Mi lesz az ősi gyökereiddel, történelmeddel, hagyományaiddal, sokszínű kultúráddal, egymást maró, mégis "európai" népeiddel, köztük velünk, magyarokkal?
Megtalálják-e, kivívják-e gyermekeid múltadhoz méltó helyedet, szerepedet a világban?
"ionline.pt – Portugália
A Jornal „I” költői keresztkérdést tett föl: ki irányítja valójában az Európai Uniót? Látszólag egyszerű a válasz, mert évek óta tény, hogy semmit sem tesznek Berlin megkérdezése nélkül. Az utóbbi hónapokban viszont változott a helyzet, mert megjelent a színen egy háttérszereplő, akiről kiderült, hogy valójában övé az igazi vezető szerep az EU-ban. Az Európai Központi Bankról (EKB) van szó, amelynek élére öt hónapon belül más kerül a francia Jean-Claude-Trichet helyett.
A portugál napilap szerint néhány német és francia politikustól eltérően a háttérből csendesen irányító Trichet-nek nincs szüksége gyújtó hatású beszédek tartására. A Jornal „I” úgy látja, hogy az EKB-elnök tartja magát a kétszeres volt amerikai elnök, Theodor Roosevelt (1901-1909) egyik aranyszabályához: beszélj nyugodtan, de legyen nálad furkósbot. Tudniillik kiderült az EKB-ről, hogy egyértelműen befolyásolta például a portugál bankokat, hogy kérjék az EU stabilizációs alapjának (FESF) segítségét. Ezt maga a Portugál Bankok Egyesületének (APB) elnöke, António de Sousa árulta el, mondván, hogy az EKB-tól kapott utasításokat. Nem sokkal később már cáfolta ezen állítását. De a portugál eseményekre gyakorolt befolyásán kívül még számos más példát lehetne felhozni az EKB befolyásának érvényesítésére. Tavaly néhány elemző azzal vádolta az EKB-t, hogy kisebb részletekben felvásárolta az ír adósságpapírokat, hogy rábírja a zöld sziget kormányát, kérje a mentőövet a FESF-től.
Októberben lejár Trichet mandátuma, és nem lesz könnyű megválasztani utódját, talán az olasz Mario Draghi látszik a legvalószínűbb befutónak. Az biztos, hogy nemcsak egy technokratát keresnek, aki csak az infláció leküzdésére alkalmas, hanem egy olyan személyt, aki politikailag is kész bővíteni a monetáris uniót."
alapjában véve te is az vagy- és mindenki az , hiszen aki ide hsz-t ír, vagy a saját vagy a választott énképe szerint megfogalmazott véleményét írja ide ..
nem gondolkodhatok másképpen , mert képzeld el : saját agyam van :o)
ha te ide beollózol valamit , és az alá írsz vagy nem írsz semmit , az a magad véleménye sőt... a beollózott téma is az , hiszen te választod ki a beollózottnak a témáját is .
a téma az lehet valakire/valamire pozitív vagy negatív, hiszen egy gazd.-pol.fórumon nem éppen az időjárásról szoktak diskurálni.
és mi lenne számodra a meggyőző ?
ha valamelyik pártnak a "szája" lennék ?
"Besokallt a belügyminiszter - Visszaállítanák a határellenőrzést
Az olaszországi menekülthelyzet miatt a bajor belügyminiszter visszaállítaná a határellenőrzést a német-osztrák határon.
Lampedusa szigetére folyamatosan érkeznek a menekültek, akik egy részét a szárazföldre viszik tovább, ahol megállapítják a személyazonosságukat. Gazdasági menekültek elvileg nem kaphatnak belépést, ám számos tunéziai továbbra is politikai menekültnek tartja magát.
Az olasz kormány azt fontolgatja, hogy az ellenőrzések után vízumot adna a menekülteknek, amivel három hónapig szabadon utazhatnának a schengeni térségben.
Az olasz kormány azért kényszerül erre, mert szerinte az Európai Unió nem ad elég segítséget a menekültkérdés rendezéséhez, és a dél-európai államot magára hagyja. Silvio Berlusconi Lampedusa-szigetén tett látogatásakor igen éles hangnemben bírálta az uniót: „Európa vagy egy konkrét, reális valami, vagy nem létezik. Ez esetben jobb, ha elválnak útjaink, és mindenki követi a maga félelmeit és egoizmusát." Berlusconi szerint országa nem tudja egyedül rendezni a menekültek sorsát, és más államoknak is késznek kéne mutatkozniuk a menekültek befogadására.
Német politikusok azonban másképp látják. Az alsó-szász belügyminiszter szerint Olaszország maga is meg tud birkózni huszonhárom ezer menekülttel. Még élesebben bírálta az olaszokat a szövetségi belügyminiszter: a CSU-s Hans-Peter Friedrich szerint az olaszok eljárása sérti a schengeni övezet érdekeit.
A bajor belügyminiszter, Joachim Hermann pedig egyenesen arról beszélt, hogy amennyiben Olaszország vízumot ad a menekülteknek - amellyel azok három hónapon át szabadon tartózkodhatnak az unión belül -, a bajorok újra bevezetnék a határellenőrzést Ausztria felé és az Olaszországból érkező repülőgépek vonatkozásában. Ez persze szintén sértené a schengeni elveket, amelyek szerint az unió egészén belül szabad a személyek áramlása, azaz nincsenek belső határok.
A német politikusok szerint Olaszországnak mihamarabb vissza kell toloncolnia a Tunéziából érkezett menekülteket, mert a politikai menekültstátusz csak a líbiaiak esetében képzelhető el, elvégre őket tényleg polgárháború sújtja."
Na hogy is vannak azok a közös elvek???
„Európa vagy egy konkrét, reális valami, vagy nem létezik. Ez esetben jobb, ha elválnak útjaink, és mindenki követi a maga félelmeit és egoizmusát." Berlusconi szerint
Ugyan már! Kizárt dolog, hogy az EU egyik oldala az EU valamennyi hivatalos nyelvén ne lenne azonos tartalmú!
Ilyen diszkrimináció gondolata még a legelvetemültebb eu-szkeptikusokban sem merülhet fel!
Mi lesz veled Európa?
Mi lesz az ősi gyökereiddel, történelmeddel, hagyományaiddal, sokszínű kultúráddal, egymást maró, mégis "európai" népeiddel, köztük velünk, magyarokkal?
Megtalálják-e, kivívják-e gyermekeid múltadhoz méltó helyedet, szerepedet a világban?
Múltad van, jövőd lesz-e?