Topiknyitó: Dehogynincs 2022. 10. 27. 18:49

Mit tennél az ellenzék helyében?  

Elnézve az utóbbi 12 év vergődését, fölmerül a kérdés, mit tennél az ellenzék helyében?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 06. 28. 12:30
Előzmény: #59  ehe
#60
Ez így van, de ez másik állítás.
Az ellenzék helyében ezt figyelembe venném. A te helyedben is. Ez a zsigeri félelem Orbánt támogatja és nem az ellenzéket.
Te is azt hiszed és az ellenzék is azt hiszi, hogy az undorító, méltánytalan, igazságtalan és sportszerűtlen zsigeri félelem miatt a sötét szavazók akkor is az ellenzéket választják Orbán helyett, amikor erre esély sincs.
ehe
ehe 2023. 06. 28. 12:24
Előzmény: #58  Dehogynincs
#59

A sötét választók zsigeri félelme bármilyen változástól remek munició orbánnak.
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 06. 28. 12:14
Előzmény: #57  ehe
#58
A sötét választók úgy fogják leváltani Orbánt, hogy nem a számok szintjén hasonlítják össze a két (nem több, csak kettő) rendszert és arra az oldalra fognak szavazni, amelyikre soha nem fognak szavazni.
Egy kicsit egyszerűbb mondat, de megbújik benne egy kis reductio ad absurdum.
ehe
ehe 2023. 06. 28. 12:05
Előzmény: #56  Dehogynincs
#57
Túl bonyolult lett látom a mondat, fussál neki újra.
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 06. 28. 11:56
Előzmény: #55  ehe
#56
Nekem sincsenek politikai ambícióim, de ha valaki bátran leírja, hogy a választók nem számok szintjén hasonlítják össze a két rendszert és ennek ellenére azt várja, hogy a számok szerinti összehasonlítás alapján szavazzanak, az nagyon sötét vagy valami mélyen gyökerező trauma titkos férgének foga rágja, akár tetszik ez neked, akár nem.
A párválasztás sem tisztán értelmi kérdés, ahogy a pártválasztás sem.
ehe
ehe 2023. 06. 28. 09:31
Előzmény: #53  Dehogynincs
#55
Senki se mondta szerintem, hogy 2002-2010-ben minden fasza lett volna.
De ha választani lehet, hogy egy ujjamat vágják le, vagy a lábam, akkor lehet inkább csak az ujjamtól búcsúzok el.
Szerinted nem érdemes pl. számok szintén összehasonlítani a két elkúrást, mert a választókat az nem érdekli.
Donáth Anna azért nem mer már a választókról semmi negatívat írni, mert kiderült MZP-nél, hogy az nem egy túl nyerő stratégia.
Mivel nekem nincsenek politikai ambícióim bátran leírom, hogy azok a választók, akik számok szintjén/objektíven nem hajlandók összehasonlítani a két rendszert, azok vagy nagyon sötétek, vagy legfeljebb valami mélyen gyökerező trauma miatt nem fognak soha a másik oldalra szavazni.
Akivel eddig én beszéltem fidesz szavazó, az inkább a sötét kategória volt, ha tetszik ez neked, ha nem.
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 06. 28. 09:08
#54
„Nem próbálgatni kell leváltani a rendszert, meg kell érte dolgozni. Akkor is, ha tíz-húsz-harminc évről beszélünk” – tette hozzá az EP-képviselő, aki nem szeretne belehazudni a választók szemébe, és azt mondani, hogy „tök egyszerű a megoldás, szavazz rám, és akkor ennyi volt. Hiszen a választók nem hülyék, hagyjuk már abba az infantilizálásukat. Negyedszerre van kétharmad. Akármilyen mellébeszélésnek nem dőlnek be már a választók.”
https://telex.hu/belfold/2023/06/27/donath-anna-a-valasztok-nem-hulyek-hagyjuk-mar-abba-az-infantilizalasukat
Magyarán. A választók nem hülyék. Akármilyen mellébeszélésnek nem dőlnek be. Ha mellébeszünk, akkor gondosan kell kiválasztani azt a mellébeszélést, amelyikkel be akarjuk csapni a választót. Különösen akkor, ha a közmédiából is kiszorultunk.
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 06. 28. 08:54
Előzmény: #52  ehe
#53
Mit értesz idióta gyurcsányozáson?
Gyurcsányról igenis lehet rosszat mondani. A fidesz szempontjából kifejezetten hatásos a gyurcsányozás. Erre nincs ellenszere az ellenzéknek. Az nem ellenszer, hogy leidiótázod a gyurcsányozást. A gyurcsányozás attól függetlenül hat, hogy tehetetlenül idiótázol.
Egyébként #51 még nyomokban sem tartalmaz gyurcsányozást.
ehe
ehe 2023. 06. 28. 08:37
Előzmény: #51  Dehogynincs
#52
Ezek nem hibáznak (elég nagyot, de még azt is "kimagyarázzák").
Már Donáth Anna is arra készül, hogy majd esetleg nagymama korában miniszterelnökasszony lehet :D
Egy szép reményű ország bukását nézhetjük végig, de érdemes volt kitartani az idióta gyurcsányozás mellett a végletekig.
Nice job!
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 06. 28. 08:05
#51
Varga Judit lesz a Fidesz listavezetője az EP-ben
Ki nem kényszerített hiba.
Az ellenzék helyében két hangon kampányolnék.
1. A demokrata választóknak azt mondanám, hogy az ellenzék a Pegasus-ügyben lehallgatottként szerepelt nem pedig elkövetőként. Valamint erősen csodálkoznék azon, hogy az európai értékekkel szembe menő fidesz miért akar az ep-be képviselőket küldeni.
2. A többieket meg emlékeztetném arra, hogy eddig csak fideszes ep-képviselő csimpaszkodott meztelenül brüsszeli ereszcsatornákon.
ehe
ehe 2023. 06. 22. 09:56
Előzmény: #49  ehe
#50
Egy LMP-jobbik koalició ideológiailag mennyire hiteles?
Az azért nem moslék, mert nincsenek benne 2010 előtt kormányzó erők?
Meg mert mindkettőben vannak antiglobalista hajlamok?
Itt kábé ki is merült a közös metszetük.
ehe
ehe 2023. 06. 22. 09:38
Előzmény: #46  signal2
#49
Stratégia, persze, már gyúrcsányoznál is össze mindenkit rögtön.
Mióta átírták a választási törvényt az ellenzék MOL bubival indul az e-bike ellen.
ehe
ehe 2023. 06. 22. 09:33
Előzmény: #47  signal2
#48
Én is Schifferre szavaztam ám '14-ben.
De mikor beállt a moslékkoalíciózó kánonba nálam teljesen leírta magát.
És "Schiffer ellenére" is listán a kutyákra szavaztam '22-ben.
Nagy kár, hogy Puzsérral azt csinálják kicsiben Ők ketten, amit az ország nagyban.
signal2
signal2 2023. 06. 22. 09:11
Előzmény: #44  ehe
#47
Amúgy Schiffer tudása nagy, és szerintem is mindig azt mondja, amit tényleg gondol. Nem kamuzik, nem alakoskodik. Emiatt én is kedvelem. Ez a hozzáállás azonban 7%-ra volt elég a csúcsévben. A választóknak ekkora része igényli az őszinte politikát. És ez a 7% hiába szidja a többit, hogy populista, el kellene fogadniuk, hogy erre vevők az emberek, ezzel lehet nyerni. A hatalomra kerülés pedig vitathatatlan előfeltétele, hogy valaki végrehajtsa a jónak gondolt propgramját.
signal2
signal2 2023. 06. 22. 09:09
Előzmény: #44  ehe
#46
2014-ben simán le lehetett volna váltani a fideszt. Az akkori pártvezetők hibás választási stratégiával indultak.
ehe
ehe 2023. 06. 22. 08:28
Előzmény: #43  ehe
#45
Visszakerestem hozzá a teljes videót is, ezt is volt szerencsém látni a tv-ben:
31mp tömény szeretetkampány:
https://www.facebook.com/kormanyzat/videos/3000353463603871/
ehe
ehe 2023. 06. 22. 08:14
Előzmény: #28  zajec
#44
Schiffer annyira jókat mond, hogy 2014-ben 44%-al is kétharmadott tudott szerezni a fidesz, igazi politikai zseni a fickó! :D
ehe
ehe 2023. 06. 22. 08:10
Előzmény: #42  ehe
#43
szombat reggel ment a Kossuth rádióban(mennyire tetszene ez szegény Kossuthnak?) a szellem a fazékban c. műsör előtt.
Most már ügyesen kivágják ezeket az archivumból.
ehe
ehe 2023. 06. 22. 08:09
Előzmény: #36  Dehogynincs
#42
Ez nem fantazmagória, hanem a fideszes rokonommal történt eszmecsere során derült ki.
Mi szoktunk nézni tévét, Jocky tv Columbo reklámszünetben bizony a tv2-"tények" agymosás/agitprop megy.
A rádióban "társadalmi célú hirdetések" címen szintén kormánypropaganda megy, ez szintén felbukkan a tv-ben is.
Itt egy valóban nem hosszú, mindössze fél perces agymosás a példának okáért:  
https://coub.com/view/39a2r5
Shortelek 2023. 06. 22. 07:58
Előzmény: #40  Dehogynincs
#41
Énmeg a választás előttről írtam.

Topik gazda

Dehogynincs
Dehogynincs
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek