Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 23:57
Előzmény: #29838  Zsirosbeodon
#29840
jólvan. Minuszokat is nyomjatok azt még hiányolom.
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 23:54
Törölt hozzászólás
#29839
Zsirosbeodon 2017. 07. 11. 23:50
Előzmény: #29827  Törölt felhasználó
#29838
Olvasd el magad még egyszer, mi ez, ha nem személyeskedés?? És még azt állítod, hogy nem bántasz senkit :))))
adooptimalizalo 2017. 07. 11. 23:47
Előzmény: #29819  Lastdeposit
#29837
Ismerem a sztoridat, mert figyelem 3 hónapja a fórumot nap, mint nap és te velem ellentétben sokat írsz. :)Én lehet, hogy 3 hónapig most megint nem írok. Opimuson kívül is van egy pár kapcsolódási pont közöttünk."Amíg élek én...Jó szerencsét! A folyónál találkozunk..."Ebből részenként szerintem rájössz, hogy mikre gondolok...Feléd annyi észrevételem lenne külső szemlélőként, hogy vigyázz egy ilyen nyilvános fórummal, mert engem is megérintett némely írásod, amik családodról, életedről szóltak, de ahol ennyi pénz forog ott ugye nem csak jóakarók vannak, vigyázz hogy milyen szinten engedsz betekintést privát életedbe. A harmadik kapcsolódási pontunk hasonló természetű a tőzsdéhez és ha tényleg komolyan forogtál azokban a körökben, akkor szerintem te magad is tudod, hogy senkiben sem szabad megbízni, ahol a "pénz az úr"...
evazeller
evazeller 2017. 07. 11. 23:44
Előzmény: #29830  Törölt felhasználó
#29836
te is tapsikoltál magadnak fulton, amikor 6200-ra vártad az otp-t és 7600 alatt nem kaptál? szégyentelen már, ami irigyek itt gyűlnek ..... bejön a konzumba sipákolni, egy fillért nem rakott bele, de osztja az észt ...
evazeller
evazeller 2017. 07. 11. 23:42
Előzmény: #29830  Törölt felhasználó
#29835
bizony, tapsikolok is magamnak, jó papírba vettem, jó helyen vagyok adtam az összes 2150-es vételt és vettem 2520-2550 közt vissza és bizony, ez a pörgetés nagyon megéri megérte eddig, és remélem, megéri ezután is sajnálom, aki nem él vele, már hetek óta írom a pörgetés lényegét mondjuk kell hozzá néhány milla ja, és a földre rántanál? nem kell, ott vagyok 20 éve tőzsdézek
pantya70 2017. 07. 11. 23:41
Törölt hozzászólás
#29834
pantya70 2017. 07. 11. 23:38
Törölt hozzászólás
#29833
pantya70 2017. 07. 11. 23:38
Törölt hozzászólás
#29832
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 23:35
Törölt hozzászólás
#29831
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 23:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#29830
Apropó, én azért nem bántom az ilyen (arcal) embereket akinél ezt tapasztalom, mert az élet mindenkit visszaránt előbb utóbb a földre, volt már sok embernek nagy arca. Szóval tapsikoljon csak magának mindenki.
pantya70 2017. 07. 11. 23:31
Törölt hozzászólás
#29829
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 23:29
Törölt hozzászólás
#29828
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 23:29
Előzmény: #29825  evazeller
#29827
:D - szinte éreztem - hát taps.Elég rigolyás nő lehetsz ..azt kell mondjam. (ne sértődj meg) sok mindent félrte értel, támadásnak veszel, szeretsz kérkedni, gunyosan mosolyogva másik szeméba mondani bibibi nekem ennyi van bbabaab stb gondolván aki ezzel foglalkozik "hagy egye a srága irigység". Pszichés háttér ugye,,
hali
hali 2017. 07. 11. 23:28
Előzmény: #29825  evazeller
#29826
Grat.nincsen jobb ennél jelenleg.(csak neked elárulva ma nutexel éppen ennyit kerestem;))-igaz 90k -val)
evazeller
evazeller 2017. 07. 11. 23:25
Előzmény: #29823  evazeller
#29825
de, inkább beírom , nehogy a lebeszélők őrjöngése győzzön tegnapról mára pörgetve 1,2 millió nyereség, 3500 darab mozgatásával és bekaphatja, aki tud ennél jobbat most:)
pantya70 2017. 07. 11. 23:23
Törölt hozzászólás
#29824
evazeller
evazeller 2017. 07. 11. 23:18
Előzmény: #29818  Törölt felhasználó
#29823
már nem tippelek megyek a papírral adom, veszem és mindig van nem írom be, ma mennyit kerestem, mert szétszednek a "vadak" :)
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 23:18
Előzmény: #29821  Törölt felhasználó
#29822
*Én nem támadlak, ez akart lenni - szóval nyugodj meg.
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 23:17
Előzmény: #29814  evazeller
#29821
Ez elég lekezelősen hatott Éva. /Csak azért mert fele vagyok korban mint Te.../ Én támadlak, leírtam a véleményem az egészről. Én ezt gondolom. Te meg azt. EZen kár vitáznunk. - Neked van belőle ha jól olvastam x millád, örülj neki ennyi a történet. ---- Gratulálok az OTP-hez akkor. Apró megjegyzés ha már kérkedsz az oti-val, Én a teljes pénzem 85% val megvettem 7950 átlaggal (kalkulált broki dijjal érték) mikor esett, visza lehet keresni , nem mintha érdekelne hogy ki hiszi el vagy ki nem. /Újabban már nem is írom be hol veszek.... / Mint már annyiszor elmondtam, hangsúlyoztam, az hogy beírok lehetőségeket korántsem egyenlő azzal hogy AZ lesz, vagy azzal hogy A szerint cselekeszem másnap! vagy akár másnap nem e dől meg bennem. Te is nagyon jól tudod hogy változnak a helyzetek a gondolatok napról napra gyertyáról gyertyára. Én egyet "éreztem" magamban, hogy 9k fölülről le kell jönni 7700-7800 sávba mielőtt egy nagyobb hullám lesz (amit érdemes megjátszani, miután 9k ról lejött is csak pár kötésem volt benne a rövid kontra hullámokra mikor beverték). Szóval más szisztema szerint vásárolok más időtáv amit csak Én tudok, és nem levonható a beírásokból, nem győznék korigálni rajtuk) Mellesleg nem szép "dobálózni" azzal amit az ember beír (egyszer) és végül mégsem úgy alakul. ---a miért vagyok itt?: pörög a topik, benéztem, hozzászóltam, és egy hozzám tartozónak (nagy unszolásra végül) de vettem opit. konzummal is rágja a fejem, de azt nem vettem Neki.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek