Topiknyitó: lord_of_the_kings 2014. 03. 31. 22:10

Kire szavazol április 6-án?  

Letesztelhetjük, hogy a fórum mennyire fedi majd az országos átlagot. Mindenki írja be, kire fog szavazni, aztán időről időre összesítünk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2014. 04. 04. 15:10
Előzmény: #1039  lord_of_the_kings
#1040
Világos, szerintem láthattad, hogy értettem a kérdést.

Ugyanakkor a szocikra sohasem szavaznék, és a szövetségeseikre sem, szerintem semmivel sem kisebb rossz, mint a Fidesz.

Ha olyan helyzetben lennék, hogy egyik sem, akkor inkább talán LMP.

Amiről persze nem tudjuk, hogy milyen, de lenne esély, hogy talán jobb a két nagy rossznál.
lord_of_the_kings
lord_of_the_kings 2014. 04. 04. 15:02
Előzmény: #1012  tokos.
#1039
tokos,

a Fidesz-ellenesek elnevezés szerintem sokkal jobban fedi a mai politikai térképet, mint a hagyományos felosztás.

A szavazatom alapján pl. én itt baloldalinak számítok, holott még 2010-ben is a fideszre szavaztam (2006 mdf, előtte fidesz), és ha lenne életképes, valódi jobb oldali párt ma a kínálatban, akkor arra szavaznék. Az értékrendem ugyanis jobboldali, csak nem találok hozzá pártot. A topik alapján rengeteg "balra" szavazó van ezzel így. A fideszt se tartottam szent emberek gyülekezetének, de 2-3 hónap alatt be kellett látnom, hogy teljesen félreismertem őket, ami pedig utána jött 2011-2012, azt még rémálmaimban se tudtam volna elképzelni, hogy megtörténhet Magyarországon. A Fidesz arra kapott tőlem felhatalmazást 2010-ben, hogy rendbe tegye ezt az országot. Az egészségügyet, oktatást, adórendszert stb. Ehhez képest szétb@szta még azt is, ami valahogy működött, az alkotmányos rendet, lefokozta a rendszerváltást, állandósította a jogbizonytalanságot, szégyenpadra küldte Magyarországot a nemzetközi közösségben, oktatást éppen cseszi szét, eü-ben nem csinált semmit, adórendszer semmit nem javult (nem egyszerűsödött, sőt (söralátét, na persze), hovatovább az egyetlen valamire való intézkedéssorozat, hogy a szétprivatizált közműveket nagy nehezen elkezdik talán visszavásárolni (bár a motiváció nem biztos, hogy az, amire én a felhatalmazást adtam a szavazatommal). Lehetne sorolni, de a lényeg, hogy rá kellett jönnöm, ennél még az is jobb, ha átmenetileg visszajönnek a tolvajok (a rablók helyére), aztán a többit majd meglátjuk, nyerjünk időt, jussunk lélegzetvételhez, új politikus generációkhoz esetleg stb).
Na ennyire vagyok pl. én baloldali. Semennyire. Csak tudok különbséget tenni rossz és sokkal rosszabb között.
És a többség, aki itt kormányváltókat mondott, hozzátette, hogy csak azért, hogy ne a fidesz... Tehát valódi mszp fan nem sok lehet itt...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 04. 15:00
Előzmény: #1035  tokos.
#1038
nagyon tévedsz... bennem en bloc a magyar vállalkozói körrel szemben vannak kétségek, azzal a felhanggal, hogy egészen biztos vagyok benne: vannak olyanok, akik nem a körbetartozásos bizniszben utaznak, csak sajnos kevesen... ez a meggyőződés nálam nem oldalfüggő... nem látnám szívesebben simicskát sem a dutyiban, mint mondjuk kapolyit, ha úgy kerülnének oda, hogy már a teljes fidesz+maszop bagázs ott van (le1xűsítve)
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 14:58
Előzmény: #1031  Törölt felhasználó
#1037
A topik elején már irtam hogy melyik pártra miért nem szavazok , kizárásos alapon ezek maradtak ! Fideszből elegem volt , PM meg a korm.váltóknál talán van valami matematikai esély , kb annyi mint amikor a válogatott vb selejtezőinél már csak 3 meccs van hátra!
Ennyi , PM , kész !
elemes
elemes 2014. 04. 04. 14:56
Előzmény: #1034  upgrayeddAKS
#1036
"ha ez tényleg így van, akkor valóban inkább simicsiska lopjon"

NE MÁR....

van egy ismerősöm akinek a cége bedolgozik és kifizetik. nincs nagy haszna rajta, de nem kellett kirúgnia az embereit és eladnia a gépeit. nem fogom kiadni a nevét, mert ki tudja mit hoz a holnapután és lehet, hogy kell neki munka később is :-) de a google szerintem ad találatot ügyesen megfogalmazott keresésre közgép alvállalkozóinak kifizetésével kapcsolatban.

viszont, megismétlem: ez nem érv. nekem. ez az aprópénz, amit a strici visszajuttat a kurvának, hogy ne haljon éhen.
tokos. 2014. 04. 04. 14:55
Előzmény: #1034  upgrayeddAKS
#1035
"ha ez tényleg így van, akkor valóban inkább simicsiska lopjon...
más kérdés, hogy honnan lehet ezeket biztosan megtudni?"

Ugye, ha fordítva hallottad volna az információt nem lenne benned kétség???
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 04. 14:51
Előzmény: #1032  elemes
#1034
ha ez tényleg így van, akkor valóban inkább simicsiska lopjon...
más kérdés, hogy honnan lehet ezeket biztosan megtudni? ha valaki mondta is, akkor sem tudod leellenőrizni alapesetben

nehogy úgy járj, mint szandokan a "tuti" infójával arról, hogy R.P. nem is dolgozott igazgatóként a Schoder-nél...
tokos. 2014. 04. 04. 14:49
Előzmény: #1028  upgrayeddAKS
#1033
Nekem annyit nem ér meg, hogy a másik lophasson. Havi egy-két ezer Ft-nál még lehet, hogy elgondolkodnék hogy kire, a szocikra biztosan nem szavaznék akkor sem, és semmiylen olyan szerveződésre, amiben a szocik benne vannak, ezért nem szavaztam a szadeszre sem annak idején.

A jelenlegi felhozataból nehezen tudnék váklasztani, így égető kényszert sem érzek, hogy a pénztárcám ellen döntsek.

elemes
elemes 2014. 04. 04. 14:46
Előzmény: #1028  upgrayeddAKS
#1032
"nem ez teszi őket még a szociktól is veszélyesebbé"

Ez ugye az a beszélgetés, amikor már tudjuk, hogy ön micsoda, és csak az árról egyezkedünk.

Búvalbaszott naivitás abban bízni, hogy a szocik jobbak lesznek, mint a fidesz volt. legfeljebb hasznosítják a tapasztalatokat. Simicska például nem egy erkölcsi etalon, de (szemben a szoci kormányok idején a közbeszerzéseket zsinórban nyerő cégekkel) maradéktalanul és időben kifizeti az alvállalkozóit. Tényleg kifizeti. A megyeri-híd alvállalkozói meg úgy tönkrementek, hogy a fal adta a másikat.

Ki az, aki tiszta szívvel mondaná ez alapján, hogy akkor inkább Simicska lopjon, mint a szocik által favorizált fővállalkozók?
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 14:45
Előzmény: #1025  Törölt felhasználó
#1031
"Nem szeretném hogy az elmult 4 év meg az elötte levő 8 év megismétlődjön , remélem Karácsony G.-ék észnél lesznek és kordába tudják tartani az mszp baromságait! "
Ha kordában akarnák tartani őket miért cimborálnak velük és miért nem maradtak az LMP-vel ? Éppen ők azok akik nem hitelesek számomra. LMP nekik rossz volt, az MSZP jó ?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 04. 14:44
Előzmény: #1026  elemes
#1030
"Véletlenül vannak belső információim az RTL-től, elég régi embertől, szoktunk együtt sörözni (amíg szomszédok voltunk, hányni is)."

:)

öreg ember nem vénember :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 04. 14:43
Előzmény: #1027  elemes
#1029
:)

fellázítják a nyuggereket a kormány ellen, akik majd megostromolják a TV-székházat, és visszakövetelik Bobby Ewing-ot a Dallasba :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 04. 04. 14:41
Előzmény: #1021  tokos.
#1028
"Természetesen távol esik tőlem, hogy az tállítsam, hogy nem volt, vagy nem loptak. Valszeg arről van szó, hogy összezártak, a szocik esetében meg egymást gyilkolták az érdekcsoportok."

ja, de nem ez teszi őket még a szociktól is veszélyesebbé? OK, hogy csak ezért nem akarsz lemondani a kedvezőbb adózásról, de azért el lehetne ismerni, hogy az a kormány, amelyikben a politikusok összezárnak, ha mutyiról van szó, sokkal többet lophat potenciálisan... ráadásul a vele járó többi elem (nepotizmus, hülyék kerülnek fontos pozíciókba, stb.) is növeli a gazdasági kockázatokat...
elemes
elemes 2014. 04. 04. 14:40
Előzmény: #1025  Törölt felhasználó
#1027
"Karácsony G.-ék észnél lesznek és kordába tudják tartani az mszp baromságait! "

vajon mivel fenyegetőznének: lassabban rezegtetik a nyelvüket Mesterházy prosztatáján?
elemes
elemes 2014. 04. 04. 14:36
Előzmény: #1019  kukutyinbenko
#1026
"Lementek valami 700 ezres nézőszámra"

Ez a csúcshoz képest pont harmadannyi pénzt jelentett a beszélő fejek számára, a nagy nevek lassan elszivárogtak. Véletlenül vannak belső információim az RTL-től, elég régi embertől, szoktunk együtt sörözni (amíg szomszédok voltunk, hányni is).
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 14:36
Előzmény: #1005  lord_of_the_kings
#1025
Legszívesebben a Civil Mozgalomra adnám a voksot , múltkor is rájuk adtam, de ez elvesztegetett szavazat lenne, így kizárásos alapon PM-re fogok x-elni ! Nem szeretném hogy az elmult 4 év meg az elötte levő 8 év megismétlődjön , remélem Karácsony G.-ék észnél lesznek és kordába tudják tartani az mszp baromságait!
Ezen felül a "puffer"/jobbik pontjaival egyetértek , viszont a közönségük és sok tagjuk megnyilvánulásaival nem !
EU tagság mindenképp de erős érdekérvényesítéssel ! (pl mint Ír ,Portugál)

-PM link
tokos. 2014. 04. 04. 14:35
Előzmény: #1022  elemes
#1024
"ez bizony szimpátia. sőt, ez maga a szerelem. "

Valóban, ez a legjobb kifejezés rá :-)
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 14:32
#1023
A tippem:

Fidesz: 46 % (49 %-ra mérik átlagban a kutatók. Kicsi a szórás 47-51 köztiek a mérések. Viszont felül szokták mérni. Az átlag hibájuk Fideszre eddig 3 % volt.)

MSZP-E14-PM-DK-MLP: 25 % (26 %-ra mérik átlagosan, de ezt az Ipsos 31 %-a húzza fel, a többiek átlaga 24,6 %)

Jobbik: 20 % (19 %-ra mérik átlagosan, de amíg a Fideszt eddig 6-ból 5-ször felülmérték, addig a Miépet, Jobbikot minden esetben alulmérték)

LMP: 5 % (átlag 4,5 %-ra mérik a biztos szavazók közt, de az összes megkérdezetten belüli támogatottságából kiindulva bejutási küszöb felett lehet)

Egyéb pártok: 4 % (Eddig minden választáson volt 2-6 % parlamenten kívül rekedt pártra jutó szavazat. Most lepedő méretű lesz a szavazólap és több párt is van Összefogás, Együtt névvel, ami megtévesztő lehet. Ez főleg a baloldaltól vehet el.)

Fenti tipp teljesülése esetén:
- A Fidesznek megvan a 2/3-a 135-137 mandátummal.
- Az LMP bejut

Mára csak ez a két kérdés maradt nyitva. Szerintem a Fidesz 23 esélye most 70 %-os, az LMP bejutási esélye 60 %-os. A Fidesz abszolút többség esélye 99 %-os (ahhoz 39-40 % elég a Fidesznek, ekkorát meg azért soha nem tévedett a kutatói átlag.
elemes
elemes 2014. 04. 04. 14:31
Előzmény: #1014  bigyula
#1022
"És ha csak rühellik vikit és a fityeszt?"

ha képesek a szocikra szavazni, az azt jelenti, hogy a szocik viselkedésében nem veszik észre azokat a vonásokat, amelyeket a fideszben utálnak: ez bizony szimpátia. sőt, ez maga a szerelem.
tokos. 2014. 04. 04. 14:28
Előzmény: #1011  kukutyinbenko
#1021
"Egyet mondasz én befejeztem, nektek van igazatok. De ha valaki azt mondja azért mert nem voltak ügyek, lefejelem a kontinentális kőzetlemezt.... "

Az a baj, hogy a szocik alatt sem igen tudnék ilyet, pedig külön államtitkárságot hoztak létre a nyomozsra. Bevezették a pótmagánvádat, hogy kikerülhessék Polt-ot, és mégsem volt sok.

Természetesen távol esik tőlem, hogy az tállítsam, hogy nem volt, vagy nem loptak. Valszeg arről van szó, hogy összezártak, a szocik esetében meg egymást gyilkolták az érdekcsoportok.

Topik gazda

aktív fórumozók