Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2007. 04. 04. 16:28
Előzmény: #2070  Törölt felhasználó
#2080
"Az év eleji nettó bért változatlan adókulcs és bérbesorolás mellett csak a kedvezményszűkítés befolyásolta. "

Egyébként ez sem igaz. Ekkora (7-8 ezer Ft)kedvezménycsökkenés nem volt, legalábbis azokban a kedvezményekben, amiket azonnal érvényesíthettél. A legtöbb utólag volt visszaigényelhető, de ez nem befolyásolta a dec-jan fizetésed változását.

Az alkalmazotti kedvezmény 4 eFt volt, 98-ban, ezt veszíthetted el jövedelemtől függően, de ennek nagyrészét ellensúlyozta a sávváltozás.

Egyébként, ha már a kedvezmények szűkítésénél tartunk, érdekes, ha egy szoci szavazó ezzel éppen az Orbán kormány kritizálja, figyelembe véve az elmúlt öt év ügyködését.
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 16:24
Előzmény: #2076  Törölt felhasználó
#2079
Valóban, ha megnézed az 1998-ast is, láthatod majd a változást az szja-ban!

Valóban nem független a kereskedelmi banki betét a jegybanki alapkamattól. Vank mikor annál alacsonyabb, van mikor annál magasabb, attól függ, hogyan tudja kihelyezni a betéteket.
Ha nincs jó hitel, akkor jegybanki betétben tartja, annál alacsonyabb hozammal, ha van jó folyósítási lehetőség, akkor akár többet is ad, mint a jegybanki alapkamat. És ez utóbbi a normális, hiszen miért is nem veszel állampapírt, ha annak a hozama magasabb, mint a betété. Kultúra, befektetői szokás-kultúra kérése "csupán". És mégis van még bank, amelyik jegybanki forrás alatt kamatoztat...

Nem arra szerettem volna rákérdezni, hogy mikor van a béremelésed, ha van, hanem arra, hogy nehogy olyan bért vess össze januárival, ami már bizonyos járulékokat nem tartalmaz.

Változatlanul az érdekelne, hogy milyne kedvezmények változtak az elmúlt években, mert erről nincs hiteles forrásom és valóban érdemben befolyásolhatja az a nettó bért.
De ne 1999-től, hanem 1998-tól nézd... És ha lehet 2007-ig!!!

Szóval. Mi is volt a sávhatár 1998-ban??? Mert ez a lényeg most!!! Volt változás 1999-ben???
tokos. 2007. 04. 04. 16:17
Előzmény: #2061  Törölt felhasználó
#2078
"Átlagban jobban, nem is kicsivel. "

Mondjuk én ebben sem értek teljesen egyet, nem olyan sok az. Persze kérdés, mi a sok, meg mi a nem pici.
tokos. 2007. 04. 04. 16:12
Előzmény: #2076  Törölt felhasználó
#2077
Szegénykém, kapd már elő a 98-ast is, történt-e valami változás ahhoz képest?

Ha már az Apeh honlapjának nem hiszel.
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 16:11
#2076
Hirtelen előkaptam két év adóbevallási útmutatóját: 1999.év:0 -400000ft: 20%,400001-1000000:30%, 1000001-:40% 2001.év:0-480000-ig:20%,480001-1050000-ig 30%, 1050000 felett:40% Nekem úgy tűnik, hogy az adósávok változatlanok,a sávhatáro módosultak kissé az infláció miatt! LET: a MNB határoz meg egy jegybanki alapkamatot, amitől nem független a kereskedelmi bank betéti kamata.A hitelkamatról nem szóltam, az egészen más tészta, nem tudom, miért kevered bele.Nem tudom, Te hol éltél eddig, de tudod a bér az egy olyan dolog, hogy legtöbb helyen a januári,no meg a februári, márciusi , áprilisi még az előző évi, közben meg vannak bértárgyalások ...Nem kellene ennyire elfogultnak lenni saját véleményedben!
tokos. 2007. 04. 04. 16:05
Előzmény: #2070  Törölt felhasználó
#2075
Hát írd be. Csodálkoznék, ha valami is igazolna téged.

Egyébként az APEH honlapján megtalálható:

link

A másik két adókedvezményedről nem tudok nyilatkozni, nekem abban az időben egyik sem volt. Van bennem némi félelem, hogy azokra is legalább olyan pontosan emlékszel, mint az adókulcsokra...
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 16:03
Előzmény: #2070  Törölt felhasználó
#2074
Inkább a kedvezmény elemeket ecseteld 1998 óta.

Az adókulcsok itt is megtalálhatóak:
link

Szóval azt gondolod, hogy az MNB nem a piac alapján határozza meg az alapkamatot, hanem a kormányzati tervek alapján, illetve, hogy a kereskedelmi bankok sem a piac alapján határozzák meg a kamatot, hanem a egyedül jegybanki alapkamathoz viszonyítanak.

Jegybanki alapkamat (ami magasabb volt az érintett időszakban is, mint az infláció):
link

Inflációs adatok:
link

(Ilyen, hogy az inflációs ráta elérje a jegybanki alapkamatot nem a Fidesz-érában volt jellemző...)

Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 15:50
Előzmény: #2063  Törölt felhasználó
#2073
A felső sáv csökkentése valóban a kisebbik tétel volt. A nagyobbik az alsó sáv összeghatárának emelése.

Ezen kívül a járulékokat is csökkentették. Ami ugyan csak közvetve lehet jó a munkavállalónak, de akkor is az adópolitika része.

És a tömjénezésről annyit, hogy 2005-ig megmaradt a három sáv, csak a összeghatárok változtak.

Egyébként mostanában már minden januárban egyre több van a borítékben, mint előző év decemberében?
Decemberben meg annyi volt, mint ugyanazonév januárjában?
A januárok összehasonlítása is ilyen eredménnyel járna?

Melyik év is volt az, amikor a kormány 12%-ot jelezett és az infláció 14,5% lett?

"a bank hivatkozott arra,hogy csökkenti a betétkamatot mert a kormány pl.12% -os inflációt jelzett" - ez melyik bank volt???
És gondolom a hitelkamatot is csökkentette, Te meg kaszáltál állampapírban?!
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 15:44
Előzmény: #2071  Törölt felhasználó
#2072
fretek
lehet, hogy konzervatív vagyok akkor a családommal, de mégsem érezzük annak..., a lényeg, hogy megélünk...
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 15:41
Előzmény: #2062  Törölt felhasználó
#2071
nyertes,

szerintem nem konzervatívan a dzsentri fiúk terveztek. szerintem a Te családod igenis így (konzervatívan) tervez, helyesen.
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 15:35
#2070
Tokos! Még mindig nem értjük egymást! Az év eleji nettó bért változatlan adókulcs és bérbesorolás mellett csak a kedvezményszűkítés befolyásolta. AZ MNB által meghirdetett aktuális kamatot a kereskedelmi bankok kisebb eltérésekkel követik! Nekem megvannak az emlegetett időszak adóbevallásai, ha gondolod előveszem neked és évről-évre beírom az adókulcsokat, ami engem igazol!
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 15:34
Előzmény: #2064  Törölt felhasználó
#2069
Ha nem az elinflál (felültervez) az alultervez ellenpárja, akkor bocs!

Ez miért is kettős mérce?
Ha mindekettő ugyanazt teszi, de másként itélem meg, az a kettős mérce!!! Nem???

Szerintem is alul volt tervezve, mint ahogyan az MSZP-SZDSZ felültervezett, hogy hajtsa az inflációt, hogy a megugrott kiadások értékét csökkentse.
Két intézkedés-sorozat, két eredmény. Illetve a második most eredménytelen lett, mert elszállt a költségvetés. (És általásnosságban is jobb, ha kevesebbet költ a kormány, akár alul, akár felül tervezve is legye a költségvetés!!!)

Bizony, az a 100 nap legalább évi ~600 milliárdba kerül (de inkább többe!), amire még mindig nincs meg a fedezet, így a kamataival is számolni kell... És ezt még meg is fejelték vagy ugyanennyi lépéssel is! (Talán nem véletlenül volt a 100 nap után 100 lépés a következő marketinghúzás...)
tokos. 2007. 04. 04. 15:25
Előzmény: #2063  Törölt felhasználó
#2068
Nem csak a felső adósávot csökkentették. A csökkentés nem volt nagyarányú, ez igaz, de te azt mondtad, hogy változatlanok voltak a kulcsok, ez ordas téhedés (hazugság?).

Az, hogy kevesebb volt minden januárban, mint decemberben, lehet, hogy amiatt volt, mert átlépted a nyugdíjfizetés felső határát. Ez most is így van, én kb 40-50 rugóval kapok kevesebbet januárban, mint előtte decemberben. Idén többel, mert járulékemelés is volt. Annyit hozzátennék, akkoriban az a volt a jó, hogy viszonylag könnyen át lehetett lépni ezen a sávon, de a szocik őrült módjára emelték, 2002-ben még 2.3 millió volt, idén meg 6.5 millió. Gyakorlatilag 3 szorosa... Valszeg ezért nem csökken a te fizud januárra. De ezért inkább az elvtársakat okold.

A kamatban nincs igazad, azt a piac, és a jegybanki alapkamat alakítja, nem Orbán álmai.
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 15:25
Előzmény: #2065  Törölt felhasználó
#2067
Persze, hogy előfordulhat, sose írtam az ellenkezőjét.
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 15:25
#2066
senkit nem érdekel, hogyan lesz a nagyobb járulék és adó esetében kicsi a befizetés??érdekes, vagy itt senki nem adózik???
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 15:23
Előzmény: #2052  Törölt felhasználó
#2065
Szóval akkor Watson zsömlés példáját Te is maximálisan elveted.

Ez jó, örülök, hogy nem vagy a watson-i tévtanok híve! ;)

Különösen, hogy ettől még igaz lehet, hogy DLPH egyéni inflációs értéke magasabb, mint az átlagos bérnövekedés szintje, mert akár az is előfordulhat, hogy a nettója csökkent reálértéken, míg az inflációs összetevők küzül olyanok érintették joban fogyasztásában, ami az átlagnál jobban drágult.
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 15:19
Előzmény: #2058  Törölt felhasználó
#2064
LET,
Orbánékról írod:
"Az infláció "alátervezése" leginkább a kormányzati költekezést korlátozta."
másik oldal:
"Ne csak elinfláló MSZP-SZDSZ fejjel gondolkodj!!!"
Kettő mérce? Egyik alultervez, másik elinflál:)

"És így történt, hogy a GDP arányos államadósság 2002-ig csökkent (akkor és különösen a 100 nap eredményeképpen újból nőtt!)."
Ez tökéletesen így van, ez is tény. Nem is tudok az elmúlt 10 évből nagyobb hibát mondani, mint Megyó megvalósított 100 napos programja. Még most is leginkább amiatt vagyunk szopóban...
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 15:16
#2063
Kedves tokos! Nem akarok késhegyig menő vitát veled sem, csak emlékeztetnélek: Nagyarányú adócsökkentés nem egyenlő a felső adósáv 2%-os csökkentésével és utána a rendszer változatlanságát a kiszámíthatósággal tömjénezzük. Kedvezménycsökkentés: volt még önkéntes nyugdíjpénztár kedvezménycsökkentés, és még ha jól emlékszem befektetési adókedvezmény csökkentés is.Egyet biztosan tudok: abban a ciklusban a virtuális borítékban minden januárban 5-8 ezer Ft-tal kevesebb volt,mint decemberben. A kamat és az infláció közöött pedig valós összefüggés van: a bank hivatkozott arra,hogy csökkenti a betétkamatot, mert a kormány pl.12% -os inflációt jelzett. Az infláció aztán lett 14.5%, de a bankok kamatot már nem emeltek visszamenőleg!
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 15:14
Előzmény: #2057  Törölt felhasználó
#2062
tisztelt fretek
nem igaz, hogy konzervatívan, ....mi 15 éve külön családban élünk ,mindent mi tartunk fenn semmi segítséget nem fogadunk el a családtól...jól megélünk, soha nem voltak hónap végi gondjaink, igaz teszünk is, hogy ne legyen....
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 15:14
Előzmény: #2056  tokos.
#2061
"kár lenne ebből azt a következtetést levonni, hogy mindenki jobban él."
Igen, biztos van egy csomó ember, akik szarabbul. Átlagban jobban, nem is kicsivel.
De tényleg felesleges szőrszálhasogatni.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek