Konzervatív üzletpolitikára tért át a KEG az elmúlt három hónapban, miután igyekeztek az előző időszak összes rossz üzletét lezárni – mondta a Napi megkeresésére Pimper Richárd, a cég operatív vezérigazgatója. A KEG az idén nullszaldó közeli eredményre törekszik
Az év végére közel nullára szeretné csökkenti az első félévben elszenvedett 200 millió forintos veszteségét a KEG – mondta a Napinak a cég néhány hónapja kinevezett vezérigazgatója. Pimper Richárd hangsúlyozta, hogy a féléves rossz számok annak voltak betudhatók, hogy a korábbi rossz üzleteket lezárták, és igyekeztek teljesen tiszta helyzetet teremteni. A féléves 300 millió forint árbevétel után így éves szinten a gázüzletből 800-900 millió forint bevételt várnak, míg a korábban apportált Visonka Zrt. éves 2,5-2,6 milliárd forintos árbevételének második félévi számai is már a KEG számaiban jelennek meg.
Pimper azt is elmondta, hogy konzervatív üzletpolitikára térnek át, ami azt jelenti, hogy nem szeretnének olyan számokat bedobni a köztudatba, amelyek nem tarthatók. Pimper hozzátett, hogy korábban az operatív irányításban történtek furcsaságok, ezért valószínűleg feljelentéseket is tesznek. Emellett a cég teljes vezetőváltáson ment, illetve megy keresztül.
Az elmúlt napokban bejelentett két megállapodással kapcsolatban a vezérigazgató elmondta: a pontos számokat azért nem közölhetik, mert azok a szerződések szerint nem nyilvánosak, ugyanakkor a Mollal kötött bértárolási megállapodásról annyit azért elárult a cégvezető, hogy az a KEG 5000 köbméteres kapacitásának egy részére szól, a mennyiség ugyanakkor rugalmasan változtatható, de ettől több száz millió forintos árbevételt remélnek évente.
A KEG-nek korábban is volt szerződése a Mollal, de azok előnytelenek voltak a cég számára. Pimper beszélt arról is, hogy további két-három megállapodásról is tárgyalnak a legnagyobb magyar olajcéggel, általuk szorosabb üzleti kapcsolatba léphetnek hosszabb távra. A KEG ezenkívül a Suzukival is hasonló nagyságrendű megállapodást kötött PB-gáz-ellátásra, amelynek beruházási igénye 100 millió forint körül van.
A KEG-részvények árfolyama eközben már egy hete rakétaként száguld a Budapesti Értéktőzsdén, a múlt hetet még 100 forint alatt kezdő papír tegnap már a sokadik limites emelkedés után 270 forint körül járt, úgy, hogy a kereskedés végén még 500 ezer darab részvény volt a könyvben vásárlói oldalon. A 270 forintos árfolyamon a cég kapitalizációja meghaladja a 2,3 milliárd forintot, ez még mindig elmarad a féléves jelentésben kimutatott 3,5 milliárd forintos sajáttőke-értéktől (igaz, ez a sajáttőke-érték az idei első félévben hízott jelentősen a tőkeemeléssel párhuzamosan, s mintegy 1,7 milliárd forintnyi goodwillt is tartalmaz). Mindezt mindennap hatalmas forgalom mellett, az emelkedés első négy napján a forgalom meghaladta a hárommillió darabot, ami 20 százalékkal magasabb a 28 százaléknyi közkézhányadnál.
KEG topik.
Venni vagy cserélni?
Zoltán?