Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 14:31
Előzmény: #38798  Törölt felhasználó
#38800
na ezt szépen megütötték!
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 14:31
Előzmény: #38798  Törölt felhasználó
#38799
Puff.
beöntik a papírt.
Irány 2000 alá januárban.
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 14:23
Előzmény: #38791  Törölt felhasználó
#38798
JP, mivel még nem voltál Genesis rendezvényen, azért valószínűleg nem úgy képzeled el ahogy van. Ezt az egyoldalúság miatt mondom.

Van egy prezentációs szakas amikor a cég emberei és a szervezők elmondják a dolgokat, de akár közbe is lehet kérdezni. Utána lehet kérdezz feleleket játszani.
Ez a szokásos mindenhol. A Genesis találkozók abban különböznek, hogy itt nem ér véget a buli. Leülhetsz kajálni piálni a managemanttel, és közben beszélethetsz, kérdezhetsz, nem rohannak el. Elég kötetlen a dolog. Ha nincs kérdés, akkor storyzás van, vagy ők beszélnek maguktól. Szerintem nagyon érdekes. Sok pletyka terjeng Rényi Gábor multjáról, de erről is lehet beszélni. Mindenről lehet. Nekem ez tetszik.
Debrecenben Pécsen este 6 körül kezdődött a prezentáció, és este 11 után mentek el a helyszínről. Mindenkinek volt lehetősége annyit kérdezni, akár személyesen is, amennyit akart.

Egyoldalú a dolog... Nézd, azért reality show-t nem tud rendezni egy tőzsdei cég sem, hogy napi 24 órában lásd mit csinálnak...

Amikor esik az árfolyam, mert hogy olyan is van, és volt akkor épp nem volt road show meg hasonló. Talán pont ezért esett... szóval egy ilyen jellegű cégnél nagyon nagyon fontos a kapcsolattartás a kisbefektetőkkel, és ez a cégvezetés felismerte.
Magyarországon rosszak a tapasztalatai a befektetőknek, ahogy Te is mondtad, ezért a Genesis szeretné minél jobben megmutatni magát. Azt hiszem erről szól a dolog a részükről. Nem akarnak homályba burkolózni. Kézzel foghatóak akarnak lenni, szó szerint.

Nem HÍR AUTÓ meg Il FERRO KFT meg BAUMAG ahol a kicsik pénzét gyűjtik össze mindenféle jöttmentek... aztán eltüntetik.
Rényi Gábor 1982 óta csinálja a Novotrade-t, nem tegnap alapított kft-t, és a pénz döntő többségét, a Genesis Investment Fund, ill. a GEM adja, nem pedig a kisbefektetők...

Ezt nem sokan látják sajnos.

exmnbs1 2007. 12. 28. 14:20
Előzmény: #38791  Törölt felhasználó
#38797
JP, a befektetési találkozók után sokan veszik a fáradtságot és leírják amit érdekesnek találnak, van ahol tisztább lesz a kép. Az is érdekes ami nem kerül szóba vagy úgy tűnik terelő választ kaptak az elmondások alapján.
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 14:16
Előzmény: #38795  exmnbs1
#38796
:-))

Mi volt ez ,bosszu? :-))
exmnbs1 2007. 12. 28. 14:13
Előzmény: #38794  Törölt felhasználó
#38795
2 gyógyszergyárral kapcsolatos papír volt a tulaj Fund anyafundja érdekeltségéből, már az éves beszámolóban is szerepeltek féléves szerint veszteséget hoztak
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 14:10
Előzmény: #38793  Törölt felhasználó
#38794
Na latod Merc: a vegen csak pasizas, nozes lesz a dologbol! :-)

Exmnbs, ugy tudtam voltak ott napelem papperek is, nem ?
De, ha nem jol emlekeznek, vegul is mindegy.....mert eleg rizikos befektetesi format valasztottak, fogalmam sincs milyen sikerrel ?!
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 14:05
Előzmény: #38790  Törölt felhasználó
#38793
Amúgy meg ezeken az összejöveteleken lehet találkozni az itteni topikosok jelentős hányadával. Szerintem ez jó dolog. Miért ne ismerjem meg személyesen azokat, akikkel itt egész nap topikolok, ráadásul közös cégben vagyunk tulajok.
Régebben sok netes buliba jártam, ill. szerveztem ilyeneket. Akár a Genesis rendezvényeket is tekinthetném így, komolyabb tematikával. :-)
exmnbs1 2007. 12. 28. 14:02
Előzmény: #38791  Törölt felhasználó
#38792
JP, a Helix Biopharma nem napelem rv, már eladták azóta
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 13:56
Előzmény: #38784  siemens
#38791
Siemens!

"Minden tőzsdei vállalatnak kellene ilyen rendezvényeket tartania a kisbefektetőknek."

Na az mar egy kicsit a temarol szol, azok szemszogebol, akik ide beirogatnak, es azokebol, akik veszik-adjak a pappert a tozsden, azaz "kisbefektetok", vagy azok szemszogebol akik egyelore csak sasoljak a pappert, es innen-onnan probalnak informalodni.
Sok -nem szemelyes - elemenyem van mar arrol ami egy ilyen road show elott es utan tortent, egy ugymond kisbefektetovel.Ezek kozt van pozitiv es negativ elmenybeszamolom egyarant, sajnos az utobbibol tobb, de ez lehet csak az en fortunam.

Senkit sem akarok lebeszelni arrol, hogy elmenjen egy ilyen road show-ra. Menjen, pofon biztos nem vagjak! Hallgassa meg amit ott elmondanak, s ha van piaci ralatasa, akkor bizonyara az alapjan fog donteni, hogy mikent ertekelje az elhangzottakat, es -foleg -, milyen idotavban!

Arrol viszont csak nehezen vagyok meggyozheto, hogy ezek a road show-k a siker sztorijarol szolnak.

Az egy kicsit tovabba aggaszto, hogy a jegyzesbol beszedett penz nagy reszebol, vagy abbol ami a nyar eleji arf. emelkedesbol hozott a konyhara, a nagy amcsis hitel para elott, ami tovabba globaisan is folpofozta a tokepiacokat, ,nos,hogy abbol a penzbol valami napelem reszvenyeket vettek.

Tovabba a fenti idezethez meg annyit, hogy a road show-k,ha ugy tetszik a kisbefektetokkel (is) valo kapcsolattartas, tunik azert inkabb egyoldalunak,mint teljes merteku kapcsolattartasnak! Ezt abbol a tenyallasbol mondom, hogy ezek a road show-k ,foleg a pozitivumokat probaljak sugallni a hallgatosag fele.....de ez ertheto is, hiszen jobbara egy toborzas folyik ilyenkor. Ilyet rengeteget latni, peldaul a legmulatsagosabb a humet topikban torteno road show-k. De, viszont egy reszvenyest, kicsit, nagyot, az arfolyam erdekli. Jo, hogy elmegy meghallgatni mit es hogyan konferalnak a sajat reszesedeserol.....de ,ha el sem megy, akkor is tudhatja, hogy ot nem pofonoka osztogatnak. Pedig neha azt kene ostogassanak, mivel a rv arfolyama megy fol fele, de megyen le fele is, es a reszvenyes , amikor a rv-nye lefele tart, nem erzi egy cseppet sem azt, hogy az folfele tartana. Road show-kat, azaz kapcsolattartasnak ezen modjat,meg nem tapasztaltam, olyan formaban peldaul mint egy profit warning. Pedig sok esetben koveti a nagy arfolyam emelkedest ,nagy arfolyam eses.
Szoval mint road show, azt hiszem, ez tulsagosan is egyiranyu interpretacio egy olyan valamirol ami valojaban ketiranyu ,termeszetesen ami a kisreszvenyest illeti.

Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 13:36
Előzmény: #38789  Törölt felhasználó
#38790
JP: Ez már korrektebb volt!
A magam részéről júniusban szerveztem Rényi Gáborral egy kisbefektetői találkozót a Klubnak, úgy hogy előtte 2 hónappal azt sem tudtam ki az a Rényi Gábor.
Spontán ötlet volt, és szerintem nagyon jó sült el. Ott volt gog123, Gudakesa, bokaly, Boston, Sika, Izomman, stb... (boccs akit kihagytam, 20-an voltunk)
Aztán ott voltam a szeptemberi közgyűlésen, aztán Debrecenben és Pécsen.

Miért?
Ne (csak) fórumokból, újságokból, BÉT.hu-ról tájékozódjak a cégről, amibe befektettem.
Ha kérdésem van, telefonon vagy e-mailben tehetem fel. Nem mindig válaszolnak, nem tudok visszakérdezni. Személyesen meg van rá a lehetőség. Másrészt szerintem pozitív megismerkedni a cég vezetésével és szakembereivel, illetve a befektető társakkal szintúgy, főleg hogy a cég kínálja ezt a lehetőséget. Én azóta is több befektető társal mondhatni szoros kapcsolatban vagyok személyesen is.
Ezen kívül pedig ezeken a rendezvényeken részletesen elmondják miről is szól a story. Ezt máshonnan nem lehet megtudni.
Szerintem ez egy jó dolog. Senkinek sem kötelező elmenni oda unatkozni.

Nomeg aki nem spekiként gondol a Genesisre, annak külön érdekes az elejétől a végéig testközelből végigkövetni a cég és a projekt fejlődését.
Én szándékaim szerint a lehető legtöbb ilyen Genesis rendezvényre el fogok menni, mert szerintem megéri az eddigi 4 tapasztalato alapján.

De voltam a Pannonplast geotermikus projekt ismertetőjén is, mert az is érdekelt. És nem ásítoztam, hanem érdekelt. Elmentem a portfolio.hu Econet Synergon road show-ra is, mert érdeket a 2 cég, de ott alig tudtam meg új dolgokat.
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 13:17
Előzmény: #38783  Törölt felhasználó
#38789
Mercurius!

Engem azert erdekel , hogy ki ,mit gondol egy ilyen road show-rol ?!
Foleg azert erdekel, mert ez itt tema.Erdekel, hogy akik itt ezt fontosnak tartjak,mi celbol, azaz mit varnak egy ilyen esemenytol ?! Azert erdekel tovabba,mert akik itt errol emaznak, tobbe-kevesbe ok is genis pappereket tratnak....szoval erdekel a tulaji struktura ezen reszenek ugymond strukturaja!

Nincsen -jelenleg- Genesis reszvenyem, de ez nem gond: itt a buy gomb es barmelyik pillanatban mar van is Genesis reszvenyem.

Kozgyuleseken sem voltam,pedig mar voltam Genis tulaj is parszor, de en inkabb a speka kedveert.
Genis road show-kon sem voltam, mivel en peldaul ugy tartom, hogy folosleges nekem(!) elmennem oda, ahhoz , hogy spekulaljak magamnak.

Amiota a Nabi road show-ja volt New ork-ban, es most szeptemberben az AAA-e. azota is tarom a verziomat a lentebbi hozzaszolasombol. Az viszont tenyleg kivancsisaggal tolt el, hogy ki, mit var egy ilyen road show-tol?
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 13:14
#38788
A Genesis Klubos iwiw adatlapon van pár kép a debreceni road show-ról, aki még nem látta volna, és akit érdekel...

link
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 13:13
Előzmény: #38782  Törölt felhasználó
#38787
Azonkívül, hogy megismerkedhetsz Rényi Gáborral és élő előadásban vázolják neked fel a cég terveit, emellett ez a legjobb módszer a kisbefektetőkkel való kommunikációra.
Ráadásul nagyon bizalomépítő, ami egy ilyen startup vállalkozásnál elengedhetetlen.
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 13:11
Előzmény: #38784  siemens
#38786
siemens: Azért lepett meg JP kérdése Téged szerintem, mert nem kérdés volt, csak elővezette ezzel a költői kérdéssel a véleményét, hogy kicsit fikázhasson valami olyasmiről, amiről nem rendelkezik tapasztalattal.
siemens 2007. 12. 28. 13:10
Előzmény: #38784  siemens
#38785
A válaszod méginkább................
siemens 2007. 12. 28. 13:05
Előzmény: #38776  Törölt felhasználó
#38784
JP : egy kicsit meglepett a kérdésed.

A legfontosabb az árfolyam magasan tartása, mivel a részvényekkel csak MI kereskedünk.

A transzparencia hiánya mindig a vesszőparipám volt.

Az, ha egy cég a kisbefektetőknek, vagy csak az érdeklődőknek tart előadás-sorozatot, az inkább üdvözlendő, és örülni kell neki. Ahol testközelből megismerkedhetsz a projekttel, a felelős személyekkel, valamint felteheted a kérdéseidet is.

Minden tőzsdei vállalatnak kellene ilyen rendezvényeket tartania a kisbefektetőknek.
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 13:05
Előzmény: #38782  Törölt felhasználó
#38783
JP: minek kérdezel, ha kész véleményed van? Tudom, biztos udvariasságból. Ha az nem érdekel mit mondnak egy ilyen road show-n a cég vezetői, akkor nehezen hihető, hogy az meg érdekel, hogy itt egy fórumban ki mit mond a road show-ról.

Kész véleményed van, de engem 2 dolog érdekelne valóban:

1. Van Genesis részvényed?
2. Voltál a Genesis road show-ján, közgyűlésén, vagy egyéb találkozóján?

Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 12:58
Előzmény: #38780  Törölt felhasználó
#38782
Koszi Jarai es Pocokpapa, bar a valaszotok ,nem volt teljes merteku.

No akkor jojjon az en verziom, a hallgato szemszogebol, aki elotte bevasarol vagy sem ilyen papperbol, aztan szepen floltozik es elmegy egyet csajozni, pasizni a hallgatok valasztekabol. Leul egy szekre, es aki nem az a fajta, hogy minden fele maszlanggal tagranyilt pupillakkal hallgasson vegig egy ilyen eloadast, az sokat fog asitozni. Neha meg eri azert meghallgatni, hogyan megy egy etetes az okosoktol akik magk se tudjak hogyan kene jobban csinlani, de probalkoznak, es igaz ami igaz, a projektjeikhez altalaba talalnak is minden fele kategoriabol: spekakat, pancsereket, befektetoket, illuzionisakat, es sztb es stb.
Azert egyilyen rod sos eloadas elott nem art egy felest lehuzni sem, ha tul hangos lenne a hangszoro,valami tompitsa a suketito dumat!

Roviden ennyi :-)
exmnbs1 2007. 12. 28. 12:52
Előzmény: #38776  Törölt felhasználó
#38781
Másrészt Rényi egy karizmatikus személyiség, aki személyes találkozókkal tartja a lelket a kisbekektetőkben

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek