Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 18:30

Klímaváltozás  

A brit kormány lecsap a palagáz-kitermelés környezeti hatásai miatt aggódó önkormányzatokra



A brit kormány bejelentette, hogy ezentúl közvetlenül adja ki az engedélyt palagáz kitermelésére, annak érdekében, hogy megkerülje a gyakran túl lassú és vonakodó helyi hatóságokat.



A kormány ezen kívül lecsap a palagáz-kitermelést akadályozó önkormányzatokra is. Különösképpen azokat az önkormányzatokat szeretnék azonosítani, akik túllépik a kitermelési engedélykérelem elbírálására adott 16 hetes törvényi határidőt. A kormány szintén hozzáférhet majd az engedélyezési dokumentumokhoz azokban az esetekben, amikor a kitermelésre vonatkozó engedélyt elutasították, de a döntést kifogásolta a vállalat, ami engedélyt kért a fúrásokra.



A konzervatív kormányfő, David Cameron kabinetje lelkes támogatója a palagázhoz kapcsolódó fejlesztéseknek, mivel úgy vélik, hogy az olcsó és nagy mennyiségben rendelkezésre álló energiaforrásra alapozva a gazdaság is bővülhet. De az ambícióik ütköznek a palagáz kitermelés környezeti hatásai miatt aggódó önkormányzatokkal, akik eddig felelősek voltak az engedélyek kiadásáért. (Le Figaro)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Macika_
_Macika_ 2019. 12. 16. 16:21
#1400
Még nem késő: ha az emberiség képes valóban lényegi lépésekre a világgazdaság és a társadalom megváltoztatásában, akkor a mai fiatalok még úgy mehetnek nyugdíjba, hogy élhető Földet hagynak gyermekeikre. 
.
Ehhez azonban alapvető átalakításokra lenne szükség – állapítja meg a Science-ben megjelent, eddigi legteljesebb és legkomplexebb értékelés a földi élet jövőjéről.A világ vezető tudományos lapjában megjelent tanulmány egyik szerzője magyar: Molnár Zsolt az Ökológiai Kutatóközpont tudományos tanácsadója, a Hagyományos ökológiai tudás kutatócsoport vezetője. A kommentátorok szerint a következő években ez lesz a hivatkozási alap az emberiség jövőjéről szóló tárgyalásokon és konferenciákon. Az értékelés fő üzenete, hogy a helyzet ugyan még menthető, de elszigetelt intézkedésekkel nem fogunk célt érni, komplex és gyökeres változásra van szükség.
.
A globalizációval az emberi természetpusztítás hatása is globálissá vált, a távkapcsolatoknak ezekről a globális hatásairól azonban ez az első átfogó jelentés – idáig a különböző tudományterületek nagyrészt párhuzamosan gyűjtötték az ezt tükröző tudományos tényeket. 
.
Ez a mostani, Föld-léptékű integrált nemzetközi értékelés a korábbiaknál részletesebb képet ad a természet és ember kölcsönös egymásra utaltságáról és a már zajló, illetve a küszöbön álló globális válság mértékéről és mélységéről.
.
A HETVENES ÉVEK ÓTA AZ EMBERISÉG FÖLDI ÉLETRE GYAKOROLT HATÁSA MEREDEKEN NŐTT.
.
https://index.hu/techtud/2019/12/16/az_emberi_termeszetpusztitas_megallitasa/
SeldonKuper 2019. 12. 13. 12:09
Előzmény: #1397  Csalfapufi
#1399
Már most jobban állunk (Magyarország), mint amit megkövetelne a még nem ratifikált elvárás!
Csalfapufi 2019. 12. 10. 17:43
Előzmény: #1394  _Macika_
#1397
Mert jó kis gumicsont a számukra... sok-sok másról elterelik így a figyelmet, olyasmikről, amivel foglalkozniuk kellene. Ja és persze Magyarországon élünk - ha ki is hirdetnék a klímavészhelyzetet, ugyan mi történne itt - nagyjából semmi. 
Csalfapufi 2019. 12. 10. 17:38
Előzmény: #1394  _Macika_
#1396
Mert jó kis gumicsont a számukra... sok-sok másról elterelik így a figyelmet, olyasmikről, amivel foglalkozniuk kellene. Ja és persze Magyarországon élünk - ha ki is hirdetnék a klímavészhelyzetet, ugyan mi történne itt - nagyjából semmi. 
dedy 2019. 12. 07. 21:34
Előzmény: #1384  _Macika_
#1393
Sajnos  egyetlen dolog állandó  a világegyetemben: a változás.
szieszta 2019. 12. 07. 21:19
Előzmény: #1391  szieszta
#1392

Bármit ki lehet emelni, csak attól függ, ki melyik oldalon áll.
Szerintem a műtrágyából nem lehet annyit használni, hogy nagyobb mennyiség eljusson a tengerbe. Ha belegondolok, hogy a 16 köbös medencém vizét 25 kg homok szűri tisztára, a talajvíz feletti talajréteg sokkal hatásosabb.
Múltkor olvastam, hogy nálunk a töredéke műtrágyát használják, mint  a fejlett nyugaton, azok tudnak gazdálkodni. Ott kellene keresni a felelősöket.
szieszta 2019. 12. 07. 21:12
Előzmény: #1389  _Macika_
#1391

Az utolsó mondathoz lenne hozzáfűzni valóm.
"Az intenzív földművelés is jelentős szerepet játszik: a műtrágya-többletet a víz kimossa a földből, a folyókba és a tengerekbe kerül, ami algavirágzáshoz vezet. Az algák lebomlása szintén oxigénhiányt okoz."
-azt elfelejtik hozzátenni, hogy az "algavirágzás" viszont CO2-t köt le, nem is keveset.
Az algák vagy moszatok különböző, fotoszintézisre képes, nagy vonalakban hasonló élőlények – mindazon, oxigént termelő élőlények, amelyek az embriós növények .
forrás: wiki
Tagore
Tagore 2019. 12. 07. 17:48
Előzmény: #1388  malt71
#1390
Száraz évszakban mindig redukálódik....esôs évszakban pótolja. Hasonló "drámát" mutat be az Okawango is....de ebbôl most lehet "rémületes szenzációt" faragni.
_Macika_
_Macika_ 2019. 12. 03. 15:48
#1384
Kilenc kritikus ponton már túl van a klímaváltozás
.
A klímakutatók szerint a következő kilenc területen már elérte a Föld a klímaváltozási fordulópontot:
  • északi-sarki tengerek jege,
  • grönlandi jégmező,
  • boreális erdők,
  • permafroszt,
  • Atlanti-óceán meridionális áramlása,
  • Amazónia esőerdői,
  • melegtengeri korallzátonyok,
  • nyugat-antarktiszi jégmező,
  • kelet-antarktiszi jégmező.
  • -
    https://index.hu/techtud/2019/12/03/kilenc_kritikus_ponton_van_tul_a_klimavaltozas/
    _Macika_
    _Macika_ 2019. 12. 03. 13:13
    #1383
    „A Magyar Országgyűlés, látva a klímaváltozás és az ökológiai válság egyre súlyosbodó jeleit Magyarországon és az egész világon, tudva, hogy ez a krízis már egy-két évtizeden belül felülírja eddigi életvitelünket, és a XXI. század végére alapjaiban fogja veszélyeztetni az emberi civilizáció létfeltételeit a Földön, tekintettel az alaptörvényre, amely alapvető alkotmányos jogként rögzíti az egészséges környezethez való jogot, és állami feladatokat határoz meg az egészséges környezet megóvásával, illetve a testi és lelki egészség biztosításával kapcsolatban, figyelemmel az
    .
     ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményén belül létrejött Párizsi Megállapodásra, elfogadva az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testületének megállapítását, mely szerint 2030-ig van csak esélyünk visszafordítani a klímaváltozás pusztító folyamatát, 
    .
     kihirdeti a klímavészhelyzetet, és kötelezi a Kormányt a rövid, közép- és hosszú távú klímavédelmi és klímaalkalmazkodási intézkedések kidolgozására és megvalósítására” – olvasható a törvényjavaslatban.
    .
    újkereskedés 2019. 12. 02. 14:31
    Törölt hozzászólás
    #1382

    Topik gazda

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek