Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2018. 11. 19. 14:21
Előzmény: #13136  pampa
#13140
Melyik, általunk nem biztonságosnak ítélt országban adta be? Az ugyanis most automatikus elutasítás, ha biztonságos harmadik ország felől jön.
bigyula 2018. 11. 19. 14:19
Előzmény: #13138  bigyula
#13139
És pont ezért gáz az egész...
bigyula 2018. 11. 19. 14:17
Előzmény: #13133  salve
#13138

"ha Gruevszki nem jobboldali lenne és nem ápolt volna jó kapcsolatot a múltban orbánnal, akkor szerinted lenne ekkora csinnadratta az ügy körül?"
.
Erre könnyű válaszolni: nem lenne itt Magyarországon. Fel sem merült volna, hogy idejöjjön.
Törölt felhasználó 2018. 11. 19. 14:15
Előzmény: #13136  pampa
#13137
és adtak neki egy diplomata rendszámos kocsit, hogy ne kelljen gyalogolnia.
pampa 2018. 11. 19. 14:11
Előzmény: #13135  signal2
#13136
Nem került ki semmit sem.
Bement egy magyar követségre és politikai menedéket kért.
Befogadták a kérelmét, ellátták a szükséges iratokkal és Magyarországra utazott, hogy kivárja a kérelme elbírálást.
signal2
signal2 2018. 11. 19. 14:08
Előzmény: #13133  salve
#13135
Hello! itt a kérdés, hogy miként kerülhette ki az ember a magyar menekültügyi szabályokat. Hiszen migrációs válsághelyzet van kihirdetve.
pampa 2018. 11. 19. 14:08
Előzmény: #13133  salve
#13134
+
salve 2018. 11. 19. 14:03
Előzmény: #13112  Peterbond
#13133
szerintem erről az ügyről is fejtsük le a politikát, ok? tehát: ha Gruevszki nem jobboldali lenne és nem ápolt volna jó kapcsolatot a múltban orbánnal, akkor szerinted lenne ekkora csinnadratta az ügy körül? szerintem: nem lenne! azért nem, mert akkor nem lenne alkalmas arra, hogy politikai tőkét kovácsoljon belőle a magyar ellenzék!
vagy fordítsuk meg: tegyük fel, hogy mondjuk Gruevszkit behelyettesítjük Gyurcsánnyal vagy Czeglédi Csabával (jelenleghűtlen kezelés vádjával  előzetesben levő szoci politikus, volt önkormányzati képviselő), aki külföldre menekült volna Mo.-ról, mondván, "őt itt alaptalanul koncepciós eljárásban akarja rács mögé juttatni a csúnya diktátor Orbán Viktor" - szerinted akkor mit írna most a magyar ellenzéi sajtó? szerintem: menne a külföldre menekült magyar politikus sajnáltatása ezerrel, hogy "bizony!, a szemét orbánrendszerből menekülnek az ellenzéki politikusok, mert nincs jogállam"
pampa 2018. 11. 19. 13:57
Előzmény: #13129  Peterbond
#13132
"1. nem fogadtuk még be Gruevszkit, csak lehetőséget adtunk rá h. kérelmet adjon be, be is adta, joga volt hozzá mint bárki másnak 2. egy 2007-ben(!) hozott konkrét törvény alapján jártunk el (itt idézte a számot és a konkrét paragrafust is), amely paragrafus már akkor, 2007-ben azt szögezte le, hogy ha bármely ország ilyen magasrangú, akár csak expolitikusa is menedékkérelmet akar beadni, akkor ő kivételes elbánásban részesül és kezelendő, - tehát nem önkényesen, hanem törvényileg meghatározottan nem is vehető egy kalap alá a vele kapcsolatban lefolytatott eljárás,"
.
Ő egy NAGYKÖVETSÉGEN kérte! Nem a TRANZITZÓNÁBAN.
Látom még mindig nem érted.
salve 2018. 11. 19. 13:51
Előzmény: #13096  Peterbond
#13131
szerintem off shore okban lehetnek azok a pénzek (Simor, Bajnai és Kóka pénzeiről már korábban is tudni lehetett és kiderült, hogy szintén odamentek). olaf ügyek: sajnos ezeket is úgy tálalja nekünk a média bármely oldala hogy nem politikamenetesen - ha egyik oldal olvasod úgy hiheted, nekik van igazuk. ha a másikét akkor úgy, hogy épp fordítva a másik oldalnak van igaza!
arra utalsz,  lehet összefonódás is akár a mindenkori kormány és ellenzéke között a háttérben, anyagi alapon. igen, ez nem zárható ki. bár én részben ezt csak érdekellentéteknek mondanám, kb. így: a pártok tudják egymás disznóságainak több-kevesebb részét mert lehetnek téglák, titkos kiszivárogtatások, stb. és akkor szépen megzsarolják egymást a háttérben hogy "ha x ügyben nem engedtek, akkor nyilvánosságra hozzuk ezt meg azt!" - és fordítva is. látod erről írtam Bekrepálnak, hogy egy idő után az átlagválasztók többsége erre azt mondja: "mit érdekeljen már engem - hiszen tök uncsi már ez -, ki mennyit lopott vagy miben mennyire élt vissza? inkább azt nézem, nekem melyik alatt jobb a sorsom, és arra szavazok akitől én többet kaptam!" és tőled is kérdezem: szerinted van még ennek jeentősége? a mindnekori többség (főleg ha kétharmada van), nem képes eltussolni a kínos ügyeket? el kéne még hinnie itt bárkinek (és ha igen, miért) azt amivel pl. az LMP meg a Jobbik is indult jópár éve, hogy  hogy "emberek, most kell itt egy nagy gyökeres fordulat és utána majd jövünk mi, a tiszta kezek, mi nem kormányoztunk = nem is lophattunk még, nem is akarunk, nem is fogunk, szavzzatok ránk!" és miért nem nyertek azóta sem ezek a pártok? mert a "birka" átlagválsztó épphogy nem birka! hiszen már rég beárazta ezt és érti, hogy 'a politika, bizony, NEM lehet más'! lásd a legutóbbi fizetésemelést az országgyűlési képviselőknek, amit az ellenzéki képviselők többsége is megszavazott, nemcsak a fidesz!
hoztál olyan példákat még mint pl. a tao - nos annak kapcsán is megkérdeztem már, de senki sem válaszolt. ha a tao rendszer nem tökéletes (és valóban nem az), akkor a 2010 előtti kormányok bármelyike!!! ismétlem: bárki!, miért nem talált ki egy annál jobbat? átláthatóbbat, igazságosabbat, visszaélésre kevesebb lehetőséget adót? viszont: nem csináltak semmit! és: a tao nélkül megoldatlan lenne a sportfinanszírozás igen nagy része, és egy csomó nagymúltú  sportegyesület már rég megszűnt volna! sőt jópár színház is megszűnt volna, mert azoknak is jut még a tao-ból! a sort hosszan lehetne folytatni, de minek..
Peterbond 2018. 11. 19. 13:44
Előzmény: #13128  pampa
#13130
Jaja ertem. En irigy vagyok te meg a lopasok es korrupcio ellenes harc mintapeldanya. Nincs is mirol beszelnunk.
Peterbond 2018. 11. 19. 13:43
Előzmény: #13127  pampa
#13129
"https://index.hu/belfold/2018/11/19/gruevszki-ugy_orban_balazs_magyarazata_nem_stimmel/"
"A kormány azért tartja Gruevszkit különleges bánásmódot igénylő személynek, mert tíz évig miniszterelnöki tisztséget töltött be - derült ki Orbán Balázs magyarázatából. Az államtitkár ezzel indokolta, hogy a sajtó dezinformál, amikor arról ír, hogy Gruevszkinek a tranzitzónában lenne a helye.Csakhogy Orbán Balázs nyilatkozata nem stimmel.BÁR VALÓBAN LÉTEZIK AZ A SZABÁLY, AMIRE HIVATKOZOTT, CSAKHOGY EZT A KÜLÖN SZABÁLYT ÉPPEN A TÖMEGES BEVÁNDORLÁS OKOZTA VÁLSÁGHELYZETBEN NEM ALKALMAZZÁK.EZÉRT VANNAK A TRANZITZÓNÁBAN KÍSÉRŐ NÉLKÜL ÉRKEZETT GYEREKEK, VÁRANDÓS ANYÁK, KEREKES SZÉKES BETEGEK, NOHA ŐK MIND KÜLÖNLEGES BÁNÁSMÓDBAN RÉSZESÜLNÉNEK.Gruevszki viszont nincs a tranzitzónában, ellenben kísérő nélkül érkezett gyerekek, várandós anyák vagy éppen kerekes székes betegek vannak.Orbán Viktor miniszterelnök szeptemberben közel fél évig, márciusig meghosszabbította a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetet az ország egész területén."
pampa 2018. 11. 19. 13:41
Előzmény: #13126  Peterbond
#13128
A lopást sohasem toleráltam!
Ezt ki kérem magamnak!
Nyugodtan keresd vissza!
.
pampa 2018. 11. 19. 13:39
Előzmény: #13125  Peterbond
#13127
Továbbra is érzelmi alapon írsz véleményt egy jogi kérdésnél.
.
Egy követség nem rendelkezik migránsok elszállásolására alkalmas hellyel.
Beadta a kérelmet, ellátták a szükséges iratokkal és Magyarországra utazott.
Itt elbírálják, ha jogos, marad, ha nem akkor kiadjuk a hazájának.
Ez a menete.
Peterbond 2018. 11. 19. 13:36
Előzmény: #13120  pampa
#13126
Na ez meg a maaik amikor elutitek ezzel hogy irigyseg. Irigy a halal Meszarosra. Ha igy lenne minden gazdagra irigy lennek. De se Csanyira se Bigere se a tobbi top 10-20-100-as gazdagra nem vagyok. A tolvajlas a korrupcio az faj. Es a hazug duma amit tolsz hogy dehat ok lophatnak mert csak itthon van a penz. Erre hoztam jo par peldat a kulfoldre jutott penzrol. Van 6000 jacht a vilagon. Nekem nem faj hogy CR nek lehet 3 is van vagy hogy valakinek kulon szigete is. Nem tolem es nem az en orszagomtol lopta el azt a penzt. Meszarosek viszont igen.
Peterbond 2018. 11. 19. 13:32
Előzmény: #13121  pampa
#13125
Ervenyes szabaly szerint macedoniaban ulne a kovetsegen. Vagy ott ahol beadta. Ha elindul magyarorszagra es onerobol valahogy eljut a hatarig akkor meg a tranzitzonaba lenne. ONNAN hozhatna ki a menekultugy mert magas rangu politikus ( marha megiletti az EX miniszterelnokoket is a dolog ) es viheti budapestre.
De mindegy is a lenyegen amugy se valtoztat. Az hogy nekunk korrupt balkani politikusokra kulon elbiralasunk van. A rendes menekult meg itelendo. Ahogy a hajlektalannal is vasszogorral mersz milliardosoknal meg megy a nagyvonalusag...
Peterbond 2018. 11. 19. 13:28
Előzmény: #13122  pampa
#13124
Mire lenne eleg igen vagy nem?
Ha a szekely politikust uldozik mert autonomiat akar Erdelynek akkor adhatunk menedeket. Ha itthon valakit elitelnek hazaarulasert mert azt merte mondani Orban egy Ge.i akkor o menekulhet Brusszelbe es kaphat menedeket. Ha Gyurcsanyt elitelik 2 evre korrupcioert akkor ki kell adnia barmely orszagnak mert nem politikai menekult.
Igy okes?
Peterbond 2018. 11. 19. 13:25
Előzmény: #13116  pampa
#13123
Amugy tovabbra is NEM politikai tevekenysege miatt uldozik.
A baszk politikusokat igen pl. AZ politikai uldozes. Az nem hogy 500 millios kocsit az adogizetokkel fizettetek ki sajat hasznalatra es meg penzt is zsebreteszek ezert.
pampa 2018. 11. 19. 13:23
Előzmény: #13119  Peterbond
#13122
Tovabbra is kerevered a politikai pereket es a gazdasagi buncselekmenyeket.Ha nepszavazast ir ki a szekely kozosseg es ezert a vezetoiket hazaarulasert eliteli a Roman birosag SENKI se fog innen a forumrol tiltakozni ha politikai menedekjogot adunk nekik.Ha viszont Gyurcsanyt elitelnek korrupcioert es o brusszelbe menekulne politikai menedekert valoszinuleg nem kapna meg de ha igen akkor en is a kiadatasat kernem."
.
ez nem válasz... ez egy összefoglalás.....
.
elég lenne igen/nem
pampa 2018. 11. 19. 13:20
Előzmény: #13117  Peterbond
#13121
Mert az érvényes szabály szerint járt el.
Akkor miért lenne illegális amit csinált?

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek