Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 13:10
Előzmény: #41777  Törölt felhasználó
#41780
nektek agyatokra ment a sok FUND GLOBal LTD ENERGY AG ............................

ez a lényeg:
link
exmnbs1 2008. 01. 26. 12:47
Előzmény: #41778  exmnbs1
#41779
exmnbs1 2008. 01. 26. 12:47
Előzmény: #41763  Törölt felhasználó
#41778
mik évvégén volt Helixben egy felhúzás, hogy valaki mérlegében jobban mutasson
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 12:45
Előzmény: #41776  Törölt felhasználó
#41777
És mi van ha a GEM YIELD pedig Genesis Biotechnology Fund papírokkal fizet a Genesis Energy kötvényekért. A kör bezárul...

Aztán a Infinite Technologies AG és az STP Ltd. pedig GEM Yield papírokat vesz, a most megszerzett Genesis Energy részvényeivel...

Kiderül, az egyiknek sem volt soha egy kanyi dollárja sem, csak a papírjaikat cserélgetik egymás közt. A világpiac pedig ettől a láncoltattól összeomlik, mikor mindenki szabadul a papírjaitól, a FED hiába végja 0-ra a kamatokat... és visszasüllyedünk a kőkorszakba...

De még mielőtt ez megtörténik, javasalom másoljuk ezt le.

Alapítsuk meg a kövezkező cégeket:

Mercurius Investment Fund Ltd.
Mr.Aprickot Global Emerging Market Yield Fund
Moiser Biotechnology Fund
Gudakesa Balaton AG.
Mik34 BioPharma Inc.
Exmnbs Technologies AG.
Bokaly Thinfilm Photovoltaic Pte. Ltd.
Siemens Capital Management Limited
Pocokpapa és társai napelemgyártó Kft.
Szalatibi Solar Espana S.L.
DLPH Fund Management Limited
Babics Egon lufifújó BT.
Cogengog123 International Inc.
Répa Fretek Mogyoró Clearing House Ltd.
Izomman Aqusition Pro Ltd.
Boston Kantonal Bank
Drop Gárda Biztonsági Szolgálat
Ki akar még beszállni a buliba?

Fúziós Erőművet fogunk építeni parasapusztán! De ha van jobb ötlet, lehet javaslatokat tenni az IT ülésen este a Kispipacs Presszóban...

Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 11:50
Előzmény: #41775  Törölt felhasználó
#41776
rosszul fogalmaztam, így pontos:

a fund "szabadul" a helix-től pl. pl helix-el fizet a cogenco-ért, a cogenco viszont helixet gyűjt, tehát egy idő után a fund-é lesz a befolyás mindkettőben

szóval a lényeg: gyakorlatilag a fund sem szabadul egyiktől sem, sőt:)
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 11:44
Előzmény: #41772  Törölt felhasználó
#41775
a fund valóban "szabadul" a helixtől, pl. azzal fizet cogenco-papírokért. a cogencot meg gyűjti,magyarul nem szabadul tőle hanem egyik kezéből a másikba tesz azt is:)
lassan az az ügylet is összeáll nekik...

de ha most azt az ügyletüket nézzük amibe mi is beszálltunk: per pillanat szekrényből kibukó csontváz helyett GEM-es szerződés van, plusz némi tőke

nem ez az ügylet volt a para, az lenne a para ha most ebből vennének más részvényeket gépsor-rendelés helyett, de akkor én is eladom a papíromat :D

exmnbs1 2008. 01. 26. 11:44
Előzmény: #41772  Törölt felhasználó
#41774
mik, nem fogod megtudni, honnan is lett tőke, ugyanis kb annyi részvényt, ami a tavalyi emelés volt eladtak azóta.
exmnbs1 2008. 01. 26. 11:39
Előzmény: #41767  Törölt felhasználó
#41773
Nem szép hogy nem említették meg genit, mikor eltartotta el ezt az egész "birodalmat". Nekem is feltünt, hogy nem szerepeltette tulajok közt, de mikor olvastam, úgy volt, hogy eladták.

Vagy az öreg tulaj azt sem tudja, kinél vannak a kint lévő részvények vagy nem kívánták nyilvánosságra hozni, Vagy geni olyan kicsi tulajdonrészt kapott, amit nem is kell jelenteni?
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 11:35
Előzmény: #41771  Törölt felhasználó
#41772
apricot, én úgy értettem, hogy a Fundnak kellett a Helixektől szabadulni. Ugyanis (nézd meg a 2006-os jelentését - főleg a 7. oldalt!!!) úgy néz ki, hogy a 2006-os tőkeemeléskor nem volt neki szabad kp-je, csak rv-e. Magyarul azzal emelt tőkét (persze kerülő úton), majd 2007-re szerzett kp-t (hogy honnan, nem tudom- majd megtudjuk hamarosan a 2007-es jelentéséből), így tudott újra tőkét emelni, majd visszavenni a Helixeket. Én úgy látom, hogy nagyon nem volt transzparens ezzel az ügylettel kapcsolatban a Genesis (persze érthető okokból...)
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 11:29
Előzmény: #41765  Törölt felhasználó
#41771
mik, látod összeáll a kép!!

csak néhány apró észrevétel még: mivel a Cogenco és a Helix rv-ektől láthatóan gyakorlatilag egyszerre szabadultak meg, és mert nyilvánvaló hogy a Cogenco-s ügyletet jó előre letárgyalták, számomra az tűnik logikusnak hogy a Helix-ek sorsa is eldőlt már jó előre - legfeljebb mi nem tudtunk róla:)

nem hiszem hogy "vért izzadva" próbáltak volna megszabadulni tőle. minek? le volt zsírozva hogy meg"szabadítják" őket tőle amúgyis amikor beindul végre a projekt!

visszatekintve a szeptemberi közgyűlésre: ott sem azt mondták hogy eladták őket. utána mi magunk is vitáztunk kicsit, hogyan is hangzott pontosan, a lényeg ez volt: "megoldva". és a kötvénykibocsátás mint lehetőség is felmerült már akkor!

és ha erre valakinek az lenne a reakciója hogy "na ezért nem transzparens a cég!" annak előre is LOL :D
exmnbs1 2008. 01. 26. 11:27
Előzmény: #41767  Törölt felhasználó
#41770
Cogenco DMI asztma gyógyszer fejlesztésébe szállt be. Ehhez kellett volna 25 m dollár, de az előző Fundok nem tudták lejegyeztetni ezt az összeget, 3-at toltak be helyette és biróságra került az ügy, aki megítélte, hogy a betolt léért kapjon tulajdonrészt Cogenco. Mint tulajdonosnak a tőkeemeléskor célszerű beszállnia, hogy részesedése ne csökkenjen ezért "gyűjtötte" a Fund Cogencot tovább..
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 11:19
Előzmény: #41765  Törölt felhasználó
#41769
merc:

ezt is mondta a beszélgetés közben!

"A jelenlegi gazdasági környezetben az általános globális tőkepiaci hangulat megnehezíti a befektető-keresést. Ráadásul az sem segít, hogy spekulánsok kedvencévé vált a papírt. Kis túlzással élve a Budapesti Értéktőzsdén néhány piaci szereplő által néhány darabos kötésekkel jelentős árfolyamváltoztatásra késztethető a Genesis részvényárfolyama. Ez utóbbi egyértelműen kárt okoz a jelenlegi, hosszú távon gondolkodó befektető társaimnak, akik ebben a papírban együttesen fantáziát látunk. "

érted? kárt okoz!!!!!

exmnbs1 2008. 01. 26. 11:18
Előzmény: #41764  exmnbs1
#41768
A Cogenco egyébként régi szerzemény, MJM, GCMF-ben is ott voltak, amik mind a 2 hollandhoz köthető Fundok. Közben voltak tőkeemelések Cogencoban utoljára 10 dolláron, a 0.01 névértékű rv-re. Mivel DMI-be berakni kellett a pénzt nem kiszedni, ezért mindig kellett mellé valami
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 11:15
Előzmény: #41766  Törölt felhasználó
#41767
Magyarul módosítanom kell a hosszú hszemet: a Fund a Helixtől próbált vért izzadva szabadulni, míg a Cogencot gyűjtötte 2007 folyamán.
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 11:12
Előzmény: #41764  exmnbs1
#41766
Ugyanakkor ezen link szerint a Fund a fő tulaja a Cogenco-nak, ugyanakkor a Cogenco tulajdonosai között nincs megemlítve a mi Genesisünk.
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 11:10
Előzmény: #41764  exmnbs1
#41765
srácok!

értelmes és valós magyarázatokat kaptam.
Kicsit közeledtünk az igazsághoz, de szerintem ez egy csontváz a szekrényből, ami csak azért problémás mert nem tudjuk mi esik még ki! Így viszont tényleg szebb az élet és tisztul a kép.

Nekem annyi kellett most igazából, h megértsem miért járunk itt ahol vagyunk!

viszont abban nem értek egyet, h mindenkinek más álljon az érdekében! Az mindig rossz szájízt von magával, 2 vagy akár több szereplőnél is.

Nekünk kis büfiknek mi a szerepünk?
A hit? A reklám? Portfolió topic?
Mert az biztos, h a road show nekünk szól és komolyan veszik.
Én nem azt mondom, h Rényiék támasszák a részvényt. Ők nem tudják és nem is fogják.
Henem azt, h valkivel közvetett úton tegyék ezt meg mondjuk a Gem által vagy ..........által.
Nekem azok a momentumok jöttek át amikor EGYSZER (csak egyszer) a R. Gábor topikolt a RÉSZVÉNY bezuhanásánál (meneküljetek) és amikor fájlalta a fejét a road shown, h már megint hol zárt a papír.

tudom, h ezt a dumámat már unjátok!!!



exmnbs1 2008. 01. 26. 10:49
Előzmény: #41763  Törölt felhasználó
#41764
mik, Cogenco a Fundba vagy a Fund mangereik.kezébe került, abban szinte biztos lehetsz. Hacsak nem a Cogenco DMI -je kellett valakinek és pont ő tudta GEM-et is felhajtani.
Cogenco-ban is voltak a Helixek, utoljára 1.5-ös árfolyamon került be márciusban 500.000 db azzal, hogy tulaj adja el és tolja be DMI-be illetve abból tartsa fenn a céget,.
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 10:24
Előzmény: #41759  Törölt felhasználó
#41763
No, hadd szóljak hozzá ehhez a Helix-Cogenco dologhoz mán én is.

Az egész ott kezdődött, hogy a Fund indulásakor Helix és Cogenco részvényekbe fektetett (BioTech Fundon keresztül) kb. 24.9 millió USD-t. A Cogencot 10 USD-ért vette, a Helixet sajnos javarészt 4.75$-ért.

Aztán kiderült, hogy ezek igen rossz vételek voltak. A Cogenco persze nincs tőzsdén, így nincs árfolyama, a Helix viszont a vásárlását követő 4 hónap altt több, mint felére zuhant. Iszonyú blamázs, hisz közeledett 2006 vége, amikor is a Fundnak ki kellett hoznia az éves jelentést, ráadásul az árfolyama akkoriban már 80$ körül járt.

No, jött az ötlet: napelemüzlet. így aztán Genink napelemes pályafutását egy Biotechnology Fundban kezdte el. Innen úgy tűnik, hogy a Helix, illetve Cogenco rvektől a Fund nemigen tudott megszabadulni, ezért kénytelen volt velük emelni tőkét a Geniben (én úgy saccolom, hogy akkoriban a Helix 1.5-1.8$ körül forgott, a Cogenco nyilván 10$-on). Az azóta eltelt időt a Genesis a napelemgyárakra koncentrálva töltötte, míg a Fund (akit éppenhogycsak kihúzott a slamasztikából az, hogy a Geni árfolyama szerencsésen többszöröződött 2006 végén) gondolom vért izzadva próbált szabadulni a Cogenco / Helix rveitől, valamint tőkét szerezni, mielőtt a Geninek pénz kellene a gyárakhoz.

Aztán eljött szépen a mai hét. Szerintem a Fund mostanra szerzett vevőt / forrást, így a Helixek egy részét visszavehette a Genitől (beker áron, ami nekünk most nem olyan jó, ugyanis a Helix most kb. 2$ kint, míg amikor mi vettük, csak 1.5-1.8$ körül lehetett). A Cogencot fogalmam sincs, kire sózták rá, de ha a 40 millió EUR finder's fee-je volt, akkor nem biztos, hogy nagyon rosszul jártunk.

Magyarul ha igazán utánajártunk volna a dolgoknak, akkor valójában év eleje óta kellett volna szörnyülködnünk, hiszen a Geniben nem pénz, hanem igen előnytelen rv-ek voltak csak. Nyár óta ez megváltozott, mégpedig szerintem előnyére.

Ugyanakkor siemens-szel egyet kell értsek abban, hogy ez az egész ügylet túl homályos ahhoz, hogy az embernek ne legyen tőle rossz szájíze, ezért nagyon jó lenne, ha a vezetőség tiszta vizet öntene a pohárba. A leginkább aggasztó az a kérdés, hogy amikor Helix / Cogenco rveket vásároltak (közvetve, vagy közvetlenül kapcsolt vállalkozástól), nem kellett volna nyilvánosságra hozniuk? Most, amikor eladták pontos dbszámot adtak meg, ez korrekt. Amikor megvették, miért nem ezt tették? Sajnos az ember sejtheti a választ: ha ezt nagy dobra verték volna, nem lehetett volna többszörözni 2006-ban...

További aggodalomra ad okot, hogy Mercurius szeptemberben mintha azt mondtad volna, hogy a Geni megszabadult a rveitől. A Cogencot itt meg is magyaráztátok, hogy a GEM-es ügyletről már akkor tudtak. Na de a Helix? Azt csak most adták el, ráadásul azt sem tudjuk, hogy az összeset-e, vagy csak egy részét.

Összefoglalva: a libabőr futkos az ember hátán, hogy úgy vettem a papírt, hogy amögött mégcsak nemis a Fund pénze, hanem részben illikvid részvények voltak, ugyanakkor mostanra már javulni látszik a helyzet. A transzparencia érdekében azért nagyon szívesen vennék valami tájékoztatást a vezetőség részéről, ami feltárja ezt az eglsz ügyet. Mikor, mennyiért, mennyi Cogenco/Helix rv-t vettek/adtak el. Ezt a kérdést szerintem mindenképpen illene tisztázni, már ha lehet... És főleg: van-e még a birtokukban Helix rv? Cogenco gondolom már nincs a 22-i közlemény alapján.
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 10:19
Előzmény: #41761  Törölt felhasználó
#41762
link

a recesszios turbulencia mindenkit magával ránt majd!
Törölt felhasználó 2008. 01. 26. 10:15
Előzmény: #41760  Törölt felhasználó
#41761

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók