Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 00:59
Előzmény: #39050  Törölt felhasználó
#39060
Mercurius,

igen, remélem a megállapodás előnyös a Geninek is és a GEM-nek is.

Ezért is gondolom, hogy nyilván a Geninek is és a GEMnek is van benne menekülési lehetőség. A Geninek az, hogy minél kevesebb részvényt adjona GEMnek. A Gem számára meg az, hogy ha valami gond van, akkor a hitelezett zsozsóját kaphassa vissza az esetleg értéktelen részvények helyett. Ez így lenne korrekt.

Amúgy tévedsz, nem vagyok rosszindulatú (legalább is ezt nem gondolom magamról), s olyanokat nem sugalltam, amiket írtál rólam. Csupán csak mindig megszólalok, ha úgy írod, mintha minden csak egyféle képpen történhetne az ügyletnek már csak egy végkifejlete lehet, holott se Te, se én nem láttuk a megállapodást, csupán a közleményre hagyatkozhatunk. Hinni persze én is hiszek abban, hogy affelé mennek majd a dolgok, hogy a Geni jó kevés részvénnyel vissza tudja majd fizetni a hitelt a GEMnek, de azért én látok más lehetőségeket is.

S persze sajnálom, hogy a józanságom számodra érthetetlen, de azért ezen túlteszem magam.

Céláraim??? Beszéltem én célárról?? Nem. Nem állt szándékomban, csupán azt mondom, hogy létezik az a bizonyos Grand Canyon.... s mivel úgy rémlik barátkozgatsz a TA-val így nyilván tudod, hogy ez miket is jelent.

S az hogy érdekes feltételezésekez jutsz, biztos izgalmas lehet, de csak így feldobva és félbehagyva inkább csak hatásvadász szólam. :)

Nem, a road show-ra nem megyek.... az nem nekem/nekünk szól, hanem azoknak, akik még nincsenek itt. Én már réges rég megvettem a sztorit. Viszont a közgyűlés már érdekesebb!!! Bár az a sejtésem, hogy az igazán érdekes részleteket ott sem fogjuk megtudni.
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 00:50
Előzmény: #39058  Törölt felhasználó
#39059
bocs, moiser-é és az enyém:)
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 00:49
Előzmény: #39057  Törölt felhasználó
#39058
ez persze az én értelmezésem

nekem így áll össze hogy mi benne a jó mindkét félnek
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 00:45
Előzmény: #39054  Törölt felhasználó
#39057
40 millát kapnak most (3.5milla*11.43), ezt törlesztik majd részvényekkel

és ez a GEMnek is jó mert jelenleg nem részvénye van hanem kötvénye, később meg ha beindul a buli, részvényt kap helyette.

hitelezőből befektető lesz
kb40 milla értékben, függetlenül attól hogy akkor mennyi részvénye lesz kibocsátva a Genesisnek és azok épp mennyit érnek.
jól fognak ezzel járni ők is:)
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 00:45
Előzmény: #39046  Törölt felhasználó
#39056
nem állítottam semmit, csupán tényt közöltem.
hitelesen, mellőzvén a demagóg módszert.
én csak egy vagyok....
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 00:44
Előzmény: #39053  Törölt felhasználó
#39055
bokaly: a kötvényeket állítólag átváltás után kisorsolják a leghülyébb fórum hozzászólások gazdái közt. :-)
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 00:43
Előzmény: #39053  Törölt felhasználó
#39054
én így értelmezem:

a Genesis most 3.5 millió kötvényt bocsát ki, amit később bizonyos ütemezéssel (és szerencsére nagyrészt a saját ütemükben) visszaváltanak részvényre.

magyarul hitelt kapnak és részvénnyel fizetik ki:)

hogy mennyi részvényt kell adniuk az majd az aktuális árfolyamtól függ, ebben lehet még biznisz: ha jól megy az árfolyam, kevesebb részvénnyel is ki tudják fizetni az aktuális "részletet"
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 00:38
Előzmény: #39051  Törölt felhasználó
#39053
igen, mr_apricot, ezt én is így értelmeztem.

