Topiknyitó: lord_of_the_kings 2014. 03. 31. 22:10

Kire szavazol április 6-án?  

Letesztelhetjük, hogy a fórum mennyire fedi majd az országos átlagot. Mindenki írja be, kire fog szavazni, aztán időről időre összesítünk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 18:34
Előzmény: #1023  Törölt felhasználó
#1080
Az én tippem (egyébként szociológus-kutató vagyok és sajnos elég jól ismerem azokat a módszertanokat és a hibáikat, amelyeket alkalmaznak a magyar közvélemény-kutatók):

Én alapvetően a valószínű listás eredmény tartományokat tartom értelmesnek megadni, ugyanis ezeken a tartományokon belül a részvételtől, mozgósítástól, határon túli szavazatok tényleges számától függően gyakorlatilag bármilyen eredmény-kombináció elképzelhető.

Tehát:

Fidesz: 36-44 %
Baloldali összefogás 28-35 %
Jobbik: 18-23 %
LMP: 3-7 %
Kis pártok összesen: 2-4 %

(Ezek a tartományok egyébként közelítőleg megegyeznek a Medián által legutóbb közzé tett becsült tartományokkal).

Ezek alapján én a Fidesz kétharmadnak kis valószínűséget adok, ennél még kisebb valószínűségű a baloldali szövetség győzelme (még, ha belföldi szavazatok alapján listán le is győznék a Fideszt 1-2 százalékkal, az egyéni körzetekben, a gerrymandering, valamint a határon túli szavazatok miatt fordulna a helyzet). Ugyanakkor a Fidesz egyszerű többsége a mandátumarányt tekintve valószínűleg simán meglesz (52-55 %-os mandátumaránnyal). A Jobbik nyerni fog egyéni körzetet/körzeteket. A fővárosban Pest nagy részét visszaveszi a baloldal, Budán egy körzetet nyer (III. kerület) és a vidéki nagyvárosokban/megyeszékhelyeken is előretör. Az LMP szerintem a kis pártok által elvitt "harmadik utas" szavazatok miatt nem jut be, illetve nagyon a bejutási határon fog billegni.

A Fidesz közvélemény-kutatók általi felülmérésének egyébként triviális módszertani oka van, amelyet az okoz, hogy a reprezentatív mintát úgy állítják össze véletlenszerű, rétegzett mintavétellel, hogy bármelyik magyar állampolgár abba azonos eséllyel kerüljön bele. Azonban azt nem veszik figyelembe,hogy pl. a településtípusonként és korcsoportok szerint a választási részvételi arányok nem kiegyensúlyozottak. (Az idősebbek és városiak, fővárosiak jóval nagyobb arányban vesznek részt a szavazásokon általában, mint a kistelepüléseken élők). Pontosan azért, mert a mintavételnél azonos esélyt adnak minden állampolgárnak a mintába való bekerülésbe, nem kalkulálnak ezekkel az eltérésekkel (nehéz lenne ilyen mérési súlyokat kialakítani, de nem lehetetlen). Ez az eltérés, pedig a jobboldalnak kedvez a méréseknél, mivel a tényleges részvételi arányuknál érdemben nagyobb arányban kerülnek be a mintába a kistelepüléseken élők és a fiatalabbak is. Tehát a közvélemény-kutatók nem pártosságból mérik fölül a jobboldalt, hanem egy módszertani anomália miatt, amit igen nehéz lenne kiküszöbölni (hiszen az egyes csoportok tényleges részvételét előre senki nem tudhatja). Viszont ebből fakadóan a mérések tényleges hibatartománya a teljes mintát tekintve, nem +- 3,2 %-os, hanem ennél jóval nagyobb is lehet és mindenképpen túlsúlyoz a Fidesz irányába. A túlsúlyozás mértéke kérdéses, de a múltbeli tapasztalatok azt mutatják, hogy akár 5-10 % körüli támogatottsági felülmérésük is előfordulhat.

Szóval, szerintem hiteles szakember mostanság túl okosakat nem mondhat, maximum valószínűsíthető támogatottsági tartományokat határozhat meg. Ez alapján pedig nem valószínű, de nem is kizárt a Fidesz kétharmada, ahogy ennél még kevésbé valószínű, de nem teljesen kizárható a baloldal győzelme. A tanulság az, hogy el kell menni szavazni, a közvélemény-kutatásokat pedig inkább folyamatok viszonyítási pontjaiként érdemes kezelni, semmint konkrét becslésekként.
tokos. 2014. 04. 04. 18:14
Előzmény: #1047  kukutyinbenko
#1079
Amúgy ahogy ezt a témát feszegeted + ez a cinikus " Berezeltél?" kérdésed abszolút engem igazol. Látod te is mi megy, csak neked ez tetszik. Gratulálok az értékrend választásodhoz!

Miért, mi megy? A környezetemben senki ek semmi baja nem történt a politikai beállíttottsága miatt. Itt szapuljátok a Fidesz orrvérzésig, de egyikőtök sincs lesittelve?
Egyébként, hogy mi megy? mindössze annyi, hogy nem a te haverjaid lopnak, hanem az övüké? Szerinted ez engem mennyiben érint? Elárulom, semmiben, egyikhez sem kötődöm, egyik sem fizet semmit, egyiknek sem vagyok a tagja.
Volt amikor az MDF-re szavaztam, akkor is azért tettem, mert azt igérték, amit a Fidesz az elmt időszakban bevezetett. Volt amikor a szadeszre szavaztam volna ugyanezért, egyedül a szocik tartottak vissza töle, sajnos, mint kiderült, tökéletesen megalapozottan. Azért szavazni az egyik nagy ellenében a máskra, mert az majd kevésbé fog lopni, mérhetetlen butaságra utal szerintem.
tokos. 2014. 04. 04. 18:00
Előzmény: #1064  kukutyinbenko
#1078
Öregem, neked agyadra ment a politika.

Lazítsál, menj ki a szabadba, kirándulni, bármi.

elemes
elemes 2014. 04. 04. 17:39
Előzmény: #1072  Törölt felhasználó
#1077
"A korrupció visszatartása."

a jobbik sem tud elszámolni a kampányfinanszírozásával. ez nem vetít előre túl sok jót.
egy_kezdo 2014. 04. 04. 17:30
#1076
Itt lehet becsülni a mandátumokat:

link
wyl 2014. 04. 04. 17:21
Előzmény: #1065  Törölt felhasználó
#1075
Feltételezem, hogy nincs Ft megtakarításod, illetve részvényed, hogy ilyen vágyaid vannak. Vagy csak nem vagy következetes:)
Ugyanis bálványaid esetleges nyerése pénzpiaci cunamit idézne elő......nem kicsit!
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 17:16
Előzmény: #1067  Janku
#1074
Ha a fidesz nyer, akkor csakis ellenforradalom lehet és kell a szikrához vagy 40 év. :D
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 16:58
Előzmény: #1072  Törölt felhasználó
#1073
Az a baj, hogy most mennem kell. Elnézést, majd ha van még valami, holnap délelőtt tudok reagálni.
Szép hétvégét mindenkinek !
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 16:57
Előzmény: #1070  upgrayeddAKS
#1072
1. Mert mint írtam ez a fő érvem, hogy mellettük szavazok. A korrupció visszatartása. Ezt a 2 nagy párt és az előd fejlesztette tökélyre. A többi kispártot a Kásleren kívül nullának tartom. Kamuk.
2. Én úgy értelmeztem, hogy mindkettő. A bérmunka közvetítők a munkavállalóknak gyakran rossz. A kirúghatóság könnyebbsége miatt és persze a papírmunka miatt burjánzottak el, de normálisabb munkajogi viszonyok mellett nem szorulnának ilyen módszere a munkáltatók.

3. Olyasmiről lenne szó, igen, torrentmentes.
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 16:50
Előzmény: #1067  Janku
#1071
forradalom ? , inkább polgárháborúra tippelnék ,
hír tv-n épp a Welsz ügy terelése megy!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 04. 16:49
Előzmény: #1062  Törölt felhasználó
#1070
csak azt tudnám, hogy:

1. miért hozod fel unos-untalan a 2 nagy maffiapártot ebben a hsz.-ben? nem a kisebb pártokról volt szó?

2. "Pozitív viszont, hogy ők kezdenének valamit az elburjánzott munkaközvetítő cégek ellen. "

milyen közvetítő cégek ellen? amik külföldre hirdetnek kamu állásokkal? mert az összes többi nem elburjánzott, csak VAN... mert kevés a jó állás, sőt kevés a jó munkavállaló is, és sok a surlódás a területi, stb. eltérések miatt is, a mobilitás hiányáról nem is szólva
én jómagam még a bérmunka-közvetítő cégek létezésének is örülök: kellenek, mert vannak olyan szituációk, amikor a bérmunka nagyon gyors megoldás, és nem kell szinte hónapokig interjúztatnia a HR-esnek, hogy vmi épkézláb embert találjon...

a mobil internet "ingyenessé tétele" első blikkre jó ötlet, másodikra a költségek miatt már nem annyira... ha van benne olyan rész, ami blokkolja az erotikus tartalmat, torrentezést, stb., akkor talán OK, de semmiképp nem úgy jut a "pórnép" infóhoz, hogy felcsatlakozik a netre... aki tényleg arra használja a netet, amire gondolhattál, annak meg már van - de persze vannak olyan szegényebbek, akiknek a hole-in-the-wall koncepciójára "hajazó" megoldást jelentene, végre programozó lehetne a "kölökből", de ez ritka - már csak azért is, mert akit komolyan érdekel egy-egy téma, meg tudja tanulni OFFLINE módon is, csak töltse le PDF-ben, vagy mentse el DOC(X)-ben, stb.

nem kell sok dologhoz a net, aki meg eddig nem ezen keresztül tájékozódott...
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 16:41
#1069
kukutyinbenko 2014. 04. 04. 16:39
Előzmény: #1063  MKY
#1068
Hát akinek tetszik az ilyesmi annak csak gratulálni tudok. Amúgy én ebben a témakörben Thomas Jefferson gondolatait tartom mérvadónak. Nem biztos hogy szó szerint sikerül idéznem, de megpróbálom.

" Az a kormány amelyik elég erős ahhoz hogy mindent megadjon nektek, ahhoz is elég erős hogy mindent elvegyen amitek van."

Ajánlom megfontolásra az összes rendpárti, kemény kéz után sóvárgó OV hívőnek.
Janku 2014. 04. 04. 16:34
Előzmény: #1065  Törölt felhasználó
#1067
Mindegy ki nyer, itt ugyis forradalom lesz par even belul, csak a szikra kell es a birka nep kivonul.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 04. 16:33
Előzmény: #1064  kukutyinbenko
#1066
igazad van :)
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 16:32
Előzmény: #1062  Törölt felhasználó
#1065
Győzzön a Jobbik !
kukutyinbenko 2014. 04. 04. 16:17
Előzmény: #1050  upgrayeddAKS
#1064
Én nem erre gondoltam, hanem arra a már leplezetlen cinizmusra, sőt inkább kárörömre ahogy irkál ebben a témában. Arra ahogy nyeregben érzi magát, mert az övéi diktálnak, és nem baj ha kemények mert a másik akinek ez rohadtul nem tetszik jobb is ha "berezel".
Csakhogy ez nem ilyen egyszerű kedves tokos, az eu-ban legalábbis nem.
MKY 2014. 04. 04. 16:15
Előzmény: #1060  kukutyinbenko
#1063
Hitler is azt mondta, ha megnyerjük a háborút senki nem fogja firtatni a győztest, hogy milyen módon tettük.

Fidesz is minden ellenírányúló kivizsgálási kérelmet lesöpör az asztalról...
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 16:14
Előzmény: #1053  upgrayeddAKS
#1062
Lehet itt szélsőségesezni meg betojatni az arra fogékonyakat, hogy a Jobbik cigánycsecsemőket fog halomba vágni szamurájkarddal, meg tankokkal indul Brüsszelbe, de én meg pont lesz.rom hogy az erre hegyező média ezt a hülyeséget nyomja. Tehát nálam az nem indokolja az LMP-re, vagy SMS-re szavazást, hogy a Jobbik ellen a hitgyülis gyerkőcök ki lettek vezényelve. SMS meg valóban necces, hogy bejuthat, én nem kockáztatok. A kispártokra attól tartok, hogy akár 10% is elveszhet a sok kamu miatt. De örülnék, ha az SMS nem lenne köztük. Az LMP-nek is drukkolok, hogy kapjon vagy 8-10-et.

Én úgy gondolom, hogy korrupció b.szta szét az országot minden téren, ezért nálam a legfontosabb lépés a politikai erkölcstelenségek elfojtása lenne. Hiába állnánk neki a gazdaság élesztésének tolvajokkal, amíg csak a haverok zsebe dagadna tőle tovább.
Politikusbűnözés visszaszorítás témában ellenérdekelt a Fidesz és az MSZP. Titkosít, összeállva leszavaz minden vizsgálatot, partner viszont az LP és a Jobbik. Kettő közül a Jobbik programja határozottabb, ezzel nekem ők a szimpatikusabbak:
- Titkosítások feloldása - Elszámoltatás, (privatizációk, államosítások, földosztás, trafik, pályázatok, kiszervezés...)
-Mentelmi jog eltörlése, -képviselők visszahívhatósága, - a politikusok esetében a büntetési tételek kétszerezése.

A gazdasági irányelveikkel is egyetértek, ez lenne a második szerintem legfontosabb.
Értelmes, termelő munkahelyek teremtése, ezzel gazdaságélénkítés.
Főképp az agrárszektorra támaszkodva, mivel a munkanélküliség a vidéket nagyobb mértékben sújtja és mert a képzetlen munkaerő ebbe könnyen bevonható.
Ebben nem partner a Fidesz, hiszen nincs programja. Az MSZP valami olyat ír, hogy 250e új melóhelyet teremt, de nem részletezi hol, hogyan. Mivel olyat írnak, hogy a rendőrök számát háromszoroznák, meg garantált munkát adna a fiataloknak, így csak feltételezhetem, hogy ez lefedi nagyra törő terveiket. Vidékről egy árva szó sincs náluk, talán felszámolnák. Az LMP-nek van vidékstratégiája, ők is földmoratóriumot hosszabbítanának, ők is maximalizálnák a földbirtokméretet mint a Jobbik és ők is támogatnák a kisgazdálkodást. A Jobbik a kis és közép agrárgazdaságokat támogatná, Agráripar, élelmiszeripar újraélesztése, mezőgazdasági gépipar, agrárképzések indítása, földterület méretkorlát alaptörvény. Földmoratórium stb. Náluk konkrét számok is vannak, gépipar munkahely teremtés, mezőgazdaság, nehézipar, élelmiszer... Élelmiszer import-export optimalizálás (fölösleges, sz.r minőségű import ellen) . Összességében itt is a Jobbik a nyerő nálam, viszont negatív számomra hogy a szénbányászat újraindítása is céljuk, zöldberuházás kb náluk is nulla. Pozitív viszont, hogy ők kezdenének valamit az elburjánzott munkaközvetítő cégek ellen.

Felelős családtámogatás.
Szociális juttatások átrendezése, hogy a mennyiségi nevelés helyett a felelős nevelés érje meg.
Ebben a témában nem partner a Fidesz, hiszen nincs programja. Az MSZP sem ír ilyenről, csak hogy a gyermekéhezést felszámolják, de nem részletezi, így csak feltételezhetjük mit tenne velük. Az antiszoc, mélyigénytelen rétegek hasznos, felelős életvitel felé terelésének kérdését csak a Jobbik meri elővenni, ez pozitív. Ez a réteg simán kaphatna munkát kisgazdaságoknál, előtte képzést. Családi pótlék 4. gyerektől adókedvezmény, szoci kártyát bevezetnék, így a gyerektápra és tankönyvre való nem a kocsmára menne el. Az LMP valami beilleszkedési jövedelmet adna a tartósan munkanélkülieknek valami kikötésekkel, ez a minimálbér fele lenne. Nem hangzik jól.

Pártfüggetlen tömegtájékoztatás segítése.
Ebben a témában a Fidesz és az MSZP ellenérdekelt. LMP nem tudom mit mond. Nem hiszem, hogy lenne egy olyan párt is, aki a közmédiát ne akarná saját érdekei szerint manipulálni kormányon, ezért a net terjedését tartanám a legfontosabbnak. A Jobbik aszongyahogy ingyenes mobilinternetet mindenkinek (szabad, tisztább tájékoztatás) . Tetszik.

Lehetne sorolni, többkulcsos adó, lakásprogram, de a fő kulcs az első kettőben van szvsz, ha az nincs rendben, a fél ország közmunkás lesz, a stabil gazdaság meg az adósságcsökkentés esélytelen, maradnak lózungok mint eddig.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 04. 16:07
Előzmény: #1058  exmnbs1
#1061
nem :)
kb. 2006-ig nem foglalkoztam különösebben a politikával, utána meg már eléggé viszolyogtam ahhoz a szociktól, hogy közösködjek velük
a fideszt meg mindig is undorítónak tartottam... így aztán kimaradtam minden nagyobb "akcióból"

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek