Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
longforever 2016. 03. 03. 08:38
Előzmény: #169759  Törölt felhasználó
#169760
Mindenkinek megvan a szerepe ebben a társasjátékban....
Törölt felhasználó 2016. 03. 03. 08:36
Előzmény: #169756  longforever
#169759
ezt itt sokan soha nem fogják megérteni.

longforever 2016. 03. 03. 08:34
Előzmény: #169755  benevez
#169758
Nehogy már az elején tévedjek...:-)))
kell a rés....:-))
Törölt felhasználó 2016. 03. 03. 08:33
Előzmény: #169754  benevez
#169757
második kérdésedet feltennéd megérthető formában is? :)
longforever 2016. 03. 03. 08:33
Előzmény: #169754  benevez
#169756
Kis büffencsként az árfolyammozgás megjátszása sokkal jövedelmezőbb mint maga az oszti.:-))
benevez 2016. 03. 03. 08:31
Előzmény: #169754  benevez
#169755
14.700 207 db indi
benevez 2016. 03. 03. 08:29
Előzmény: #169753  longforever
#169754
Vannak még akik tartják a részvényeiket? (én igen)

Nem-e lehet-e, hogy egy brutális osztit (is) ki akarnak csavarni a kezünkből-e?

Összeesküvéselmélet-e?

E?

:)))))))))))))
longforever 2016. 03. 03. 08:17
Előzmény: #169752  Törölt felhasználó
#169753
Jó reggelt kis és nagy Spekulánsok!

ez volt a tegnap:

előzmény (#169458: nevershort) | válasz erre | Tegnap, 10:12
Az a rohadt háromszög ...az a hibás...:-)))

Most itt pár óráig elpihenget mert már kiment a Bollinger szallagok közül meg az órás RSI is kell pihenjen......aztán tovább....
longforever

Ez lesz ma szvsz:
réssel fel nyitás és irány 15.200 ....

persze én vagyok a legkiváncsibb hogy bejön-e....:-)))
Törölt felhasználó 2016. 03. 03. 06:50
Előzmény: #169751  gummymaci
#169752
KBC

Brutális kitörés a Mol piacán

A mai 3,5 százalékos árfolyam emelkedés ellenére is látunk még fundamentális felértékelődési potenciált a Mol részvényeiben, ráadásul ezúttal már a technikai kép is kellően impozáns, hogy vételi ötletet fogalmazzunk meg a papírokra. A vállalat készpénztermelése a nyomott olajárak mellett is robosztus lesz idén, miközben az eladósodottsági mutatók a komfortzónában maradnak. Emiatt látunk arra lehetőséget, hogy a társaság márciusi osztalékjavaslata pozitív meglepetést okozzon az előzetes piaci várakozásokhoz képest.

Stratégia: vétel a jelenlegi szinteken (14700 forint); stop-loss: 13200 forint, célszint 17400 forint, hozam-kockázat arány: 1,8-as.

November vége óta optimisták vagyunk a Mol fundamentális kilátásaival kapcsolatban, azonban akkor azt írtuk, hogy a konkrét vételi ötlet megfogalmazásával megvárjuk, hogy a technikai kép is kedvezően alakuljon. Mivel a napokban a részvény árfolyama magas forgalommal megtörte az évek óta tartó csökkenő trendet, ezt erős vételi jelzésként értelmezzük.

A kedvező irányú változások sora ezzel nem ért véget. Látva a Mol tavalyi készpénztermelését és az idei kilátásokat, azt gondoljuk, a vállalat márciusban a piaci várakozásoknál magasabb, akár papíronként 590 forintos osztalékjavaslattal is előállhat, ami segíthet ráirányítani a nagyobb szereplők figyelmét is a részvényre (akik manapság a szektorban leginkább az osztalékcsökkentések bejelentéséhez vannak szokva).

A Mol-t továbbra is alulértékeltnek tartjuk az európai szektortársakhoz képest. A vállalat növekedési kilátásai alapján indokolt lenne, ha a papír 4,5-ös előretekintő EV/EBITDA rátával forogna (az európai medián 4,7-es), ami az idei EBITDA várakozások fényében 17 400 forintos reális értéket ad.

Az említett tényezők miatt egy hosszabb távra szóló vételi ötletet fogalmazunk meg a Mol piacán. Célszintnek az általunk fundamentálisan indokolható, 17400 forintos magasságot tűzzük ki, míg a veszteségeket a fontosabb technikai támaszok elesésével 13200 forintnál vághatjuk el. Ezzel a stratégiával 1,8–as hozam-kockázat arány adódik a 14700 forintos áron történő vásárlásokkal. Ez elmarad ugyan a legalább 2-es szabályunktól, de a hosszabb távon is pozitív fundamentális kép miatt jelen esetben engedékenyebbek tudunk lenni.
gummymaci 2016. 03. 02. 22:46
Előzmény: #169720  apocca
#169751
Köszi meg volt!Grat a nyerőhöz,vagy a szépítéshez.Tanúlság levonva!
Ebből nem lesz pénz!
Játszottam a fekete 10-13-8-11-et,fenének se jött.Vagy 15 pörgetésig nem is dobott előtte se,eltaláltam végül a 11-est,felezve+2 negyeddel,180 euroért,200-ból!
-90 ajróval eljöttünk,rosszabb mint a tőzsde!
Jó éjszakát mindenkinek!
ponocli
ponocli 2016. 03. 02. 21:15
Előzmény: #169749  Bekre_Pal
#169750
Magam sem vagyok okos...
Annyit viszont látok, hogy már jó régen alulértékeltek vagyunk....

Nem kicsit...
:)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 03. 02. 20:55
Előzmény: #169748  ponocli
#169749
a jókedvedét vagy az emelkedését?

az utóbbival kapcsolatban: emelkedett itt más is.

amikor a mol elkezdett kimaradni a jóból, akkor 4 ricsit ért. ha most is annyit akar érni, az 20k felett van. ahhoz képest ez a 14700 nem túl durva happy még, csak annyi van, hogy már 2 napja emelkedik, ami ettől a papírtól már űberbefosás
ponocli
ponocli 2016. 03. 02. 20:50
#169748
Látom kitört a árfolyam és jó kedv....
:)
Én is osztozom ebben..
De, nem találom az okokat.. Egyedül én vagyok ezzel?

apocca
apocca 2016. 03. 02. 20:31
Előzmény: #169742  lukskypoker
#169747
egy hét múlva, nyug alom:):
longforever 2016. 03. 02. 20:13
Előzmény: #169744  Törölt felhasználó
#169746
Nem hiaba ment forum....most kell okos lenni..sok uj arc megjelent .keves a szakmai comment.
longforever 2016. 03. 02. 20:11
Előzmény: #169743  Törölt felhasználó
#169745
Ne hagyd befolyasolni magad..tudod jozan paraszt logika..÷-))
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 20:08
Előzmény: #169708  Törölt felhasználó
#169744
az én sztorim annyi, hogy tavaly augusztus 20.-i, 4 napos ünnep óta , összeszedtem 300 ezer mínuszt + elment 300 ezer nyereségem, és ez a mai nappal átment pluszba, és még maradt is bőven mol részvényem!Szóval jó, hogy nem dobtam el veszteséggel.Örülök, hogy hallgattam az öreg spekuláns rókákra,....húrrá!!!
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 19:51
Előzmény: #169741  Törölt felhasználó
#169743
VANNAK BŐVEN KOCKÁZATOK IS A PAPÍR KÖRÜL
Rövid távon bár kedvező irányba mozdulhat az olaj árfolyama, a túlkínálatos piaci helyzet bármikor okozhat még nagy hirtelenségű árfolyam eséseket.
Bár az Ural és Brent különbözet jól alakul, közben a finomítói árrések lokális mélypontokra estek Európában, ami a Mol februári finomítói marzsának esésében is megmutatkozott. Ezt azonban már jelezte előre a vállalat, és az idei eredményvárakozások is elbírnak egy ilyen mértékű visszaesést.

A cég növekedési kilátásai az európai iparági átlagtól elmaradóak. Nem látszanak egyelőre azok a nagy projektek, amik ebből kilendíthetnék a vállalatot, és a kurdisztáni fiaskó után egyelőre a többség óvatos a norvég kutatási potenciállal kapcsolatban.
Hiába volt szép a januári kitermelési szám, annak fenntarthatóságával kapcsolatban vannak kérdőjelek. A vállalat is alacsonyabb (105-110 ezer hordó naponta) idei átlagos kitermelést tart elérhetőnek, ráadásul az elmúlt években jellemzően elvétették a megfogalmazott saját prognózisokat.
Az alacsony olajár környezet és a kitermelt olajmennyiség utáni központi kifizetések ingadozása szélsőséges esetben nehéz pénzügyi helyzetbe hozhatná a Mol kurdisztáni partnerét, a Gulf Keystone-t, ami szintén potenciális (bár talán nem hosszú távon is fennmaradó) kockázat a helyi kitermelésre nézve.
Amennyiben komolyabb akvizíciós lehetőséget talál a Mol, az a jelentősebb osztalékfizetési várakozásokat is lehűtheti. Az akvizíciókat pedig számos kockázat lengi körül.
Bár a hosszabb távú technikai kép egyértelműen pozitív, rövid távon már a túlvettséghez közelít a Mol, innen akár kisebb lefele korrekcióra is sor kerülhet.
Mivel a Mol árfolyammozgását is jelentős mértékben befolyásolja a nemzetközi piaci környezet, a vásárlás előtt érdemes tisztában lenni azzal, hogy jövő héten csütörtökön kerül sor az EKB kamatdöntésére, melytől újabb lazító intézkedéseket várnak a befektetők. Amennyiben a felfokozott várakozásokat nem sikerül beváltania a jegybanknak, az eladói hullámot gerjeszthet a tőzsdéken.
lukskypoker
lukskypoker 2016. 03. 02. 19:51
Előzmény: #169716  apocca
#169742
Mész síelni? Csak most mondod?
Akkor vissza kell vennem a Telkót mielőbb:-)
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 19:49
Előzmény: #169740  Törölt felhasználó
#169741
LEHETNEK MÉG KITÖRÉSI PONTOK, DE EZEKKEL KAPCSOLATBAN MÁR NAGY A BIZONYTALANSÁG
Már évek óta húzódik az INA sorsának rendezése, és még mindig nem látni, hogy mikor lesz vége. A következő hónapokban várhatóan újraindulnak majd a tárgyalások a Mol és az újonnan megválasztott horvát vezetés között, de azt egyelőre nem lehet megmondani, hogy a korábbi érdekellentétet végre sikerül-e feloldani. Az új kormányt látva azt lehet mondani, hogy ennek nőtt valamelyest az esélye, de még így is túl sok a kérdőjel és a bizonytalanság, hogy a Mol-ra való hatásokat pontosan meg lehessen állapítani.

A Magnolia kötvények visszahívását követően jelentős mértékben emelkedik a Mol saját részvény állománya (a korábbi 1,4%-ról 7,2%-ra). Ez a részvényeseknek kifizetendő papíronként osztalék mértékét emeli, és ha a jövőben a részvények visszavonásáról dönt a Mol, azzal még nagyobb részvényesi értéket teremthetne. Ezzel kapcsolatban azonban még nem született döntés, vagyis csak mint egyfajta lehetőséget érdemes számon tartani. Ráadásul a visszavonás helyett akár akvizíciós célok finanszírozására is fordíthatja a vállalat ezt a részvénymennyiséget, aminek a megítélése már nem annyira egyértelműen pozitív (mit vesz és mennyiért kérdése miatt) mint a visszahívásé.

A Magnoliával kapcsolatos lépést látva felmerülhet a kérdés, hogy vajon a baráti kezekbe (OTP, Unicredit) kihelyezett részvényeket is visszavásárolja-e a vállalat. Ez a tulajdonosi struktúrát sokkal átláthatóbbá tenné, de egyben az eladósodottsági rátát is emelné, ezért ezzel kapcsolatban egyelőre kis esélyét látjuk a mostani helyzet változásának.

Áttételesen kedvező lehet a Mol-ra nézve is, ha a magyar adósság tavasszal ismét a befektetésre ajánlott kategóriába kerül. Bár ezt nagyrészt már beárazhatták a piacok, azért rövid távon segítheti még felfele az árfolyamot. A március 4-i Moody’s döntésről azonban még nem, legnagyobb valószínűséggel a májusi Fitch lépéssel számíthatunk a befektetésre ajánlott minősítésre.

friss hírek További hírek