De most jutott eszembe, hogy mi lesz akkor a kötvényekkel??? Eddig ugyanis azt gondoltam, hogy egy kötvényből lesz egy részvény. De ezek szerint vagy az van, hogy több kötvényt változtathatnak egy részvénnyé, vagy nem az összes kötvényt változtatják részvénnyé.

Végülis mindegy, csak nem értem még most sem.
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 00:25
Előzmény: #39049  Törölt felhasználó
#39052
Max 3,5millio reszveny min. 11,43 Euro arfolyamon =40 005000 Euro.

Tehat min ennyit kapnak vissza atvaltaskor (amennyit beletettek).
De amennyiben a reszveny ugye tobbet er, kevesebb db-ot kapnak, leven akkor bocsatjak csak majd ki, mikor az atvaltas megtortenik.
Ami ugye lehet tobb reszletben etc...valszleg a bizonyos korlatok kozott, arra vonatkozik, hogy a szerzodesbe a GEM a sajat jol felfogott erdekeben bizonyos idokorlatokat szabott (kulonben ugy jarhatna, hogy 10 ev mulva kap 200 reszvenyt...eros tulzassal elve)...ugyhogy ennyi.

Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 00:15
Előzmény: #39049  Törölt felhasználó
#39051
dehogy sikkadt el! gondoljuk csak végig:

már az első közleményben szó volt róla hogy a Genesis a kötvényvisszaváltások időpontját maga választhatja meg (amúgy szerintem erre vonatkozhatnak valamilyen feltételek, kikötések) és ezzel nyereséget húzhat az árfolyamnövekedésből

ez pont úgy jöhet létre hogy kevesebb részvényt ad vissza 3.5 milliónál, mivelhogy MAX 3.5ről volt szó
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 00:14
Előzmény: #39044  Törölt felhasználó
#39050
bokaly, könyörgöm Neked, szerinted a bizonyos feltételek nem arról szólnak, hogy létre jöjjön a biznisz? Nem úgy lett megkötve az egyesség? Nem azért van az egész cécó, hogy a Genesis pénzhez jusson, a GEM pedig beszálljon a Genesisbe? Te állandóan azt sugalmazod, mintha ez a GEM-nek egy egyoldalúan előnyös üzlet lenne, ráadásul úgy, hogy végül a Genesis még pénzhez sem jut...Rosszindulatú vagy. Ráadásul ennyi állítólagos részvénnyel a számládon még érthetetlen is. Meg jössz a 2000 Ft alatti céláraiddal, ami csak rövid ideig fog tartani.
Az meg hogy folyamatosan próbálsz lejáratni és hiteltelenné tenni, szintén érdekes. De mivel itt mindenki elmondhatja szabadon a véleményét ország világ előtt, ezért csak nyugodtan folytasd.

Ha ezt a három dolgot összegyúrom, érdekes feltételezésekhez jutok.

Remélem a road shown felteszed a kérdéseidet az illetékeseknek!

Mikor sugalltam olyat hogy nincs semmiféle feltétel? El lehet olvasni a BÉT.hu-n, vagy a Genesis Energy honlapján a közleményt. Be lett linkelve, stb... Nem én vagyok az egyetlen és kizárólagos és hivatalos forrás. Összekeversz a BÉT.hu-val.

Idézek a blog bejegyzésemből:
link
--------------------------------------------------------------
"A kizáró feltételek bizonyára a szokásos szerződési kitételek, hogy elállhat a szerződéstől, ha a Társaság ellen menet közben csődeljárást kezdeményeznének vagy vis maior történne. De maga a 40.000.000 €-s keret összeg a GEM részéről történő 3.500.000 € befizetésével a Genesisnek a szerződés feltételei szerint rendelkezésre áll , attól fogva, hogy azt a január 21.-i közgyűlésen a részvényesek megszavazzák. A történet nem arról szól, hogy a Genesis magas kamatot fizetne a GEM-nek a kötvények fejében, hanem diszkontálva ad részvényt egy sokkal magasabb árból."

...

Ez persze nem jelenti azt, hogy a további befektetők keresése abba marad, ellenkezőleg a tőzsdei árfolyamtól függően magasabb induló árral vehetnek részt a projektben és az a probléma, hogy senki nem szeret az első lenni, megoldódott.

-------------------------------------------------------------
Bele lehet kötni abba amiket leírtam, de én így látom a dolgokat szubjektíve. És szerencsére megvannak az informátoraim is ahhoz, hogy ne beszéljek hülyeségeket.
(de nem kell minden szavamat szentírásnak venni természetesen, a fentit viszont akár lehet is) Mindenki kételkedjen, és nézzen utána a dolgoknak. Az a legjobb.

Nem állítottam hogy megvan az összes pénz, és már holnap el lehet kezdeni az építkezést, meg hasonlóak.
Törölt felhasználó 2008. 01. 04. 00:08
Előzmény: #39040  Törölt felhasználó
#39049
igen, az első közlemény alapján az feltételezhető, hogy van valami képlet, ami alapján meghatározzák az átváltási árfolyamot.

S ez biz bíztató, hisz így a Geninek is az az érdeke, hogy minnél magasabb legyen az az átváltási árfolyam.

Ez így LENNE az első közlemény szerint.

Viszont aztán mintha elsikkadt volna, hogy maximum 3.5 milla db részvényt bocsát ki. Mintha ez a 3,5 milla már biztos lenne.... de akkor az árfolyam is biztos.

Vagy lehet olyan konstrukció, hogy a kötvényeknek csak egy részét változatják át részvénnyé, a maradékot meg visszavásárolják??? Ez kicsit homályos.
Törölt felhasználó 2008. 01. 03. 23:59
Előzmény: #39047  Törölt felhasználó
#39048
szoval nehéz dolgok ezek! :)))

link
Törölt felhasználó 2008. 01. 03. 23:43
Előzmény: #39037  Törölt felhasználó
#39047
Látod, most egyetértek Veled Mercurius... kár volt szóbahoznom. :(
Törölt felhasználó 2008. 01. 03. 23:42
Előzmény: #39034  Törölt felhasználó
#39046
sikagj,

nem mondom meg, mert végülis lényegtelen kinél mennyi van, de több.
Törölt felhasználó 2008. 01. 03. 23:38
Előzmény: #39031  Törölt felhasználó
#39045
Nem áll jól neked, s tán nem is erősséged az irónia, Mercurius. :) Így csak kötekedésnek látszik.

Tán nem kéne úgy heveskedned, akkor kevésbé lenne ciki, amit írsz.

Nem, nem tudom, hogy lefog menni 1700-1800 közé, s azt sem, "tudom" hogy kevés ideig lesz ott. Csupán azt mondtam, hogy egyrészt ott egy Grand Canyon van, másrészt meg azt gondolom, hogy ott már kevés eladó lesz.
Törölt felhasználó 2008. 01. 03. 23:33
Előzmény: #39030  Törölt felhasználó
#39044
Mercurius,

már megint demagóg eszközökkel próbálsz operálni!! :) Muris.

Tudod jól, hogy a feltételes mód az arra utal, hogy a Geni "bizonyos feltételek" esetén kezdeményezHETI a kötvények átváltását stb... stb... s a GEM, csak ezen "bizonyos feltételek" esetén köteles megfizetni.... stb... Ma ennyit lehet tudni.

Amit írtál, az azt sugalja, hogy nincs semmiféle feltétel, hanem a Geni gondol eget és már csurog is a zsozsó.

Vagyis félrevezető már megint, amit írsz.
Törölt felhasználó 2008. 01. 03. 23:21
Előzmény: #39029  Törölt felhasználó
#39043
DLPH,

nem, nem várom.... de attól még lemehet addig. Amúgy, bár elkerülte a figyelmed, de megemlíettem, hogy erre azért nem mernék fogadni. A lényeg, hogy nem lepődnék meg rajta.
Törölt felhasználó 2008. 01. 03. 23:09
Előzmény: #39040  Törölt felhasználó
#39042
+l (mielott meg barki beszolna ) :)
Törölt felhasználó 2008. 01. 03. 23:05
Előzmény: #39035  Törölt felhasználó
#39041
sikagj: 23 milla? ezzel lennél csúcstartó?

több mint az enyém de azért mégis...:)

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek