Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 02. 21. 13:25
Előzmény: #29157  Törölt felhasználó
#29160

orbán keresi a pofont.

és vicces dolgozat:

link

szivacs
szivacs 2011. 02. 21. 13:07
Előzmény: #29158  Törölt felhasználó
#29159
"nekem az a bajom , hogy már mindenki beleugat mindenbe és ráadásul média figyelmet is kap."
"mozart "értése" és gondolatvilágának az átélése és visszaadása a kor számára, sztem messze esik szerintem mondjuk az antiszmitizmus naprakész politikai megítélésének az állapotának megállapításától"
"mert jaj de jól zongorázik akkor lehet adni a szavára"
Tehát "oldaltól" függetlenül elítéled Schiff András, Fischer Ádám és művésztársaik megalapozatlan antiszemitázó megnyilvánulásait!
Törölt felhasználó 2011. 02. 21. 12:48
Előzmény: #29156  szivacs
#29158
akkor próbáljuk ki a közterület fenntartó zrt vezérigazgatója, mint írtam a cirkusz igazgatóét , meg még egy csomó más "dirigens" politikai véleményét is ismerjünk meg aztán vitázzunk arról , hogy a jó vezérigazgató e egyik másik, így a politikai megnyilvánulásaik mennyire mérvadóak , és éppen kinek is ..

nekem az a bajom , hogy már mindenki beleugat mindenbe és ráadásul média figyelmet is kap.

/a cipész és kaptafagyártók országos szövetségének elnöké még hiányzik

mozart "értése" és gondolatvilágának az átélése és visszaadása a kor számára , sztem messze esik szerintem mondjuk az antiszmitizmus naprakész politikai megítélésének az állapotának megállapításától .körüliekről is ...

ettől még ebben bajnok is lehetne ... de ez így egy nagy baromság .

"nem vittek el/lőttek le zsidót a zenekaromból , ezért aztán antiszemitizmus sincs " kemény nyomós érv , újságba való (-mert egy kiválózongoraművész mondta)

hmm....
ha neked ez így hiteles / mert jaj de jól zongorázik akkor lehet adni a szavára / akkor legyen ..

de ugye nekem nem kötelező beájulni a sarokba ettől a böffenettől..

Törölt felhasználó 2011. 02. 21. 10:54
#29157
Kubatov Gábort jelölték az FTC elnökének.
Szeretni fogja majd a "keménymag".
Agyrém.
szivacs
szivacs 2011. 02. 21. 00:04
Előzmény: #29155  Törölt felhasználó
#29156
"nem lehetséges az a verzió , hogy ő egy jó zongoraművész - és mondhatta volna ennek pontosan az ellenkezőjét is , hiszen honnan a csudából tudnánk a politikai hozzáállását /igaz, akkor itt nem is szerepelne most

de mivel a jó zongoraművész ezért egészen biztos hogy jól látó és értelmező politikus is ? "
:-)
Törölt felhasználó 2011. 02. 20. 19:09
Előzmény: #29150  szivacs
#29155
nem lehetséges az a verzió , hogy kovács zoltán egy jó karmester/dirigens - és mondhatta volna ennek pontosan az ellenkezőjét is , hiszen honnan a csudából tudnánk a politikai hozzáállását /igaz, akkor itt nem is szerepelne most

de mivel a jó karmester ezért egészen biztos hogy jól látó és értelmező politikus is ?

holnapra esetleg a cirkusz igazgató hitvallását is megismerhetnénk az antiszemitizmusról azzal, hogy hány zsidó alkalmazottja is van a cirkusznak - és ő is ebből vonna le következtetést

az antiszemitizmus fejének a felütése , nem éppen azzal kell indulnia , hogy állami beavatkozással elbocsájtják a zsidókat kocsis zoltán zenekarából ..

ha már ez történne az már nem annyira atiszemitizmust jelentene.
johai 2011. 02. 20. 18:45
Előzmény: #29147  Törölt felhasználó
#29154
"A kormánynak kell mennie, nem nekem. "

Azt hiszem Tarr Béla rátapintott a lényegre,a 20 éves uralom összejöhetett volna a Fidesznek,ha okosak lennének,de mivel ostobák(csak a hatalom szerzéshez értenek),4 évre redukálták magukat

Lebecsülik az ellenzéket,és az embereket hülyének nézik,ugyse tehetnek semmit gondolják magukban.....csak előbb-utóbb betelik a pohár,és az elvesztett népszerüséget bajos visszaszerezni.

Az utolsó csepp lehet, a rokkantak visszavezetése a munka világába + m.nélküli segélyek kurtitása leröviditése,mindezt jellemzően létminimum alatt élő embereknél kivánják végrehajtani.....áldozatválalást kérnek mindenkitől,csak a saját jövedelmük kurtitásáról feledkeznek meg,az igazságos szja-t se lehet eladni a végtelenségig,mert azért az emberek sem teljesen hülyék,csak a remény hal meg utoljára,és vele együtt a jó kormány mitosza.

Törölt felhasználó 2011. 02. 20. 18:34
Előzmény: #29141  pampa
#29153
Pampa, ne hazudozz!

"Hát...bizony...nem győzöm átugorni azt a rengete"elitélést" amit leírsz minden meggyilkolt palesztin civil áldozat után...

Természetesen a palesztin terroristák által elkövetett támadásoknál már nem vagy ennyire visszafogott..."

EGYETLEN izraeli-palesztin hírt sem másoltam én még a fórumra be, ill. nem kommentáltam. Se pro, se kontra. Max. a te vagy más szélsőséges hozzászólásokra reagáltam. De magát a hírt/eseményt se nem másoltam, se nem kommentáltam itt.

Úgyhogy máris visszavonhatod a fentit, mr. nagyon elfogult.
Törölt felhasználó 2011. 02. 20. 18:30
Előzmény: #29149  szivacs
#29152
" Viszont ezek a dokumentumok sem adnak értelmes választ arra, hogy a rendőrség miért nem tudta megvédeni a székházat."

Erre kézenfekvő a válasz, csak ezt az összeesküvéselméletek lelkes hívő nem fogadják el. Pedig a valóság a legtöbbször a lehető legegyszerűbb. Egyszerűen azért nem tudták megvédeni a székházat, mert felkészületlenek voltak. a rendszerváltás utáni Magyarországon soha ilyen esemény még nem fordult elő.
pampa 2011. 02. 20. 18:22
Előzmény: #29146  Törölt felhasználó
#29151
Az a téma ami Izraelet bírálja mindíg unalmas....
Gondolom az is, hogy miért várja el Izrael más országoktól, hogy adják ki a háborús bűnnel gyanusított személyt, ha maga ezt nem teszi meg?
Miért is?
szivacs
szivacs 2011. 02. 20. 18:14
Előzmény: #29147  Törölt felhasználó
#29150
„Ez a kormány nem ördögökből áll. A külföldi sajtóban ördöginek látszik, de nem az, ez egy abszolút demokratikus kormány. Nem igaz, hogy a többség fél, senki nem fél” – nyilatkozta a Süddeutsche Zeitungban február 15-én megjelent interjúban Kocsis Zoltán.
A Nemzeti Filharmonikusok fő-zeneigazgatóját annak kapcsán kérdezte a lap, hogy Fischer Ádám még tavaly lemondott a zenekar dirigensi pozíciójáról, és többek között kollégájával, Schiff András zongoraművésszel együtt kiáltványt adott ki a magyarországi közállapotokról. A rasszizmusról és antiszemitizmusról szóló vádakkal kapcsolatban Kocsis megjegyezte, zenekarában tizenegy zsidó és tizenegy roma származású muzsikus dolgozik.

„Amíg nem mondja nekem valaki, hogy bocsássam el őket, nem hiszek el ilyesmiket. Magyarország szociális állammá vált” – mondta.
link
szivacs
szivacs 2011. 02. 20. 18:11
#29149
"A Fidesz szerint egyértelműen az akkori ellenzék elleni politikai támadások miatt titkosították nyolcvan évre a 2006. őszi eseményeket követő parlamenti bizottságok ülésein készült jegyzőkönyveket, amelyeket most Gulyás Gergely fideszes képviselő indítványára nyilvánosságra hoztak.
A dokumentumok között említhető Szilvásy György akkori titokminiszter kijelentése, aki az MTV-székház ostroma utáni ülésen leszögezte, a „csőcselék” nem a Fidesz vagy az MSZP céljait követte.

Fontos adaléknak számítanak Petrétei József igazságügy-miniszter szavai: „Ha tovább folytatódnak a hasonló cselekmények, akkor el kell gondolkodni a szükségállapot kihirdetésén.” Szilvásy több fideszes politikusról is azt mondta, részt vettek a demonstrációkban vagy rendre egyeztettek a tüntetőkkel.

Gulyás szerint vélhetően azért titkosították az iratokat, mert a miniszterek nyilvánvalóvá tették, az ellenzéknek nem volt köze az eseményekhez, közben viszont a kormányzat kommunikációjából ez nem derült ki. A politikus megdöbbentőnek tartja a szükségállapot bevezetésének felvetését, még akkor is, ha erre valójában nem volt szándék. Viszont ezek a dokumentumok sem adnak értelmes választ arra, hogy a rendőrség miért nem tudta megvédeni a székházat.

Az alkotmányügyi bizottság tegnap a beterjesztett semmisségi törvénnyel kapcsolatban elfogadta azt a módosító indítványt, amely szerint a semmisség kimondásában nem járhat el az a bíró, illetve bírói tanács, amely az ügyben 2006-ban eljárt."
Magyar Hírlap
ts3 2011. 02. 20. 17:39
Előzmény: #29147  Törölt felhasználó
#29148
Hamarosan kitalálja Budai Gyula, hogy mikor és mennyi állami támogatást lopott el Tarr Béla.
Törölt felhasználó 2011. 02. 20. 17:22
#29147
"Már nem tudok több Tarr Béla-filmet csinálni. 55 éves vagyok, ahhoz, hogy nyugdíjba vonuljak, még fiatal, de öreg ahhoz, hogy újba kezdjek. Szabad ember vagyok, de nem egy szabad országban" - szögezte le az interjúban.

"A magyar művészek tiltakoznak a kormány kultúrpolitikája ellen - tette hozzá. - Ennek a jele volt Schiff András zongoraművész nyilatkozata a kormány és annak rasszista uszítása ellen, valamint filmes alkotók tiltakozása munkafeltételeik tönkretétele ellen. Utóbbit kilenc magyar rendező és 40 külföldi kolléga is aláírta".

Tarr szerint Magyarországon ma olyasmi történik, amit Németországban kulturális harcnak neveznek. "A kormány gyűlöli az értelmiséget, mert az liberális és ellenzéki, hazaárulóként szidalmazza annak tagjait. Heller Ágnest azzal vádolják, hogy pénzt lopott az államtól, holott 81 éves, és azt sem tudja mi a pénz."

"A kormány minden támogatást megvont a filmszakmától. A producerek fele már csődbe jutott, mozik zárnak be, nekem három produkciós tervemet jegelik, jóllehet a pénzügyi partnerekkel mindent előkészítettünk - jellemezte a filmes helyzetet. - Csakhogy az állami támogatásról aláírt ígéret már csak annyit ér, mint egy WC-papír"

Pedig a támogatási rendszer szerinte jó volt. "Az alapítvány kuratóriumát demokratikus úton, a filmszakma képviselői választották meg. Most egy kormányzati igazgatót neveztek ki, aki egyfajta cenzorként önhatalmúlag hozhat döntéseket."

A német újságírónak arra kérdésére, hogy foglalkozik-e azzal a gondolattal, hogy külföldre távozzon, Tarr Béla leszögezte: "Magyar vagyok. Ez a kormány éppen most változtatja meg az alkotmányt, és húsz évnyi hivatali időre rendezkedik be. A kormánynak kell mennie, nem nekem. "
Törölt felhasználó 2011. 02. 20. 17:21
Előzmény: #29145  pampa
#29146
Unalmas vagy és a téma is az...
pampa 2011. 02. 20. 11:00
Előzmény: #29144  Törölt felhasználó
#29145
Van egy ENSZ határozat amely előírja Izrel számára, hogy létre kell hozni egy önálló palesztin államot.
Amennyiben ennek eleget tettek volna szerintem nem lenne ok a "rakéták" kilővésére.És még ott van az izraeli területről elüldözött palesztin lakosság ügye is. Az is rendezésre vár.

Csak az a helyzet, hogy Izrael mindenkitől elvárja, hogy tartsák be a nemzetközi szabályokat, törvényeket de őrá nézve ez nem KÖTELEZŐ.

Pl. vegyük a háborús bűnösök esetét, ha egy ország nem akar kiadni egy embert akkor nemzetközi botrányt generálnak miatta.
Természetesen Izrael idáig még egyetlen háborús bűnnel vádolt személyt sem adott ki...
Törölt felhasználó 2011. 02. 20. 10:46
Előzmény: #29143  pampa
#29144
"A kilőtt "rakéták" hány halálos áldozatot követeltek? Esetleg mennyi a sebesületek száma? "

Mert miért kell egyáltalán rakétát kilőni? Unatkoznak a déli ebéd után?
pampa 2011. 02. 20. 09:33
Előzmény: #29142  sanka
#29143
Lelki terror. Szerintem az.

Szerinted nem az?
A kilőtt "rakéták" hány halálos áldozatot követeltek? Esetleg mennyi a sebesületek száma?
És a válaszcsapások során mennyi civil hal meg? Nem terrorista (mert ezokat bíróság elé kellene állítani) hanem CIVIL? Gyermekek, feleségek, rokonok, barátok, szomszédok, járókelők?
Mert mint tudod a palesztinok terroristák, izrel pedig a világ legdemokratikusabb országa.

Nos?
Akkor mindkét fél simán csak terrorista?

sanka 2011. 02. 20. 09:23
Előzmény: #29141  pampa
#29142
"Természetesen a palesztin terroristák által elkövetett támadásoknál már nem vagy ennyire visszafogott...
Igaz az inkább csak "leki terror"

Csak lelki terror, ténleg?!!!!!
pampa 2011. 02. 20. 09:11
Előzmény: #29139  Törölt felhasználó
#29141
"zsidó emlékműveket rongálnak meg"

Idehaza? Nem hallottam róla, esetleg vandál gyerekek temetőben sírköveket törnek össze, de ez független a vallástól.
Ellenben a környező országokban rendszeresen rongálnak meg magyar emlékhelyeket,szobrokat.

"Természetesen minden, a hírben megjelenthez hasonló cselekedet előtt értetlenül állok és mélyen elítélem azt. Bármilyen nemzet, vallás, stb. tagjai ellen követték azt el, vagy származás, vallás, akármilyen megkülönböztetés nélkül bármelyik ember ellen."

Hát...bizony...nem győzöm átugorni azt a rengete"elitélést" amit leírsz minden meggyilkolt palesztin civil áldozat után...

Természetesen a palesztin terroristák által elkövetett támadásoknál már nem vagy ennyire visszafogott...
Igaz az inkább csak "leki terror" ellenben az izrael által alkalmazott "fizikai megsemmisítéssel", aminek rendszeresen civilek is áldozatául esnek.

Pont te aki annyira küzdöl a kettős mérce ellen?

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek