Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 23:54
Előzmény: #9839  Törölt felhasználó
#9840
Az anti- nem fosztóképző, a jelentése valami ellentéte, vagy valamit ellenző.
A fosztóképző, az a- tag.
Antipolitikus - politika ellenes.
Apolitikus - politikamentes.
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 23:48
Előzmény: #9838  Törölt felhasználó
#9839
Hm ...
Az én értelmezésem szerint az anti - foszó képző.
Tehát antiszemita - nem sémi eredetű nép. Az én olvasatomban. Szerintem elterjedt a nem szó szerinti értelmezése is, mint fajgyűlölő.
Ennak ellenére, mint korábban írtam, ültem egy asztalnál (egyszerre) zsidóval, arabbal (mohamedánnal) és (fajgyűlölő) kereszténnyel.
Furcsa volt, mindenki utált mindenkit (még engem is) pusztán a vallási hovatartozása miatt ...
Érdekes népek, mind kulturájuk, mind szokásaik terén.
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 23:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#9838
ha a zsidókat vagy az arabokat visszaküldi, akkor pld antiszemita :
a cigányok nem sémi nép, ezért nem lehet antiszemita, csak fajgyűlölő, vagy rasszista

értsd meg már no :)
kissherceg 2008. 04. 05. 23:35
Törölt hozzászólás
#9837
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 23:30
Előzmény: #9835  Törölt felhasználó
#9836
helyesen :
az antiszemita nem egyenlő a fajgyűlölővel, az antiszemita "CSAK" a sémi népek "ellen" -i
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 23:29
Előzmény: #9834  Törölt felhasználó
#9835
fajgyűlölő, az ugye egy adott fajt "gyűlöl"
pld kiskuki, aki az arabokat kiirtaná
rasszista : rassz-okban gondolkodik, valamilyen rassz-t előtérbe helyez más rassz-ok kárára, ez is jó arra, aki a cigányokat gyűlöli

az antiszemita nem egyenlő a fajgyűlölővel, az antiszemita a sémi népek "ellen" -i

na befejeztem...
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 23:24
Előzmény: #9833  TrendMan
#9834
Bocsánat, csak az antiszemita jelentéséről :
anti-szemita -> sémi népek

kicsit nem jó ez a cigányokra
már a kifejezés

a sémi népekre jó csak

de én kérek elnézést...
TrendMan 2008. 04. 05. 22:55
Előzmény: #9831  Törölt felhasználó
#9833
Ez mindenesetre nagyon találó a jelenlegi helyzetre:

"Egy saját magára, azaz saját köréből származó újgazdagokra hagyott nép sajátmagát dönti romlásba azoknak a pártharcoknak következményeként, amelyeket a hatalomért és méltóságokért való versengés valamint az ennek nyomában járó zavarok idéznek elő."
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 21:31
#9832
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 20:49
Előzmény: #9830  pampa
#9831
Hát besz@rok ...
A Pampa meg a Conqui ...
A zsidók meg az antiszemiták ...
A Nagyok meg a Kicsik ...
Nesze nektek, olvasmányos :
link

Nem vagyok antiszemita (mint korábban mások gondolták a cigányokkal való megfogalmazásaim és meglátásaimmal kapcsolatban) de látok én is. Nem feltétlenül értek egyet mindennel ami itt van leírva de tény, nem hiába lett betiltva évekig.

Az USA-nak pedig érdeke az állandó harctér (szándékosan nem tettem idézőjelbe) kiprovokálása, hiszen a fegyverpiac az egyik legjövedelmezőbb üzlete a világon.

Innentől kezdve annak kellene örűlnünk, hogy a balkánról elfordult a figyelmük ...
pampa 2008. 04. 05. 20:07
Előzmény: #9829  Törölt felhasználó
#9830
Nem mi vagyunk messze egymástól,hanem a barátaid a demokráciától....
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 19:43
Előzmény: #9828  pampa
#9829
Erről már beszélgettünk. Nem kezdem mégegyszer. Kurva messze vagyunk egymástól...
pampa 2008. 04. 05. 19:27
Előzmény: #9827  Törölt felhasználó
#9828
Azért mert azoknak adok igazat akiket megszállnak és nyomorban tartanak?

Láttad a videót,mit vétettek azok a gyümölcs fák?
Emberek azok akik ilyet tesznek?
És mielőtt még támadnál,elitélem a Palesztin terroristák minden akcióját.Aki bűnt követ el bíróság elé kell állítani és tárgyaláson elitélni,nem kilőni mint egy állatot.
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 19:13
Előzmény: #9826  Törölt felhasználó
#9827
Vajon miért nem?
Talán antiszemita?
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 19:12
Előzmény: #9825  pampa
#9826
Hát az alanti párbeszédből egyedül azt szűrtem le, hogy pampa nem kifejezetten zsidó-párti.
pampa 2008. 04. 05. 17:50
Előzmény: #9824  Törölt felhasználó
#9825
De csak addig erősek még a nagy testvér oltalmazza őket.
Egyszer ennek is vége lesz.

És az az időszak egy történelmi szakasz reinkernációja lesz.
És akkor nem sírni,hogy megint mit csinálnak velünk ezek a csúnya emberek...

Mert sohasem lesz béke az olajfák tövében....
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 17:41
Előzmény: #9823  pampa
#9824
Ha az erőszak árán kifejezés alatt háborút értesz, akkor nincs akadálya. A háborúban meg győz az erősebb (én az USÁ-ra fogadnék). Ez így megy.

(Fegyverzik őket az irániak, amennyire a lehetőségeik engedik. Ennyire engedik. Azért nem csak kővel lövöldöznek)

Talán Irán is az USÁ-ra fogadna, és ezért nem vállalja az "erőszak árát".
A palesztin kődobálók meg úgy tűnik vállalják annak az árát, hogy követ dobálnak a szomszédra, akinek F-16-osai vannak a kertben.

A szomszéd kertjében van egy csinos csaj (vagy gasztronómusoknak a sajt az előző példából). Meg egy mérges bulldog. Aki akarja, az vállalja annak következményeit, hogy átugrik a kerítésen. De ne lepődjünk már meg, ha az a bulldog harap.

Ha odamennél a családfőhöz, hogy elnézést, a hülye bulldog miatt nem tudom felcsinálni a lányát, a pofon után még a bulldogot is rádereszti.

A világ nem utópisztikus. Vannak erősek és gyengék. A gyengék azt tehetnek, amit az erősek engednek. Amíg meg nem döntik az erőseket, de ahhoz az erőseknek is szokott lenni egy-két szavuk.
Farkasok és bárányok. Oroszlánok és zebrák. Ilyen a világ.
pampa 2008. 04. 05. 17:21
Előzmény: #9822  Törölt felhasználó
#9823
Ezekszerint semmi akadálya annak,hogy Irán felfegyverezze Palesztínát.

Akár mg erőszak árán is.
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 16:40
Előzmény: #9821  pampa
#9822
Pampa, ne viccelj már, háborúban egyenlő esélyek? Egyenlő esélyek otthon a társasjátékban vannak.

A hülye törökök miért nem hagyták abba kicsit az egri ostromot, amíg élelmiszert és utánpótlást vihetnek be a magyarok? Így éheznek és elfogy a puskapor.
Az sem szép amikor harci gázt vetettek be, úgy hogy az ellenfélnek meg szemét módon nem adnak gázmaszkot. Így nem ér!

Beszéljünk már komolyan :)

Két férfi ül a a kocsmában. Egyikük 200 kg, a másik 40 kg. Előttük az asztalon egy nagy darab sajt.
Azt mondja a kicsi: szerintem a fele az enyém. Korábban az enyém volt a sajt.
A nagy: Azelőtt meg az enyém. Ha kell, gyere és vedd el.
A kicsi: Megverekedtünk már többször is, tudod hogy számíthatok a barátaimra is.
A nagy: Még 5-en sem bírtatok velem.
A kicsi: Nem jutottunk dűlőre.
A nagy: He-he, de nem ám!
A nagy: Tudod mit, beszéljük meg. Odaadom a sajt felét. A tiéd lehet. Cserébe te ne bökdöss engem állandóan. Unom.
A kicsi: A sajt közepét is kérem, a legfinomabb részét.
A nagy feláll, kihúzza magát: A felét adnám neked verés helyett, és te akarsz diktálni?
A kicsi: A sajt közepe kell az asszonynak. Anélkül nem mehetek haza. Addig nincs házasélet.

A kocsmáros a nagynak: Azért vigyázz vele. Otthon a feleségének azzal henceg, ha hazahozza a sajt közepét, akkor is bosszút áll rajtad, és egy sikátorban leszúr majd a barátaival. Bosszút akar, nem a sajtot.

A kicsi: Ez nem igaz. Beérem a sajt felével. És a közepével. Ígérem.
A nagy: És mit ér a szavad? Most is bökdösöl.
A kicsi: Te kezdted, lökdösöl.
A nagy: Nem, te kezdted.
A kicsi: Nem, te.

És így beszélgetnek ők, amíg újra össze nem verekednek, 5 kicsi a nagy ellen.

pampa 2008. 04. 05. 16:29
Előzmény: #9820  Törölt felhasználó
#9821
Nem,csak ne akadályozzák meg azt,hogy a szabadpiacról ők is számukra megfelelő védelmi fegyvereket vásároljanak.

Mert mint bizonyára tudod,csak azt vehetnek amit Izrael megenged.

Természetesen őket a nagy testvér ellátja minden földi jóval.....

Csak ennyit az egyenlő esélyekről....

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek