

Valóban a pénz motiváció, de hidd el nem csak az.
Az miért akar elmenni akinek megvan az egzisztenciája?!
A nyugalom, biztonság, szabadság, no ezek azok a dolgok amire a pénznél is jobban vágynak emberek. De ezek vannak veszélyben.
A diktatórikus rendszer ami még csak épül....no az lessz még rosszabb is.

Ha Te nem így látod örülj neki, én nem vagyok boldog attól amit látok.
Jelenleg ma nincs olyan hiteles politikus Mo.-on akiben jövőképet látnék. Viszont a rémképeim abból fakadnak hogy OV megszállott.
Ez a legrosszabb variáció.
Tudnám hasonlítani Rákosihoz, Sztálinhoz meg hasonlókhoz de nem akarom tovább borzolni a kedélyeket.
Meg meggyőzni se senkit, semmiről.
Sőt tiszteletben tartom hogy másnak lehet más a véleménye.
tokos. 2014. 07. 28. 10:13
Előzmény: #2251  emerald
#2252
"Na ha ezt mind megvalósítottad akkor szidhatsz bárkit aki vállalkozik ma magyarországon! "

Szidtam? Szerintem nem. A tényeket írtam. Néhány agyhalotton kívül nem Orbán miatt hagyják itt az országot a munkavállalók, hanem a legalább 3-szoros jövedelemért.
Minél többen mennek el, annál többen látják, hogy a másiknak sikerült, és annál többen fognak külföldön próbálkzni. Ráadásul az ismerősökön keresztül több lehetősége van az itthom maradóknak is, nem a vakvilágba mennek, hanem félig-meddig kitaposott úton. Ez egy önmagát gerjesztő folyamat. Ez van. Az sem fog segíteni, ha Bajnai kerül hatalomra, mert aki megszokta, hogy 2000 EUR-ból éldegél, nem fog hazajöbbi, hogy 500-ból nyomorogjon. Még akkor sem, ha Bajnai azt mondja, hogy ő majd ezt rendbeteszi, mert amint hatalomra kerül, visszaözönlik a sok munkavállaló a havi 10-20 EUR-ral kevesebb adó miatt.

A pidza az micsoda?
emerald 2014. 07. 28. 10:05
Előzmény: #2248  emerald
#2251
Egy javaslat:
Csinálj egy éttermet, vagy pidzázót sőt esetleg egy üzletláncot! Ha estleg a pincéreknek 1000-1200font azaz cca: 360-440.000ft havi fixet tudnál adi, plussz megkapják a borravalót, de úgy ám hogy fizeted három hétig a betegállományukat, évi 1,5hónap (30munkanap) szabit,
akkor haza fognak jönni garantálom és neked fognak dolgozni.

De ha befizeted az államnak is ami jár, akkor én a földreborulva foglak imádi, mint egy istent, mert Te vagy az aki megmenti ezt az országot!!
De légyszi ne adósodj el, sőt jó lenne ha minimum 5%-hasznot el tudnál tenni Te is! Persze azt se sajnáljuk tőled ha milliárdos leszel!
Na ha ezt mind megvalósítottad akkor szidhatsz bárkit aki vállalkozik ma magyarországon!

tokos. 2014. 07. 28. 10:02
Előzmény: #2247  watson
#2250
Ugyan ember, mennyivel fitzettél többet Bajnai alatt, vagy a Gyurcsány alatt az alkalmazottaidnak, mint most?

Mennyivel fizetnél többet, ha nem lenne az az 50 féle plusz adó?

Gyakorlatilag semmivel. De annyival biztosan nem, hogy, a nyomába érj a külföldi állásoknak.

Ez van öregem, ebben nem Orbánékra kell köpködni, hanem tükörbe nézni. Mert ha jól tudom, te is vállalkozó vagy, legalábbis eddig annyira vallakozóként osztottad az észt, hogy némileg megdöbbennék, ha nem így lenne.
tokos. 2014. 07. 28. 09:54
Előzmény: #2248  emerald
#2249
Talán ismered a mondást, egy fecske nem csinál nyarat.

Azt azért észrevetted, hogy azon kívül, hogy egy jót fröcsögtél, nem sikerült semmiben cáfolnod az állításaimat?
emerald 2014. 07. 28. 09:46
Előzmény: #2246  tokos.
#2248
Akkor megvan a megoldás!

Javaslom neked váltsd ki a vállalkozói igazolványt és legalább magadnak adj munkát....:)
De ha esetleg másoknak is tudnál nyugati bért fizetni, akkor Te egy nagyszerű fickó vagy. Aki nem csak a száját tépi hogy neki mit nem tud más biztosítani hanem a jövő magyarországának a letéteményese!

Sok sikert!
watson
watson 2014. 07. 28. 09:45
Előzmény: #2246  tokos.
#2247
"magyar vállalkozók megfizetnék a munkavállalóikat, akkor egyrészt a közszférából hozzád mennének a legjobb munkavállalók"

Ott a bibi, hogy a lánc nem itt kezdődik...
Miért kell nekem egyáltalán munkavállaló?
Támogató a gazdasági környezet vagy diszkriminatív, kockázatos, jogbiztonságos, nem visszamenőlegesen adóztató, nincs kockázata hogy térítés nélkül elveszik a trafikod, hogy 40%-os extra adót kapsz visszamenőleg egyedileg a nyakadba, hogy eredmény helyett bevétel alapú adókat kapsz mint bankadó, iparűzési adó stb., hogy 50 féle adóra kell figyelj, mint médiadaó pl. ...
Ki fizeti meg a kockázatokat?

Eltekintve a jobbikos magadfajtázástól... úgy látom azt te is érzed, hogy van egy folyamat, hogy a vállalkozó nem fizet jól, külföldre megy a dolgozó, kevés az adó, a közszolga így keveset kap, és talán nyugdíj se lesz lassan...

Erre azonban nem a vállalkozó kifacsarása a megoldás. A vállalkozók reakciója erre csak egy következmény...
Még Orbán is előadta egyszer (nyilván saját tapasztalatból) hogy tudja hogy kifizethetetlenek a vállalkozói adók, és azóta még vagy 50-et bevezetett elméletileg másoknak címezve, de a vállalkozókat sújtva...

Az meg nem egy nagy megállapítás, hogy a vállalkozó a töredékét adja annak amit az agyontámogatott, egyébként is méretgazdaságosabb multi...
jut eszembe hol olvashatóak a közpénzeket érintő "stratégiai megállapodások"?
tokos. 2014. 07. 28. 09:08
Előzmény: #2245  watson
#2246
Watson,

Lehet mutogatni az Orbánékra, egyáltalán nem mondom, hogy hibátlanok, bizonyos dolgokban abszolút tele van a hócipőm velük, de ha a magadfajta magyar vállalkozók megfizetnék a munkavállalóikat, akkor egyrészt a közszférából hozzád mennének a legjobb munkavállalók, nem külföldre, másrészt elég adóbevétel lenne, hogy a közszférában is meg tudják fizetni az alkalmazottakat.

Ezzel szemben még a legjobb munkaadóknak tekinthető betelepült multik is töredékét fizetik az alkalmazottaiknak, mint külföldön, az átlagos magyar adóelkerülésre specializálódott vállalkozó meg még ennek is a töredékét adja az alkalmazottainak.
watson
watson 2014. 07. 28. 08:52
Előzmény: #2244  tokos.
#2245
"Akkor érdemes a másik szálkájával foglalkozni, ha már kipiszkáltad a saját szemedből a gerendát."
akkor tessék magadba nézni, mert az előítéleteiden nem sikerül túllépned! ;)

- nem vagyok meggyőződve arról hogy a 37 ezer forintos 6 órás közmunkánál (diplomásoknak is tömegével) nem hatékonyabb a segély...

Munkahely teremtés helyett viszont semmiképpen nem jó út a közmunka, pláne nem munkahely pótlásra. A munkába visszavezetésre lenne értelme de arra egyenlőre nem látszik hogy működne.

- Te jöttél azzal hogy itthon nem fizetik meg a munkavállalókat, most meg neked áll feljebb hogy korábban próbálkoztak vele??? Nem valami szoci fóbia ez nálad? ja bocs most jut eszembe hogy nálad nem az a kommunista aki kisöpri a kulák padlásodat, hanem aki szoci :))
jólvan, akkor Orbán lehet akármekkora komenista az neked jó lesz jó etás'

Fejtegethetnénk az okokat és a megoldásokat, de ha ennyire tévúton jársz akkor mi értelme?

Értem, ha a tudás alapú társadalom helyett hűbérúri viszonyokat favorizálják (vagy mondjam úgy hogy munka alapú társadalmat ahogy jó etásad fogalmazott) akkor minden rendben van. aki kritikát fogalmaz meg az ellenség, külföldről fizetett, esetleg spekuláns hamár börze, esetleg szoci, vagy inkább Gyurcsányista, de lehet hogy csak egy fröcsögő...

Sebaj, nincs itt baj amíg te mint a "nagyoofájú magyar vállalkozó" kapsz elég koncot, és szarsz a jobbágyokat megfizetni olyan szinten, mint a nyugatiak...
tokos. 2014. 07. 28. 08:26
Előzmény: #2243  watson
#2244
"az állami alkalmazottak közül is leginkább a közmunkásokat fizeti meg,"

Na igen, a segély ennél mindg több volt, legalábbis a szeretett szocikáid alatt. Ez a jó út, már látom.

"a tanárok meg már kifejezetten dőzsölnek, az egészségügyiek meg már annyit keresnek, hogy külföldre kifejezetten tanulmányútra mennek és nem a pénzért... "

Valóban, 50%-os béremelés kell a közszférában, ahogy a példaképed is csinálta. Gratula, tényleg ilyen jó volt akkoriban az országnak. Vagy legyen inkább száz, még a mestereden is túltennél?

"itthon meg annyira elismerik a tudást, hogy földet csak a hozzáértőknek adnak, trafikot meg pláne, casinó is csak illúzió, így azt csak a filmiparosok nyithat ;), közbeszerzésen pedig csak a tökéletesen alkalmas polihisztor gázszerelők indulhatnak mert a tudás számít mindenhol..."

Mindig gyanítottam, hogy a te esetedben annyi történt, hogy kilöktek a zsírosbödön mellől, ezért a folyamatos fröcsögés. Egyre biztosabb vagyok benne.

Akkor érdemes a másik szálkájával foglalkozni, ha már kipiszkáltad a saját szemedből a gerendát.
watson
watson 2014. 07. 28. 00:37
Előzmény: #2242  tokos.
#2243
Legnagyobb munkaadó az állam ;)
az állami alkalmazottak közül is leginkább a közmunkásokat fizeti meg, a tanárok meg már kifejezetten dőzsölnek, az egészségügyiek meg már annyit keresnek, hogy külföldre kifejezetten tanulmányútra mennek és nem a pénzért...
itthon meg annyira elismerik a tudást, hogy földet csak a hozzáértőknek adnak, trafikot meg pláne, casinó is csak illúzió, így azt csak a filmiparosok nyithat ;), közbeszerzésen pedig csak a tökéletesen alkalmas polihisztor gázszerelők indulhatnak mert a tudás számít mindenhol... CopyPali is megmondhassa :DDD

Akkor már értem öregem, Orbánnak ehhez valóban semmi köze... szóval akkor el is takarodhatna az anyjába!
tokos. 2014. 07. 27. 22:59
Előzmény: #2235  watson
#2242
Tévedésben vagy öregem, nem az Orbán üldözi el őket, legfeljebb néhány félkegyelműt, akik nélkül valszeg jobb is az országnak.
Az emberek a pénzért mennek külföldre, pl. azért, mert a nagyoofájú magyar vállalkozók sz.rbak őket megfizetni olyan szinten, mint a nyugatiak. Az EU-ban verseny van, és ebbe a versenybe a munkaadók versenye is beletartozik. Az átlag magyar munkaadó pedig a legtrágyábbak közé tartozik az EU-ban.
watson
watson 2014. 07. 27. 22:18
Előzmény: #2240  offshort
#2241
Miért ajánlotta Lázár Orbán figyelmébe az őszödi beszédet? link :D

Topik gazda

watson
watson
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek