Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
matgab 2007. 04. 03. 20:52
Előzmény: #1919  matgab
#1920
conqui, te melyik vagy a videón?
matgab 2007. 04. 03. 20:51
Előzmény: #1918  matgab
#1919
matgab 2007. 04. 03. 20:40
Előzmény: #1915  Törölt felhasználó
#1918
conqui!
"Mert bezárják azt az intézetet, ahol eddig laktak."

És kik ezek az alávaló gazemberek, akik kiengedik az utcára ezeket a betegeket??? :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 20:16
Előzmény: #1916  pampa
#1917
Olvasom, hogy az államadósság NAPONKÉNT öt-milliárd forinttal növekszik.
IGAZ EZ AZ ÁLLÍTÁS?
Ha ez igaz, az valami katasztrófához vezet…
A Kádár-rendszer összeomlott húsz-milliárd dollár adósságtól, és attól, hogy a gazdaság éveken keresztül nagyon lassan fejlődött a „Nyugathoz” képest.
Ezzel szemben a mostani helyzet rosszabb.
Most van hatvan(hetven)-milliárd dollár államadósság, és VISSZAFEJLŐDÜNK !!!
Az állam csökkenti a reálbéreket, miközben leépíti, visszafejleszti az állami szolgáltatásokat.
Valamit váltani kellene, ha rendszert nem, akkor kormányt.
pampa 2007. 04. 03. 19:47
Előzmény: #1915  Törölt felhasználó
#1916
conquistator

Mit igért Kunce az előző és a mostani kampányban is?
Adó csökkentést!
Az bizony nem lesz, nekem úgy tünik hogy a plakátok jogosak.
Számon kérnek,és van mit.Ő is hazudott,és hazudnak az öszödi beszéd után is,pedig azt igérték hogy már nem teszik.
A baj csak az ebben,hogy minden okozott kárt nekünk kell kifizetni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 19:34
Előzmény: #1914  Törölt felhasználó
#1915
link

Ez meg még gyengébb.
De a leggyengébb azokban a fejekben van, akik ilyeneken szórakoznak. Azért tart itt az ország, mert egyesek munka helyett nemzeti szabaságharcost vagy mi a lófaszt játszanak. Vagy csak símán gyengeelméjűt. Mert bezárják azt az intézetet, ahol eddig laktak.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 19:30
Előzmény: #1913  Törölt felhasználó
#1914
link

Baromi gyenge dolog ez a Fidesztől. De ha ettől lesznek boldogok...
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 17:35
Előzmény: #1905  saru
#1913
"Tehát mindenre lenne megoldás, ha tudnánk a vezetőink, hogy hová és hogyan akarunk eljutni !"
...> Ez igaz, mint "gyilkos-frázis" (bocs...:-))

Ne gondold, hogy cél nélkül kóvályognak a mindenkori "vezetőink"! Van céljuk és van módszer is (ha nem maguktól jön a cél, az ötlet, akkor kitűzik nekik, ill. kapják). Erre fel is esküdnek, ha kell Bécsben, Brüsszelben, Moszkvában, Washington, Tel-Aviv, Londonban, stb.
Csupán ezek a célok, ill. a Te és még pár millió magyar ember vágya, célja nem egy.
S talán, nem is egyirányba mutatnak!
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 15:13
Előzmény: #1910  watson
#1912
Valamit félreérthetsz!

Az inflációs érték nem azt jelenti, hogy minden annyival emelkedett.
Lehetnek olyan termékek, amik az inflációs adat feletti mértékben drágulnak, azaz reálértéken is többe kerülnek, mint a viszonyítási időszakban kerültek.
Azaz egységnyi jövedelem(rész)ből kevsebbet tudsz venni azokból. Vagy nagyobb súlya lesz az egyéni fogyasztói kosaradban annak...

...megsúgom!
;)
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 14:33
Előzmény: #1910  watson
#1911
1. Csak a jelenleg (2006-ban) is Parlamentbe jutott pártokat emeltem ki, ha nem tűnt volna fel - de ez lényegtelen, ha tetszik az SZDSZ 13 éve mellé odavehetjük a már "nem is létező" Torgyán-párt hatalmi közreműködését is!

2. Ha Te valóban azt vártad a módszerváltástól, hogy 17 év alatt 50%-kal nőjjön az akkori béred, akkor Te boldog lehetsz, és örülhet a módszerváltás "vívmányinak".
Én felzárkózást vártam!
Mert ez az 50% reálértéken még erre sem elég!!!
Különösen, hogy most (megszorítások néhány éve) ez a ~50% is odalesz...!

Természetsen a nominális bér közel megtizenháromszorozódott, de ez a lényegen nem változtat, olyan a helyezt, mintha az átlag bruttó bér 15.000 Ft lenne az 1989-es Ft-ból.

Az akkor még valóban jó pénz volt, emlékszem (bár 50.000 volt egy jobb színes tv, videomagnó), de akkor még sokkal több minden volt árszabályozott. (Most jöhet majd, hogy azt sírom vissza, demagógiája. De nem, nem azt sírom vissza, azt hasonlítom 2007-tel, és ez negy különbség!!!)

És még az sem kizárt, hogy ez az 50% nettóban kevesebb is!
(És van számos költség, ami akkor nem is volt, mert nem is lehetett...)
watson
watson 2007. 04. 03. 14:09
Előzmény: #1908  Törölt felhasználó
#1910
:-)))))))))))))

LET, tisztában vagy azzal amiket leírsz? :-)

Itt ecseteled hogy a reálbér 50%-al nőtt 90 óta, azaz jóval jobban élünk mint 90-ben, és utána meg panaszkodsz... nevetséges.

Egyébként megsúgom, hogy a reálbér növekedés az az infláció feletti növekedés, ezért tök mindegy hogy mennyi volt az infláció ha a felett nőtt 50%-al a béred.
A pártbéli vonzalmaid és ellenszenveid mellé vedd fel a 2x4 év Kisgazda rombolást is!
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 14:07
Előzmény: #1907  Törölt felhasználó
#1909
Valóban, elég nehezen találja a Fidesz a fonalat, pedig lassan eljutunk a "rosszabbul élünk, mint négy éve" választást-veszítő jelmondatának aktualitásáig.

Csak ne ezzel próbálkozzanak majd a következő választás során, mert akkor biztos a veszteség.
Még az SZDSZ, minden bizonnyal többnyire értelmes tagságát is elvakította a kókai siker-propaganda, hát akkor miért is várjunk éleslátást az "egyszerű" választótól?

És bárki bármit mond, éppen ez a "keresem a szót" kommunikáció az, ami ebben az eszetlen, rosszul komunikált megszorító intézkedéssorozatban sem eredményezi a Fidesz népszerűségének jelentős növekedését.

Persze nem várom, hogy konkrét tippeket adjak a lehetséges kiutakra, de ennél többet kellene mutatni a tartós sikerhez!!!
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 14:00
Előzmény: #1906  saru
#1908
Sajnos az elmúlt évek hazugságai, osztozkodásai ellenére is csak közel 50%-kal nőtt a reálbér 1990-hez viszonytva.

Míg egyes alapvető dolgok ennél jóval nagyobb mértékben. (Ezt korrigálta eddig a támogatási rendszer csökevénye, ami lassan a múlté, így a 2007-2010-es szinten lehet, hogy a vásárlóértéken nézve a reálbérnövekedés alig lesz 25-35%-os.)

Ugyanaígy a GDP is csak ~24%-kal tudott nőni 1989-hez vizsonyítottan.

Így elmondhatjuk, hogy hiába a módszerváltás, hiába volt a 4 év MDF vezette hatalom, hiába volt a 4 év Fidesz vezette hatalom, hiába volt a 9 év MSZP vezette hatalom és hiába volt a 13 év SZDSZ hatalomban való közreműködése, nem lépett előre az ország érdemben.

És még rosszabb lenne a helyzet, ha ezt a látszat-demokráciát sem hagyta volna jóvá a Kádár-rendszer halála, illetve a megbukott kádári direkt módszer.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 13:43
#1907
Az állandó túlzásos reagálás, ami a FIDESZ kommunikációt jellemzi, gyöngyen utólérhető Pokorni kijelentésében"Nemzeti tragédia amit ez a kormány művel". Az ugye nem volt tragédia,amikor a 90-es évek elején egyszerűen eltünt 1 milló munkavállaló a rendszerből és ennyi a mai napig is hiányzik? Az a gyakorlat, amit a FIDESZ követ, a szamárral utazó apát és fiát juttatja eszembe. Előszö az apa ült szamárra, a fiú gyalogolt- megszólták az apát. Cseréltek,megszólták a fiút. Gyalogoltak, kinevették őket.A közröhej pedig akkor tört ki, amikor szegény szamár lábait ősszekötötték, s egy rúdon a vállaikon vitték. A sok lózung pedig szerintem csak abból fakad, hogy az uniós pénzeket a FIDESZ szerette volna osztani, hiszen ahol kenyeret szelnek morzsa is hullik..
saru 2007. 04. 03. 13:26
Előzmény: #1905  saru
#1906
a reálkereset évente átlagosan 0,7 %-ot nőtt
saru 2007. 04. 03. 13:22
Előzmény: #1904  matgab
#1905
Vasárnap kertészkedés közben 17 órakor belehallgattam „A mi időnk…” című műsorba a Kossuth-adón, témája az egészségügy volt.

A műsorban résztvett Bogár László közgazdász is, korábbi képviselő, aki kommentárokat fogalmazott meg és válaszolt a hallgatók kérdéseire.

Az alábbi érdekesebb gondolatok hangzottak el:

Olyan rendszerváltás zajlott le, amelyben az állampolgárok nem vettek részt, a lényeges kérdéseket nem ismerték, így nem volt és nincs is ezekben nemzeti egyetértés.

/Akkor ezt újra kell kezdeni, hiteles személyekkel, mondom én! /

Mindezt egy láthatatlan, meg nem nevezhető erő irányította, amely ma irányítja a folyamatokat, illetve az országot.

És ez hová vezetett?, oda, hogy ma diktatúra van, húsz év alatt az állampolgárok reálkeresete 0,7 %-ot nőtt, a multiké pedig 25 % körül.

Fentieket a regnáló kormányok kiszolgálták, ilyen értelemben kollaboránsok voltak, illetve azok.

Különben a gondolat nem új, mert a kérdést a szocializmusban még Nyers Rezső és Tardos Márton így vélte megközelíteni.

És fogyunk, egyre betegebbek vagyunk, a családok, mint egy társadalom alapegységei széthullottak, szinte ez a legfontosabb probléma, amelyet meg kell oldani !

A nemzeti vagyon eltünt, amelyet tisztázni kell, hogy hová és kinek és mennyiért, leltárt kell készíteni.

Hallgatói telefon: személyre szóló felelősségrevonás szükséges!

------------------------------------------------------------

Egy másik műsorban, cca 14 óra körül a Szondában pedig a következőket hallottam:

Finnország hasonlóan érte meg az orosz piac összeomlását, mint mi és komoly megszorításokat vezettek be, két dolgot kivéve nevezetesen: oktatás és K + F .

Az eredmény: ma a finnek a topon vannak.

Csak e műsoron kívül jegyzem meg, hogy a náluk is korábban a katasztrófális férfi halálozást a finn nők „lázadása” törte meg, illetve az ezt követő intézkedések.

Tehát mindenre lenne megoldás, ha tudnánk a vezetőink, hogy hová és hogyan akarunk eljutni !
matgab 2007. 04. 03. 12:35
Előzmény: #1903  Törölt felhasználó
#1904
"nem felejtem el, honnan jöttem:" gondolom itt arra gondol, ahová ma is sokan küldik az anyja pics---ba!
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 11:39
#1903
Politikus vagyok, aki egy ország jövőjét közvetlenebbül befolyásolhatom, mint más.

De ami legalább ilyen fontos: baloldali ember vagyok és nem csak azért, mert soha nem felejtem el, honnan jöttem: azért is, mert soha nem tévesztem szem elől azt sem, hova akartam, és akarok eljutni másokkal együtt.

link
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 18:33
Előzmény: #1892  Törölt felhasználó
#1902
alternatíva pl élőmunka helyett áfa-jellegű adóztatás
egyéni h családi...stb

ad 2. most zárják be azokat a gimiket és szakközepeket, amelyek szakmát adtak.....és helyette utaztatnák a diákot, és nem kapna érettségit(?) affen tudja mit akarnak.....
olvass! ha már nem vagy iskolás, a gyereked se............nézd legalább a tüntetőket (pl Lengyel Gyula szakközép) ingyenes, meddig, ha nem gyártanak a centrumban, nem tartozik hozzá iskola a szakképző c, miből gazdálkodik, a középiskolák készen vannak, nem kell lerombolni..
ad 3.) a szegény családoknál fordul a trend, ha a támogatási küszöböt lejjebb viszik, a legszegényebbek gyerekei sajnos most sem tanulnak, és "rossz helyre" születnek(?),még több pénz és seítség, nem segély kellene..
a demográfiai adatok, kétszer annyian halnak meg, mint ahányan születnek...
és ha a szüleik munkanélküliek, akkor sem áll be egyensúly a generációk finanszírozásába, csak ha a gazdagok nem adó elkerülők.........
pampa 2007. 04. 02. 16:23
Előzmény: #1900  tokos.
#1901
Szép kerek szám!

link

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek