Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2007. 04. 05. 11:01
Előzmény: #2099  Törölt felhasználó
#2100
Kicsivel kezdtem,és sok tanuló pénzel ( bukókkal),de most már fölötte vagyok.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 10:40
Előzmény: #2098  Törölt felhasználó
#2099
Mi lenne..
leraboljak eladosítjak.
Kialakítjak a romai tarsadalom mintajara.
Lesznek*
rabszolgak(kamat)
a rabszolgatartok (akik a termeloeszkozoket birtokoljak)
meg a keves szabad (aki adoval valtja meg szabadsagat)
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 10:31
#2098
LET!Ennyi összevissza hablatyot, mint amit összehodtál, bizonyos helyeken talán megtapsolnák, de se az általam mondottakhoz, se a valósághoz, no meg a zseniális pénzügyi hozzáértésednek nincs köze! ENNYI!
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 10:22
Előzmény: #2087  Törölt felhasználó
#2097
TÉNYEK?

1998-ban 6 sáv volt!
1998-ban az MSZP-SZDSZ volt kormányon!
1999-ben csökkent a 6 sáv háromra.
1999-ben csökkent a járulékteher.
1999-ben az adó- és járulékteher jelentősen csökkent (tény, hogy ennek egy része a munkadókat könnyítette, és tény, hogy ezt az összeget nem mindenki adta a dolgozóinak, de ez enm is erről szólt!). Ezt szídja is az MSZP-SZDSZ...

Tény, hogy a Fidesz a kedvezményrendszert is átdolgozta.
Előnybe kerültek a gyermekes családok.
Azaz a kedvezmények tekintetében fontos, hogy ne csak azt nézd, hogy mi volt, hanem hogy mi lett, hiszen az is érinthet, illetve azt is meg kell nézni, hogy kiktől vontak el és kiknek adtak kedvezményeket.

És talán érdemes lenne reálértéken összevetni az adóterhelést, hiszen az adórendszer jelenlegi formájánál fogva, minél nagyobb a bér, annál nagyobb az adóteher. (Egy bizonyos mértékik, akkor megint csökken az összteher!)

Érdekes, hogy azt írod valós volt az, hogy az adóteher nőtt, míg ezt megelőzően éppen azt ecseteled, hogy a kedvezényrendszer változott meg, ami Téged hátrányosan érintett. Nagy különbség!!!

Egyébként a gyurcsányi kormányok (2005-2007) alatt csökkent az adóteher, nőttek a kedvezmények, lettek új kedvezmények?
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 10:17
Előzmény: #2094  Törölt felhasználó
#2096
"Én bejártam Európát, de sem Olaszországban,se Németországban,se a spanyoloknál nem találtam egyetlen nagy üzletben se magyar bort. Miért? mert ott bemegy az üzletbe néhány száz tudatos vásárló, megnézik a magyar bort és "véletlenül" elejtik! A kereskedő többet nem rendel!"

Hatékony megoldás, de ilyet nem tennék...

Nem régen kihajítottam egy feleslegessé vált gemkapcsot a kocsim ablakán... (Egyébként, ez nem bevett szokásom, csupán egy hirtelen ötlet volt.)
Erre egy ifú utasom (környezetvédelmi mérnök) rám szólt, hogy ezt nem szabad tenni........ Elgondolkodtam..., azóta visszaviszem az irodába újbóli felhasználásra...
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 10:08
Előzmény: #2081  Törölt felhasználó
#2095
"Ezek a sávok azonban annyira eltérnek a következő 3 évitől, hogy az összehasonlításnak nincs igazán értelme, mert szinte arról kell beszélni, hogy az alma és a barack közül melyik körtébb."

Neked gőzöd sincs a pénzügyekről!!!

Akárhény sáv is van, jövedelemadóról van szó.
Azaz ha valaminek, akkor ennek öszahasonlítására van csak értelme.
(Pl. aktuális minimálbére, aktuális átlagbéren, illetve mondjuk egy nagyobb minimálbér háromszoros béren.)

És éppen ez a lényeg, hogy ha az egyes bérsávokhoz tartózó adókulcs csökkent, akkor nem lehet adóemelésről beszélni akkor sem, ha ez Neked fáj is!!!
(Ráadásul az adó- és járulékcsökkentésben nem csak az SZJA-t kell érteni, hanem a munkaadókat érintő jövedelemhez kapcsolható adókat is!!!)
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 09:37
#2094
cetas neked igazad van! Vásárolok egy élelmiszer diszkontban és mit látok? NÉMET zsemlemorzsa(itthon hegyekben áll a búza), káposzta,hagyma,?, chilei alma:,,olasz,holland paradicsom- vízízű,magyar meg egy szál se!Van olasz,német,spanyol bor-minek? Én bejártam Európát, de sem Olaszországban,se Németországban,se a spanyoloknál nem találtam egyetlen nagy üzletben se magyar bort. Miért? mert ott bemegy az üzletbe néhány száz tudatos vásárló, megnézik a magyar bort és "véletlenül" elejtik! A kereskedő többet nem rendel! Látni a rengeteg élelmiszerbotrányt, Európa szemét élelmiszer felvevői lettünk-jó még az "ezeknek"!?
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 09:15
Előzmény: #2092  saru
#2093
pampa

És nagy tételben kereskedsz? Vagyis nagyságrendileg a mila fölött?
saru 2007. 04. 05. 09:08
Előzmény: #2091  Törölt felhasználó
#2092
örülök neki, én ott vásárolok !
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 09:02
Előzmény: #2090  Törölt felhasználó
#2091
Remélem, Saru megbocsátja nekem ezt a reklámot, amelyet csupán azért követek el, mert a magyar érdekeket kívánom védeni...

"Tisztelt Olvasók, Fórumozó Barátaim!

Arra szeretnélek kérni Benneteket, hogy lehetőleg a CBA boltjaiban vásároljatok. Miért teszem ezt???
Ha minden élelmiszer kereskedés magyar tulajdonú lenne, eszembe sem jutna ilyet kérni Tőletek...

"CBA a magyar üzletlánc. ...
1992-őt írunk. Tíz magánkereskedő összefogott egymással, hogy a Közért Vállalat privatizációjában megvásárolhasson 17 élelmiszerüzletet. Az együttműködésüket siker koronázta és ezzel megszületett a CBA-élelmiszerlánc.... A CBA megalakulásától kezdve olyan beszerzési és értékesítési társulásként működik, amely 100%-ban magyar tulajdonosi körrel büszkélkedhet, mely manapság unikumnak számít."

Sosem felejtem el, néhány évvel ezelőtt, a hipermarketek dinnyeszezonban, negyvenöt forintért árulták -akciósan- a külföldről importált dinnyét... Olcsóbban adták a dinnyét, mint amennyi a beszerzési ár volt... Olyan olcsón adták a dinnyét, amennyiért egy magyar termelő csak ráfizetéssel tudná előállítani...
A méhészek Brüsszelben tüntettek a multik alacsony felvásárlási ára, és a majdnem háromszoros árat jelentő fogyasztói ár miatt... A külföldi tulajdonú kereskedelmi cégek a jó minőségű magyar mézzel javították fel az importált kínai mézet, és azt árulták a hálózatukban, viszonylag olcsón. Emiatt becsapva érzem magam, mert amikor ilyen mézet vásároltam, nem tudtam erről... Azt gondoltam, hogy olcsón kapok jó minőségű mézet...
VÁSÁROLJATOK MAGYAR ÉLELMISZERT!!!
Ne a multiknál vegyétek a kínai hagymát, a szlovák tejet, a német sonkát stb..., mert a magyar gazdák tönkremennek!
Legyetek szolidárisak honfitársaitokkal szemben!

link "
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 08:49
#2090
T.tokos!Úgy látom, nehezen fogadsz el olyan tényeket, amelyek kilógnak a gondolati Prokrusztész-ágyadból, s azokat nemes egyszerűséggel lenyesegeted! Tudod,van egy olyan szja. elszámolási mód, ahol a céged megbecsüli a várható éves jövedelmedet, s egész évben a max. adósávhoz közeli szinten adóztat, így év végén mindig 0 szaldós vagy, nincs adóhiány vagy többlet. Ilyenkor havonta elszámolja a figyelembe vehető adókedvezményeket is.Ezért történhetett meg az Orbán- kormány idején, hogy az év eleji jövedelem a részletezett kedvezmény elvonások miatt csökkent, hiszen azt tisztáztuk, hogy az adóterhelés kvázi nem változott. A 2. pontodat illetően is tévedsz.Ez is teljességgel adójogszabály változás,amely wgy korábbi adókedvezményt-a több lábon álló nyugdíjjövedelem ösztönzésére alkotottat- kétszeresen is megkurtított, mégpedig tetemesen.3. pont: Ismét tévedsz. Egyáltalán nem állítottam, hogy nőttek az adók!Azt viszont igen,hogy az adókulcsok változatlanok maradtak, de a korábbi kedvezmények csökkentése miatt-persze nem mindenkinél és egyforma súllyal csökkentek. 4. Tudatosan eltértél az alapkoncepciótól! Szerintem-és ezt tartom-egy párt részéről, aki választási igéreteinek több sarkalatos pontját kormányra kerülve bizonyítottan nem tartotta be, hasonló esetben egy másik párt legitimitását nem szerencsés a végletekig kihegyezve megkédőjelezni. Egyébként messzemenően az a véleményem, hogy soha nem leszünk sikeres ország, ha az érintett felek nem tudnak normális emberek módján leülni, észérvekkel közelíteni az aktuális és a távlati problémák feltárásához és azok megoldásában nem találnak konszenzust, amit aztán kőbe vésve meg is csinálnak! Addig az energia ostoba módon elfolyik, hasonlóan egy olyan léket kapott hajóéhoz, ahol a legénység arról vitázik, hogy milyen festékkel fessék legközelebb le a korlátot!
pampa 2007. 04. 05. 07:41
Előzmény: #2088  tokos.
#2089
conquistator

Látod itt bukik ki az amit már sokan feszegettek.
Nem látogatsz más fórumot csak a politikai jellegűeket, így ott nem találkozhatunk.
Már buxernek ez nem kérdés ő vesz és elad, mint én.
tokos. 2007. 04. 04. 22:29
Előzmény: #2087  Törölt felhasználó
#2088
Na mindössze annyit tennék jozzá, hogy:

1) Igaz, hogy volt 4200 Ft alkalmazotti kedvezményed, amit elveszítettél, de ennél többet jelentett az adókulcsok csökkenéséből származó nyereséged, a te fizetésednél biztosan.

2) A nyugdíjpénztári befizetések elveszítését kár összemosni az adókedvezmények elveszítésével - itt az abszolút értékre gondolok, nem az 50-ről 30%-ra csökenő adókedvezményre, merthogy ez nem adózási, sokkal inkább munkáltató - munkaválaló közötti ügy, valszeg a KSZ így rendelkezett, de lehet, hogy csak te tettél kevesebbet erre a tételre a saját cafetéria rendszeretekben. Ezt az Orbánra kenni elég furcsa észjárásra vall.

3) A tisztánlátás miatt érdemes lenne kiszámolnod a 99-es jövedelmedet a 98-as és a 99-es adótábla alapján is. Ebből látszana az adócsökkenés vagy az adóemelkedés mértéke.

Egyébként tényleg nem állítottad, hogy nem voltak pozitív dolgok, azt viszont igen, hogy nőttek az adók, ami, mint közösen kiderítettük nem volt igaz.

Aztán mi lett volna, ha belekalkulálsz még egy kis családi adókedvezményt 2000-től, meg egy lakásvásárlásit 2001-től.

Egyébként, ha tényleg olyan magas volt a jövedelmed, mint leírtad, és azóta emelgették is elfogadható mértékben, akkor mára észrevehetted, hogy a szoci kormányzat nem a te kormányzatod, gyakorlatilag az összes adókedvezménytől elestél. Kivéve a 100-120 eFt-nyi önkéntes pénztári befizetések kedvezményét. És az elmúlt két évben a cafetéria rendszereteket állították egy sámlira kötéllel a nyalán, a sámlit jövőre rúgják ki alóla.
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 20:18
#2087
Tisztelt tokos és LET! Bár kissé túl részletesre sikeredett a vitánk az 1998-2002 közötti évek adózásáról és a kormány jövedelemelvonó képességéről, a vitát lezárandóan a TÉNYEK! 1998-ban a korábban 6 kucsos szja 3 kulcsossá változott, ami aztán változatlan adósávokkal fennmaradt. 1998-ra a Fidesz egyszeri, nagyarányú szja csökkentést igért. Tokos kimutatása pontos 1998 vonatkozásában, azonban az adózás mértékét komplexen kell nézni, azaz a korábbi kedvezmények változásával és egyéb jövedelmet terhelő járulékterhekkel együtt érdemes vizsgálni.Nos, vegyük konkrétan az én adataimat! 2536000ft jövedelem után 1998-ban az adóterhelés 31.5% volt. 1999-ben 2853000ft után kereken 30%. Ez tényleg adóterhelés csökkenés,de nagyarányú? Ami pedig a kedvezménycsökkentések negaív kihatásait illeti:1998-ban az alkalmazotti adókedvezmény évi 50400ft volt. Ez 1999-re megszűnt. Jövedelemcsökkentő hatása havi 4200 ft. 1999-ben az önkéntes nyugdíjpénztári befizetések(ebben benne volt a vállalat általi befizetés is)82500 ft volt(50%-os adókedvezménnyel) 2000-ben ez az összeg 15000ft-ra olvadt(30% -os kedvezmény, vállalati befizetés nélkül) havi5600ft jöv.csökkenés. Ezek a tények! Azt soha sem állítottam, hogy az említett időszaknak voltak pozitív dolgai(lakásvásárlási támogatás, családi adókedvezmény stb) Mint ahogy azt sem álítottam , hogy az elmult 5 évben minden adózással összefüggő intézkedés kedvező volt mindenkire nézve. Amit viszont a vizsgált időszakról állítottam, az valós és igazolt!
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 19:54
Előzmény: #2085  Knight Tyris
#2086
pampa

Lenne egy kérdésem: Te befektetőként szoktál itt fórumozni?
Knight Tyris 2007. 04. 04. 18:36
Előzmény: #2084  pampa
#2085
Ez is Magyarorszá. :o) Ne csak mindig a politika jusson az eszünkbe.
Csak meg-megcsillanunk közbe-közbe még ilyen állapotok között is. Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy mi lenne, ha normálisan mennének itthon a dolgok.

A hanganyagot hallgassátok, az a részletes kifejtése a témának.

link

link
pampa 2007. 04. 04. 18:27
Előzmény: #2083  tokos.
#2084
Ez a kormány többet bakizik mint az előző összes!
link
tokos. 2007. 04. 04. 17:08
Előzmény: #2082  tokos.
#2083
Nehezen olvasható sajnos a space-eket kihagyta a rendszer.

A számok sorrendben.

1. Jövedelemtartomány
2. adókulcs 1998-ban
2. adókulcs 1999-ben.
tokos. 2007. 04. 04. 17:05
Előzmény: #2081  Törölt felhasználó
#2082
Akkor a gyengébbek kedvéért bepötyögök adatokat:

1998 1999
0-250e 20 20
250-300 22 20
300-400 31 20
400-500 31 30
500-700 35 30
700-1000 39 30
1000-1100 39 40
1100 felett 42 40

Íme teljes bontásban. A változtatás után az 1 MFt és az 1.1MFt közé eső jövedelem után kellett mindössze több adót fizetni 1 %-kal), az összes többi sávban 250 E Ft felett 2-11%
adókulccsökkenés volt.

"Az pedig, hogy a kedvezmények elvonása-csökkentése hogyan hatott pl. a saját jövedelmemre, azt talán mégiscsak én tudom legjobban ! "

Biztosan legalább anyira, mint a jövedelmed adósávjait.

Kérlek, tényleg mond már meg, melyik volt az a kedvezmény, aminek elveszítésével évről évre kevesebbek kerestél dec-jan viszonylatban 7-8 eFt-tal.

Csak, hogy tudjam. Tényleg, ne titkold már el! Kíváncsi lennék rá.

Azt még hozzáteszem, ha nem prezentálsz valamit, akkor aljas módon feltételezem, hogy hamukázol.
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 16:50
#2081
Valóban,1998-ban még 6 sávos volt az adókucs. Ezek a sávok azonban annyira eltérnek a következő 3 évitől, hogy az összehasonlításnak nincs igazán értelme, mert szinte arról kell beszélni, hogy az alma és a barack közül melyik körtébb.A további években pedig tényleg nem változtak a kulcsok, akkor ebben mi a nem igaz?Az pedig, hogy a kedvezmények elvonása-csökkentése hogyan hatott pl. a saját jövedelmemre, azt talán mégiscsak én tudom legjobban ! Egyébként az adókedvezmények bevezetése, állandó módosítása, a velük való játék valóban megérne egy tanulmányt, de ehhez könyv alakot kellene választani, a Fórum lehetőségei ehhez kevesek..

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek