Topiknyitó: lord_of_the_kings 2014. 03. 31. 22:10

Kire szavazol április 6-án?  

Letesztelhetjük, hogy a fórum mennyire fedi majd az országos átlagot. Mindenki írja be, kire fog szavazni, aztán időről időre összesítünk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukutyinbenko 2014. 04. 04. 16:03
Előzmény: #1032  elemes
#1060
" A megyeri-híd alvállalkozói meg úgy tönkrementek, hogy a fal adta a másikat. "

Milyen érdekes, hogy Te aki a középen álló szerepkörben tetszelegsz, véletlenül pont azt az apróságot felejti ki a történetből, hogy az érintett cég egyik tulajdonosa a korábbi vegyépszeres, narancsos fővállalkozó volt emlékeim szerint.

tokos. 2014. 04. 04. 16:01
Előzmény: #1044  kukutyinbenko
#1059
Tegnap olvastam, és tegnap sem értettem, kizárólag olyan adatokat írtam, amit az Akk -tól vettem.

A korábbira nem emlékszem pontosan, egy dolog volt , amiben biztos, hogy tévedtem akkor, az a Bajnai-féle adósságfelvétel volt, Amit kevertem a szocikéval. Most viszont Bajnai neve szóba sem került, sőt, mégcsak a szoci adósságnövekedés sem, vagyis tényleg nem tudom, hogy mire gondolsz.

exmnbs1 2014. 04. 04. 15:54
Előzmény: #1056  upgrayeddAKS
#1058
miért, te nem?)))
exmnbs1 2014. 04. 04. 15:53
Előzmény: #1056  upgrayeddAKS
#1057
))))))
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 04. 15:52
Előzmény: #1054  exmnbs1
#1056
na, most lebuktál, hogy regisztráltál anno valamilyen mszp-s listára :)
kukutyinbenko 2014. 04. 04. 15:50
Előzmény: #1026  elemes
#1055
" Ez a csúcshoz képest pont harmadannyi pénzt jelentett a beszélő fejek számára, a nagy nevek lassan elszivárogtak. Véletlenül vannak belső információim az RTL-től, elég régi embertől, szoktunk együtt sörözni (amíg szomszédok voltunk, hányni is)."

Erősen túltárgyaltuk már a Heti Hetes témát. Én spec az idejét nem tudom megmondani mikor láttam utoljára.
Ami számomra érdekes ebből az az hogy nagyítóval találsz manapság olyan műsort ami tudja ezt a "lecsúszott" nézőszámot. Ami a nagy nevek elszivárgását illeti, tudtommal egyedül Hajós hivatkozott erre, de pl. Hernádi kereken megmondta, hogy már a fellépéseit lehetetlenítik el, így neki elege lett.
Heti Hetes részemről lezárva.
exmnbs1 2014. 04. 04. 15:46
Előzmény: #1051  Törölt felhasználó
#1054
én pedig mszp hívást 1 jó órája hogy menjek szavazni
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 04. 15:46
Előzmény: #1048  Törölt felhasználó
#1053
akkor miért nem az SMS meg a többi a favoritod? miért kockáztatod feleslegesen, hogy a Jobbik még az eddiginél is "vérgőzösebb" legyen/lehessen? a Jobbik úgysem fog kormányra kerülni, ahhoz kevés "néhány" vidékit meg x fő fiatalt/egyetemistát megnyerni, viszont az 5% tutira meglesz nekik...

tömören: miért közösködsz olyanokkal, akik legenyhébb pillanataikban "csak" lerombolnák a ker.TV-ket? (most az érpataki paprikajancsiról ne is regéljünk)
lord_of_the_kings
lord_of_the_kings 2014. 04. 04. 15:44
Előzmény: #1048  Törölt felhasználó
#1052
az LMP-t én bejutónak tekintem, így az arra adott egyéni szavazat sem teljesen kidobott, más kérdés, hogy ha a fidesz túlnyeri magát egyéniben, a listát már nagyon elő se kell venni. Ezért lett az én stratégiám az, hogy az egyéni mandátumra legesélyesebb ellenzékire kell szavaznom, hogy az egyéni ne legyen meg a fidesznek, listán pedig már mehet az LMP.
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 15:43
Előzmény: #1046  Törölt felhasználó
#1051
Kaptam egy mínuszt... Ez azt jelenti, hogy szívacs itt bújkál, olvas.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 04. 15:41
Előzmény: #1047  kukutyinbenko
#1050
"Gratulálok az értékrend választásodhoz!"

nem akarom megvédeni, de ez ennél összetettebb dolog... van egy nagy adag kognitív disszonancia a fideszesek nagy részében (meg kell valahogy ideologizálni azt, hogy pusztán anyagi okok miatt "szeretik" a fideszt)

bár az is igaz, hogy értékrend-választás az is, amikor mindenek felett áll a "saját" haszonszerzés, egyéb anyagi előnyök... épp csak nem a tudatos maffiaválasztásról van szó...
lord_of_the_kings
lord_of_the_kings 2014. 04. 04. 15:39
Előzmény: #1045  Törölt felhasználó
#1049
Hogyne lenne ésszerűbb? Csak nem a mostani választási rendszerben. Az egyéni jelölt relatív többséggel nyer, erre csak nagy párt jelöltjének van esélye. A kicsire leadott szavazat olyan, mintha el sem mentél volna, mivel a listán se lesz meg az 5%-uk, így elvész a töredékszavazat is meg a listás is. Majd nyugodtabb időkben, ha lesz még olyan, amikor nem protest szavazni kell, talán színesedhet a paletta újra, ehhez vissza kell majd csinálni a választási törvényt is valószínűleg, meg a népszavazásit is.
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 15:37
Előzmény: #1046  Törölt felhasználó
#1048
Nem csak a Jobbikra gondolok, azért írtam úgy ahogy írtam. Az LMP-nek is hasonló gondolatai vannak és az SMS is biztosan támogatna olyan javaslatokat amik fékentartják a politikusokat.
kukutyinbenko 2014. 04. 04. 15:32
Előzmény: #1043  tokos.
#1047
Kurvára! Narkóügybe rángatni nehéz valakit, úgy hogy még csak alkoholt sem fogyaszt, nem dohányzik, sőt még kávét is csak alkalmilag fogyaszt. Ezenkívül sem alvilági, sem éjszakai élethez köthető kapcsolata nincs.
Tudom hirtelen bekattan és elkezd biztonsági narkókészleteket felhalmozni a kanapéja alatt.

Amúgy ahogy ezt a témát feszegeted + ez a cinikus " Berezeltél?" kérdésed abszolút engem igazol. Látod te is mi megy, csak neked ez tetszik. Gratulálok az értékrend választásodhoz!
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 15:32
Előzmény: #1045  Törölt felhasználó
#1046
Nyilván a Jobbikodra gondolsz.

Szerintem 10-20% korrupció még mindig kisebb kár, mint az államcsőd, EU-ból kilépés, multik hazazavarása. És akkor még a jogállamról, demokráciáról, idegengyűlöletről, stb. nem is beszéltünk.

Van egy mondás, miszerint diktatúrában ölnek, demokráciában lopnak. Én az utóbbira szavazok inkább.
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 15:27
Előzmény: #1039  lord_of_the_kings
#1045
"a lényeg, hogy rá kellett jönnöm, ennél még az is jobb, ha átmenetileg visszajönnek a tolvajok (a rablók helyére), aztán a többit majd meglátjuk, nyerjünk időt, jussunk lélegzetvételhez, új politikus generációkhoz esetleg stb). "

Nem lenne ésszerűbb olyan pártokat minél nagyobb százalékban a parlamentbe juttatni, akik elkötelezettek a korrupció felszámolásában ? Talán hamarabb jönne az az új generáció. Talán úgy jönne új generáció.
kukutyinbenko 2014. 04. 04. 15:25
Előzmény: #1016  tokos.
#1044
A tegnapi csörténket keresd vissza. Ott is leírtam, nem fogok helyetted órákig előzményeket kutatni. A adósság felvétellel kapcsolatos adatok csokorba szedésénél tendenciózusan szelektáltak voltak az emlékeid, miközben egy-két hete már előkerült a téma és akkor is megvitattuk.
tokos. 2014. 04. 04. 15:19
Előzmény: #1041  kukutyinbenko
#1043
"" bárkit kicsinálhatnak, házat kutatnak, és találnak egy kis heroint véletlenül a kanapé alatt. "

Neked aztán van arányérzéked! "

Berezeltél?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 04. 15:15
Előzmény: #1036  elemes
#1042
OK, alkalomadtán le fogom csekkolni, bár az, hogy egy ügyben nincs botrány, nem jelenti azt, hogy mindent rendben ki is fizettek... nem simicskás ügyekről hallottam már persze, LIDL, TESCO, AUDI hiába fizette ki a fővállalkozót, az nem adta "tovább" az ő beszállítóinak... ez az egész gazdasági légkört megmérgezi, mert nem lehet rendesen vállalkozni így (nekem szerencsére nincsenek ilyen "partnereim", de nem is vagyok az építőiparban érdekelt)

szóval itt nem csak arról van szó, hogy a k..váknak milyen aprópénz jut ill. nem jut, hanem arról is, hogy aláássa a gazdasági szereplők egymással szembeni bizalmát (kissé sarkítva írtam, nincs kedvem cizellálni), végső soron magasabb kamatokra kapnak a kkv-k hitelt, stb.

ez bizony kőkeményen visszafogja a gazdasági növekedést az agyhalott NAV-os (anno APEH-os) vezetéssel, stb. karöltve
kukutyinbenko 2014. 04. 04. 15:12
Előzmény: #990  tokos.
#1041
" bárkit kicsinálhatnak, házat kutatnak, és találnak egy kis heroint véletlenül a kanapé alatt. "

Neked aztán van arányérzéked!

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek