Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2007. 04. 05. 19:26
Előzmény: #2119  pampa
#2120
Az előző válaszomnál nem olvastam vissza,hogy már volt rá reakció akkor értem haza és gyorsan írtam.
Javaslom ha van publikus címed írj és én ott válaszolok.
pampa60@citromail.hu
Igérem másnak nem adom meg,és ott olyat is megírhatok amit egy nyilvános fórumon nem tennék.
pampa 2007. 04. 05. 18:18
Előzmény: #2102  Törölt felhasználó
#2119
Nem érted a lényeget!

Az én helyzetem it lényegtelen,én arra akarom itt a fórumon felhívni a figyelmet hogy CSALT, érted szándékosan nem mondott igazat azért hogy ezzel plusz szavazatokra tegyen szert.
ennek szaladtam alá én is a pártelnöki vitán,olyan meggyőzően hazudtolta meg Orbánt ,bedőltem neki.
És most nap mint nap arra hivatkozik hogy őt a választók hatalmazták fel arra amit csinál.

Ez nem igaz. Én nem erre a programra szavaztam,és annak tükrében még érdekesebb hogy napvilágra került az öszödi beszéd.
Az egyértelműen a csalás beismerése.
A tömegek számára a média eltorzította a lényeget de aki vette a fáradságot és végighallgatta annak egyértelmű.
Előre megfontoltan csaltak,és az volt az indok,hogy Orbán visszakerülése a hatalomba nagyobb kárt okozna az országnak mint egy kis kegyes csalás okozta sokk.
Látod az MSZP ilyen érdekesen értelmezi a demokráciát.
És végül: Engem sem a vizit díj,kórházi napidíj,gázár,gyógyszer ár, tandíj, adó emelés, járulék emelés ,stb, nem érint ki tudjuk fizetni.
Csak én továbbnézek és látom hogy ez mekkora csapás a társadalom alsó rétegére,és ők nem tudják elmondani a véleményüket itt a fórumon mert sem internet sem számítógép!
Erröl ennyit.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 14:16
Előzmény: #2106  Törölt felhasználó
#2118
LET

"Itt a hazugságon van a hangsúly.

Ma 300, holnap 3000 Ft. nem ezen van a hangsúly, hanem azon, hogy ezt milyen stílusban utasította vissza!
Hazudott, már le is bukott vele az MSZP, az SZDSZ, gyurcsány és mindegyik.

És nem is a 300 Ft-os vizitdíj a legnagyobb baj, hanem az, hogy arra szükség van és hogy azt reformnak hazudják!!!

Lehet, hogy neked tetszik, hogy a mai napig hazudoznak, lehet, hogy te így is átlátsz a szitán, és csak örülsz annak, hogy a mai napig fennálló hazudozásuk még mindig 10% feletti népszerűséget jelent számunkra, ahonnan könnyen lehet majd hazugsággal nyarni a következő választásokon."

A válasz, amit írtál, pampa felé intézett kérdésemre érkezett. Ergo: pampától vártam volna választ is.

Viszont: nagyon szívesen megkérdezem tőled: Te Gyurcsányra szavaztál?
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 13:42
Előzmény: #2113  csuloktata
#2117
igazság van ebben, csak miért nem adták oda a pénzt AZ EGÉSZSÉGÜGYI ÉS A NYUGDÍJBIZTOSÍTÁSI ÖNKORMÁNYZATOKNAK???????????

MIÉRT KELLETT VISSZAÁLLAMOSÍTANI?

MIÉRT AKARJA A GLOBALIZÁLT VILÁG ÉS HAZAI KISZOLGÁLÓI, hogy Indiában (PL:) szülessenek meg azok a gyerekek és nem Magyarországon? Talán, mert az indiai GYERMEK-MUNKAERŐ OLCSÓ????????????

KELLEMES ÜNNEPEKET!
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 13:03
#2116
T.LET! Azt még megértem, hogy írni tudsz, de hogy olvasni nem, az nekem magas! Veled vitatkozni olyannyira értelmetlen, mint vak embernek elmagyarázni Van Gogh festményeinek színorgiáját!
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 12:14
Előzmény: #2111  tokos.
#2115
"az adókulcsok változatlanok voltak, csak a kedvezmények csökkentek minduntalan,"

És ugye ezt 1998-1999. adóév vonatkozásában tette, ami aztán a valótlanság csúcsa!!!
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 12:12
Előzmény: #2110  csuloktata
#2114
Igazad van!

Csak kola47 agya egy kicsit visszafelé forog.
Szerinte az Orbán kormány 1998-ban 1998-as adósávokat határoz meg...
Korábban pedig a bankok kamatmegállapítását tette "visszamenőlegessé" (inflációt tervez a kormány, kamatot a bankok, majd nem adják oda a különbözetet - leegyszerűsítve, amit írt... Piacról szó sem esik ebben a körben nála.)

Legalább már tudja, hogy jogállamban nem lehet visszamanőlegesen törvényt alkotni, csak akkor, ha az kedvezőbb az érintettek mindegyikének, de azt meg minek...
csuloktata 2007. 04. 05. 12:07
Előzmény: #2110  csuloktata
#2113
"Terápiára szorul az egészségügy
Döntően azért, mert az egészségügyi szolgáltatásunk nem felel meg az igényeinknek. Hozzájuthatunk az Európában megszokott drága kezelésekhez (gyógyszer, CT, MR, műtétek), de az ellátás színvonala mégis egyenetlen. A gyógyítás körülmé­nyei pedig kimondottan rosszak. Tulajdonképpen az egészség­ügy és a beteg viszonya tűnik korszerűtlennek. Ennek az az oka, hogy az állami egészségügyben az állam felelt az egészségért. Így a magyarok többsége egyszerűen leszokott arról, hogy fele­lősséget vállaljon önmagáért, saját egészségéért.

Ma viszont egyre több az egészségtudatos ember, és egyre nehezebb megfelelni jogos igényeiknek. A jelenlegi rendszer­ben egyébként a sokat kifogásolt szolgáltatást sem tudjuk fenntartani. Az ok egyszerű: Európa, és benne Magyarország is öregszik. Nem élünk olyan sokáig, mint lehetne, de mi is egyre tovább élünk: a magyarok várható élettartama 3-4 évvel nőtt az elmúlt évtizedben. A következő húsz évben jelentősen megnő a 80-85 év felettiek száma. Angol demográfusok szerint legalább kétharmaddal. Mindez nagyon jó, de készülni kell arra, hogy az idős emberek ellátása négyszer-ötször annyiba kerül, mint a fiatalabb korosztályoké.

Ugyanaz a problémánk, mint a legtöbb civilizált országnak. A születések száma folyamatosan csökken, és emellett a fejlődő orvostudomány egyre drágább. Vagyis a következő évtizedek­ben egyre kevesebb munkában álló fogja fizetni egyre több idős ember gyógyítását. A költségek évről évre növekednek, hiszen a hozzáférhető gyógyszerek, műszerek és segédeszközök is egyre jobbak, és egyre drágábbak. Számos tudós, gyógyszer­kutató hiszi, hogy 10 éven belül a ma gyógyíthatatlannak tűnő betegségek egyharmadára lesz már gyógyszer. Ez szintén jó hír, de sokba fog kerülni."

Ezt melyik média szakember rakta össze?
Ezt a lozung gyűjteményt

Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 12:06
Előzmény: #2108  Törölt felhasználó
#2112
Te valóban nem vagy otthon ezekben az ügyekben...

Attól, hogy 1998-ban volt kormányváltás, attól még az 1998. évi adótörvényeket az 1997-ben hatalmon levő MSZP-SZDSZ kormány hozta.
6, azaz hat kulccsal.

Kormányváltás után (1998) az 1999. évi adósávok maghatározás már a Fidesz "műve", a maga három sávjával, emelt összegeivel.

Ha ez valóban nem volt tiszta, akkor mindent értek, ha tiszta volt, és csak szórakozol velem, akkor...

Ha valamit nem tudsz értelmezni, akkor előbb magadban keress hibát!
(És ha lesz kérdésed, akkor közeledhetnek az álláspontok, de így nem érdemes foglalkozni veled!)

"Nos, akkor a 6 sávos adókulcs élt, amit a palament az év végi adótörvényekben 3 kulcsosra változtatott. Mi ezen az érthetetlen?"
- Az, hogy ha 1999-től van három kulcs, miért írod tényként, hogy 1998-tól van három kulcs!!! (Mert én váalszolok a kérdésedre, csak te nem az enyéimre!!!)
tokos. 2007. 04. 05. 12:05
Előzmény: #2090  Törölt felhasználó
#2111
Kedves kola,

Azt állítottad, hogy:

"az adókulcsok változatlanok voltak, csak a kedvezmények csökkentek minduntalan,"

"Egyet biztosan tudok: abban a ciklusban a virtuális borítékban minden januárban 5-8 ezer Ft-tal kevesebb volt,mint decemberben."

Egyébként azért érdekes a dolog, mert az a jövedelem, amit megadtál, felette van a nyugdíjfizetés felső határának, amit itt :

link

találsz legalul.

Vagyis tényleg nem csoda, ha dec-jan viszonylatban csökkent a jövedelmed, de ennek semmi köze nem volt ahhoz, amit írsz, hanem éppen ahhoz volt köze, amit korábban pedzegettem már, átlépted a nyugdíjjárulék fizetés felső határát.

És miért nem volt semmi köze a kedvezményekhez? Azért, mert mint írtam az alkalmazotti kedvezményed évi 50400 Ft volt, a sávok módosulásából származó nyereséged meg 84260 Ft, (az előző évi rendszerrel összehasonlítva) vagyis nem csökkenhetett a fizetésed, még akkor sem, ha a 82500 Ft önkéntes nyugdíjbefizetésed 30%-át írhattad jóvá 50 helyett (ez 16.5 eFt ).

A jogszabály egyébként biztosan nem korlátozta ezeket az önkéntes nyugdíjpénztári befizetéseket befizetéseket 15 eFt-ban, akkor főképp nem, most is csak a minimálbér felében, vagyis nem volt akadálya, hogy több menjen oda a munkáltatótól.

A negyedik pontban van igazságod, ezzel nem vitatkoznék. És az, hogy nem tetszik egy párt, nem jelenti azt, hogy valótlant kell állítani

Részemről befejeztem.
csuloktata 2007. 04. 05. 12:03
Előzmény: #2109  Törölt felhasználó
#2110
Az 1998 évi adótörvényt a Horn kormány, az 1999 évit az Orbán kormány terjesztette az ogy elé. Vagy nem?
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:56
Előzmény: #2105  Törölt felhasználó
#2109
A Terápia2007-en láthatóan inkább kérdések és a bevezetett megszorítások tájékoztatói vannak és nem a refom lényege, eredménye.

Mindenesetre jó látni, hogy ez minden, mert ezek szerint nincs, nem lesz, nem lehet újabb változás. Kész, itt a vége!

És megoldott minden gondot az eü.-ben.

Szerinted is a mű, az eü. reform bevégeztetett?
Eredményesen?
Minden célt elértek?
Remek!!!
Nem lesz több hír, vége. Megnyugodhatnak a kedélyek.
Többiztosító még sem lesz...? Miért???
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:55
#2108
LET! Én leírtam a konkrétumokat, te pedig a saját kérdéseidre adsz választ! Ugye 1998-ban volt kormányváltás? Nos, akkor a 6 sávos adókulcs élt, amit a palament az év végi adótörvényekben 3 kulcsosra változtatott. Mi ezen az érthetetlen? A többi észrevételed pedig közgazdaságilag értelmezhetetlen! Talán nem kellene csípőből tüzelve más tudását- amiről egyébként semmit se tudsz- leszólni!
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:46
#2107
Csak nekem új, másnak ne legyen az!

link
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:44
Előzmény: #2102  Törölt felhasználó
#2106
Itt a hazugságon van a hangsúly.

Ma 300, holnap 3000 Ft. nem ezen van a hangsúly, hanem azon, hogy ezt milyen stílusban utasította vissza!
Hazudott, már le is bukott vele az MSZP, az SZDSZ, gyurcsány és mindegyik.

És nem is a 300 Ft-os vizitdíj a legnagyobb baj, hanem az, hogy arra szükség van és hogy azt reformnak hazudják!!!

Lehet, hogy neked tetszik, hogy a mai napig hazudoznak, lehet, hogy te így is átlátsz a szitán, és csak örülsz annak, hogy a mai napig fennálló hazudozásuk még mindig 10% feletti népszerűséget jelent számunkra, ahonnan könnyen lehet majd hazugsággal nyarni a következő választásokon.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:38
Előzmény: #2104  csuloktata
#2105
tata

1. Ez nem az a topic.
2. Nem tudok mit fikázni, mert nincs mit.
3. Már ezerszer leírtam, ha van időd keres elő a megfelelő topicban vagy olvasd el a megfelelő szájton.

link
csuloktata 2007. 04. 05. 11:34
Előzmény: #2103  csuloktata
#2104
Ha nem világoítasz fel, akkor lehet, hogy egyszerű tuadatlanságból beszélünk itt zöldségeket.
csuloktata 2007. 04. 05. 11:27
Előzmény: #2102  Törölt felhasználó
#2103
Conqu!

Leírnád az egészségügyi reformotok lényegét, ne mindig az ellenzéket kérdezgesd, aztán fikázd.
Ha annyira jó, és támogatod, akkor foglald már össze.

Miért?
Mit?
Hogyan?

kösz
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:23
Előzmény: #2100  pampa
#2102
Nos, hülyének tetsző kérdéseimet nem véletlenül tettem fel, gondolhatod.

Ezt írtad, immár sokadszorra:

"De a Gyurcsány kormány ..........az én szavazatomat is kicsalta és arra hivatkozik nap mint nap ,hogy ők a választók szavazatai alapján a nyertesek.
Én azért szavaztam rá mert azt igérte hogy nem lesz vizit díj!
Most engem becsapott? "

Nos engedd meg, hogy kicsit mosolyogjak azon, mely szerint te a vizitdíj be nem vezetése miatt szavaztál a szocikra (ezt ugye Orbán sem helyezte kilátásba), majd pedig a gigászi 300 Ft-os vizitdíj bevezetése miatt ábrándultál ki belőlük. Bizonyára nagyon beteg ember vagy, akinek naponta szükséges az orvosánál vizitálni és ez elviszi minden, a tőzsdén befektetett tőkédet.

Hát így érthető! Részvétem!
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 11:17
Előzmény: #2098  Törölt felhasználó
#2101
Lári-flári - kola47!

Talán nem kellene tényként beállítanod, hogy 1998-ban lett 3 sávosá az SZJA!!!
link
Vagy, ha kiderül, hogy elírtad(?), akkor helyesbíts és ne állj ki mellette, nem vagy te gyurcsány!

Egyébként van olyan pont, ahol cáfolni tudsz, vagy csak "köpködsz"?

Nem baj, bírja a monitor, csak a képcső el ne durranjon!

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek