Februárban meglepõen alacsony ütemben bõvült a kiskereskedelmi forgalom volumene. A 7% körüli reálkereset-bõvüléshez képest igen alacsonynak tûnik az 1,2%-os növekedés. 2017. februárban az elõzõ év azonos idõszakához képest a
"Opel Astrát nulla százalékos kezdő tőkével tessék csak tessék..." :-))
Törölt felhasználó2017. 04. 04. 14:45
#12
Nyugatra az ember szívesen megy be a boltba, mert kedvesen fogadják. Magyarországon a fizetőképes vevőnek nem program a vásárlás, hanem frusztrációforrás. Magyarországon a legtöbb boltban búvalbélelt, szemkontaktusra, mosolyra képtelen zombik dolgoznak. Ezért nem várható, hogy a reálbér-növekedés és kiskereskedelmi forgalom között erős kapcsolat legyen. Szerepet játszhatott persze a Medgyessi-Gyurcsány féle nemzeteladósítási ámokfutás is, ami brutális áldozatok árán, de megtanította az embereket arra, ne költsék el az összes pénzüket, hanem tartalékoljanak, és pláne ne adósodjanak el csak azért, mert lehet.
A másik, hogy az áremelkedés nagy szerepet játszik a forgalom bővülésben.
Az áremelkedés miatt ugyan olyan vásárlásnál többet fizet az ember, máris megvan a forgalomnövekedés.
Az a lényeg, hogy a bérnövekedés nem akkora, mint amit kommunikálnak.
Ki kell fehéríteni a béreket. Az a szomorú, hogy nem mindenki tudja kigazdálkodni, de olyan is van, hogy a vállalkozó évente vesz új autót, több ingatlanja van stb. és mégis feketén fizeti a dolgozókat.
Akiknek ez nagyon káros a nyugdíj és táppénz miatt.
A rendes adózókról nem is beszélve.
link
a lényeg az ezzel járó többlet adók és járulékok felett dörzsölhetik a tenyerüket a volt haverjuk által '..büd@s bün@z@ banda..' -ként jellemzettek...(?) "a zemberek pedig járjanak jól..ott a járda" szvsz
Az állam torzítja el a teljes gazdaságot. Rátelepszik egész iparágakra, kegyelmi állapotban tart másokat. Nem a jobb vállalkozó érvényesül, hanem a haver (persze a két csoportnak lehet metszete is), stb.
Majd amikor a SZÉP kártyát kivonják, akkor meg majd a vendéglátás-túriznmus fog összeomlani. A cafeteria teljesen eltorzította az összes iparágat. Olyan, mint egy kényszerköltés.
Meglepõen keveset költenek a magyarok
Ugrás a cikkhez