Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 31. 16:09
Előzmény: #38859  exmnbs1
#38860
Hova ? :-)
Boldog Új Évet Mindenkinek !
Ahány szem Lencsét eszel meg, annyi lesz a Genesis árfolyama..:-)
exmnbs1 2007. 12. 31. 15:30
Előzmény: #38858  Törölt felhasználó
#38859
BUÉK!
Törölt felhasználó 2007. 12. 31. 15:21
#38858
BUÉK !
Törölt felhasználó 2007. 12. 31. 13:39
Előzmény: #38856  Törölt felhasználó
#38857
Genesis 2008?
Remélem nem forintban gondoljátok, hanem évszámban! :)
A 2008. év legyen a Genesis sikeréve, és hozzon gazdagságot minden részvényesnek!
Ezt kívánja Nektek Gudakes.
Törölt felhasználó 2007. 12. 31. 02:09
Előzmény: #38852  Törölt felhasználó
#38856
pocokcapa: Csepeltol?....nem gazdi/bordi vagy veletlenul?

:D

Te jo eg, itt tenyleg semmi nem valtozik!
(Csak az arfolyam, mindenki javara)

:))

m
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 23:36
Előzmény: #38854  Törölt felhasználó
#38855
"Holnap benézek, kíváncsi vagyok hányan fognak itt észt osztani valamelyik részvényről ahelyett hogy szilvesztereznének:-)))
Ez már kóros! "

Te pocok én kérdeztem vmit. Állod vagy sem?
Azt meg bízd rám, hogy mikor iszom magam seggrészegre. Majd a következő életemben, de te vedelj nyugodtan.

Sztem az egyetlen "észosztó" itt te vagy, az összes talicskaputtonymacskapocokgörény neveddel.

Na állod vagy sem? Nagyszájú.
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 20:55
Előzmény: #38853  Törölt felhasználó
#38854
Kellemes és sikerekben gazdag új évet kívánok mindenkinek aki ezt olvassa, és persze +50%-ot :)

itt egy kis csemege érdemes végignézni mindenkinek

Zeitgeist link
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 20:23
Előzmény: #38852  Törölt felhasználó
#38853
Hozamban gazdag Boldog új évet minden Genesis fórumozónak!
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 19:38
Előzmény: #38851  Törölt felhasználó
#38852
Menjetek már bulizni!
Holnap benézek, kíváncsi vagyok hányan fognak itt észt osztani valamelyik részvényről ahelyett hogy szilvesztereznének:-)))
Ez már kóros!

De azért én is nagy nyerőt várok jövőre a genitől:-)
(meg a csepeltől!)
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 19:23
Előzmény: #38850  Törölt felhasználó
#38851

menekülés......!!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 15:24
Előzmény: #38849  Törölt felhasználó
#38850
A másik kérdés is ott van, csak kérdőjel nélkül :)
Szóval hogy mi a véleményed arról, hogy esetleg nem a 10M nagyságrendű forrásbevonás a road-show közvetlen célja?
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 15:19
Előzmény: #38848  Törölt felhasználó
#38849
fretek, én örömmel olvaslak, mint egy (szerintem nem túl valószínű, de azért lehetséges) forgatókönyv képviselőjét.
A közkézhányadot figyelje mindenki. Én biztosan.

Két kérdés: mi a helyzet a GEM-mel? Ők miért szállnak be? (Illetve miért lettek bevonva?) Van egy minimális ár(folyam), amin a Genesisnek egyszer ki kell majd egyenlíteni a számlát.

Londonban volt egyébként tájékoztató, de a Genesist jelenleg itthon "trade-elik" (bocsánat), és meglehetősen illikvid. Az árfolyama ennek megfelelően viselkedik, de egy (nagy) befektető számára lehet hogy nem mellékes. Ez esetben nem forrásbevonás a debreceni kisbüfik (és gondolom magyar nagyobb büfik) győzködése, hanem egy illikvid papír árfolyamának tartása, olyan szinten, ahol még vonzó lehet a nagyobb büfiknek is.

Idejük arra van, amire szánnak. Lehet, hogy ez a fajta árfolyam "karbantartás" fontos. (A nagybüfik bevonása érdekében is).

Az árfolyam egyébként sokáig tartotta magát 2500 felett, aztán szépen alászállt. Ez már befolyásolhatta a terveket is.
Az illikvid papír befolyásolása nemcsak egy irányba történt, ment ez lefele is, talán ellensúlyozni kell...
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 14:45
Előzmény: #38844  Törölt felhasználó
#38848
ha egy cég 10 M EUR volumenű forrást akar bevonni, az nem Debrecenben, hanem Londonban tart befektetői tájékoztatót. És nem Merciriusnak, hanem intézményi befektetőknek. Gondolom feltetted már magadnak azt a kérdést (is): hogyan van ideje és mi a fenének járkál a menedzsment vidékre győzködni a kisbüfiket. Szerintem ez nem érdem, hanem a kicsik hülyítése.

Az "E" várható értéke akkor is nulla alá bukhat, ha nem épül gyár. Nem kell ahhoz Rényinek világgá mennie a zsetonnal.

Figyeld a közkézhányadot.
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 12:16
Előzmény: #38846  Törölt felhasználó
#38847
ime:

link
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 12:14
Előzmény: #38844  Törölt felhasználó
#38846
a genesisnek vannak részvényei is azt nem vetted bele a kockázatoknál!
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 12:13
Előzmény: #38844  Törölt felhasználó
#38845
azért elég röhej ez a csepel, de csak akkor ha összehasonlítjuk mondjuk egy phylaxiával!

lehet hogy mégis lapátgyárat kéne építeni?

Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 11:36
Előzmény: #38843  Törölt felhasználó
#38844
Fretek én figyelem itt egy ideje a mondjuk így "te és a Genesis" című sztorit, és most már kezdek egyre több dolgot nem érteni.
(Ja amúgy ha veszítek, egy akkor megadott bankszámlaszámra rányomom a zsét, erről nem érdemes filozofálni /ugyanezt fordított esetben is elvárom/)

Először is, Az E akkor lesz nulla v. "alatta", ha ezek dobbantanak a zsével és csókolom.
Vagy ha minimum egy gyár lesz, akkor annak bődült veszteséggel kell üzemelnie. Vagy ha mindenki szépen kiszáll és ágyő.
Ez így nem kerek nekem.Adsz bármelyiknek sanszot? A legveszélyesebbnek a hitelfetételi környezet piszok erős leromlását tartom , HA MÉG AKKOR nem lett meg az összes lóvé, akkor ez a történet úgy elhúzódhat, hogy a kis és középbüfik kiszállásai egy ilyen helyzetben visszanyomhatják 2K alá. Ennek nem nagy valószínűséget adok.

Aki utoljára és eddig beszállt, nem hülye. Ne becsüld le. Itt rajtunk kívül már mindenki ismeri a történet végét,.Egyébként ha ezt megint beverik 2000 alá, megeszi a fene, abból már fel nem épül . És nem áll meg 1500 nál (szerintem), és a végét is jelenti a történetnek. Hipotetikus eset. A valószínűsége nagyon csekély. Szerintem semmi. Arra célozgatok, hogy -mint már mondtam-egy dolog a kirakat, és egy másik dolog a valóság. A valóságban egy kockázati befektető nem "igazi" kockázati befektető, pontosan tudja, kik, milyen érdekcsoportok (politikai , gazdasági, regionális és globális) támogatja, haszonélvezője, vagy éppen semleges a történettel szemben. Vagy uram bocsá ellene van. Szóval a nagy büdös semmire senki nem lép semmit. Ez csak a látszat. Valójában sokkal több információ birtokában vannak a résztvevők, mint mi.
A pénz világa nem demokrácia. El ne higgyétek. És a tőzsdén kereskedő kisbüfi nem sokat számít. Higgyen amit akar, ő az aki a legkésőbb vesz, és a legkésőbb ad el. Ő veszít. Kit érdekel?

Még egyszer mondom, egy senki által nem várt és nem túl valószínű globális velejéig leromlott pénzpiaci környezet az egyetlen veszély, ami jelentős elhúzódással, a történet elerodálásával fenyeget.

Rényi G. személyének is nagy jelentőséget tulajdonítasz. Én sem vagyok mai gyerek, ismerem a Novotrade történetét már azokból az időkből, amikor számítástechnikai biznicben utaztak.

Olyan mindegy. Itt nem ő a főszereplő. Csak egy kirakatember. Ezzel nem minősítem le, nem ez a célom, de nem ő az edző, csak egy játékos. Így aztán - ha igaz is lenne - hogy akármihez nyúl semmi sem sikerül neki, jelen helyzetben ez a veszély sem fenyeget, mert nem nagyon van mihez nyúlnia.

A cégben ő a góré, aztán kész. Ebben a sztoriban a pénz beszél. Az meg tudjuk kiké.
Vagy még azt sem....
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 10:46
Előzmény: #38842  Törölt felhasználó
#38843
mondjuk ebbe a fogadásba szívesen beszállnék, ha nem anonim lenne (azaz valóban fizetne a vesztes, természetesen jóképet vágva a fizetéskor). mivel ez nyilván kivitelezhetetlen, ezért - fogadási ajánlat nélkül - csak véleményt írok: lesz 2000 alatt a Genesis. és annak nem feltétlenül globális tőkepiaci válság lesz az oka, hanem, hogy a sokat hivatkozott P/E mutató nevezőjének várható értéke nulla alá kerül
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 01:34
Előzmény: #38841  exmnbs1
#38842
Aki még elhiszi eme csepelpiár után is hogy pocok nem gazdagodo (és a többi talicskabodri), az bármit elhisz. Pld. hogy a Föld lapos.Persze nemrég a feltételezést kikérte magának...

Na ricsaj fogadok veled. Nem lesz ez már 2000 alatt. A tét, amit akarsz. Elszámolás 2008 végén.

Állod szimpatikus fórumozótársam?
exmnbs1 2007. 12. 29. 15:18
Előzmény: #38840  Törölt felhasználó
#38841

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek