Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 21:09
Előzmény: #41739  szalatibi
#41740
viccelsz? még szép!

végre lesz rá ürügy is:)

moiser nem szólal meg többé de csatlakozik!
szalatibi 2008. 01. 25. 21:07
Előzmény: #41738  szalatibi
#41739
mr_apricot,bokaly,moiser...
A magyar gyáravatás után azért csak hányunk egyet az Öreg-tóba?
szalatibi 2008. 01. 25. 21:01
Előzmény: #41736  Törölt felhasználó
#41738
nagypalz: Szerintem semmiképpen nem tragikus a mai ár. Te is tudod nagyjából, hogy milyen 5-10 hírre vágyunk. Amíg ez nem lesz meggyőzően és (fél)transzparensen a bet.hun, addig nagy ugrásra nem számíthatunk és még van hova csorogni. Persze jöhet 200 millával valaki meg többen is, akkor mondjuk 3400-nál remegnénk (optimista esetben), hogy lesz-e ebből valami vagy sem. Ott is valaki kiszállna és valaki be. Szóval nem könnyű papír ez. Emlékszem, 800-900 forintnál spekiztem csak vele. Jött a hír és kerestem vele, ha épp láttam a hírt. Ha nem, akkor lemaradtam róla vagy rosszkor szálltam be és buktam vele.
Ha ma eladom, akkor hétfőn fél nyolckor bet.hu-n új befektetőt jelentenek be és baszhatom. Vagy egyszerűen jön valaki 200 millával és 10-20%. Mégsincs gyár sem profit, ezért megnyugodni sem könnyű, hogy majd az unokámra hagyok egypár pappert a Genesis tröszttől. Szóval tradertpróbáló papír az szent.
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 20:57
Előzmény: #41735  Törölt felhasználó
#41737
mondtam én olyat hogy te moisert elfogultnak ÁLLÍTOD?

csak azt ÁLLÍTOM hogy SZERINTED moiser elfogult

tudod bébi, klasszikusokat csak pontosan :D

látom szeretsz szavakon lovagolni
peched van, nekem is ez a hobbim:)
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 20:37
Előzmény: #41712  Törölt felhasználó
#41736
moiser,

igen, én elfogultnak látlak, s lehet mások is, ez valóban az én véleményem. De nem állítom(!!), hogy az is vagy, nem akarok másokat meggyőzni erről, hisz én el tudom képzelni magamról, hogy tévedhetek.

Így már érthető a különbség??
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 20:31
Előzmény: #41713  Törölt felhasználó
#41735
mr_apricot,

köszönöm a gartulációd!!!

Azért he lehet mond már meg, hogy hol állítottam hogy moiser elfogult??? Ezt is megköszönöm!!!
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 20:31
Előzmény: #41733  Törölt felhasználó
#41734
jól értettem azt, h a concept ipo egyik lényege az, h egyre magasabb áron lesz tőkemelés?
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 20:25
Előzmény: #41732  exmnbs1
#41733


R. G. azt mondta, h ők keresték meg a Fundot amikor a Novtrade nem ment már tovább.
Én hiszek egyébként neki meg szerintem a vezetés is nagyon jó. Én imádom őket.
Simán képesek felépíteni egy magyar múltit a nagyvilágban. Alkalmasak rá.
Én nem vagyok az.
Ami nagyon zavar és mást is csak esetleg hithű lovag és elsiklik ez felett, h a papír ára a béka …. alatt van ami annyit tesz a tőzsde nyelvén, h ennyit ér. Pedig ez nem így van!!!!
A hektikus mozgásokról ne is beszéljünk. Ami egyaránt mindenkinek rossz!
R. G azt mondta nekünk, h ha leesik az árfolyam telefonálnak neki a nagy befektetők.
Héjjj men vacap?? És azt is mondta, h nem kíván ezzel foglalkozni. Ez zavar, de nagyon.
Amúgy meg itt is mindenkinek csak fél információja van, mint a politikában!
Bár a Merc munkája nagyon jó. Ezúton is kösz érte.

Én befektető vagyok egy pár k tétellel és nem vagyok nyugis ez a baj!!
exmnbs1 2008. 01. 25. 20:23
Előzmény: #41726  Törölt felhasználó
#41732
nagypalz. a geni meglehetősen tőkeszegény cég az a fő probléma
szalatibi 2008. 01. 25. 20:22
Előzmény: #41730  Törölt felhasználó
#41731
mr_apricot:
Szerintem is fő project. Manapság. De talán a Helix és a Cogenco is az volt. Valamikor. Holnap talán klónozni szeretnének, szóval a részükről érzek veszélyeket. Persze létezik Rényi, Vitvera....Reméljük a legjobbakat. És megértem az aggódókat: ez tényleg kockázatos befektetés jelenleg. Ilyenből lehet nagyot kaszálni vagy bukni. Javaslatom számukra ezért továbbra is mol, humi, rába..., bár a konzum is fantáziadús lehet.
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 20:14
Előzmény: #41728  szalatibi
#41730
szalatibi: valószínűleg szükségük volt egy "kiüríthető" tőzsdei cégre, ennek ráadásul van egy vezetése jelentős nemzetközi tapasztalattal

bár a fáma úgy szól hogy Rényi találta a Fund-ot...
exmnbs1 2008. 01. 25. 20:13
Előzmény: #41728  szalatibi
#41729
szalatibi, biofund és GIF is geni árfolyamát követi mik megfigyelése szerint, ez az 1 projektjük van Gif-ben, hacsak nem indítottak újat a mostanában eladott tulajdonrészekből, (amelyek részben szingapurba kerültek). Szingapur a legnagyobb buli a K+F támogatás miatt ezért mentek bele külön is

Nézd meg ecos cikkben a dátumokat, az évvégi kivitelezés kezdete új csúszást jelez.
szalatibi 2008. 01. 25. 20:06
Előzmény: #41726  Törölt felhasználó
#41728
nagypalz:
Nekem például rejtély marad, hogy a Fund miképpen jutott arra a megállapításra, hogy csakis Rényi Gábor és a Novotrade képes ezt a dolgot végigvinni. A transzparenciát nagyban javítaná például egy hasonló közlemény:
1983- ban izsmertem meg Harkovban az NDK-zs .... Akkor még nem tudtam...
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 19:48
Előzmény: #41723  szalatibi
#41727
szalatibi: végre valaki aki gondolkodik, nem hisztériázik:)

kb. hasonlóan raktam össze én is. én annyiban látom másként hogy szerintem per pillanat a Fundnak igenis ez a(z egyik) főprojektje. erre abból következtetek hogy a jegyeik árfolyama a tavalyi nagy esésnél eléggé lekövette a Genesis-ét:)

szóval a jelenlegi állás az hogy az elfogult hülyék mint pl. én, örülnek hogy megint pénz állt a házhoz, nem a pogácsa miatt hanem mert jelet vél látni benne arra hogy pörögnek az események
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 19:48
Előzmény: #41725  Törölt felhasználó
#41726
Tibi:
én már régóta érzem, h valami nem stimmel itt a Geninél és még most se tudom a választ mi is a probléma.
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 19:39
Előzmény: #41724  Törölt felhasználó
#41725
pedig a lovagikór kimúlt!

mint a barátod moiser.
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 19:38
Előzmény: #41723  szalatibi
#41724
nyugi merc, tovább élsz.

te meg önkéntes Geni lovag vagy a hit reményében.

szalatibi 2008. 01. 25. 19:29
Előzmény: #41721  Törölt felhasználó
#41723
Nem tudom a topicban felmerült-e már, de szerintem az egész részvényügylet az alábbiról szól: Fund berak egy raklap pénzt egy projectbe. Miért? Hogy legyen napelemgyár(gondolom elfogult vagyok). De: a napelemgyár nem épül meg egy nap alatt, így a lóvé esetleg ott porosodna feleslegesen. Ezért inkább átmenetileg- amíg nincs a projecthez szükség ennyi lóvéra- cseréljük ki részvényre, mindegy milyenre. Ez papíron elfér, mi meg elindítunk esetleg valamit vele addig, amíg nem kell a pénz. Ha kell, akkor visszaadjuk(most tartunk itt remélem) például úgy,hogy másik projectunkba rakjuk ugyanezt a részvényt egy évig és onnan vesszük ki a pénzt. Így ha van x pénzünk és y értékű részvényünk(x>y), akkor x+y nagyságú projectet futtathatunk egyidőben és hát x+y>x. És ez jó. Mármint a Fundnak, de csak addig, míg szalad a szekér. Nekünk geniseknek ez nem annyira jó, emlékszem is amikor kiderült senkinek sem tetszett-meg ugye szemben a mostani eladással a vételnél elfelejtődött a közlés is. Nekem is jobban tetszene, ha berakták volna állampapírba és szerény nyereség képződött volna belőle és nem azt kellene saccolnunk, hogy dollárban vagy euróban szoptunk és ki fizette a tranzakciót. Szóval ez izgalmassá teszi nekem is néha a dolgot, mert így függőnek érzem a bulit a Fund többi bulijától is(pedig van épp elég rizikófaktor) és nem biztos, hogy ez a legkedvesebb nékije....
Ha ezt az izgalmat nem bírom tovább, átnyergelek mondjuk molba, hisz az egy igazi transzparens és termelő cég. Igaz van neki is pár érdekes részvényügylete, de legalább termel. Vagy humiba, esetleg rábába. Ésígytovább. Mindegyik megér egy misét.
Ha hülyeség, javítsatok ki.
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 19:25
Előzmény: #41721  Törölt felhasználó
#41722
nagypalz: ha már önkéntes műsorszolgáltatóvá léptél itt elő (jobb híjján), próbálj olyat belinkelni (de ha lehet inkább ne), ami 1 milisecundumnál gyorsabban bejön, és nem cseszi szét az ember idegeit, ha meg akarja nézni...
Törölt felhasználó 2008. 01. 25. 19:15
Előzmény: #41720  Törölt felhasználó
#41721

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók