MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország
Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.
A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.
Itt mire gondolsz konkrétan? Amennyire belelátok a "kartell-ellenességbe", pont ez a terület egész jól van szabályozva. Pl. a "Bell-bébik" létrejötte hosszú távon nagyon is megérte versenyképességi szempontból (AT&T feldarabolással), az árkartellek pedig rendre "lebuknak", mióta a "feldobó spicli" mentesül a büntetési tételek alól...
(Azt meg ne kelljen a mai világban magyarázni, hogy az árkartell vagy a monopol helyzettel való visszaélés mennyire nem a szabad versenyt segíti, hanem inkább akadályozza... pl. ha a Microsofton múlna, nem lennének az IE-en kívül egyéb böngészők, stb.)
A "tipikus bürokrata" nagyon hülye sajnos (tisztelet a kevés kivételnek), csak a saját kis "dobozát" látja, és jó esetben ismeri azokat a törvényeket, amik a munkáját/hatásköreit, stb. szabályozzák, de az sem ritka, hogy nem. Nem nehéz tehát a bürokrácián "fogást találni", kb. mintha zsenik közé kerülne a gy.p.-s gyerek... A szabályok nagy része fentiek miatt (is) öncélú, ostoba, stb.
A vállalkozók bizonyos része ezzel szemben ügyes, életre termett, innovatív, stb.
Szóval zseni vs. gyp.-s...
De az, hogy a "bürokrácia rossz", még nem jelent automatikusan megoldást, pl. nem lehet ész nélkül leépíteni, stb.
Hasonló a helyzet az EU-val is. A bürokratái sajnos maguknak "melegítik a helyet", nem fogják saját maguk alatt vágni a fát. Nyilván cél lehet "önszabályozó mechanizmusok" felépítése, erre pl. a Liska-tanítványok a bevásárló kocsis példát hozzák (a 100 Ft-os "betét" miatt a vásárlók visszaviszik a helyükre a bev.k.-kat, így minimális beruházási költséggel a hipermarket "megteremti a rendet" a boltjaiban).
A gond inkább azonban az, hogy amikor akad is ilyen lehetőség, akkor is tehetségtelen, hülye és/vagy korrupt bürokraták döntenek róla. Ha lenne is megoldás, nem fogják maguk alatt vágni a fát.
Az osztrák iskola mit ír erről? Nekem elég korlátozott ismereteim vannak róluk, az alábbi link meg inkább PR-os ars poeticának tekinthető:
hát mi valóban egy kis porfing vagyunk(csak orbán gondolja magát nagynak),olyannyira, hogyha az EU-s pénzek nem jönnének, kishazánk már rég csődbe ment volna. Csak, hogy ertsd, orbánék miért nem lépnek ki(az ő zsebük sem lenne tele, nem lenne miből lopni). De, ha te ennyire nem értesz semmit, keleten a helyed, a határ kifele nyitva áll!
nem vagyunk akkora tényezők, de annál nagyobb az átverési lehetőség bennünk és azt nem fogják kiengedni a kezükből, ha már megszereztek minket gyarmatnak....
Milyen tervhivatalról beszélsz? Megmondja neked bárki is, hogy mit csinálj azon kívül, hogy fizesd be az adókat?
Persze még mindig nem tudom mit tennél a nyugdíjasokkal meg az EÜ rendszerrel.
ami pedig devi shetti indiai kórházbirodalmát illeti kb. a világ leghatékonyabb ilyen típusú vállalkozása valószínűleg a leggyakorlottabb szívsebészekkel és emellett még profitot is termel...
Azért a briteket elsőre nem vették fel az általuk - szerinted - olyan ügyesen létrehozott szövetségből. Szerintem az EU sokkal inkább a német féken tartás és megfigyelés céljából hozták létre mivel az első lépések csak az acél unióra vonatkoztak. Aztán látták, hogy ez jó és mentek tovább az úton ami még mindig tart.
Ez amit te említesz inkább ilyen konteo elmélet mert a leírtakból egyáltalán nem következik!
kiemelek neked egy bekezdést a "The Marshall Plan and its consequences" című előbb belinkelt cikkből
"Without question, the Marshall Plan laid the foundation of European integration, easing trade between member nations, setting up the institutions that coordinated the economies of Europe into a single efficient unit. It served as a prelude to the creation of the United Europe that we have today. Only a few years after the Marshall Plan Program; Belgium, France, Italy, Luxembourg, the Netherlands and West Germany, joined together and formed the European Economic Community (EEC), with the signing of the Treaties of Rome, in 1957. A development within Europe that continued to expand it's membership, culminating in the Maastricht Treaty of November 1, 1993, forming the European Union, that resulted in the new European-wide currency, the "Euro", which replaced all national legal tender of member countries, in 2002.
"
Örülnék neki, ha összefoglalnád a lényegét ezeknek a videóknak ahelyet, hogy idedobod a linket. Így nem ér semmit. Nem fogok (szerintem senki se :) ) egy órás youtube videót megnézni vagy épp egy 10 eurós tanulmányt megvenni és elolvasni.
Dehogynem vannak alternatívák. Azt mondtad szocializmus. Én azt mondom azért a GDP 40% fölött van az újraelosztás mértéke mert humánusak vagyunk és fizetjük a EÜ-t meg a nyugdíjat. Ez nem istenség kérdés. Ha valamit tagadsz vagy azt mondod, hogy nem jó akkor gondolom van valami ötleted, hogy lehetne jobbá tenni.
Mi volt benne? Érdekelne.
De tegyük fel, hogy vannak hibái, mert biztos vannak. Az a megoldás, hogy felbontjuk az egészet vagy épp kilépünk belőle? Szerintem nem. Meg kell változtatni.
Amúgy én ilyen szempontból örülnék egy brit kilépésnek. Egyrészt jó tanulmány lenne másrészt én biztos vagyok benne, hogy a UK kurva nagyot bukna rajta. Mondjuk a teljes pénzügyi szektor elmenne Frankfurtba Londonból ami UK GDP talán 25%-át adja.
Jó ezzel a szocialista résszel részben egyetértek. De mit tennél ellene? Mert az újraelosztás lényeges két eleme az egészségügy és a nyugdíj. Kivennéd ezeket és mondjuk olyan rendszert alakítanál ki mint az USA-ban ahol 20%-a az embereknek szinte megdögölhet az út szélén?
"mert mint írtam az ember nem CSAK gazdasági lény, más szintjei is vannak" - persze nem. De közben meg azt hallod, hogy jajj erre nincs pénz meg arra nincs pénz.
Gondolom amikor a gyerekeinek nem tud adni a szerencsétlen alsó 20%-ban lévő ember annak is azt mondod hogy hát az ember nem csak gazdasági lény és végül is nem számít, hogy a szomszéd EU tag jól él, mert mi Szittya magyarok bár rettentő csórik de függetlenek vagyunk.
Közben meg a másik topicban pont az ilyen emberek pampognak, hogy ne adjunk pénzt a menekülteknek mert ugye az ember nem CSAK gazdasági lény.
49%-os GDP arányos állami újraelosztás, 90% fölötti GDP arányos államadóssággal és mindehhez még több mint 100 ezer oldal - ki tudja milyen lobbicsoport által megálmodott és keresztülvert - közös szabályozás
szvsz
bőségesen elég ennyi az oligarchikus szocialista jelleghez...
"Most áruld el ha szavazol nem teljesen mindegy, hogy egy közös EU vezető lenne vagy magyar?" - most elárulom: nagyon nem mindegy! Ja és nem "szavazni" akarok, hanem "választani" elképzelések, megoldási javaslatok közül. Ez a választói akaratom.
"Mennyi hatásod van az egészre?" - pont annyi, mint neked és minden választónak. Ja és 50-szer annyi, mintha csak eu szinten választhatnék.
"Attól, hogy magyar azt hiszed majd kevésbé fog lopni?" - nem hiszem azt, ám 50-szer több lehetőségem van tenni ellene.
"Én jobban megbízok mondjuk egy német politikusban mint egy magyarban. Vajon mi lehet az oka?" - neked kell tudnod. Ha így ismeretlenül kell nyilatkoznom, valószínűleg agymosás, de lehet, hogy tévedek.
"De ez politika és mint mondtam az EU fő alapelvei gazdasági alapokon nyugszanak." - igen, ez is a fő baja, mert mint írtam az ember nem CSAK gazdasági lény, más szintjei is vannak.
De mi zárja ki a kettőt? Mi zárja ki, hogy megcsinált a holnap facebookját? Pont az a lényeg, hogy ebben segít. Akinek meg van esze az felismeri és kihasználja ezt aki meg hülye azon siránkozik, hogy be akarják tagolni valami nagyobb egységbe.
Ha már magyar termék. Gondolkodtál már azon, hogy mi lett volna ha EU tagok vagyunk akkor amikor Rubik Ernő feltalálta a kockáját és már fenn áll az éppen formálódó egységes EU szabadalom? Ha nem más az EU 28 államában lévő cégek által szármilliárdos lett volna (mert ha Magyarországon bejegyzi akkor már az EU-ban védett). Ehelyett ellopta mindenki a találmányát mert nem volt pénze a föld összes országában védjegy oltalom alá tenni, a föld összes országában engedélyt szerezni, hogy mondjuk a termék nem tartalmaz mérgező anyagokat stb.
Erről kell szólnia az EU és ez a fő cél a rengeteg szabállyal. Hogy egységes legyen a piac.
Te megpróbáltad? Próbáltál mondjuk egy gyógyszert már 100 piacra bevezetni? 100 hatósággal harcolni?
"az EU egy oligarchikus szocializmusra alapozott, versenyellenes etatista-kartell
" - mitől? Hozz fel érveket. Mitől kartell, mitől versenyellenes. Mitől szocializmus.
Most áruld el ha szavazol nem teljesen mindegy, hogy egy közös EU vezető lenne vagy magyar? Mennyi hatásod van az egészre? Attól, hogy magyar azt hiszed majd kevésbé fog lopni? Én jobban megbízok mondjuk egy német politikusban mint egy magyarban. Vajon mi lehet az oka?
De ez politika és mint mondtam az EU fő alapelvei gazdasági alapokon nyugszanak.
Ami pedig az új országokat illeti. Igen a politikailag független országok száma növekszik viszont mindenki igyekszik valamilyen gazdasági unióba tartozni. Ez szerinted miért van?
Az már más kérdés, hogy vannak országok akik jobban tudnak élni a lehetőséggel (lásd Észtország ahol az átlagbér ezer euró) meg akik kevésbé mint mi (ahol az átlagbér 500 euró alatt van). Globalizáció van minden szinten. Aki ezt képtelen felfogni az el fog veszni a globális versenyben.
pl. amikor Új-Zélandon az 1980-as években leépítették a mezőgazdasági szubvenciókat - ami egyébként jóformán egyedülálló az un. "fejlett" világban - egészen meglepő ágazatok indultak fejlődésnek
pl. a "nagyüzemi" gímszarvas tenyésztés
vmi 1,7 millió gímszarvast tartanak Új-Zélandon + komplett feldolgozóipar épült ki erre
Magyarország előnyös adottságait, lehetőségeit csak azok veszik észre, akik ezt keresik.
Akik csupán be akarják tagozni valami nagyobb egységbe és uniformizált felvevő piacként és anyagi/emberi erőforrásként tekintenek rá, azoknak nem célja megtalálni az egyedi lehetőségeket.
Például a magyar nyelv és az azon alapuló gondolkodásmód, a helyi szokások számunkra erőforrás és lehetőség - a betagozók számára viszont egy nyűg és fölösleges költségeket okozó körülmény, amit legjobb lenne valahogy kiküszöbölni, mert az növelné a hatékonyságot!!
Hiszen mennyivel egyszerűbb, olcsóbb, HATÉKONYABB egy egységesített piacot, egynyelvű, egykultúrájú, egyszokású tömeget kezelni mint több tucatnyihoz külön-külön alkalmazkodni.
A HATÉKONYSÁG pedig -mint mondják- bármi áldozatot megér!
Megér...???
Csakhogy az ember nem csak gazdasági lény, valamilyen rejtélyes okból ragaszkodik az önállóságához, szuverenitásához, cselekvőképességéhez és nem nagyon bízik a tőle távoli, általa befolyásolhatatlan ám az ő életére mégis erősen ható döntéshozatalban.
Úgy látszik az általad leírt egyesülési folyamatnál valami erősebb mozgatja, mivel az önálló országok száma nemhogy egyesülések révén csökkenne, hanem éppenséggel szétválások, önállósulások révén inkább növekszik...
Továbbra sem a termék előállításra gondolok.
Minőségi élelmiszer azok számára akik meg tudják fizetni pl. BIO termékek. Nem tömeg áru. Gyógynövények. stb...
Azonkívül a turizmus összes ágát reklámozni kellene.
Magyarország nagyon sok adottsággal rendelkezik amit még alig aknáztunk ki.
Ez nem mordor propaganda hanem a józan ész egy csöpp matematikával és játékelmélettel megfűszerezve. Nagyon sajnálom ha ezt nem érted, de ez inkább a te agyi képességeidet minősíti és nem az enyémet.
De ez nem feltétlenül kell, hogy együtt járjon a politikai összefonódással együtt is. Kicsit tévúton jársz, mert az EU a gazdasági összefonódásról, összedolgozásról szól nem pedig a politikairól. Minden országnak van saját parlamentje saját jogszabályaik csak arra kell figyelniük, hogy azok a közössen is harmonizáljanak. Azaz a 3 fő szabályba ne ütközzön egyik sem (munka, tőke és javak szabad áramlása)
Ezeknek semmi köze a birodalmi álmokhoz, ezt csak te képzeled hozzá.
Igen, csak ha tele van verve vámokkal meg burokratikus akadályokkal az egész akkor esélytelen. Ezt kell megérteni. Próbáltál volna meg vállalkozni mondjuk a 90-es években meg most. Semmi más csak mondjuk egy terméket piacra dobni. Ha 50 különálló ország összes tetves szabályát kell betartanod meg ha egyet a sajátodat ami érvényes az összes többire. Elég nagy különbség. Ez az EU előnye.
Persze az átlag 8 általánossal rendelkező paraszt úgy fogja fel, hogy idehozza az árúját és akkor majd a magyart nem fogja venni senki. Meg idejön és dirigál a szabályaival.
Ennek szerintem semmilyen realitása nincs. Másik oldalról meg semmilyen gazdasági haszna nem lenne.
Azt kell látni, hogy ahogy a cégek között folyik a globalizáció azaz nagy egész világra kiterjedő cégek jönnek létre ugyanúgy ez is le fog zajlani az országok között. A kis nemzetállamok magukban teljesen esélytelenek. Ezért kell nagy blokkokba tömörülni ahol szabad mindennemű áramlás (munkaerő, tőke, termék), mert ez segíti elő a minél tökéletesebb/hatékonyabb gazdasági szerkezet kialakulását az adott blokkon belül. A hatékonyság mértéke pedig annál nagyobb minél nagyobb a blokk.
Amennyiben a mostani migránshullám következtében pénzeket vonnak el a Európa keleti részétől és azt a befogadó országoknak adják.....nehéz lesz egyben tartani.
"Az olaszok kevésbé félnek
Csökkent az illegális bevándorlást nemzetbiztonsági veszélynek tartó olaszok aránya - derült ki egy friss olasz felmérésből. Az olaszok 35 százaléka érzi jelenleg úgy, hogy az illegális bevándorlás Itália biztonságát fenyegeti. Az arány júniusban még 42 százalékos volt. Hatvanegy százalék gondolja, hogy az olasz partokra érkező bevándorlókkal szemben mindenekelőtt a befogadásnak kell érvényesülnie, 32 százalék a visszatoloncolást helyesli. A befogadók aránya három hónappal ezelőtt 41 százalék volt."
Nem nekünk kell eladni, hanem az eu-nak akkor, amikor elzárja ezt a forrást.
Akkor pedig nagy támogatottsága lesz annak az eu-szkeptikus pártnak, amelyik erre a felhördüléshullámra ráül...
A gazdasági "elit" a hozzájuk történő eu-s pénzáramlás fennmaradásában érdekelt. Amennyiben ezt nem tudják a jövőben elérni mert az eu ezt elzárja, akkor máshonnan kell pénzforráshoz jutniuk. Ez pedig szükségszerűen valamilyen irányváltást eredményez.
Ha így lesz, az azt erősíti amit írtam: annál kevésbé lesz rászorulva az eu a periféria eddigi mértékű pénzelésére - azaz mi (is) szívunk és ettől változhat a döntéshozó "elit" hozzáállása az eu-hoz...
a szocialista fantazmagóriák - és velük együtt a jelenlegi politikai-gazdasági elit (pl. a jobbik nevezetű __kripto-integrációs párt__) csak az EU keretében tarthatóak fent középtávon
ezért nincsen ma semmilyen realitása a kilépésnek...
"Ez az egyenleg csak "virtuálisan" pozitív!"
Valójában még úgy sem, csakhogy a közgazdaságtan nem jutott el még a fejlődésének azon fokára, hogy a hatásokat TELJESKÖRŰEN számba vegye beleértve azokat is, amiket "nem szokás" számszerűsíteni, mivel azok másokat -pl. a társadalmat, környezetet- terhelnek.
A másik fontos szerepet játszó tényező, hogy az eu tagság pozitív és negatív hatásainak élvezői/elszenvedői a társadalmon belül olyan csoportok, melyek között csak részleges az átfedés.
Az egyes előnyökből/hátrányokból jelentősen eltérő mértékben részesülők természetesen másként ítélik meg az előnyöket/hátrányokat, ezért nem juthat az erről szóló vita sosem nyugvópontra.
Az pedig, hogy összességében ki miként vonja meg az eu-tagságunk mérlegét valóban csak egy döntési helyzetben - népszavazás révén deríthető ki.
Addig csak a propaganda duma megy...
kizsákmányolásra épülő elitista, oligarchikus fantazmagóriák helyett inkább békén kéne hagyni a valódi termelőmunkát végző embereket és náluk hagyni a munkájuk gyümölcsét...
Ez is új adat-- hogy a migráció hatására ugrásszerűen megnőtt a kilépést óhajtók száma a briteknél.
Ha az osztrák kancimanci javasalatát elfogadnák (presszió és forrás megvonás a posztkomcsi államoknak) tippeljünk erősödik vagy gyengül az uniót pártolók száma?
Lehet fújolni, de a tények, sajna tények. Emberek, ébresztő! Csillámpónilandnak ende. (=több migráns, kevesebb csillámpóni)
odáig igazad van, hogy "jóléti" modellel, színes szocialista álmokkal nem lehet kilépni az EU-ból
az bizony komplett összeomlás lenne...
a többiben azonban tévedsz, ha itt nagyobb lenne a jogosan megszerzett magántulajdon tiszteletére épülő gazdasági szabadság, akkor egy rakás új külföldi befektetés is érkezne a meglévők mellé...
persze ennek jóformán semmi realitása sincsen
ma nincs olyan politikai erő Magyarországon amely reális alternatívát tudna felmutatni az EU-val szemben
Nyilván amíg jön némi pénz, addig nem fogják feszegetni az ahhoz hozzáférők, viszont gondolj arra, hogy a következő ciklusra már azt lengették be, hogy erősen visszavágja az eu a most még befolyó pénzeket.
Na akkor már megszűnik ez a jelenleg még fennálló anyagi érdekeltsége a haszonélvezőknek.
Látom megint elszaladt a szekér ezzel az EU kilépéssel. Az EU támogatások nélkül jelentős életszínvonalesés következne be, valamint a cégek nagy része is kivonulna. Aztán utána nézhetnétek egymást hogy mi a faxt csináltunk.
Nem hiába mondja nagyvezíretek hogy nincs az EU-n kívül élet. Tudja ő is hogy a nagy odamondogatásai csak a helyi birkáknak szól hogy de fasza csávó is a nemzetvezetőnk, de valójában nagyon nagy szüksége van minden befolyó pénzre a dilettáns kormányzásához.
Akinek meg ugye nem tetszik nyugaton, az már indulhat is keletre, ott vár a kánaán. Nekünk jó itt nyugaton.
"A miniszterelnök szerint több érv van amellett, hogy tagok maradjunk. „Magyarországnak egyre több keresnivalója van az EU-ban” – jelentette ki. Sőt, mint mondta, az EU-tagságnak csak ésszerűtlen alternatívája van, ami elszegényedéshez, a leszakadáshoz vezetne."
A leszakadással,elszegényedéssel én is számolok. sajnos ez velejárója lenne.
Én a kilépést arra az esetre tartanám megoldásnak, ha az EU olyan új szabályokat akarna KÖTELEZŐEN ráerőltetni a tagállamokra ami a nemzetállami forma feladásával járna.
Itt van pl. ez a KÖTELEZŐ kvóta rendszer.
Az is elképzelhető, hogy a mostani migráció miatt egy EU határőrséget állítanak fel és az venné át KÖTELEZŐEN a schengeni határ védelmét. Esetleg egy KÖZÖS adó politikát is bevezethetnek ami minden tagállamra nézve kötelező.
Én abban az esetben tartanám megoldásnak a kilépést,ha az EU elkezdené elvonni a tagállamaitól az ÖNRENDELKEZÉST!
Szerintem ez történelmileg rövidnek tekinthető időhorizonton, azaz 10-15 év távlatában nem kivitelezhető.
Hosszabb időhorizonton az EU a jelenlegi formájában így is úgy is "felbomlik", de ez a folyamat nem lesz megállítható az egyes tagországok határainál, mivel ez organikus, strukturális jellegű probléma lesz, ami az egész úgynevezett "uniót" érinti majd.
Aktuális időhorizonton nézve pedig lássuk Orbán Viktor 2013-as nyilatkozatát (egyébként az országot fenyegető migránsválság ellenére is hasonlóképpen vélekedett néhány napja):
"A miniszterelnököt Vona Gábor megint arról kérdezte: van-e élet az EU-n kívül. A válasz: nincs.
Azonnali kérdésekkel nyitott a parlament hétfői ülése, s ebben Orbán Viktort is többen megszólították. Vona Gábor újra arról faggatta, hogy van-e élet az EU-n kívül. A Jobbik elnöke szerint Magyarország rosszul járt az uniós csatlakozással, s ezért népszavazást kellene tartani a maradásról.
A miniszterelnök szerint több érv van amellett, hogy tagok maradjunk. „Magyarországnak egyre több keresnivalója van az EU-ban” – jelentette ki. Sőt, mint mondta, az EU-tagságnak csak ésszerűtlen alternatívája van, ami elszegényedéshez, a leszakadáshoz vezetne. Végül leszögezte, ha kilépnénk az unióból, s így a közös piacról, az felérne az öngyilkossággal."
Végül: Az EU-nak nincsenek megfelelő eszközei arra, hogy egy országot "büntetésből" kirakjanak.
MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország
A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.