Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nemtomicsináljak 2021. 04. 03. 10:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#270620
Teljesen jogos a sírás azon részvényesek által akiket érint ez az aljas, szemét húzás!!
Hátba lettek szúrva, és még jobban fognak sírni sajnos 1700 Ft os árfolyamnál, mert tuti lemegy oda, ezt a ziccert  spekik, brokik sem hagyják ki!!
Azok a sok ezek tették helyesen, akik már tavaly itt hagyták ezt a mocskos, tetves magyar tőzsdét.
Csak ismerőseim közt vannak heten- nyolcan akik örökre kiszálltak innen, nem kis tőkével!!
Én is megtettem egy részével pár hónapja, remélem a többivel idén tudok akár veszteség ellen is.
Ez aztán tőzsde fejlesztés, meg lehet nézni napi forgalmakon, itt már lényegi befektető kereskedő nincs a béten!!!!
Gyakorlatilag minden kis- közepes papír gátlástalan tolvaj, mutyi kategória!!
Valamelyest a bluek-ban lehetett bízni, de lassan beállnak  profi lenyúlásba ők is😟
Zoky9 2021. 04. 03. 09:43
Törölt hozzászólás
#270619
yossarian78
yossarian78 2021. 04. 03. 09:34
Előzmény: #270616  yossarian78
#270618
A magyar befektetők hamar átlépnek a dolgon. A külföldiek közül viszont sokan megfogadják, hogy amint lehet eladják és többet felé se néznek! Az lesz a nagyobb probléma, ha valamelyik nagyobb tulajdonos belead az emelkedésekbe.
Istvan78 2021. 04. 03. 09:32
#270617
Bocsánat a színtiszta politizálásért. Itt is vannak, akik még mindig azthajtogatják, hogy le kell győzni a kommunistákat vagy legalább a szocializmusból itt maradt nomenklatúrát és ezért a célért minden eszköz megengedett. Ugyan már kérem: 30 évvel a rendszerváltás után, azután, hogy a Fidesz háromszor nyert kétharmaddal, a média, a gazdaság, az állam az ő kezükben van, minden hatalmi ágazatot elfoglaltak, szerintük még mindig nagy harc előtt állnak. Nevetséges! Az ő szemükben csak az lenne rendjén, ha legalább a Kádári puha diktatúra szintjén uralnák a terepet.
yossarian78
yossarian78 2021. 04. 03. 09:30
Előzmény: #270614  faék
#270616
Idézett valakitől
yossarian78
yossarian78 2021. 04. 03. 09:29
Előzmény: #270593  fatihszultan
#270615
Egyetlen dologban bízhat, akinek Mol-ja van, hogy cserébe talán kap valamit a cég a Nertől. Ez egyáltalán nem biztos, hogy bekövetkezik, de talán van valamilyen háttéralku.
faék
faék 2021. 04. 03. 09:22
Előzmény: #270601  Törölt felhasználó
#270614
"Parlamenti képviselőként tegnap délután, azaz nagypénteken (!) kaptam meg a napirendet, amelyből kiderül, hogy újabb, milliárdos vagyonelemeket készülnek törvényes úton magánzsebekbe átjátszani."
A parlamenti kepviselos dolog komoly?
Istvan78 2021. 04. 03. 09:18
Előzmény: #270606  Törölt felhasználó
#270613
Sajnos, tényleg efelé megyünk. Ha nem kapunk pénzt az EU-tól, akkor OV úgy gondolhatja, hagyjuk el ezt a hajót, majd jól átvágom itthon a megfelelő mennyiségű választói tömeget és csinálom tovább a magam kis bizniszét EU nélkül.
Istvan78 2021. 04. 03. 09:15
Előzmény: #270608  Törölt felhasználó
#270612
Törvény előtti egyenlőség: ha Bige csinálna hasonlót, megtalálnák a megfelelő paragrafust, ami alapján be tudnák támadni.
Istvan78 2021. 04. 03. 09:14
Előzmény: #270603  Törölt felhasználó
#270611
Egyrészről jónak tűnik ez az osztalékfizetési kényszer, másrészről ez azt jelenti, hogy ha lennének olyan évek, amikor megérné ezt a pénzt is fejlesztésre, beruházásra költeni, akkor se teheti meg.
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 08:42
Előzmény: #270609  Törölt felhasználó
#270610
Mondjuk ahogy elnézem a tulajdonosi szerkezetet a 40% nem fog összejönni.
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 08:31
Előzmény: #270604  Törölt felhasználó
#270609
Az országgyűlés szavaz, de számunkra az irreleváns. A Mol közgyűlés is szavazni fog. Kell kb. 40% amivel le lehet szavazni a javaslatot. Hátha... 
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 08:28
Előzmény: #270607  casual
#270608

Az már világosan látható, hogy nem piacgazdaság építésében munkálkodnak.  Ami ma történik Magyarországon cégek államosítása, nagymértékű beavatkozás magánvagyonokba, mellette egy milliárdos oligarcha réteg további vagyonosítása mind egy diktatórikus banánköztársaság jellemzői.
A törvény előtti egyenlőségről meg inkább ne is beszéljünk, kíváncsi leszek, hogy ez az út hová fog vezetni.
casual 2021. 04. 03. 08:13
Előzmény: #270606  Törölt felhasználó
#270607
Ezt senki sem hiszi el, de a briteknél is sikerült elérni. Agymosás beérik, sőt nálunk könnyebb dolguk van, mert már kellően megdolgozott agyaknak kell ezt beadni...
 
Nagyon szomorú és egyben tragikus, hogy egy Mol topikban még csak érintés szintjén is ilyenekről kell beszélni.
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 08:08
Előzmény: #270602  Törölt felhasználó
#270606

Szerintem Csányi papa a NER-lovagoknál már le van zsírozva. Az öregnek nagy előnye, hogy mindig alkalmazkodik az adott politikai környezethez.
Az viszont tényleg riasztó ami most történik az országban, annyira gátlástalanul lopnak, hogy ezek már abban is biztosak, hogy nem lesznek megbuktatva.
Nagy csinnadrattával beharangozták, hogy milyen sok pénz lesz itt mindenre a mostani EU-költségvetésből, de az EU.ban már érik az országnak járó pénzek felfüggesztése a jogállamiság lerombolása miatt.
Én arra számítok, hogy a fidesz már ráhergelte EU.-ellenességre a tömeget és ha az EU. tényleg felfüggeszti a pénzek teljes vagy egy részének a folyósítását, akkor a már amúgy is felhergelt EU. ellenes tömeget, könnyedén lehet az EU-ból való kilépés mellé állítani.
A Mol ügyletük is ezt támogatja, tisztában vannak azzal, hogy újabb jogállamiságot sértő lépést tettek és ez is egy újabb szálka lesz az EU. előtt.
Szerintem elkezdtek játszani az Eu. -ból való kiszakadásra és tartok tőle, hogy el is érik céljukat.
casual 2021. 04. 03. 08:08
Előzmény: #270603  Törölt felhasználó
#270605
Elbeszélünk egymás mellett. Nem a számok átláthatóságát vitattam. Mire megyek az átlátható számokkal, ha váratlanul "kiajandékoznak" alólam (tulajdonos vagyok, még ha kimutathatatlanul kicsi is) részeket kényük-kedvük szerint? Én is higgadt vagyok, mert komoly döntést kell hoznom a befektetéseimet illetően. De épp azt mondom, hogy ebben a helyzetben kevésbé érdekesek most a számok. Lehet itt fantasztikus profit is, ha holnap még ajándékoznak belőle, egy másik alapítványnak mondjuk. Eleve értelmezhetetlen számomra, hogy magánpénzek menjenek közcélokra?!
 
Nem tökéletes, mert minden példa sántít, de itt egy: ez olyan, mintha holnap azt mondanád az asszonynak, hogy te Mari, mi amúgy is szoktunk adakozni, évente 1 milliót is, van itt a közös számlánkon 40 millió forint, felét én elajándékozom egy alapítványnak, aztán ez nekünk nagyon jó lesz, mert innentől a 20m hozamából majd ők adományoznak tovább, mi már nem, szóval nekünk meg javul a cashflow. :D Ugye, hogy nonszensz? Arról meg nem is beszélek, hogy ez nem a te magánvagyonod, tehát csak úgy nem ajándékozhatod el.
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 08:04
Előzmény: #270598  Törölt felhasználó
#270604
az állami vagyon okán de.....alapítás tényéről szavaz...ezért bizonytalan ,hogy mikor jogerős az alapítás, mikor veszik napirendre....még a nyár előtt vagy csak szeptemberben...
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 07:53
Előzmény: #270597  casual
#270603
Azért ez nem Opus.....de értelek.......Mol transzparens a gazdasági számokat illetően.... igyekeztem lehiggadva elemezni.....bizalom fontos, profit is.....bizalmat elveszteni könnyű,megszerezni nehéz....ezért kár ez a módszer.....hogy a számok vagy más tényező mennyire fogja befolyásolni a bizalmat, ma még nem tudjuk..rövid távú hatást látjuk..mi lesz 1-2 hónap múlva vagy év végére?  eredménytől függ....
viszont ez a módszer egy függőséget mindenképpen jelent: gazdálkodásnak patentnek kell lennie,mert az osztalékot fizetnie kell a Molnak,különben nincs támogatás kultúra, sport,egészségügy......
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 07:53
Előzmény: #270596  Törölt felhasználó
#270602
Riasztó kép a BETre nézve. 
Csak halkan jegyzem meg, hogy Csányi papát is utólérheti a végzete. A 2018as választáskor kiállt a NER mellett, most mehet üzbég bankrendszert privataizálni.
A hír éppen akkor jelenik meg, amikor o1g Üzbegisztánban van. HeHeHe.
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 07:48
#270601

31 Új törvényjavaslatot nyújtottak be az éjjel!
"Krisztus sírját sem őrizték ingyen - de legalább nem is loptak mellette.
Magát előszeretettel "kereszténynek" és "konzervatívnak" hazudó kormányunk húsvét hosszú hétvégéjét tartotta alkalmas időpontnak arra, hogy 31 törvényt küldjön megvitatásra az Országgyűlésnek.Parlamenti képviselőként tegnap délután, azaz nagypénteken (!) kaptam meg a napirendet, amelyből kiderül, hogy újabb, milliárdos vagyonelemeket készülnek törvényes úton magánzsebekbe átjátszani.
(Úgy látszik, húsvét közeledtével a kormány különös vonzalmat érez arra, hogy közfelháborodást okozó jogszabályokat köröztessen meg: tavaly ugyanis pont ekkor kapták kézhez a kulturális dolgozók a saját közalkalmazotti jogviszonyuk megszüntetésének részleteit)
Hogy egy szavakban keresztény kormány, élén a benyújtó kereszténydemokrata Semjén Zsolttal, nem tiszteli az egyik legfontosabb keresztény ünnepet?
Hogy a jogállamból csúfot űzve néhány napot hagynak ilyen fontos jogszabályok véleményezésére?
Hogy több száz családos embert (szakértőket, jogászokat, asszisztenseket) kényszerítenek arra, hogy az ünnepek alatt dolgozzanak?
Hogy a járvány tetőzésekor is azzal vannak elfoglalva, hogyan lehet lopni, ügyeskedni, harácsolni?"

friss hírek További hírek