Igy van, és ha 1/3-ba kell/lehet beszallni a Mol-nak, az csak 1 mrd usd tőke, de inkább hitel lekötést jelent, évi 3% kamatot ki is termel kb. Tehát nullszaldos minimum lehet a történet. Nem oszt és nem szoroz ez a Mol-nak, kár ettől felni (jövőtől inkább lehet)
Ami nagyon lényeges a repteres üzletnél, hogy a 4.4 milliárd eurós vételár az 1.4 milliárdos hitelt is magába foglalja, tehát a vételár 3+1.4 milliárd és nem 4.4+1.4 ! Ez nagyon nem mindegy! Így "csak" 40% a prémium, amit a piaci áron felül kapnak az eladók.
A nagyobb tulajok tudtak, és valamiért nem tiltakoztak előzőleg sem...mert tudták, hogy jobb lesz nekik, vagy nem lesz rosszabb.... Amúgy tényleg: nagyon csend van a nagytulajok részéről....róluk, mint tényező nagyon nem hallani. Mintha Hernádi úr egyedül irányítana, pedig nyilván nem.
Tök igaz, amit a Gyula által feltett beszélgetésben mondanak. Meg kéne nézni, hogy kilőne az árfolyam, ha kimaradna belőle a MOL! Csak sajnos sose lehet tudni, mikor áll elő egy újabb faßsággal a politika.
Kivancsi leszek vajon a repteres ügybe mennyire kell beszallniuk, remélem kevésbé, vagy egyáltalán nem. Nagyobb tulajokkal ilyenkor vajon van egyeztetés? Jó lenne legalább kicsit belelatni a dontesekbe.
Azt Pletser irta, en nem erre reflektaltam hanem arra, hogy egy elemző ne irjon olyat, aminek nincs alapja. Vagy ha szerinte q1-q2 400 Ft Eps utan q3-q4-re 60 Ft-ot vár, akkor illene ezt megmagyarazni.
Sajnos a MOL lett a Fidesz fejőstehene. Meg lehet nézni, mennyivel alulárazottabb a lengyel vagy az osztrák szektortársánál. Gondolom, Hernádi hálás, hogy nem engedi börtönbe a magyar kormány. Belügyminisztert is így keresett a Fidesz. Minél nagyobb bűnöző a pártolt, annál jobban kézben tarthatják. A kisbefektető meg szopik.
Nem azt mondták, Feri! "Nem látszik ugyanis, hogy a részvényeseknek miért előnyös egy 90-100 milliárd forintos részvénypakett átadása, amiért cserébe évi 2-3 milliárdos szociális jellegű kiadást spórolhat meg a cég. Stratégiailag az sem tűnik megalapozottnak, hogy a vállalat miért akar olyan, profilba nem illeszkedő állami tendereken indulni, mint a Budapest Airport megvásárlása, a hulladékgazdálkodási kiírás vagy az autópályadíjak beszedése. Tartunk tőle, hogy ezek az ügyletek inkább az állami tulajdonos érdekét szolgálják, nem a kisebbségi befektetőkét" A cikk arról szól, hogy a MOL olcsó, de megvan az oka.
Az Equilor elemzője a cikk szerint asszongya, hogy az elöre tekintő 2021-es várt eredménnyel jelenleg 6-os p/e-n porog a papír... Bocs de akkor ki nem tud számolni? Egy elemző, aki cikkben vállalja a véleményét, és ilyen marhaságot mond? Szerintetek mennyi lesz az idei eredmeny, és mennyi az idei p/e, ha az arfolyam 2660? 😀
És azt se felejtsd el hozzá tenni, hogy Pletser eddig is durván alul árazta a MOL-t. Szóval, ha most már 2950-et vár, akkor jöhet a 3500 Ft-os árfolyam fél éven belül! :)
Eddig az elmúlt 10-évben a szektor nagyon alul árazott volt,és kerülték a befektetők,ezért volt és van még az alacsony árazás. Viszont ez már változhat.
Nna akkor már több elemző is kimondta (Goldman Sachs, Pletser), olajárak tartósan (2-3 év) 80 dollár környékén lesznek, gázár tartósan 30-40 EUR között (csak kutatás-termelés évi 400 Mrd EBITDA) fix, erre még rájön a magas finomítói és petrolkémiai marginok, fogyasztói szolgáltatások, és Polyol projekt, 3 Mrd dollár EBITDA adott lehet, így szerintem 500-600 Ft-os EPS simán teljesülhet a következő évekre (saját számítás). Kimondja Pletser, hogy évtizedes alulárazásban vannak az olajrészvények, az árazás emelkedését várják, be kell hozni a lemaradást. Az olajipar nemhogy kifullad, hanem 10-15 jó évük lehet még. Kockázat a politika (reptér) és a világgazdaság lassulása lehet. Tehát egy teljesen átlagos 7-8-as P/E mellett 3,5 - 4,8 eft-os árfolyam (átlag 4,1 eft) nem lehetetlen a következő 2 évben, azaz 2 év osztalékával is számolva kb. évi 20-30% hozam várható.
MOLly tulajok topikja
Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.