Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 22:09
Előzmény: #38659  Törölt felhasználó
#38660

egyáltalán nem a megújuló szektor váltja ki ezt belőlem (ott és a mezőgazdaságban alakul ki szvsz a következő buborék, ergo megújuló energiaforrásokon alapuló erőműveket gyártó cégek részvényeit és mezőgazdasági termények indexét venném, ha nem félnék az inflációval színezett recessziótól)

kizárólag Rényi okozza a szkeptikusságomat. mert elég idős vagyok ahhoz, hogy emlékezzem az eddigi működésére. az aranyból is csak szart képes csinálni.
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 21:56
Előzmény: #38658  Törölt felhasználó
#38659
abba nem gondoltál bele hogy lehetséges hogy tényleg nem lufi az egész? ebébként miért vagy ilyen szkeptikus a genesissel szemben a maga a "megujúló energiaszektor story/lufi" vagy Rényi személye az ami ezeket az ellenérzéseket kiváltja belőled?
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 21:45
Előzmény: #38656  Törölt felhasználó
#38658
értettem így is. kösz.

(ha igaz a 40M EUR, akkor komolyan érthetetlen számomra, hogyan tudta Rényi megvezetni ezt a kvázi intézményi befektetőt)
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 21:45
Előzmény: #38655  Törölt felhasználó
#38657
az valami kavarás volt... a lényeg hogy 40-et kaptunk

más

link

link
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 21:39
Előzmény: #38654  Törölt felhasználó
#38656
félreolvastam... az egész gyár árára gondoltam az 154M € de az önrész jóval kisebb (általában 25%)de 40M € a most kapott pénz(26%) + 20M € a spanyol támogatás(13%) ez összesen 60M € ami közel 40%-a az 1. gyár árának...
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 21:38
Előzmény: #38654  Törölt felhasználó
#38655
az utófinanszírozás keretében nyújtott támogatás nem része az önrésznek (ha a támogatási szerződés mellékkötelezettségeként biztosítékot, például bankgaranciát kell nyújtani a támogató javára).

a 40 M EUR sok pénz valóban, azért kérdeztem csak, mert mintha lentebb 4 M EUR "kölcsönt" olvastam volna. tévedtem.
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 21:24
Előzmény: #38653  Törölt felhasználó
#38654
154/40 26%, de ha spanyol állami támogatást is belevesszük akkor 154/60 39%
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 21:04
Előzmény: #38638  siemens
#38653
az 1. számú gyár önrészének hány %-kát fedezi a tárgyi kötvénykibocsátás?
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 19:00
Előzmény: #38651  siemens
#38652
Hozzászoktam. A külvilág jellemzően így viszonyul hozzám. Nem probléma. Ott van,amit akartam elmondtam. De nem írom tele a topikot. A tiétek.

Boldog ünnepeket.
siemens 2007. 12. 26. 18:52
Előzmény: #38648  Törölt felhasználó
#38651
-DLPH-

Sajnálom, de nem értelek !!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 18:51
Előzmény: #38645  siemens
#38650
Siemens, mindegy mit írsz, figyelem, mert értékes. Köszönöm.
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 18:51
Előzmény: #38644  Törölt felhasználó
#38649
Morpheuss, gyáranként 10K, ez elméletben belefér nálam is, de ahhoz gyárak kellennek.
Ot tis lesz majd kockázat, aztán egy idő után egyre többb kockázat, a termelés alapon történő árazást bizonyosan nem várom már meg, de addig......lássuk a medvét. A másik medvét.
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 18:46
Előzmény: #38647  Törölt felhasználó
#38648
Drop. Persze ez nem kötekedés. Azt értem, hogy ezen a fórumon, ebben a topikban gyorsan reagál az ember rexlexszerűen azzal, ni, már megint kötekszik valaki.Pedig nem. A lényege amúgy egyszerű , így is mondhattam volna : "Siemens, ne aggódj, a picit jó hírnél ez egy fokkal jobb hír, hadd adják el akik benne ültek vesztőben már régóta, nem baj, ez a normális. Meglódul ez nemsokára. Nyugodtan aludhatsz, nincs gáz."
Pld. ezt is mondhattam volna.
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 18:35
Előzmény: #38646  siemens
#38647
Drop. Másként látjuk. Mondjuk nem akarom idézni, de láthatod, ott van, finoman szólva is "szkeptikus" az értelmezés Siemens részéről.
Sztem egy BB és társai kategória lila köd. Mercurius egyszerűen csak optimista és hazabeszél, Siemens szkeptikus. Én nem tudom mi. De nem akarok eltérni attól amit eddig szoktam, a szememnek hiszek. A többi nem érdekel. Ilyenkor toldom utána udvariasságképpen : ez ebben a szép, mindenki másként látja. Az igazság az, hogy a saját látásmódom tetszik , a többi nem. Tán azért, mert a sajátom.
siemens 2007. 12. 26. 17:48
Előzmény: #38643  Törölt felhasználó
#38646
drop_kitiltott : Köszönöm, Neked is !!!

Tényleg nem akartam, nem akarok (most)negatívan hozzáállni,

HISZ NEM IS LEHET !!!......
Erre vártunk,..... sikerült. Az első lépcsőfok, talán a legnehezebb teljesült................
siemens 2007. 12. 26. 17:41
Előzmény: #38642  Törölt felhasználó
#38645
Szia DLPH !
Először is köszönöm, jólesik.

Szerintem nincs különbség a véleményünk között. Én csak a hír megjelenése utáni hozzászólásokat elolvasva ragadtattam el magam eme "írásomra".

ERRE VÁRTUNK !!! Csak próbáltam körbejárni az átváltoztatható kötvény lényegét.

Hol írom, hogy baj??? Erre vártunk...........

(utolsó bekezdésem: De az egyik feltétel (talán a legfontosabb) már adott a hitel- és a technológiai szerződés megkötéséhez vezető úton.... )

ERRE VÁRTUNK !!!! Nincs probléma.
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 17:28
#38644
Megvan az a hír, amelyre minden kitartó Genesis tulajdonos már nagyon régóta várt. Az árfolyamrobbanás most már csak idő kérdése, szvsz hamarosan megnyílnak a 3000 Ft fölötti, 4000 forinthoz közeli tartományok. A jelenlegi árfolyam a nagybefektető megjelenésével már erőteljes diszkontot tartalmaz. Az, hogy a hír bejelentésének napján “csak” 10%-al emelkedett a részvény a nap végére az leginkább pszichológiai okokkal magyarázható. Annyira várták már ezt a hírt a befektetők, hogy rövid távon már beépült az árfolyamba és ezért nem lett azon a bizonyos napon például egy 20%-os emelkedés. De ez ne keserítsen el senkit, emlékszem annak idején 2003-ban, ugyanez volt a MOL-nál, amikor is végre bejelentették a várva várt gázárrendezést hirtelen az árfolyam 6800 forintról visszakorrigált 6000 forint környékére és csak utána indult az új árfolyamtartományok megdöntésére, persze ezalatt az idő alatt sokan kirázódtak a részvényből, akik utána már csak futottak az árfolyam után. Ehhez képest a Genesis még jól is viselkedett az aznapi 10%-os árfolyamemelkedésével.
A legfontosabb, hogy megvan a nagybefektető és indulhat az építkezés, jövő év elején folyamatosan jönnek a hírek, építési engedély beadásáról, közgyűlésről, kötvény kibocsátásról, AMAT szerződésről, hitellehívásról stb. Ezek lesznek a sztorik majd a papírban és ezek segítségével jut el szvsz a papír árfolyama a 4000 forint közeli szintek közelébe.
Még egy kis kitérőt tennék a First Solar-al kapcsolatban. Jelenleg a First Solarnak van 210MW működő kapacitása, tőzsdei kapitalizációja pedig 3500 Mrd HUF!!! Persze folyamatosan bővítik ők is kapacitásaikat, jelenleg is van épülő gyáruk. A Genesisnek ugye 2010-re van tervbe véve 250MW, 4-5 év múlva pedig 1000MW működő kapacitással számolnak. Ugye a Genesis jelenlegi kapitalizációja 21 Mrd HUF!!! Tessék csak számolni, még ha belevesszük az új részvénykibocsátásokat és azt, hogy a Genesist majdan nem árazzák P/E alapon olyan magasan, mint a First Solart, akkor is óriási potenciál van a részvényben.
Ráadásul úgy, hogy a napokban nagy kockázat árazódott ki a részvényből az új befektető megjelenésével.
Ahogy Rényi Gábor mondta, “tessék optimistább lenni“! Aki eddig kitartott befektetőként a Genesis mellett, az ezután is kifog tartani. Szvsz most már csak ülni kell a részvényen, esetleg gyűjtögetni és bízni a menedzsment képességében, aki most már sokadszorra bizonyított. Aki most kiszáll vagy esetleg be se száll a Genesisbe, és 2 év múlva ránéz a 30000-es árfolyamra, az sohasem fogja magának megbocsátani azt a tévedését, amit most elkövetett. Nem kell az egész vagyonát beletennie a kisbefektetőnek ebbe a részvénybe, de ha a jelenlegi árfolyamon vásárol részvényt a tőkéjének csak a 10%-ért,(ami egy vérbeli tőzsdésnek igazán felvállalható kockázat) akkor 2 év múlva jó eséllyel megnyerheti a jelenlegi tőkéjének az összegét!
Egy kicsit hosszúra sikerült írásomat ismét egy Rényi idézettel zárnám: “Gyár mindenképp lesz, csak egy kis idő és szorgalmas munka kérdése az egész!” Hozzáteszem, most már egyre több kisbefektető látja így a dolgot!
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 16:19
Előzmény: #38642  Törölt felhasználó
#38643
DLPH, veled ellentétben én nem találtam Siemens okfejtésében azt, hogy szerinte bármi gond lenne.
Hogy őszinte legyek, az ő okfejtése sokkal értelmezhetőbb, mint "lila köd" Mercuriusé. És nem is negatív.
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 11:59
Előzmény: #38638  siemens
#38642
Szervusz Siemens. Az "ez egy másik vélemény" című hsz-ed megfogott (mint szinte mindegyik, amikor nem csak egy frappáns linket raksz be, hanem véleményt is írsz).Gondolom a tiéd akart lenni. Mármint a vélemény.

No. Érdekeseket írsz, nézzük :

"Ez egy sima HITELSZERZŐDÉS !!! "- írod , és ne misztifikáljuk túl. Hát ne. Szerintem se, ez van, hitelvadászat folyik, és egy vad kilőve.
Azt szerény képességeimmel fel nem foghatom, hogy ez miért baj.....? Mintha eddig úgy tudtam volna, pont ez a cél....no sebaj.

"Tehát nem arról van szó, hogy egyoldalú, hogy csak a Genesis számára előnyös üzlet köttetett. Erős tévedés....., sőt..... Ez egy komoly szerződés, ami nagyon kemény feltételeket támaszt a Genesis számára. Ne szépítsük, EZ EGY PÉNZÜGYI BEFEKTETŐ !!!, akit csak a magas megtérülés vonz - semmi más!!! "

Hát igen. Bizony ez van. De szerintem ezen nem kell meglepődni. Sőt, nem is értem mi a gond, "nem egyoldalú a szerződés", .... persze hogy nem. Mutyisztánban a Józsefvárosban előfordulhat egyoldalú szerződés, ahol kizárólag az egyik fél jár jól. Ez a cég (bármeddig is jut el ) olyan pénzügyi befektetőket fog csak találni, akik jól akarnak járni. Ennek eredményeképpen kölcsönösen kedvező feltételekkel fognak szerződni. Ha talál olyat, amelyik nem akar jól járni, az az elmegyógyintézetből szökött ki ebédidőben, amikor kevésbé őrizték a kapukat.

Ne is legyen arról szó, hogy a csak Genesis számára előnyös üzlet köttetik bármikor a jövőben. Akkor lennék nyűgös.Ez a dolog ilyen. Mindenki jól akar járni. De hogy ezzel mi a gond..... fel nem foghatom.

Szia.
Törölt felhasználó 2007. 12. 26. 11:00
Előzmény: #38640  siemens
#38641
Így van ! :-)
De így Rényi Úréknak célja kell hogy legyen a magasabb árfolyam.Nekik az lenne az érdekük hogy minél kevesebb részvényre tudják átváltani a kötvényeket.Ezáltal kevesebb %-ban lennének tulajok a cégben.
Azt meg nehezen tudnám elképzelni hogy 3000-fölötti árfolyamnál nekik a KP kellene.
Persze ez azon múlik hogy mennyi a kamat..
Ha az árfolyam magasabb mint a 2850+Kamat akkor a részvény fog nekik kelleni,ha csak 3K körül lenne akkor bizonytalan.Ebből reális egy 3500-as árfolyam a közeljövőben.Jön egy hír a hitelről,vagy a gyártósorról és meg is lehet.
Azt meg nehezen tudnám elképzelni hogy ha a részvény kellene nekik egyből ráborítanák a piacra,persze ez függ az akkori árfolyamon.
3500-4000-nél nem lesznek olyan hülyék hogy egyből borítsanak,mondjuk ha egyszer 5-10 K lesz,akkor ráér ezen gondolkodni,no de ez legyen a legkisebb problémánk,először érjük el ezeket a szinteket..:-))

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek