Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 09. 13. 08:43

Nemzetközi piacok  

Az új fórum a magyar piacon kívül kötetlenül tárgyalja a nemzetközi piacokon történő kereskedést.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 03. 02. 10:19
Előzmény: #359  pomperj
#360
Szia!
Igen szeretem a bankokat, mert meglehetősen volatilisak, tehát ha adott a trend sokszor lehet ki-be ugrálni. A profitkilátások hosszabb távon valóban javulnak, de az eu politikai kockázatai ezeket a banki papírokat előbb-utobb meg fogják találni, ezért fokozatosan mind két irányra nyitottan fogok kereskedni.

A DB-nek szintén hosszabb távon jók a kilátásai, ráadásul egy kínai alap is folyamatosan vásárolja, ami még rásegít az árfolyam erősödésére. Emiatt a DB-t egyelőre nem merném még shortolni, de a CBK esetén már másabb a helyzet.
pomperj
pomperj 2017. 03. 02. 09:45
Előzmény: #358  Törölt felhasználó
#359
Szia,
latom maradtal a bankok kornyeken. Amit jo ideanak gondolok, mert amint a kamat emelkednek...es emelkednek... a profitkilatasaik javulnak.

A DB oktobertol Januarig emelkedett nagyot, azota inkabb oldalazva korrigal.
Kene neki egy kicsit melyebb eses, hogy ujra neki indulhasson.

Törölt felhasználó 2017. 03. 02. 09:26
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#358
Lezártam a CBK pakkom (izzadságszagú volt ez a 2-3% plusz). Bezzeg DBK-val jobban jártam volna...
Törölt felhasználó 2017. 02. 09. 12:01
Előzmény: #356  Törölt felhasználó
#357
Vettem CBK részvényt.
Törölt felhasználó 2017. 01. 26. 09:38
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#356
Kiszórtam maradék SAN és CBK pozícióimat, az én türelmem eddig terjedt. A nevemet megváltoztatom, mert spirituális vonatkozásban túlontúl hivalkodó, az átmeneti állapotban az új nevem alatt még meg fog jelenni a régi is.


Magustanonc
Törölt felhasználó 2017. 01. 25. 17:42
Előzmény: #354  pomperj
#355
Én óvatosabb duhaj vagyok, inkább a szakaszos zárásoknak vagyok híve. De van még egy csekély long munícióm is (CBKG, BMW, SAN stb.). Egyre esélyesebb egy korrekció (péntektől, vagy jövő héttől várom). DAX-ot 11200-ig várom vissza, dehát egyelőre még az emelkedés van műsoron...
pomperj
pomperj 2017. 01. 25. 17:31
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#354
Ma is, es meg par napig azert tartania kellene ennek az SPY/DAX/stb (v of 3?) hullamos rallynak.
Tegnap a GLD poziciokat tovabb konnyitettem, alig maradt...es kar volt megtartani azt is.

Ma eros nap van, alighanem a (v) kozepen tartunk, meg nem adok el. (Kis atrendezest csinalok, talan veszek olajost meg.) Egyelore pentekig tervezek tartani mindent.
Törölt felhasználó 2017. 01. 25. 17:17
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#353
Ez egy izgalmas nap, záródott BEI longom is. Betettem maradék SAN CFD csomagomat is, remélem lesz felhúzás a végén (short likvidációk).
Törölt felhasználó 2017. 01. 25. 16:03
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#352
Lezártam maradék Santander longom felét.
Törölt felhasználó 2017. 01. 25. 10:42
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#351
Realizáltam DAI és AIR cfd long pozícióimat. Santander is elszállt remélhetőleg itt is lesz a mai napon teljesülés.
Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 14:59
Előzmény: #349  Törölt felhasználó
#350
Dax shortomból egy jelképes nyerővel kiugrottam. Commerzbank egyszerűen megvadult 2 nap alatt uszkve 8% emelkedés.
Törölt felhasználó 2017. 01. 02. 18:26
Előzmény: #348  pomperj
#349
ING fundásan elég erős, ez az árfolyamaiban is látszik, ezért látok ennél a papírnál jobb lehetőséget. DB-ben jelenleg nincs pozícióm egyelőre kivárok. CBK-ban továbbra is tartom a maradék longomat. Ha a DAX-li holnap kitör lehet, hogy veszek egy kis DBK CFD-t.

11600-ról indítottam egy óvatos DAX shortot, azért csodálkoznék, ha minden átmenet nélkül áttörésre kerülne az ellenállás. De ha átmegy holnap lezárom hamar a pozícióm.

Igen én is kíváncsi vagyok a portfólió átrendezésekre, az eu-ban magas lesz idén a politikai kockázat (német, olasz, holland választások), ezért érdemes lesz óvatosan kereskedni nyitottan mindkét irányra.
pomperj
pomperj 2017. 01. 02. 09:58
Előzmény: #347  Törölt felhasználó
#348
1)OTP temaban egyetertunk.
Mol-ban meg van potencial, ha az OPEC betartja a megallapodast.
Egyetertunk DB-ben is. De megjegyzem a brit HSBC igen pocsek szamokat hozott, ING is 7% elbocsat, szoval az EU bankszektori atlag azert nem annyira eros.

2)Elso jan. napokban latszani kellene, hogy a Trump rallyban van-e lang is, vagy meleg legvarak voltak az utolso 8 het rally mogott.

3)A taxloss sell December vegen elmaradt; de elmaradt az ujev elotti Santa-rally is. A Fund-ok a januartol mar alacsonyabb adoban bizva jelentosen konnyithetnek a gyengenek itelt szektorokban. Es nagy atrendezesbe kezdhetnek: a penz iranya a "meterialis" szektorok vilaga?

Az elso lefele nyomja az Indexet, a masodik meg felfele. A heten meglatjuk, mi lesz a netto hatas.

Egyelore maradok a biztosanak latszo par szektorban; penteken cash-t gyujtottem; nagy likviditassal szeretem az evfordulast venni.
Jo szerencset.
Törölt felhasználó 2017. 01. 02. 09:19
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#347
BUÉK! Kiszórtam RWE papírjaimat (5% bruttó profit).

Jelenleg kivárok a német bank részvények egyre szimpatikusabb szinteken.

Érdeklődve olvastam egyes OTP prognózisokat, javaslom mindenkinek az óvatos kereskedést a bankpapírral. Perek tömege van folyamatban az Európai Bíróságon, a tavalyi osztalékfizetést is megtámadták ügyvédi irodák, az ügy jelenleg másodfokon van. A korrupt magyar igazságszolgáltatás el tudta szabotálni a deviza alapú kölcsönök károsultjainak pereit az eddigiekben, ebben az évben az Európai Bíróság megfogja hozni ítéleteit, amelyek jelentősen befolyásolni fogják az OTP fundamentális (tőke) helyzetét. A későbbi várható kártérítési perek miatt jelentős céltartalék képzési kötelezettsége merülhet fel a banknak.
Törölt felhasználó 2016. 12. 16. 14:22
Előzmény: #345  pomperj
#346
Egyetértek, én sem mertem egyelőre megkockáztatni a DAX shortolását. Az eu piac ráadásul fundamentálisan sem túlértékelt, ez különösen igaz a német, spanyol és olasz tőzsdére.

A kiválasztott papírjaim ráadásul mind egyedi sztorikkal büszkélkedhetnek amellett, hogy a technikai képük is igen kedvező. Bízom benne, hogy ez évben a megnyitott longjaim, felül fogják teljesíteni jócskán a DAX emelkedését.
pomperj
pomperj 2016. 12. 16. 13:50
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#345
A spekulativ DAX shorthoz.

1)A DAX es a tobbi EU index felfele megy, de most nem impulzus jelleguen, hanem korrektivan. Amit iden latunk febr. ota eddig az egy a-b-c korrekcio leginkabb, amiben (3 of c) kornyeken jarhatunk...most a legmagasabb RSI iden.

szoval, szerintem is lehet jo az a short idea, csak talan korai.
DAX-ban meg most is RSI=75, az nagyon eros momentum, aminek meg nincs egeszen vege. Most inkabb (iii of c) nek nez ki, szoval egy kissebb es csapkodo (iv) oldalazas-korrekcio jon, azuutan meg egy magasabb (v of c) top varhato.
Na, ott talan csatlakoznek.
Törölt felhasználó 2016. 12. 16. 13:36
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#344
Persze 11400-as ellenállásról elképzelhető korrekció, de ezt jövő héten meg fogom venni.
Törölt felhasználó 2016. 12. 16. 13:34
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#343
DAX hati 13 óra körül kifutott, óvatosan kezdem megnyitni a longokat. Első körben vettem RWE, BEI, AIR, DAI és LIN cfd-ket.
Törölt felhasználó 2016. 12. 13. 12:12
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#342
A BUX1712 sajnálatosan továbbra is nagyon illikvid. Gondolkodom, hogy visszatérek a magyar piacra határidőzni, de a likviditással továbbra sem vagyok kibékülve. A BÉTA piacon is a forgalom nevetséges, ennyi év után nem tudott felfejlődni!
Törölt felhasználó 2016. 12. 13. 12:06
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#341
Ismét realizáltam a csomag Santander CFD csomagot. FED döntés előtt jobb az óvatosság!

Topik gazda

_Joker1
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek