Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 13:07
Előzmény: #10026  Törölt felhasználó
#10040
a Fidesz soha nem volt neoliberális!!!

Először azt kellene tisztázni, mit is jelent az a szó, hogy "neoliberális"
togyozo 2008. 04. 08. 13:06
Előzmény: #10034  Törölt felhasználó
#10039
Tőzsdenyúl!

szerintem egy eszmerendszer értékei általános érvényűek. ebből kifolyólag nem hiszem, hogy egy liberális nézeteket valló ember Németországban, az USA-ban vagy akárhol máshol másképpen vélekedne mondjuk arról, hogy az államnak milyen gazdasági szerepet kell betöltenie.

"És más egy német liberális párt, mint egy magyar"'
Az meg hogy egy párt milyen az már politika, azt nem kellene keverni az eredeti eszmével.
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 13:04
Előzmény: #10019  Törölt felhasználó
#10038
drop

Tudod, amikor elfogynak az érveid, akkor szimpla provokátorrá válok egyszerre. Nem értem, miért kell engem sértegetni, szerettem voolna csak pontos képet kapni arról, mit is jelent a nemzeti érdekeket képviselő magyar kormány, mint olyan.

Mert szerintem a cél, azaz az össztársadalmi jólét vagyis a közjó mindegyik kormány célja.
Az eléréséhez vezető út az, amely körül megoszlanak a vélemények. És éppen ez az, ami a dolog lényegét adja.

öcsibolhának is válaszolnék, miután egy pillanatra bepattant ide, de aztán olyan hamar visszapattant, hogy nem vesztegetek rá időt...
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 13:03
Előzmény: #10034  Törölt felhasználó
#10037
Éredekes vita ígérkezik togyozo és tozsdenyul között a "liberális" témában...

Leültem, figyelek!
Komolyan!
saru 2008. 04. 08. 12:55
Előzmény: #10034  Törölt felhasználó
#10036
nekem is nagyon furcsának tünt mindíg, amikor egy SZDSZ-es vezetőt megláttam egy Kossuth festmény előtt hazudozni... !
hill 2008. 04. 08. 12:55
Előzmény: #10032  saru
#10035
Radikális változások kellenek, nem " bársonyos" semmittevés.
Mig a 80 milliós Németország képviselőtestülete 200 fő alatti, addig a Magyar parlament több mint 400 fős semmittevéssel hezitál a 10 millás ország felett.
60 millás végkielégítések, számla nélküli javadalmazások, sőt már az eddigi bérfeszültségeket überelő " topmenedzseri " fizetések jönnek a köztudatba. 300 Ft-s vizitdíjakról beszélünk egyik oldalról, mig a másik oldalon agyon hallgatunk királyi javadalmazásokat. Megtévesztett ország , megtévesztett eszmerendszerű egyének
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 12:51
Előzmény: #10033  togyozo
#10034
"Egy liberális értékeket valló ember Mo-on és németo-ban is hasonlóan gondolkodik. "

Nem. Másként gondolkodik egy amerikai, német, magyar, kínai liberális. Mert más a közeg, történelem stb...
És más egy német liberális párt, mint egy magyar.
(Ott például eltelt parlamentarizmussal +50 év)
togyozo 2008. 04. 08. 12:46
Előzmény: #10031  Törölt felhasználó
#10033
Sacis!

egy eszme irányzatot az áltata fontosnak tartott értékeken keresztül szoktak definiálni. szóval mik is azok az értékek amik a liberálisokat megkülönböztetik a neoliberálisoktól?
Meg mi az, hogy deáki-liberalizmus? A liberalizmus eszméjét nem Mo-on találták ki, az egy univerzális eszmerendszer. Egy liberális értékeket valló ember Mo-on és németo-ban is hasonlóan gondolkodik.
Szerintem mielőtt fogalmakat használsz tedd tisztába a jelentésüket, vagy leaglább azt, hogy te mit értesz alatta, hogy más is értse.
saru 2008. 04. 08. 12:37
Előzmény: #10029  togyozo
#10032
talán érdekes, hogy TGM szerint ma nincs említésreméltó baloldali párt Mo-on, ui.:

az SZDSZ, mint volt rendszerváltó párt már csak árnyéka önmagának, jelentéktelen, széthulló társaság ... !;

az MSZP viszont egy neolib. jobboldali pártnak tekinthető... !;

a FIDESZ eleve jobboldali párt;

tehát két jobboldali pártunk van... !
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 12:32
Előzmény: #10029  togyozo
#10031
liberalizmuson a klasszikus "deáki-liberalizmust" értik, akik "jól akarnak" gondolkodni...a másikhoz nincs hozzáfűzni valóm...tudod Te azt mi van mögötte...
l.: konzervatívizmus-neokon
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 12:31
Előzmény: #10025  togyozo
#10030
Valóban sok pártvándorlás volt az elmúlt 18 évben...

A moszkovita diktátorpártból (MSZMP) lett egy neoliberális MSZP.

Az antikummunista, radikális-liberális SZDSZ-ből lett egy poszkommunista-barát, MSZP koalíciós párt, aki a most nyilvánosságra került belső választási csalások keresi szavazóbázisát és önmagát...

A leberálisnak induló Fideszből, miután kivált belőle a Fodor-féle szárny, kiürült a nemzeti érdekeket szem előtt tartó oldal, majd üresé vált a "liberális" fogalom elhelyezkedett egy nemzeti, szociális zónában...

Szóval pusztán a közemúlt alapján erősen megkérdőjelezhető minden párt ideológiai alapja, de tettei sem teszik egyértelművé elhlyezkedésüket - hacsak el nem fogadjuk, hogy a klasszikus fogalmak ma már nem teljesen fedhetik le az egyes politikai erők öszetettségét...

---

Magam részéről nem ott húnék határvonalat, hogy alaki MSZMP-tag volt-e 1990 előtt, hanem ott, hogy vezető szerepet töltött-e be az MSZMP-ben és jogelődjeiben, vagy sem.
Aki meghatározója és képviselője volt a Rákosi-Kádár-diktatúrának, azt mindenképpen "posztkommunistának" tekinteném...
Aki kényszerből vagy érvéynesülésből lépett be az MSZMP-be azzal meg vigyáznék, jobban mint mással, akkor is, ha tudvalevő, hogy sok MSZMP-s párton kívülről szolgálta a diktatúrát...
togyozo 2008. 04. 08. 12:20
Előzmény: #10028  Törölt felhasználó
#10029
Sacis!

Mi is az a neoliberális? és mi különbözteti meg a liberálistól?

Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 12:15
Előzmény: #10026  Törölt felhasználó
#10028
ne keverjük a liberalizmust a "katyvasszal"...
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 12:14
Előzmény: #10025  togyozo
#10027
nem fogod megúszni, nincs a hülyeségnek (itt sem) határa. majd meglátod.
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 12:14
Előzmény: #10025  togyozo
#10026
a Fidesz soha nem volt neoliberális!!!
togyozo 2008. 04. 08. 12:11
Előzmény: #10022  Törölt felhasználó
#10025
Egyébként meg ebben az országban ki nem posztkommunista? Az ellenzék soraiban is elég sok volt MSZMP-s meg KISZ tag megtalálható.
egyébiránt a nemzet megmentőjeként számon tartott OV-ről meg Fideszről szerintem itt sokan elfelejtitek, hogy a Fidesz annak idején liberális platformként indult (amit itt nagyon sokan egyszerűen csak szitokszóként használtok) és csak az MDF széthullásakor farolt be jobb középre-szélre. Ami aztán eléggé megkérdőjelezi a szememben a párt "nemzeti érdekek mellett" való elkötelezettségét. Én azért néha ezen is elgondolkodnék.
És ezt minden pártállástól függetlenül írtam, még mielőtt engem is neoliberális bértollnok jelzővel illetne bárki is.
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 12:10
Előzmény: #10023  togyozo
#10024
"Másrészt én nem nagyon nézek TV-t, de amennyit az RTL-es vagy TV2-ős híradókból láttam"

most erre mit mondjon az ember?
áhh...

togyozo 2008. 04. 08. 12:03
Előzmény: #9984  Törölt felhasználó
#10023
Drop_!

"togyozo gondolata nem igaz."

Csak halkan jegyzem meg, ha végig olvasod a fórumban mondjuk a "mi történt október 23-án meg március 15-én" típusú hozzászólásokat rögtön látszik, hogy az ember "tudata" (vagy ha jobban tetszik a beállítottsága) határozza meg azt, hogy milyen hírekre fogékony. Aki utálja a kormányt úgyis azt emeli ki, hogy ártatlan embereket bántalmaztak, aki meg nem utálja őket az meg azt, hogy a rendőrség fellépett a randalírozó vandálokkal szemben.

Másrészt én nem nagyon nézek TV-t, de amennyit az RTL-es vagy TV2-ős híradókból láttam én egyáltalán nem éreztem elfogultnak azokat egyik irányban sem.
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 12:02
Előzmény: #10007  Törölt felhasználó
#10022
"A hazaszeretet ne abban merüljön ki, hogy takarodjanak a posztkommunisták."

Kuskuki az összes létező ócska régi és új verbális trükköt bedobja.Ez a mondat kb ezt jelenti : "a becsületesség ne abban merüljön ki, hogy elítéljük a gazemberséget"

van bőr a képén...
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 12:01
Előzmény: #10018  Törölt felhasználó
#10021
Köszönöm.

Már megint én tértem vissza rá?
Ja tudom, ez az én rögeszmém...
valóban.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók