Mennyi most, vegyek?
gipsy
gipsy 2019. 11. 04. 16:11
#211407
Magyar Telekom: Szép negyedévet zárhattakErős számokat tehet közzé szerdán zárás után a Magyar Telekom, a bevételek mellett a profit is meghaladhatja a 2018-as harmadik negyedéves számokat. Az éves célokon viszont nem biztos, hogy változtat majd a vezetés, noha azért jó eséllyel teljesítheti, vagy enyhén meg is haladhatja azokat a jelenlegi folyamatok alapján.Hamarosan érkeznek a Magyar Telekom friss számai, a szerdán zárás után érkező harmadik negyedéves adatok pedig feltehetően nem sikerülnek majd rosszul. Várakozásaink szerint a Telekom növelhette bevételeit és eredménytermelését is, ami alapvetően kedvező lehet a részvényesek számára.A bevételek 170,3 milliárd forintra erősödhetnek, ami éves szinten 4 százalékos növekedést jelentene. Ez nem jelentene sem rekordot, sem pedig kimagasló növekedést, a második negyedéves 4 százalékos visszaesés után viszont azért javulás lehet, és visszatérhet a korábbi trendekhez a Telekom.A hazai mobilbevételek 3,5 százalékkal emelkedhettek, ami forintban több mint 2 milliárd forintot jelenthet. Ennek oka, hogy a hangalapú bevételek változatlanul csökkenhettek, miközben az adat iránti igény folyamatosan nő. A készülékértékesítésből származó bevételek is enyhén növekedhettek a második negyedéves visszaesés után, de azért tavalyi növekedési ütemhez való visszatérésre nem számítunk.A vezetékes szegmensben is hasonló lehetett a bővülés mértéke, közel 5 százalékot várunk. Nagy meglepetésekre nem készülünk, a hangalapú bevételek csökkenését, míg az internetes és tv-s bevételek növekedését várjuk, az egyéb szegmenssel együtt. A plusz itt is több mint 2 milliárd forintos lehet tavalyhoz képest.Macedóniában továbbra is a pozitív trend fennmaradására számítunk, ugyanakkor a növekedési ütem a második negyedévesnél minimálisan lassabb lehet. Ezzel együtt a durván 5 százalékos növekedés még mindig a fordulatról árulkodik, noha abszolút értékben azért csak 700 millió forint körül lehet a többlet tavalyhoz képest.Az SI/IT bevételeket tekintve most megint növekedést várunk, miután a második negyedévhez hasonlóan már nem lesz túl erős a bázis. Abszolút értékben maradhatnak a 20 milliárd forint feletti eredmények, sőt, durván 1 milliárd forintos növekedést is várunk tavalyhoz képest, ami a nagyjából az első negyedéves folyamatokat jelentené.FOGHATTÁK A KÖLTSÉGEKET ISA költségeket illetően azért a Telekom továbbra is jól gazdálkodhatott, noha nagy változást itt sem várunk az előző negyedévekhez képest. A bruttó fedezeti hányad továbbra is csökkenő pályán maradhatott, de a bruttó eredmény abszolút értékben azért még mindig a tavalyinál erősebb lehetett, közel 2 milliárd forinttal meghaladva azt.Az operatív költségeknél is maradhattak a korábbi trendek. A bérköltségeknél látszódhatnak a létszámcsökkentések hatásai, emiatt nem számolunk magasabb szinttel tavalyhoz képest. A többi költségnél nagy változásokra nem készülünk, de az új IFRS szabályok miatt azért lehet majd különbségeket látni.Az EBITDA például 58,4 milliárd forintra javulhat az új szabályok alapján, de enélkül is látnánk nagyjából 1 százalékos növekedési ütemet. Az üzemi eredmény pedig 24,9 milliárd forintra emelkedhet, amivel közel 8 százalékos lehet a növekedési ütem. Végezetül a nettó eredmény szintén javulhatott, és bár a 2017-es harmadik negyedéves eredménytől elmaradhat, a tavalyi harmadik negyedéves szintet meghaladhatja, és közel 15 milliárd forintos lehet.Összességében tehát nagy változás nincs a folyamatokat illetően, a Telekom eredménytermelése erős maradhatott. Ezzel együtt még az előrejelzés lehet fontos, amiben lehet némi változás.
  • A bevételeket illetően a Telekom enyhe csökkenést várt az idei évre, de számításaink szerint az első 9 hónap nagyjából 2 százalékos növekedést mutathatott. Emiatt a felülteljesítés esélye igen nagy lehet, vagy akár a célokat is felfelé módosíthatja a vezetés.
  • Az EBITDA előrejelzés 1-2 százalékos növekedésről szólt, ha az új IFRS szabályoktól eltekintünk. Ezt a várakozásaink szerint szintén tarthatja a Telekom.
  • A legfontosabb, az osztalék kapcsán viszont aligha kell változásra számítani, továbbra is maradhat a részvényenként 27 forint. Ez a mostani árfolyammal számolva továbbra is viszonylag erős, 6,2 százalékos osztalékhozamot jelentene.
MIT MUTAT A GRAFIKON?A jelentés azért fontos lehet a technikai kép szempontjából, mivel a Telekom árfolyama az utóbbi napokban azért nyomás alatt volt, és nem csak a 200 napos, hanem az 50 napos mozgóátlagot is letörheti a részvény. Ettől függetlenül azért nem sokkal a szint alatt még segíthet az emelkedő trendcsatona alsó szára is, tehát nem annyira drámai a helyzet.A jelentés tehát közép távon eldöntheti az árfolyam sorsát. Ha valóban a fenti számokat jelenti a Telekom, azért feltehetően pozitívan reagálhat erre a papír, és a támaszokról felpattanhat a Telekom. Ezzel együtt azért más hírek is vannak, például az Antenna Hungária tulajdonszerzése a Telenorban, vagy éppen az 5G-s frekvencia aukció eredményei, ami látszólag sokat csúszhatnak. Míg előbbi inkább enyhe negatívum lehet, addig utóbbi azért annyira nem kedvezőtlen, de még sok a bizonytalanság ezek körül.
#211403
szuper, akkor csak az sms adó a perc adó a közműadó meg a tököm tudja milyen adó terheli a céget és persze 100millákat kell adni a fradinak a telekomveszprémnek és még ki tudja kiknek szponzoráció címén :o))